Jump to content



Чат мания (Юни/Юли/Август, 2021)


Препоръчани коментари

преди 51 минути, DarkChild каза:

Ама че експлоатация. Но в нискоквалифицирания труд е така. Зайке, не е късно да се ориентираш в друга посока. 

да завършиш УНСС и да продаваш в Зара се смята за топ в чалга обществото, и феновете.

  • Haha 4
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 5 часа , zai4eto82 каза:

При колегата Ники също работих по 6 дена. Но имах колежка, която да ме сменя. И на последния ден бях 1-ва смяна и после след почивен ден идвах 2-ра. Тука няма как след като съм сама. И всички почиваме във вторник, за да може и шефовете да почиват тъй като те са от сутрин до вечер при нас и се трепят от работа. 

 

Щото аз може да отивам в 14:00 ,ама през това време рано сутринта се отваря заведението да се пусне машината за тесто, да се правят топки за малки и фамилни пици, подготовки се правят за пици, топла, студена ,кухня з,за да се отвори в 11:00. Даже не им стига времето за подготовките и като отида аз , аз им помогам с подготовките. То е много работа по подготвоките. По някое време следобед също се пускат още 2 тави тесто се правят , защото няма да стигне. Вчера толкова тесто имаше, но свъши. Много работа имаше. И всички помагаме, няма значение, мияч ли си, пицар ли си, шеф ли си. Много пъти шефът е отварял в 6:00 сутринта, за да пусне тесто, да направи подготовките, защото няма да му стигне времето до 11:00. а хората даже идват и в 10:00 и ги отпращаме. Има си работно време- в 11:00 с клиенти. 

А дори и да няма клиенти, винаги имаме работа ние в кухнята. Постоянно нещо правим. Не помня скоро да съм спряла цял ден. Що си мсилите, че само се мие в една кухня или заведение. Има толкова неща да се правят. 

Всъщност като гледам, всички мислим как 

1) тва си е яко експлоатация 

2) крайно време е да се преквалифицираш 

3) бъхтиш, поне на хартия на минимална заплата, ако изобщо имаш договор, щом не можеш да ползваш болнични или отпуска. 

По последната точка специално мисля е крайно време да пуснем един сигнал относно вашта кръчма да видим колко зле точно е положението. 

  • Like 6
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 42 минути, Lelqtian каза:

По последната точка специално мисля е крайно време да пуснем един сигнал относно вашта кръчма да видим колко зле точно е положението. 

Може и ХЕИ да пратим за цвят.

  • Love 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

Не разбирам как може да си доволна на това. 

1. Нямаш отпуска, която да ползваш свободно. Абсолютно незаконно е, всеки има право на поне 20 дни отпуска. 

2. Работиш по  6 дни в седмицата, даже дали не са по повече от 8 часа. Минимум 48 часа седмично значи. Почивка изобщо имаш ли?

3. Остава съмнението за осигуровките - на пълната заплата ли те осигуряват? Силно ме съмнява.

4. Не, че искам да изказвам предположения, но ми се струва, че не взимаш особено много пари. Изобщо 1000 лева има ли?

Или се преориентирай, или не се оплаквай. Съжалявам, ама всеки, който знае добре езикът си, че и чужд (ти май се оправяш с английски и испански), може да си намери работа, която да покрива ПОНЕ изброените от мен 4 точки. 

  • Like 6
Link to comment
Сподели в други сайтове

Сега по моята драма. Макар че повечето тук сте мъже, а проблемът ми е по-скоро женски, но може да имате някаква идея.

Как да преодолея страхът от шофиране? Откакто изкарах книжка преди 6 години изпитвам даже страх и да се возя, най-добре си ми е на задната седалка и да си гледам в телефона. Миналата седмица минахме покрай една катастрофа (блъсната жена), не шофирах аз, но видях за съжаление тялото и вчера като минавах от тях, направо изпаднах в паника и ревях и карах. Няма да казвам и че карах със сигурно 12 км в час по булевард :D Успокоих се чак като бях далече. Единствено ми е спокойно ако съм на голям път, примерно Малинов, Цариградско, магистрала... което е обратно на логиката, но някак си се отпускам като знам, че има две ленти и само една посока на движение.

Мисля да ида чак на психотерапевт, ама като знам колко бавно стават нещата, не ми се дават толкова пари... по-добре за таксита :roll1: 

Знам, че увереността идва с опита, ама мен ме е страх да се качвам зад волана. 

  • Wow 3
  • Sad 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

Наеми Зайка за шофьор. Ето, с един куршум два заека...това не беше много подходящ израз в случая.

Според мен трябва просто да седнеш и да караш и с времето ще ти мине. 

  • Haha 8
Link to comment
Сподели в други сайтове

Аз също бях така преди 5-6 години. Не бях шофирал постоянно от 2-3 години. Най-малкото в София не бях. Но ми се наложи в София да карам служебен автомобил и все отлагахме с един меринджей, ама дойде време и ми каза "На ти ключовете и направи едно кръгче", та се разкарах до Терминал 2 и обратно 😁, на следващия ден вече кръстосвах София. С гугъл мапс и тиха музичка и всичко беше 6.

Не мисли за лошите случки, защото на пътя участниците са много и нито е до твоята увереност, нито до голяма подготовка. Просто не го мисли много, качваш се с идеята да стигнеш от А до Б и това е.

Аз и до ден днешен се притеснявам леко като седна зад волана, защото си е голяма отговорност като си на пътя с автомобил.

Страх си ме е и от мои грешки, и от чужди.. има си големи изроди на пътя.

  • Like 3
Link to comment
Сподели в други сайтове

Според мен важното е тази кола, която ще управляваш да се стиковаш с нея първо, да знаеш къде са й слабите места, къде ти отлепва съединителя примерно :D, има ли проблем със скоростната кутия ако е с ръчна, например поняко първа и трета скорост се сливат и ги бъркаш на по-стари и амортизирани автомобили. Общо взето да й намериш чалъмите и да я усетиш много хубаво, за да знаеш как да реагираш в някакви напрегнати ситуации из кръстовищата или ако объркаш лента и трябва да се шмугнеш бързо.  

Ако трябва отиди извън София или пък шофирай след 21ч. когато е по-спокойно. На мен лично в началото ми беше по-спокойно да съм сам в колата. :D

  • Like 4
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, pacho каза:

Според мен важното е тази кола, която ще управляваш да се стиковаш с нея първо, да знаеш къде са й слабите места, къде ти отлепва съединителя примерно :D, има ли проблем със скоростната кутия ако е с ръчна, например поняко първа и трета скорост се сливат и ги бъркаш на по-стари и амортизирани автомобили. Общо взето да й намериш чалъмите и да я усетиш много хубаво, за да знаеш как да реагираш в някакви напрегнати ситуации из кръстовищата или ако объркаш лента и трябва да се шмугнеш бързо.  

Или да си вземе автоматична.

  • Like 3
Link to comment
Сподели в други сайтове

На автоматик съм се спряла, но откакто гледам им скачат цените и не мога да се наканя. Чудя се между евтинка кола и такава, каквато наистина искам, която е скъпичка за разбиранията ми (15к за 6 годишна кола), но пък я искам буквално откакто излезе моделът :D 

Май наистина ще е по-добре първо да си взема кола, после да се тренирам. Аз съм си наумила, че едва ли не трябва да съм перфектен шофьор, преди да имам собствен автомобил. Даже Спарк ме е страх да се кача да карам.

Преди време шофирах почти всеки ден и си излизах сама с колата, която баща ми беше купил за мен, даже умеех да паркирам много добре, после нещо спрях. И сега клетият ми баща е принуден да кара малка женска кола, защото аз вече не я искам :DDDD 

  • Haha 5
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 52 минути, Blueberry каза:

Това кросоувърче съм си харесала 

Citroen спира C4 Cactus след две години

Ооо с такова ще ти е идеално!

Иначе и аз да дам съвет като жена 😁

Карай доста извън града или вечер в Сф като няма трафик + пускай си любима музичка. Може да си сама (на мен така ми беше по-удобно и доста време не возех никой с мен) или с гаджето или с мн близка приятелка - важното е да не си с някой роднина, който ще те соли с тривиалните "можеше да минеш / защо не дадеш газ / мини на 3та" и тн. Карай с някой, с който ти е спокойно и те предразполага, това е идеята. И всичко ще се нареди 😊

Както казаха по-горе - мисли само как ще стигнеш от точка А до Б и това е. И с хубава музика на макс! 😁

  • Like 3
Link to comment
Сподели в други сайтове

Сега се прибирам и то с такси. Шефът даде пари за такси и друг път са ми плащали такси. Почиваме всички цялото заведение по 1 ден във вторник, това е. Който не работи в заведение, той не знае нищо. Отстрани е лесно да се говори. 

  • Haha 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, zai4eto82 каза:

Сега се прибирам и то с такси. Шефът даде пари за такси и друг път са ми плащали такси. Почиваме всички цялото заведение по 1 ден във вторник, това е. Който не работи в заведение, той не знае нищо. Отстрани е лесно да се говори. 

Рече и отсече. От утре почвам да си пускам СВ то.

  • Haha 5
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 50 минути, zai4eto82 каза:

Сега се прибирам и то с такси. Шефът даде пари за такси и друг път са ми плащали такси. Почиваме всички цялото заведение по 1 ден във вторник, това е. Който не работи в заведение, той не знае нищо. Отстрани е лесно да се говори. 

Маг Зайка - гадае на чинии..

Танче, откъде знаеш кой какво работи/е работил от форумците? :D Може и да имаме роднини, работещи в заведения. Позволи ни и ние да сме компетентни в някои неща ;)

+ и да не сме компетентни - не сме слепи, че те експлоатират..

  • Like 3
  • Haha 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 51 минути, zai4eto82 каза:

Сега се прибирам и то с такси. Шефът даде пари за такси и друг път са ми плащали такси. Почиваме всички цялото заведение по 1 ден във вторник, това е. Който не работи в заведение, той не знае нищо. Отстрани е лесно да се говори. 

Да беше собственичка на заведение, бих разбрал. Но това една ниско платена и експлоатирана служителка да го каже е смешно. Направо си като

 

  • Haha 5
  • Dislike 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

Да работиш в заведение, става. Разбира се, стига да си учиш висше и да имаш нужда от допълнителни пари или лятото по морето. Експлоатация, робска работа, никакви права, за сметка на многото задължения, без почивки, отпуски, болнични..Трябва да си стигнал наистина нулата, за да се съгласиш на подобни условия. Тъжно.

  • Like 4
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 8 часа , чушка. каза:

Да работиш в заведение, става. Разбира се, стига да си учиш висше и да имаш нужда от допълнителни пари или лятото по морето. Експлоатация, робска работа, никакви права, за сметка на многото задължения, без почивки, отпуски, болнични..Трябва да си стигнал наистина нулата, за да се съгласиш на подобни условия. Тъжно.

Ти не можеш да го разбереш. Почиваме всички във вторник. Всички работим наравно заедно с шефовете, даже шефовете се трепят повече. Аз даже като почивам във вторник имам ден и половина почивка. Отделно шефовете много ми помагат и те чистят и те мият кухня, под и други работи. Другаде не знам шефове да помагат така. Даже като виждат, че имам много работа и съм изморена и ми спестяват работа и помагат. Всички си помагаме взаимно, затова и на мен помагат. Аз от шефовете не мога да се оплача. Може би сме едно от малкото заведения, да не кажа единственото, което почива на Коледа, Нова година и Великден. Даже са ми плащали и извънредно като съм имала много работа. Отделно като съм гладна на мен шефовете ми правят да ям безплатно, а другите си маркират. Тьй, че за шефовете да не съм чула лоша дума. Най-добрите са от всички досега- когато имаш нужда от пари ти дават, плащат винаги на точните дати, Знаеш ли ,че ако не бяха те да платят скъпата болница на един колега, който беше много зле и 2 месеца беше в болнични , момчето не знам как щеше да оживее, защото то няма толкова пари. Отпуска- отпуска лятото няма по заведенията, взема се зимата. Пък и по време на пандемията аз си я взехме. Ако не я вземем, ни я плащат. С шефовете си споделяме всичко и са като приятели, можеш да говориш с тях за всичко. 

  • Haha 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

Рядко се среща мъж, който е толкова готин и в същото време толкова добър. Химена Дуке изкара късмет с този мъж . Толкова красива сватба и двамата толкова красиви и се обичат и вече от тази любов имат 2 дъщери- Луна и Скай. Да са все така заедно и да се обичат ❤️ Дори езикът не ги раздели. Джей Адкинс е американец, но Химена Дуке макар и колумбийка знае и английски.

На 4 юни 2021 те отпразнуваха 4 години от брака си. Такава любов като тяхната рядко се среща ❤️

https://www.facebook.com/XimenaDuque/videos/828678224449357

https://www.facebook.com/XimenaDuque/videos/118382083668615

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, zai4eto82 каза:

Рядко се среща мъж, който е толкова готин и в същото време толкова добър. Химена Дуке изкара късмет с този мъж . Толкова красива сватба и двамата толкова красиви и се обичат и вече от тази любов имат 2 дщери- Луна и Скай. Да са все така заедно и да се обичат ❤️ Дори езикът не ги раздели. Джей Адкинс е американец, но Химена Дуке макар и колумбийка знае и английски.

На 4 юни 2021 те отпразнуваха 4 години от брака си. Такава любов като тяхната рядко се среща:

https://www.facebook.com/XimenaDuque/videos/828678224449357

https://www.facebook.com/XimenaDuque/videos/118382083668615

 

Коя е Химена Дуке? 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 24 минути, THE IIconic каза:

Коя е Химена Дуке? 

Актриса от Колумбия. Навремето ходеше с актьора Карлос Понсе. Разделиха се, защото той не искаше деца. Преди това тя има син на 17 години от предишна връзка, който роди на 19 години. Откакто срещна Джей Адкинс е толкова щастлива, този мъж я обожава. Роди му дъщеря Луна, а в началото на тази година му роди и втора дъщеря Скай като тази година по време на бременността Химена беше и болна с коронавирус, но слава богу оздравя. И по- интересното е,че синът й е казал,че ще има общо 3 деца и че Химена е сънувала децата си точно с тези имена и всичко се сбъдва. Страхотен мъж си намери Химена и тя казва,че е помолила Господ за точно такъв съпруг като Джей Адкинс и точно такъв е получила. И тя казва,че ако още не сте срещнали половинките си, не се отказвайте. Ще дойде, кгоато сте готови.

Синът й наскоро навърши 17 години и казва,че не иска той да ходи в колеж. Тя е изненадана, но ще го подкрепи каквото и да реши и също споменава Химена, че не не нужно да ходиш в колеж, за да си интелигентен, защото мъжа й също не е ходил в колеж, ама колко успешен е само. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • meleto locked this Тема
  • pechenko unlocked and locked this Тема
  • pechenko unfeatured and unpinned this Тема
Guest
Тази тема е затворена за нови коментари.
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...