Jump to content



Поп фолк скандали (Юни, 2021)


Препоръчани коментари

Аз не следя толкова от близо чалгата, ама само мога да ви кажа че още бях ученик в гимназията когато Преслава я знаеше цяла България с "Дяволско желание", а сега съм почти на 35 години и тя още има хитове :D  Сметнете колко много години са това. 

Другите стари изпълнители бяха нашумяли 6-7 години най-много.

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, WindWalkerMonk каза:

но това е едно, съвсем друго в да изкарам любимката им без нито 1 качество.

 

преди 12 минути, Willy каза:

Никой не отрича че е легенда и златно име в фолка, просто не е НАЙ и има изпълнители с по-добри критерии.

 

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 19 минути, Willy каза:

А не бе. Софи, Кама, Деси, Тони, Азис стабилно са над Глория и Ивана. Това да имаш мега хитове в различни ери и времена на фолка е далеч по-престижно от 5 години лидерство и после да тънеш в забрава.

А още по-добре - да си Биляна и да си над Глория и Ивана дори толкова време, след като си се отказал ;) 

 

  • Love 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Ivan_Kozarev каза:

Аз не следя толкова от близо чалгата, ама само мога да ви кажа че още бях ученик в гимназията когато Преслава я знаеше цяла България с "Дяволско желание", а сега съм почти на 35 години и тя още има хитове :D  Сметнете колко много години са това. 

Другите стари изпълнители бяха нашумяли 6-7 години най-много.

А ти смятай - Биляна от колко години вече не пее, поне 6-7, а става все по-популявна. Даже е на път да мине инфлуенцърките с Пуфис. 

 

  • Love 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 18 минути, Danger. каза:

:1000(29):

А какво според теб трябва да правят? Какво трябва да пълнят? Зала с пенсионери на няколко години? 

 

 

преди 16 минути, чушка. каза:

Необходимо и задължително условие ли е някой да има концерт в НДК, за да се приеме звездният ми статут? Това, че няма, не го прави по-малка звезда и песните му по-малко хитове от тези на Глория.

Един изпълнител, за да има пълното признание на голям в своята си област, то трябва да има развита концертна дейност където да представя репортара си пред публика от 5 до 85 г., нещо, което в нощен клуб не би могло да стане. Да пееш пред пълна зала, дошли само заради теб, слушащите само твоите песни, е тогава вече можеш да се счита за завършен изпълнител. Във всяка една кръчма може да пее всеки знае или незнаен певец. И е пълно с такива из страната. Това обаче прави ли ги звезди? И нали наш'те все гледат на запад или навсякъде извън България. Ми там как се изявяват големите? Турнета, концерти. Сигурно Мадоната се е скъсала от участия по дупките, за да стане Кралица... 

Относно Скандау - ами, евала на момчетата. Явно си имат стабилни фенове, които си ги харесват. Така се прави. 

Но какви концерти и аз дрънкам. Галин нали каза, че трябва да има музика за забавления, като под това се разбира именно такава, на което да се разбиеш в клуба. Оттам вече идва и цялото опорочаване на жанра, стремейки се да се впишат "в клуба" предлагат еднотипна музика с котиращите се "клубни" тематики: изневяра, мачкане, пръсване, топове, шотове, кучки и т.н.

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, DarkChild каза:

Феновете на Галена обаче цепят с простотия. 😂

На теб каква ти е целта на престоя във форума? Да нямаш ден в който да не коментираш Галена и феновете ли? Наистина ли си повярва, че си нещо над другите? :ad:

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

Трябва да има музика за всичко. Но тъпото е, че и в световен мащаб клубовете са дупки. В Германия е същото: сополиви, пияни и дрогирани боклуци. Стреса е изродил забавлението, аз ходя в клубовете, но не мога да ида да си тегля една черта в стаичката в Мегами. Просто не ми иде отвътре. Има й нормални хора, но са наистина малко. Дори моите приятели отиват на Галена, защото е пълно с млади и леки (момичета). Не е виновна Галена, не е виновна и чалгата. Това си е бизнес.

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, чушка. каза:

Между другото, Софи Маринова имаше юбилеен концерт в Арена Армеец. Страхотна жена и глас.

Защо го изтъкваш, след като концертите не бяха важни?

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, pacho каза:

Защо го изтъкваш, след като концертите не бяха важни?

Казвам го заради вас, за да не наглеете с Глория, че съгласно вашите критерии има по-голяма от нея. Ей затва. Ама на такива като теб, трябва да се обяснява, че не разбирате!

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, Willy каза:

След 5-10 години като тия двете още мачкат с хитове, как щe изнаглеем и ще ги пишев в топ 3 с Азо. оле-мале 😍

Ще мачкат, ми как. Ще се отдръпнат и няма да са толкова активни (Преслава вече го демонстрира), но пак ще изкарват бруталийки и е напълно логично. Всеки композитор би предпочел да даде силната си композиция на Преслава или Галена, а не на някой изгряващ. Глория и Ивана имаха лошият късмет да слизат от пика си във времена, в който продуцентът решаваше кой коя песен да изпее, но сега не е така. 

Пък и двете имат и нюх освен всичко останало - виж какво писа Преслава в Инстаграм преди няколко дни - в началото е била на опашката и е получавала песни, които другите й колежки не са искали и пак ги превръщаше в хитове. Галена пък умее добре да компенсира слаба композиция със силен клип и/или текст и така цялостният продукт изглежда добре. Така че да не ги мислим. 

  • Like 4
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, pacho каза:

Защо го изтъкваш, след като концертите не бяха важни?

Беше празна залата, дори с поканите. Много се изхвърли, ако беше НДК поне можеше да излъже, че концерт е имало. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, DarkChild каза:

Феновете на Галена обаче цепят с простотия. 😂

А ти? Живееш втората половина от живота си и злобееш в форум с млади и красиви лъвчета!😎

 

  • Haha 5
 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Положението през 2021 г. е такова:

- В чалгата ключови спонсори няма. Достатъчно интелигентни сте, за да се досетите защо. Не е заради качествен репертоар и поведение, със сигурност. Никой сериозен бизнес не желае да се асоцииира с този жанр към 2021 г. Вие си бройте гледания. С това си останахме само. Стрийминг.

- Турнета няма от 2014 г. Причината не е, че Митко Димитров не може да ги реализира и без спонсори. В чалгата манталитетът е, че винаги чакат наготово някой да им даде, сами не се бръкват. В чалгата се залага на скъп клип, на надцакване, на това да кихнеш на силния на деня да ти направи някаква хит боза... ама не и за качествен албум или концерт. Някои хора като Галин все още нямат албум. Похвално.

- Чалгата закопа дъното още когато Оцко бе хванат с кражбите си. А някои певици като Емилия дори го защитаваха тогава. Нормално. Ако не беше Оцко, на Емилия кариерата нямаше да живне. Искам да попитам: къде отидоха милионите гледания на песни като "Ти си ми", "Твоя съм" и всички останали Оцкови кражби? Изтриха ги и след като ги качиха наново, що никой не се сеща за тия песни днес?

- Залите на концертите на Пайнер бяха сравнително, да не кажа отчайващо празни. Бил съм на  всички концерти без тези в Пловдив. Искам да кажа, че аз нормално държащи се и изглеждащи хора по тези концерти не видях, предимно малцинства. За разлика от годините, в които Пайнер правеше пролетните партита в Панаира, примерно. Демографската ситуация е трагична. На последните концерти виждах как всичко живо откача на песен на Роксана или на Яница, но не защото харесва Яница или се интересува от нея като личност, а защото всички скачат като овце на някакво маане. Имаше дори коментари около мен: "Не знам кой го пее това, но и аз ставам". Колкото е "велика" и Цветелина Янева, защото някой е платил за това, но никой не се интересува от нея като човек и певица, а тя си е все същото дърво на голямата сцена.

- В дискотеките чалгарките минават за фон. С тях или без тях все тая. Без Камелия, но както казах, тя е силна точно там. И все пак - кефят ѝ се като на яка пичка с вдигащи песни, но не са респектирани от нея като Певица.

- Две певици доведоха до там да няма вече награди. Заради вечните им претенции и конкуренция. Не можаха да я разделят тая баница. И по-добре, че тоя фарс приключи. Отдавна трябваше Митьо да им спре тока. Моите уважения и към двете - добри певици, едната по-гласовита, другата повече маркетинг ориентирана. Едната мързелива и разчитаща на късмета си. Другата натрапваща марки, марки, марки. Спряха да правят музика тези хора. Ако ще 50 милиона гледания да направят. Nobody cares.

И след всичко това говорите за Глория. Ама е факт, че Галена и Емилия бяха на концерта на Глория в НДК, а не тя на техен. ;) Закривайте я тая дискусия.

 

  • Like 3
  • Dislike 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, adorable каза:

Едната мързелива и разчитаща на късмета си. Другата натрапваща марки, марки, марки. Спряха да правят музика тези хора. Ако ще 50 милиона гледания да направят. Nobody cares.

Nobody cares ама само на вас. 
Това, че Глория прави милиона за цяла година, не значи че трябва да омаловажаваме труда на тия, които към днешна дата вадят мегахитове и правят висококачествени проекти. А в момента да изкараш мегахит е много по-трудно, отколкото преди 20 години, когато петоразрядни певици са имали и златни хитове. 

  • Like 3
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 25 минути, Ivan_Kozarev каза:

Аз не следя толкова от близо чалгата, ама само мога да ви кажа че още бях ученик в гимназията когато Преслава я знаеше цяла България с "Дяволско желание", а сега съм почти на 35 години и тя още има хитове :D  Сметнете колко много години са това. 

Другите стари изпълнители бяха нашумяли 6-7 години най-много.

Нов ли си тук, че за пръв път ти виждам ника? Че нещо така.... тия тук наоколо знаят.... :whistling:

  • Haha 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, foxy_vd каза:

Нов ли си тук, че за пръв път ти виждам ника? Че нещо така.... тия тук наоколо знаят.... :whistling:

Да.

Съсед съм на баба Въчка в Каварна (бабата на Преслава) :D 

  • Haha 4
  • Love 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 15 минути, Willy каза:

А ти? Живееш втората половина от живота си и злобееш в форум с млади и красиви лъвчета!😎

 

Точно ти да говориш за живеене, при положение, че младостта ти мина в смятане на гледания, е повече от нахално.

  • Haha 5
Link to comment
Сподели в други сайтове

Току що, DarkChild каза:

Точно ти да говориш за живеене, при положение, че младостта ти мина в смятане на гледания, е повече от нахално.

По-добре да му минава в смятане, отколкото в злоба. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Danger. каза:

Nobody cares ама само на вас. 
Това, че Глория прави милиона за цяла година, не значи че трябва да омаловажаваме труда на тия, които към днешна дата вадят мегахитове и правят висококачествени проекти. А в момента да изкараш мегахит е много по-трудно, отколкото преди 20 години, когато петоразрядни певици са имали и златни хитове. 

За мен последният мегахит в този жанр е от 2010 и се казва "За да те забравя". И то с доста уговорки.

Разгледах глобално как са нещата, а не Глория срещу другите или другите срещу Глория.

Жанрът е дъно, разберете го. Високо качество правеше Есил, дори една Вероника имаше много по-висококачествени неща от тези днес. Дори и да са били направени за 2 лева със Скерлев, имаха смисъл клиповете ѝ. Не ДПС да ти плати да идеш да снимаш в гетото "Пей, сърце". Що са отказаха много изпълнители? Що в Пайнер не остана никой? Трудно било да се направи хит. Щото никой вече не пее за това, което масата хора ги вълнува. Те дори не станаха бутикови. Те си пеят само за кучки и боклуци, тая плоча я въртят от 10 години, вие ми говорите за някакви кубчета лед тук. Айде малко по-сериозно.

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

Току що, Danger. каза:

По-добре да му минава в смятане, отколкото в злоба. 

Айде, бе. Големи сте светци. После Галена има толкова, а Преслава - много по-малко хъ-хъ-хъ. Това не е ли злоба? 

  • Haha 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, DarkChild каза:

Точно ти да говориш за живеене, при положение, че младостта ти мина в смятане на гледания, е повече от нахално.

Младостта не ми е минала, а това смятане което пускам отвреме навреме отнема не повече от 5 минути, но който си го бива...🥰

 

  • Like 2
 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Guest
Тази тема е затворена за нови коментари.
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...