Jump to content



Поп фолк скандали


Препоръчани коментари

преди 31 минути, adorable каза:

Ще види, ще види. Наш човек е.

За теб знам, даже не се учудвам - само не казвай, че "Мръсни танци" ти е любима песен от него хах.

Определено е интересен, музикантски албум, доста абстрактни текстове, мелодии. Не го разбраха много тогава, но е експеримент за Глория. "Спасение" и "Обич моя" са страхотни. И не само.

Нее, любимите ми са Любов с изтекъл срок, 50 на 50 и Хепи енд, плюс Изповед, която излезе преди албума. Много хубави аранжименти и звуци за онова време, че и сега са си актуални! Заедно със Заблуда от Крепост са ми любимите нейни песни.

Но и на Пияната вишна се кефех. :D 

  • Like 1

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Току що, adorable каза:

АА, аз мислех, че "12 диаманта" и "Илюзия".

В тях има по-ясно изразени хитове, но в Крепост" няма слаба песен. А и през 2003 година продукцията на самата ТВ Планета направи страхотен скок в качество, заснемане и въобще като визия. Люси Иларионов бе фронтмена на тази промяна, а албума на Глория имаше шанс да излезе точно тогава. Пропагандно се получи невероятно. И въпреки, че Пайнер натегнаха пропагандата, ефектът вече го имаше. Само тогава тя е изглеждала топ, като видеопродукция. 

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

За мен Илюзия си ми остава топ фаворита, може би като хитове на фона на 12 диаманта и Крепост бледнее, но пък от първата до последната песен е супер.

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

Току що, Senhor каза:

За мен Илюзия си ми остава топ фаворита, може би като хитове на фона на 12 диаманта и Крепост бледнее, но пък от първата до последната песен е супер.

На мен също. С "12 диаманта" имам страхотни детски спомени, с "Илюзия" също, но "Илюзия" чисто музикантски е още по-богат, като инструменти, теми, няма слабо наистина, Глория си беше терминатор тогава. Експериментираше много. Примерно в "Балканска душо" сефте вкарва кларинет, а тя се изприщва от него". "Завист" пък е мега интересна с тоя акордеон, текст и пеене. За хитовете да не говорим.

Наблюдавах, че "Имам нужда от теб" е горе-доу последният албум на Глория, в който е импровизарала с автори и е правила различни колаборации с аранжори и композитори от различни жанрове дори. Много харесвам Калин, но колкото и да е способен, мисля, че и нещо от друг автор ще ѝ дойде освежаващо.

Link to comment
Сподели в други сайтове

И на мен "Крепост" е любимият ми албум. Това може би ми е любимият поп-фолк албум заедно с "Не съм ангел" и "Интрига" на Преслава.

image.jpg.62e5dcb4645c5400d838b8c6f96e9856.jpg

 

Пожелай му "Да гори в любов"! :wub_anim:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Имам нужда от теб беше страхотен албум и може би последния път, в който Глория по някакъв начин се доближаваше до някаква масова популярност. След това имаме едни Пясъчни кули и само посредствени бозици. Много е тъжен този дегрес при нея след 20 години толкова силна музикантска кариера. Сигурен съм, че ако Глория от 2003 чуеше нещата, които ще прави след 10-15 години, щеше да се ошамари.

  • Like 5
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 14 минути, Senhor каза:

Имам нужда от теб беше страхотен албум и може би последния път, в който Глория по някакъв начин се доближаваше до някаква масова популярност. След това имаме едни Пясъчни кули и само посредствени бозици. Много е тъжен този дегрес при нея след 20 години толкова силна музикантска кариера. Сигурен съм, че ако Глория от 2003 чуеше нещата, които ще прави след 10-15 години, щеше да се ошамари.

Знаеш ли аз какво се замислям... така отстрани като фен вече толкова години... Нейният акумулатор е нещо готино да се случи в личен план, да почувства някакъв гъдел, вдъхновение. Тогава може да напраска жестоки хитове. Не знам дали с "Пясъчни кули" е било така, но песента си стана стабилен хит като за балада, което показва, че няма пречка, стига баладата да е добре, така беше и със Сълзата. Въпросът е, че според мен трябва да има ясно разграничение - като е бърза песен, да е наистина бърза, като си е балада - да е ударна. Тя самата си е признавала, че невинаги бързите песни се получават, примерно с "Ненаситна" беше се получило.

Макар че ето, "Феникс" е, да кажем, умерена, тя не е вярвала много в нея - залагала е повече на "Очакване, "Лабиринт" и "Не заслужаваш", но пък "Феникс" си беше революция, както и да го погледнеш.

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

Според мен към днешна дата дори Глория да направи нещо от друг автор, пак би приличало на предните и. Някак като изпяване го прави да е много с нейния почерк. Има богат глас и може да експериментира с него. Не знам защо не го прави. 

  • Like 2

image.png

Link to comment
Сподели в други сайтове

Снощи в Китен всичко пееше с Коце,  знаят му песните наизуст,  да видите как народа прегръщаше Коце на дансинга,  страшна любов,  снимки,  никаква охрана нямаше.  Всимки нови песни на младите нови имена са хитове- пеят ги хората,  от колите се чуват.  Най-яката дискотека,  най-якото участие и среща с Коце.  ❤❤❤❤❤

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, adorable каза:

Това трябваше да се забележи повече, както и "Прегърни ме".

Една от най-любимите ми песни в последните години. Изключително класен и грандиозен проект за мен. Текст, музика, изпълнение, видео - напомня ми на Глория, която беше на върха преди години! 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Току що, GSA каза:

Една от най-любимите ми песни в последните години. Изключително класен и грандиозен проект за мен. Текст, музика, изпълнение, видео - напомня ми на Глория, която беше на върха преди години! 

Напомня ти, ама на хората май им се слуша други неща. :(

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 18 минути, adorable каза:

 Въпросът е, че според мен трябва да има ясно разграничение - като е бърза песен, да е наистина бърза, като си е балада - да е ударна. Тя самата си е признавала, че невинаги бързите песни се получават, примерно с "Ненаситна" беше се получило.

Макар че ето, "Феникс" е, да кажем, умерена, тя не е вярвала много в нея - залагала е повече на "Очакване, "Лабиринт" и "Не заслужаваш", но пък "Феникс" си беше революция, както и да го погледнеш.

Най-големите хитове през последните години са умерени песни с мазни аранжименти. Може да направи нещо такова, без да звучи твърде мангалско. 

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, asylum каза:

Най-големите хитове през последните години са умерени песни с мазни аранжименти. Може да направи нещо такова, без да звучи твърде мангалско. 

При нея го има този проблем, че не знам ще възприемат ли от нея точно такава песен - веднъж вече като е наложила стил, различен от този... макар че едно време се получи с "Намери си майстора".

Май няма формула.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 4 часа , meleto каза:

 

2. че е пуснала рекламата още в началото и много хора са я скипнали - затова може да няма харесвания, но да са се генерирали гледания, а това да е причината за ниската позиция в трендинг. Ютуб гледа повече показатели от "само гледания". Някой обаче твърди, че едва ДНЕС е пуснала рекламата.

 

Да тръгва като реклама преди други клипове в ютуб, както имаха Коце и Софка ли? Ами, нали трябва да гледаш поне 30с. за да генерира гледане?

Просто дойде неочаквано и то от Камелия. Още не е изключено и друг да е купил. Ще има същите гледания с Иди си, само че новата има 9к лайкове, а първата 16к+. Да не говорим че ако на Не те забравих тези гледания са за 3 дни, това е нещо като сензация и лайковете трябва да са повече и от 16к на Иди си за 3 седмици.

  • Like 1
 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, Willy каза:

Да тръгва като реклама преди други клипове в ютуб, както имаха Коце и Софка ли? Ами, нали трябва да гледаш поне 30с. за да генерира гледане?

Просто дойде неочаквано и то от Камелия. Още не е изключено и друг да е купил. Ще има същите гледания с Иди си, само че новата има 9к лайкове, а първата 16к+. Да не говорим че ако на Не те забравих тези гледания са за 3 дни, това е нещо като сензация и лайковете трябва да са повече и от 16к на Иди си за 3 седмици.

Да, може да се показва и в търсачката, но може и in-stream както на Софка.

Може да я пропуснеш на 5-7 секунди, но и дори да не го направиш, генерира гледане, а потребителят поради слаб интерес може да не изгледа целия клип или да отиде на страницата на видеото и оттам да лайкне. Просто казвам, че е възможно заради това да има малко лайкове. Което пък показва слаб интерес към проекта. Но не знам кога е пусната рекламата. Ако е от днес, значи остава да са фейк. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 18 минути, adorable каза:

При нея го има този проблем, че не знам ще възприемат ли от нея точно такава песен - веднъж вече като е наложила стил, различен от този... макар че едно време се получи с "Намери си майстора".

Май няма формула.

Песни като Очакване и За първи път биха били успешни и сега. Малко да осъвремени аранжиментите и текстовете, и ще се получи чудно (нямам предвид нови версии на същите песни, а просто подобни).

  • Like 3

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Близо 5 000 000 за месец за този хит.

Честно казано първия ден си мислех, че ще флопне и доста песни ще я смачкат, но тя си се утвърди като един от хитовете на лятото, да не кажа най-големият след Проблем и 100 живота.

  • Like 4
  • Haha 1
  • Love 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 часа , foxy_vd каза:

Люси Иларионов бе фронтмена на тази промяна, а албума на Глория имаше шанс да излезе точно тогава. 

Всъщност кой пръв повярва в Люси и работи с него за пръв път, някой знае ли?

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час, THE IIconic каза:

4-ти ден

173 к

Да не вземеш всеки ден да броиш? Ще я вкараш в раманянският тренд и туко-виж някой се сети, че песента е много добра. :speak_cool:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Според мен Глора трябва да направи един албум с Илия Загоров. И може вътре и един-два дуета с/без Симона. Но хубави композиции да са. Не знам колко успех би имало, но ако наистина е добро сигурно ще е хубаво нещо в кариерата и'. Хем може да има и PR около това дали са отново заедно и да ходят по предавания да казват че все пак след толкова години са в добри отношения.

Примерно, тази песен на Калиопи е писнана от бившия и' мъж и сигурно една от най-познатите и' песни по която всеки я  свързва след емблематичната и' Бато/Rodjeni.

 

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

  • pechenko locked, unpinned and unfeatured this Тема
Guest
Тази тема е затворена за нови коментари.
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...