Jump to content

Поп фолк скандали


Препоръчани коментари

преди 9 часа , DarkChild каза:

Не, не е заради това. В съседните страни има 50-годишни тотални лидери.

Да, но говорим за БГ. 

В съседни страни има по-голямо население. Например, сърбите здраво се слушат на целите балкани и най-вече страните от бивша Югославия. Хвани Сека Алексич... продължава да прави неща, които биха се слушали и от по-малките. И освен това, аудиторията там е свикнала да уважава възрастните изпълнители. Но и забележи, че там сякаш няма много успешни дебютанти на година. Тоест, пръква се по някой друг, но не е както при нас на 5 години избухваме с 10 нови, които заместват старите.

И по-важното е, че старите изпълнители са комерсиални, още правят музика за всички, докато Гло е забила една и съща плоча от 2006та, Ивана се опитва да хване естрадната възрастна аудитория и тотално загуби по-младите. Не могат и не искат да се адаптират към днешното актуално.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 8 часа , ice_hot_sm каза:

Ебахти кокилите. Как изобщо се задържа на тях, хаха 😀 

Десови, к'ви са ви очакванията? 

Като заглавие не звучи зле, макар и малко блудкаво. Според мен ще е няк'ъв абсолютен комерс. Дано само не прилича на 100 други песни и дано текстът не е крайно клише или тийн простотия! И предвид че ще ѝ е първата от втория самостоятелен период, предполагам че ще заложи на Ганев, който като повечето вече по-изявени композитори, яко се повтаря. Ей, страх ги е да и експериментират с нови автори и т'ва е... 

Ако не се лъжа каза, че ще е на Иво Моллов. Автора на Мойто зайче. Очаквам чалга парче, но поне съм сигурен, че няма да прилича на друго. Мен Мойто зайче ме кефи. Куплетите са ми много мелъди. 

 

 

 

 

  • Like 2

image.png

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 56 минути, meleto каза:

Да, но говорим за БГ. 

В съседни страни има по-голямо население. Например, сърбите здраво се слушат на целите балкани и най-вече страните от бивша Югославия. Хвани Сека Алексич... продължава да прави неща, които биха се слушали и от по-малките. И освен това, аудиторията там е свикнала да уважава възрастните изпълнители. Но и забележи, че там сякаш няма много успешни дебютанти на година. Тоест, пръква се по някой друг, но не е както при нас на 5 години избухваме с 10 нови, които заместват старите.

И по-важното е, че старите изпълнители са комерсиални, още правят музика за всички, докато Гло е забила една и съща плоча от 2006та, Ивана се опитва да хване естрадната възрастна аудитория и тотално загуби по-младите. Не могат и не искат да се адаптират към днешното актуално.

Като гледам актуалното какво е, по-добре да си останат забити там, където са. Извинявай.

Кои ще са вечните хитове на сегашните кикимори? Кой ги взима насериозно изобщо?

Разбирам, че имаш предвид развитие, промяна, адаптация за тези изпълнители - Ивана и Глория в случая, но хайде нека не е спрямо модела на останалите. Ще бъде нелепо и няма да им отива. Глория, като е пускала "Еднопосочен път", "Хипноза", "Можеш ли да ме обичаш", пак е имала успех, без да е била по модела на останалите, които тогава... помниш ли изобщо какво пееха? Примерно, Илиян имаше серия от три години с яките хитове, а сега кой го бръсне за слива? Мислете ги и тия неща. А Глория просто да смени екипа за известно време.

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 15 минути, adorable каза:

Като гледам актуалното какво е, по-добре да си останат забити там, където са. Извинявай.

Кои ще са вечните хитове на сегашните кикимори? Кой ги взима насериозно изобщо?

Разбирам, че имаш предвид развитие, промяна, адаптация за тези изпълнители - Ивана и Глория в случая, но хайде нека не е спрямо модела на останалите. Ще бъде нелепо и няма да им отива. Глория, като е пускала "Еднопосочен път", "Хипноза", "Можеш ли да ме обичаш", пак е имала успех, без да е била по модела на останалите, които тогава... помниш ли изобщо какво пееха? Примерно, Илиян имаше серия от три години с яките хитове, а сега кой го бръсне за слива? Мислете ги и тия неща. А Глория просто да смени екипа за известно време.

Илиян и сега си има хит. 

 

Иначе никой не е казал, че трябва да работят по модела н младите. Кама да не би да работи по техния модел. Софка и Коце са на вурха също с друг модел. ДесиСлава преди 3 години изкърти с балади... 

 

  • Like 1

image.png

Link to comment
Сподели в други сайтове

Аз очаквам това:

Но наш'та е на друго мнение и пуска това:

Ако песента е от Моллов, май не съм обнадежден, макар и да ѝ се получи с "Моето зайче". Пó съм навит да е Биолчев, макар че и той правеше готини неща, но преди време... 

  • Like 4
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час, meleto каза:

Да, но говорим за БГ. 

В съседни страни има по-голямо население. Например, сърбите здраво се слушат на целите балкани и най-вече страните от бивша Югославия. Хвани Сека Алексич... продължава да прави неща, които биха се слушали и от по-малките. И освен това, аудиторията там е свикнала да уважава възрастните изпълнители. Но и забележи, че там сякаш няма много успешни дебютанти на година. Тоест, пръква се по някой друг, но не е както при нас на 5 години избухваме с 10 нови, които заместват старите.

И по-важното е, че старите изпълнители са комерсиални, още правят музика за всички, докато Гло е забила една и съща плоча от 2006та, Ивана се опитва да хване естрадната възрастна аудитория и тотално загуби по-младите. Не могат и не искат да се адаптират към днешното актуално.

Че то тука 10 години нямаше дебютанти, едва сега напъплиха някакви. Междувременно много "величия" залязаха заради неконкурентна продукция. 

  • Like 1

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 22 минути, adorable каза:

Като гледам актуалното какво е, по-добре да си останат забити там, където са. Извинявай.

Кои ще са вечните хитове на сегашните кикимори? Кой ги взима насериозно изобщо?

Разбирам, че имаш предвид развитие, промяна, адаптация за тези изпълнители - Ивана и Глория в случая, но хайде нека не е спрямо модела на останалите. Ще бъде нелепо и няма да им отива. Глория, като е пускала "Еднопосочен път", "Хипноза", "Можеш ли да ме обичаш", пак е имала успех, без да е била по модела на останалите, които тогава... помниш ли изобщо какво пееха? Примерно, Илиян имаше серия от три години с яките хитове, а сега кой го бръсне за слива? Мислете ги и тия неща. А Глория просто да смени екипа за известно време.

През 2007 все още чалгата беше масовата музика. И не бяха навлезли дискотечните текстове и лафчета. Все пак Гергана продължаваше да бълва текстове от жената на Токича, тип "плакала, чакала" и това не беше проблем.

Проблемът на Г е, че пее една и съща песен 15 години - и като звучене, и като изпяване, и като текстове. Хубаво го написа - издаде 20 песни като "Еднопосочен път", която изобщо не беше кой знае какъв хит, но Нов Фолк го налагаха като такъв... за престиж. "Ненаситна" беше по тертипа на "Намери си майстора" от 2004. Просто, Глория знае 2 стила и тъпче върху тях 15 години.

Проблемът на И е, че пренасочи таргета си само до 50 годишните. Някои от последните й песни минаха милион. Поне. Но няма как да се конкурира в групата на младите. А лелките не са активни нито в Ютуб, нито по концерти, нито купуват албуми. Тоест, безполезни са от бизнес гледна точка. Добре, че поне ходят по кръчми.

И двете не са конкурентни на младите и няма как да имат масови хитове. Освен ако не направят компромис, правейки комерс музика за дискотеките. Ивана има по-голяма вероятност да направи подобна крачка. Все пак през годините е пускала кючеци. 

И да. Новите няма да имат вечни хитове. Просто, защото не са масово разпознаваеми.

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, asylum каза:

Че то тука 10 години нямаше дебютанти, едва сега напъплиха някакви. Междувременно много "величия" залязаха заради неконкурентна продукция. 

Е, дали?

Галин и Фики се появиха, Борис Дали и Илиян отпаднаха. От 2008-2013 нямаше нови. Или поне в Пайнер, щото при Касъмови се появиха няколко, които временно имаха някакви успехи. Бизнесът си вървеше. Едни и същи получаваха участия. А както знаем, възможностите на Пайнер са ограничени, бройката участия също.

Сега новите се появиха и що флопове видяхме... като тръгнем от Яница, Роксана, минем през Емануела, после Джена, Мария... Анелия към кого се прикрепи? Дори треторазрядните вече нямат работа, а преди имаха по 1-2 участия на месец... къде са Татяна, Магда, и други?

Има разместване. Долу-горе, колкото нови успешно се пласират, толкова стари отпадат.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Деградацията при Глория е повече от очевидна. Пуснете си ''12 диаманта'', ''Илюзия'' или ''Крепост'' и после си пуснете ''Любовта настоява''. В първите три има различни песни и интересни текстове. След ''Пясъчни кули'' обаче имам чувството, че пее една и съща песен. Проблема при нея е, че тя си има своя почерк. Вината не е в  Мариета или в Калин, а в самата Глория. Мариета през годините е показала, че може да напише какъвто и да е текст, но за Глория е едно и също от години. 

Единствения начин да се завърне в играта според мен е трети дует с Азис. Едно хубаво и мелодично парче. 

Между другото, Ивана ми изглежда доста по-адекватна понякога и категорично се прецака много с последната песен. Това ако го беше качила в канала на Планета според мен щеше да се забележи доста. Същото се случи и с ''Твое копие''. Парчето правеше стабилни гледания преди да блокират клипа за неопреден период от време. Съответно не мисля, че едва ли не публиката тотално ги е отписала. Ако песента е добра, може да стане хит. Милко го доказа през 2009.

пс @meleto, Яница си е супер. Тази година ''Твоето ферари'' е една от най-гледаните и стриймвани самостоятелни песни. Не помня последния самостоятелен проект на Емануела, Джена и дори Анелия с подобни гледания. Да не говорим за ''Мома Яница'', която не излиза от дейли чарта на попнейбъл.

  • Like 2
2.jpg3.jpg8.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

Глория й е през ...  Надвила си е на масрафа отдавна, затова не й дреме кой какво мисли и казва за нея, не я интересуват класации, нови амбиции за върхова кариера и прочее. Както го е изпяла преди 20 години, си го казва и сега: :D 

 

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

На мен любимата ми песен от последните на Десислава извън Пайнер е "Най-неправилният мъж", иска ми се нещо като нея, но едва ли..... Пак Йовко Петров, който е направил и любимата ми "Последен адрес". Защо ли не работят повече с него.... уникални неща правеше.

  • Like 2
  • Love 1
image.jpg.62e5dcb4645c5400d838b8c6f96e9856.jpg

 

Пожелай му "Да гори в любов"! :wub_anim:

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, DevilWish каза:

На мен любимата ми песен от последните на Десислава извън Пайнер е "Най-неправилният мъж", иска ми се нещо като нея, но едва ли..... Пак Йовко Петров, който е направил и любимата ми "Последен адрес". Защо ли не работят повече с него.... уникални неща правеше.

Най неправилния мъж е на Пашев, а не на Йовко Петров. 

image.png

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 часа , ice_hot_sm каза:

Аз очаквам това:

Но наш'та е на друго мнение и пуска това:

Ако песента е от Моллов, май не съм обнадежден, макар и да ѝ се получи с "Моето зайче". Пó съм навит да е Биолчев, макар че и той правеше готини неща, но преди време... 

@Slavi е прав, песента е от Моллов, каза го в лайфа от снимките на клипа. В просъницата съм го объркал с Биолчев. 

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

От 25.08.2020 г. от 10:17, adorable каза:

Някой ако има максисингъла на Камейсън от 2001 на физически носител - да пише. Че почти не се намира.

Много ме кефи като проект, супер иновация е било за тогава, сега много ме кефят тези версии - тогава не им обръщах внимание.

No face, no name, no number Chalga edition. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Десислава не беше ли казала, че песента е кючек?

Очаквам мощна дивотия с познати отсвири и по-приличен текст. Тя отдавна е певица без почерк, да очакваме нещо като Моето друго аз наистина е смела мечта. 😄

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 часа , Slavi каза:

Анелия станала последователка на Дънов

https://trafficnews.bg/bohemi/sled-megz-i-aneliia-se-prisaedini-kam-bialoto-bratstvo-187291/

Дали е изпяла на бялото бртство хита Гъзарка? 

🤣

Луна вече им е изпяла

 

  • Haha 1
  • Love 1

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Камелия: Виждаме тотално сриване и залеза на една империя

Камелия, която от години е самопродуциращ се изпълнител и кариерата й се развива успешно и без голяма компания зад гърба й, коментира актуалните тенденции в шоубизнеса. Тя намира, че нейният пример е повлиял на раздялата на редица известни попфолк изпълнители с „Пайнер“, които също като нея са предпочели сами да направляват професионалната си съдба.

 
 

„Спокойно мога да заявя, че след моето напускане преди 6 години и успехите ми извън фирмата нещата здраво се пропукаха. Това даде кураж на моите колеги, че отвън нещата могат да се случват. Моят успех показа, че може да съществуваш и без голяма фирма зад гърба си и че когато знаеш какво правиш и какво искаш, нещата винаги се получават. Няма нужда от похлупак. Вече не е модерно да си в голямата фирма! Това че бях треньор цели четири години в „Гласът на България“ също показа, че не е нужно да си в голяма фирма, за да имаш успехи и в телевизията, и в музикални формати. Всичко си зависи от теб в крайна сметка. Виждаме едно тотално сриване и невъзможност за управление към днешните условия по този стар начин. Мисля че сме свидетели на залеза на една империя“ – категорична е певицата пред blitz.bg.

Промо / Камелия – Не те забравих

За добрите взаимоотношения между изпълнителите преди години и това как днес общува по-младата генерация, Камелия обяснява:

„Времената са различни. Внимавам да не сравнявам буквално нещата, защото преди нямаше интернет, все още нямаше и професионално профилирана телевизия за този стил музика. Появата на едно, на второ, на трето променя нещата, поведението, бизнеса, отношението на самите изпълнители, продуценти и собственици на заведения. Дори след това затваряне от 4 месеца на нощния живот наблюдаваме сериозна промяна. В момента се случва един хаос. Ако едно време, за да се случи нещо красиво, бяхме обединени под една идея. То днешният успех и надцакване разделя колегите. В рамките на една година се появиха 10 нови имена, които работят на доста по-ниска цена, метат по пътя си всичко, пеят по участия всичко. Запишат две песни в студио и после по участия пеят всичко актуално и старо през годините, също записано в студио или т.нар. лайф записи. Губи се балансът, доверието. Навремето бяхме по-сплотени, защото вървяхме към една идея – тази музика да се развие, да се изчисти, да има съдържание. В онзи период попфолкът беше по-чувствен, сега е по-агресивен“.

Не мисли, че има носталгия по онова време и казва: „Хората, които са израснали със „Залезът и зората“, и днес да им я пуснеш пак ще реагират по този начин. „Луда по тебе“ също, която е емблема, религия. Всяко време си има своята музика, своите хитове, своето преживяване. Порасналите деца пак пеят „Залезът и зората“.

https://signal.bg/камелия-виждаме-тотално-сриване-и-зал/ 

  • Like 3
  • Haha 1

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 14 минути, asylum каза:

Камелия: Виждаме тотално сриване и залеза на една империя

Камелия, която от години е самопродуциращ се изпълнител и кариерата й се развива успешно и без голяма компания зад гърба й, коментира актуалните тенденции в шоубизнеса. Тя намира, че нейният пример е повлиял на раздялата на редица известни попфолк изпълнители с „Пайнер“, които също като нея са предпочели сами да направляват професионалната си съдба.

 
 

„Спокойно мога да заявя, че след моето напускане преди 6 години и успехите ми извън фирмата нещата здраво се пропукаха. Това даде кураж на моите колеги, че отвън нещата могат да се случват. Моят успех показа, че може да съществуваш и без голяма фирма зад гърба си и че когато знаеш какво правиш и какво искаш, нещата винаги се получават. Няма нужда от похлупак. Вече не е модерно да си в голямата фирма! Това че бях треньор цели четири години в „Гласът на България“ също показа, че не е нужно да си в голяма фирма, за да имаш успехи и в телевизията, и в музикални формати. Всичко си зависи от теб в крайна сметка. Виждаме едно тотално сриване и невъзможност за управление към днешните условия по този стар начин. Мисля че сме свидетели на залеза на една империя“ – категорична е певицата пред blitz.bg.

Промо / Камелия – Не те забравих

За добрите взаимоотношения между изпълнителите преди години и това как днес общува по-младата генерация, Камелия обяснява:

„Времената са различни. Внимавам да не сравнявам буквално нещата, защото преди нямаше интернет, все още нямаше и професионално профилирана телевизия за този стил музика. Появата на едно, на второ, на трето променя нещата, поведението, бизнеса, отношението на самите изпълнители, продуценти и собственици на заведения. Дори след това затваряне от 4 месеца на нощния живот наблюдаваме сериозна промяна. В момента се случва един хаос. Ако едно време, за да се случи нещо красиво, бяхме обединени под една идея. То днешният успех и надцакване разделя колегите. В рамките на една година се появиха 10 нови имена, които работят на доста по-ниска цена, метат по пътя си всичко, пеят по участия всичко. Запишат две песни в студио и после по участия пеят всичко актуално и старо през годините, също записано в студио или т.нар. лайф записи. Губи се балансът, доверието. Навремето бяхме по-сплотени, защото вървяхме към една идея – тази музика да се развие, да се изчисти, да има съдържание. В онзи период попфолкът беше по-чувствен, сега е по-агресивен“.

Не мисли, че има носталгия по онова време и казва: „Хората, които са израснали със „Залезът и зората“, и днес да им я пуснеш пак ще реагират по този начин. „Луда по тебе“ също, която е емблема, религия. Всяко време си има своята музика, своите хитове, своето преживяване. Порасналите деца пак пеят „Залезът и зората“.

https://signal.bg/камелия-виждаме-тотално-сриване-и-зал/ 

Тези неща ги каза преди няколко дена на лайфа в инстаграм..

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 4 часа , Slavi каза:

Най неправилния мъж е на Пашев, а не на Йовко Петров. 

Моя грешка значи! Пашев има уникално добри балади! Това пък е върхът за мене! 

image.jpg.62e5dcb4645c5400d838b8c6f96e9856.jpg

 

Пожелай му "Да гори в любов"! :wub_anim:

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час , asylum каза:

Камелия: Виждаме тотално сриване и залеза на една империя

Камелия, която от години е самопродуциращ се изпълнител и кариерата й се развива успешно и без голяма компания зад гърба й, коментира актуалните тенденции в шоубизнеса. Тя намира, че нейният пример е повлиял на раздялата на редица известни попфолк изпълнители с „Пайнер“, които също като нея са предпочели сами да направляват професионалната си съдба.

 
 

„Спокойно мога да заявя, че след моето напускане преди 6 години и успехите ми извън фирмата нещата здраво се пропукаха. Това даде кураж на моите колеги, че отвън нещата могат да се случват. Моят успех показа, че може да съществуваш и без голяма фирма зад гърба си и че когато знаеш какво правиш и какво искаш, нещата винаги се получават. Няма нужда от похлупак. Вече не е модерно да си в голямата фирма! Това че бях треньор цели четири години в „Гласът на България“ също показа, че не е нужно да си в голяма фирма, за да имаш успехи и в телевизията, и в музикални формати. Всичко си зависи от теб в крайна сметка. Виждаме едно тотално сриване и невъзможност за управление към днешните условия по този стар начин. Мисля че сме свидетели на залеза на една империя“ – категорична е певицата пред blitz.bg.

Промо / Камелия – Не те забравих

За добрите взаимоотношения между изпълнителите преди години и това как днес общува по-младата генерация, Камелия обяснява:

„Времената са различни. Внимавам да не сравнявам буквално нещата, защото преди нямаше интернет, все още нямаше и професионално профилирана телевизия за този стил музика. Появата на едно, на второ, на трето променя нещата, поведението, бизнеса, отношението на самите изпълнители, продуценти и собственици на заведения. Дори след това затваряне от 4 месеца на нощния живот наблюдаваме сериозна промяна. В момента се случва един хаос. Ако едно време, за да се случи нещо красиво, бяхме обединени под една идея. То днешният успех и надцакване разделя колегите. В рамките на една година се появиха 10 нови имена, които работят на доста по-ниска цена, метат по пътя си всичко, пеят по участия всичко. Запишат две песни в студио и после по участия пеят всичко актуално и старо през годините, също записано в студио или т.нар. лайф записи. Губи се балансът, доверието. Навремето бяхме по-сплотени, защото вървяхме към една идея – тази музика да се развие, да се изчисти, да има съдържание. В онзи период попфолкът беше по-чувствен, сега е по-агресивен“.

Не мисли, че има носталгия по онова време и казва: „Хората, които са израснали със „Залезът и зората“, и днес да им я пуснеш пак ще реагират по този начин. „Луда по тебе“ също, която е емблема, религия. Всяко време си има своята музика, своите хитове, своето преживяване. Порасналите деца пак пеят „Залезът и зората“.

https://signal.bg/камелия-виждаме-тотално-сриване-и-зал/ 

Тоя лайв го изпуснах, има ли го някъде записан да прослушам?

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • pechenko locked, unpinned and unfeatured this Тема
Guest
Тази тема е затворена за нови коментари.
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...