Jump to content



Поп фолк скандали


Препоръчани коментари

От 2.06.2020 г. от 23:39, Olay каза:

Нямаме ли закон за защита на деца. Това да ги карат малолетни да се снимат по бельо със сигурност нарушава някой закон.

Ако има разрешение от родител – може. А и Данна не е малолетна, а непълнолетна.

Цитат

asylumКаймакът на чалгаобществото слуша именно Джена. Дори и ние все още не сме дорасли, но уверено вървим към Истината! 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • Отговори 4,7k
  • Създадена
  • Последен отговор

Топ коментиращи в тази тема

преди 9 минути, pechenko каза:

Не може да сравняваш 2004 и 2020...

Поколението е такова, че трудно приема нови изпълнители и такива като "Новата Преслава" не вървпт.

 Данна трябва доста да се постарае да спечели тинейджърите и старото поколение, което пък предпочита Преслава и Галена пред Данна. Има много примери за такива певици с изказвания тип "новата звезда" и т.н..  Просто е твърде рано да я качвате на върха :) Денис Теофиков само с една песен я слага в малкия джоб и точно него трябва да сложите до ( да не кажа над ) големите имена.

Една птичка, лястовичка не прави!

  • Haha 2
  • Love 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 27 минути, asylum каза:

Никой нищо не предричаше на Преслава - Нежен рекет, Дума за вярност, бутнаха я вяло на Нов фолк с някаква друга песен, много скапана стратегия, дебело момиче с кръчмарски глас. После някакви фестивали с Татяна и Даниела в Македония... Изобщо не я знаеха коя е преди Нямаш сърце, а тя пак продължи да пуска скапани клипове на песни като Мили мой, дуети с Милко, Рашид и не знам си кой си още. Учудвам се, че аз помня това, а ти не. Ивана мачкаше всичко живо по това време, дори Мая Нури беше по-хитова и успешна, макар и в залеза на първата си кариера.

Доста се прехласнахте по Данна, а са минали 2-3 дни от премиерата. Нека видим след месец-два какво ще е положението. И на мен ми е симпатична, особено в дуета с оня Кирчо имаше супер включвания и има потенциал момата, но много резко може до потъне, когато другите започнат да бълват като преди... 

Аз конкретния старт на Преслава не съм го следил отблизо, защото по онова време много не слушах чалга и знаех само по-големите имена. Но някъде по това време започна да се говори, че има такава певица и че ще е новата супер звезда, а като излезе втория албум вече беше сигурно. По твоите уточнения разбирам, че приказките колко ще е голяма са започнали след няколко песни- като при Данна.

А за песента както казах дори и да зацикли 3-4 милиона пак ще е силно за ново име. Никой не е казал, че тя вече е изместила големите, но пък засилката е факт.

преди 14 минути, pechenko каза:

Не може да сравняваш 2004 и 2020...

Поколението е такова, че трудно приема нови изпълнители и такива като "Новата Преслава" не вървпт.

 Данна трябва доста да се постарае да спечели тинейджърите и старото поколение, което пък предпочита Преслава и Галена пред Данна. Има много примери за такива певици с изказвания тип "новата звезда" и т.н..  Просто е твърде рано да я качвате на върха :) Денис Теофиков само с една песен я слага в малкия джоб и точно него трябва да сложите до ( да не кажа над ) големите имена.

Ами да, различно време е- време, в което и Преслава и Галена не са вече толкова масови сред широката публика и затова хитове като 100 живота не се виждат често при тях. Междувременно, ако не таргета на зрелите хора, то новобранците като Лидия, Десита и Диона вече са спечелили напълно таргета от деца и тийн, където позициите им са по-силни от на старите имена.

А че Данна е на върха никой не е казвал. :D Но потенциала й е забелязан и някои си се надяваме да се развие.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, SG каза:

Аз конкретния старт на Преслава не съм го следил отблизо, защото по онова време много не слушах чалга и знаех само по-големите имена. Но някъде по това време започна да се говори, че има такава певица и че ще е новата супер звезда, а като излезе втория албум вече беше сигурно. По твоите уточнения разбирам, че приказките колко ще е голяма са започнали след няколко песни- като при Данна.

А за песента както казах дори и да зацикли 3-4 милиона пак ще е силно за ново име. Никой не е казал, че тя вече е изместила големите, но пък засилката е факт.

Ами да, различно време е- време, в което и Преслава и Галена не са вече толкова масови сред широката публика и затова хитове като 100 живота не се виждат често при тях. Междувременно, ако не зрелите хора, то новобранците като Лидия, Десита и Диона вече са спечелили напълно таргета от деца и тийн, където позициите им са по-силни от на старите имена.

А че Данна е на върха никой не е казвал. :D Но потенциала й е забелязан и някои си се надяваме да се развие.

Всички песни на Галена и Преслава са от най-силните за определения сезон, да не кажа и най-силните. Рядко някой друг да стигне нивото им на хитовост, и да го стигне е само за един сезон, после е някой друг и така. 
Ако това не значи, че са масови и владеят публиката, не знам кое е масово :D

Link to comment
Сподели в други сайтове

Преса миналата година пусна осем песни. Че забави песента заради карантината е факт, но това решение е най-адекватното защото можеше като нищо да се преекспонира. Сега малко или много има жажда за нова песен от нея. От друга страна тази дълга пауза позволи на ''Пиян'' да се развие много повече. Почти година мина от песента а още се представя супер по стрийминг платформите. Единствената самостоятелна пайнерска песен с над 800 хиляди в спотифай.

  • Like 4
2.jpg3.jpg8.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, Гальо каза:

Всички песни на Галена и Преслава са от най-силните за определения сезон, да не кажа и най-силните. Рядко някой друг да стигне нивото им на хитовост, и да го стигне е само за един сезон, после е някой друг и така. 
Ако това не значи, че са масови и владеят публиката, не знам кое е масово :D

Сравнявам ги с позициите им от старите времена. Цялата музика не е толкова масова с някои изключения, а с нея и те. Така че като се замисли човек летвата не е чак толкова висока като тогава. С добро налагане е възможно да се получи някой нов да им стигне нивото на актуален успех.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, SG каза:

Сравнявам ги с позициите им от старите времена. Цялата музика не е толкова масова с някои изключения, а с нея и те. Така че като се замисли човек летвата не е чак толкова висока като тогава. С добро налагане е възможно да се получи някой нов да им стигне нивото на актуален успех.

Ами то да им стигне нивото на актуален успех - ок, но да го задържат това ниво повечето не могат :D Лидия и Десита, ако не са общите им проекти са нула. Може би единствено Теофиков поддържа по-високо ниво от дебютантните, но и той със самостоятелните издъхва малко. 
А и да не забравяме какви сензации бяха Галин и Фики, и накрая какво стана с тях 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 20 минути, Гальо каза:

Ами то да им стигне нивото на актуален успех - ок, но да го задържат това ниво повечето не могат :D Лидия и Десита, ако не са общите им проекти са нула. Може би единствено Теофиков поддържа по-високо ниво от дебютантните, но и той със самостоятелните издъхва малко. 
А и да не забравяме какви сензации бяха Галин и Фики, и накрая какво стана с тях 

По-трудно е да се задържи това ниво щом не си старо име- факт. Можем да посочим и най-големия пример за изминалото десетилетие Гери-Никол. Това не значи, че е невъзможно. Просто е нужно да се предприемат правилните ходове в дългосрочен план.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час, SG каза:

По твоите уточнения разбирам, че приказките колко ще е голяма са започнали след няколко песни- като при Данна.

Ми не баш. Всеки месец пускаше клипове на провали. Личеше си, че я бутат, но още никой не я харесваше. Преса имаше 6-7 клипа, а Галена един - "Можеш ли". И то във време на промиване на мозъци чрез телевизия. Не е била масова любимка от раз, както например стана с Анелия и Гергана. Сега е доста по-трудно. 

  • Like 1
  • Thanks 1

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Алисия пробва да развие канала миналата година с "Яка е жена ти", но тогава Hit Mix й взеха гледанията. 200к е супер цифра като за първи ден и без трендинг. Много са яки нейниге части, според мен ще се развие добре песента, защото го има комерса на Ганев, но и текстът също е хубав.

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, nikitrz каза:

А защо не е качена в канала на Фен?Да не би и Алисия да е станала самопродуциращ се изпълнител?

Напуснала е Ара. Сама си е пуснала песента в стрийминг услугите.

  • Wow 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

Данна може да се наложи бързо, но трябва да тече  от чешмата. Песни, албум, участия в предавания. Замислих се, че в последните години не могат да дебютират, защото пускат по 3-4 песни на година, както правят утвърдените имена и много късно имат репертоар, с който да ходят на участия. Галин се влачеше с Гергана и чак на третата година се открои (не без помощта на Оцко), Фики имаше рамото на баща си и Галена, така че са изключения. Но Джулия, Ивета Костова, Кирил Атанасов, Таня Маринова имат ужасяващ модел на дебютиране и никой няма да ги вземе на сериозно в скоро време. 

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

Току що, Blueberry каза:

Данна може да се наложи бързо, но трябва да тече  от чешмата. Песни, албум, участия в предавания. Замислих се, че в последните години не могат да дебютират, защото пускат по 3-4 песни на година, както правят утвърдените имена и много късно имат репертоар, с който да ходят на участия. Галин се влачеше с Гергана и чак на третата година, Фики сигурно с баща си и Галена, така че са изключения. Но Джулия, Ивета Костова, Кирил Атанасов, Таня Маринова имат ужасяващ модел на дебютиране и никой няма да ги вземе на сериозно в скоро време. 

Данна барем има шанс за медийни изяви, щом вече е бачкала със Слави. Малко бутане и е готова да се ръга по-сериозно в бранша. 

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, asylum каза:

Данна барем има шанс за медийни изяви, щом вече е бачкала със Слави. Малко бутане и е готова да се ръга по-сериозно в бранша. 

Ако Слави още беше в bTV да, но сега в девета глуха едва ли има такава аудитория. А и твърде много ще я сравняват с това, което е била допреди 3 години, не мисля, че е добра реклама.

За мен най-важното е да има хубави песни и да демонстрира пеене, защото има уникален талант. 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Нито Данна,нито Денис Теофиков,нито който и да е друг дебютант в чалгата е нещо особено. Теофиков има някаква фен база от 13-14-15 годишни каквито имаха и Скандау,но те си сменят любимците през 2-3 години. Изобщо не може да се говори за някакви истински и разпознаваеми тийн сензации като Тита или Гери Никол,моля ви се.. В чалгата последния успешен дебют беше този на Андреа от жените и на Фики от мъжете.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 33 минути, Гальо каза:

Алисия и Тони са чукнали над 200К за 24 часа в канал с 5к абоната. Ако беше в канала на фен тв щеше да е двойно сигурно

Доста приятен трак. Не знам какво се случва с Алисия, но в последните години харесвам точно 4 нейни песни и всички са със Стораро - ''Не давам да си чужда'', ''Добре ти беше'', ''Душо моя'' и тази. Време е за нещо самостоятелно и различно. Последните и самостоятелни песни бяха доста еднотипни. Само ''Мой'' беше топ.

2.jpg3.jpg8.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, xroflx9 каза:

Теофиков има някаква фен база от 13-14-15 годишни каквито имаха и Скандау,но те си сменят любимците през 2-3 години.

Интересно... човек ще си помисли, че порасват и вече други деца с други интереси са на на тази възраст. :D 

Андреа проби мноооооого трудно. Чак с Кости й излезе късмета, т.е. и тя на третата година като Галин. Като цяло последната жена, която стана любимка още съвсем рано, е Преслава... което са повече от 16 години.

Истерията по Теофиков пък е много по-голяма от тази по Фики поне по мое мнение и  очаквам, че ще я задържи за по-дълго от Фикрет.

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, -A. каза:

Доста приятен трак. Не знам какво се случва с Алисия, но в последните години харесвам точно 4 нейни песни и всички са със Стораро - ''Не давам да си чужда'', ''Добре ти беше'', ''Душо моя'' и тази. Време е за нещо самостоятелно и различно. Последните и самостоятелни песни бяха доста еднотипни. Само ''Мой'' беше топ.

"Златото на тати" също е много яка.

Алисия няма самостоятелна песен от "Запали" насам, т.е. 23 месеца, а за последните 3 години има точно две самостоятелни песни - "Запали" и "Мачкай". Не знам какво и защо прави тази жена, но едно време на Галин се подигравахме...

Link to comment
Сподели в други сайтове

Бе, има си ново поколение най-сетне - Ариа, Клеа, Мая Нури, Ваня Великова, Данна, Десита, Гнидия, Теофика, Малката Дърта и още няколко там. 

This video may be inappropriate for some users.
 
 
 
 
  • Love 2

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 22 минути, Blueberry каза:

Интересно... човек ще си помисли, че порасват и вече други деца с други интереси са на на тази възраст. :D 

Андреа проби мноооооого трудно. Чак с Кости й излезе късмета, т.е. и тя на третата година като Галин. Като цяло последната жена, която стана любимка още съвсем рано, е Преслава... което са повече от 16 години.

Истерията по Теофиков пък е много по-голяма от тази по Фики поне по мое мнение и  очаквам, че ще я задържи за по-дълго от Фикрет.

Ами не е ли така?😁 На мнение съм,че именно заради това сега Скандау пускат песни като "Циганска сватба","Майка му стара" и тн за да обхванат и малко по-сериозен таргет,въпреки че вече е късно за тях.

Е,чак много трудно..През 2008 излиза първата й популярна песен,а през 2009 и първия й голям хит. Първите й песни са неслушаеми,така че е нормално да няма успех с тях.Много трудно проби Яница. Не знам дали и в световен план има певица,която през 80%от кариерата й да е смятана за дъно,а след това да стане популярна.

Не забелязвам особена истерия около Теофиков. Нито е популярен с нещо извън запалените чалгари нито нищо. Фики само с "Кажи ми като мъж" и "Кой" му праща цялата кариера досега в коша. Дуетът му с баща му и все още е голям кръчмарски хит,а за "Кой" на всички ни е ясно,че е един от най-големите хитове в чалгата за миналото десетилетие.Също така да не забравяме и шегите с краката му и тн. Докато Теофиков вече забравих колко копия на дуетите със Счетоводителката пусна.

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 часа , pechenko каза:

Не може да сравняваш 2004 и 2020...

Поколението е такова, че трудно приема нови изпълнители и такива като "Новата Преслава" не вървпт.

 Данна трябва доста да се постарае да спечели тинейджърите и старото поколение, което пък предпочита Преслава и Галена пред Данна. Има много примери за такива певици с изказвания тип "новата звезда" и т.н..  Просто е твърде рано да я качвате на върха :) Денис Теофиков само с една песен я слага в малкия джоб и точно него трябва да сложите до ( да не кажа над ) големите имена.

Отдавна чалгата е предпочитан жанр от ученици и студенти. Нищо общо с миналото, когато наистина 35+ слушаха масово фолк. Дори пияниците по кръчмите най-много да пуснат ретро чалга или сръбско.

На практика, подобни явления като Ивана, Преслава и Глория, които бяха всенародни любимки, едва ли могат да съществуват в днешни дни. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • Willy locked, unpinned and unfeatured this Тема
Guest
Тази тема е затворена за нови коментари.
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...