Jump to content



Чат мания


Препоръчани коментари

преди 1 минута, pacho каза:

Проблемът е, че има история зад термина "black face", преди 100 години +/- е имало актьори и представления, които били иронизирали образът на черния човек, артистите се боядисвали в тъмна боя и се подигравали.

И сега ти чернокожите тая плоча ще я въртят 300 години напред.... После се казва, че ние сме били расисти, ние, които имаме джамия в центъра на почти всеки град и които целогодишно оставяме милиони лири в Турция за стоки и почивки. И че всичките ромляни си строят незаконно и не ги пипат, даже помощи им дават. По мое мнение ние сме едни от най-толерантните на Балканите.

Някой да ме поправи, но съм почти сигурна, че турците и ромите са от европеидната раса и това не се брои за расизъм. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Blueberry каза:

Някой да ме поправи, но съм почти сигурна, че турците и ромите са от европеидната раса и това не се брои за расизъм. 

Расизъм има и спрямо религиите. А ромите не са европейци, а чисти индийци.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, pacho каза:

Расизъм има и спрямо религиите. А ромите не са европейци, а чисти индийци.

В такъв случай не става дума за расизъм, а за дискриминация. Има разлика в термините :)  Това е като хората, които казват "имам клаустрофобия от паяци". 

  • Like 3
  • Haha 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

Понятието не се разглежда толкова конретно от дълго време насам. Общо е и включва различни понятия.

Расизъм е вярата, че групи от хора притежават особени черти на поведението, съответстващи на физическия им външен вид, и че хората могат да бъдат разделени на превъзхождащи една друга раси.[1][2][3][4] Понятието може да обозначава също предразсъдъци, дискриминация или антагонизъм към други хора, заради тяхната различна раса или етнос.[2][3] Съвременните форми на расизма често се основават на социално обусловено възприемане на биологичните разлики между хората. Такива възгледи могат да приемат формата на социални действия, практики или вярвания, както и на цели политически системи, в които различните раси са подредени като вродено по-висши или по-нисши една от друга, въз основа на предполагаеми общи наследствени черти, способности или качества.[

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 19 минути, Blueberry каза:

В такъв случай не става дума за расизъм, а за дискриминация. Има разлика в термините :)  Това е като хората, които казват "имам клаустрофобия от паяци". 

Може би най-правилно било да се използва ксенофобия, но не съм сигурен.

Аз никога не бих нарекъл българите за расисти, в смисъла, че се имат за нещо повече от другите народи. Даже обратното, по-скоро бих казал, че българите са поддиснати и липсва самочувствие спрямо хората от по-развитите страни.

  • Like 3
Link to comment
Сподели в други сайтове

 

преди 1 час , omline каза:

Я го разкажи, че не го знам.

Селянин имал много свине. Един ден дошъл инспектор и го попитал:
- С какво храните свинете?
- Ами, като има царевица с царевица, иначе с отпадъци. Защо?
- Аз съм от Асоциацията за защита на животните. Не ги храните както трябва - те не трябва да ядат отпадъци. - И го глобил. След два дни дошъл друг и го попитал с какво храни свинете.
- Ами, със сьомга, с хайвер, със скариди. Защо? - попитал селянинът.
- Аз съм от ООН. Не може, когато милиони хора измират от глад, да храните свинете с деликатеси. - Също го глобил. След дни дошъл трети и попитал с какво храни свинете.
- Ами, аз не ги храня - давам им по 5 лева на ден и да се оправят - отговорил ядосано селянинът.

  • Haha 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Olay каза:

Може би най-правилно било да се използва ксенофобия, но не съм сигурен.

Аз никога не бих нарекъл българите за расисти, в смисъла, че се имат за нещо повече от другите народи. Даже обратното, по-скоро бих казал, че българите са поддиснати и липсва самочувствие спрямо хората от по-развитите страни.

Расизма, или дискриминацията на друга основа, не е липсата или прекалено високо самочувствие. Чист расизъм няма как да се упражнява, щото представители на други раси (черни или азиатци) няма в достатъчно бройки, но при има дискриминация по сексуални предпочитания (хомофобия, трансфобия и прочее), по етническа принадлежност (ксенофобия), по възраст и други (не ми се изрежда, че штряя си режа вените на дълго) които са еквивалентни на расизъм, да, спокойно можем да кажем как средностатистическия български гражданин си е расист, въпреки съмнителната коректност баш на тоя термин. 

Аз междудругото съм от партията на @WindWalkerMonk - дискриминирам всички на принципа как не са хора до доказване на противното, без значение от раса, пол, цвят, възраст и прочее е. Ако това ме прави Сталин, лошо няма, и без това твърде честно съм съгласен с извода "Има човек, има проблем, няма човек, няма проблем". 

  • Like 3
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 3 часа , Blueberry каза:

Да, точно така - Джаферович е гримьорка в "Като две капки вода" и е качила клипче как сваля грима на Михаела.

Баси тъпата патка. И за какво е качила тоя клип? Едва ли маската е нейно дело. Доколкото знам тя е най-обикновена гримьорка и няма такива способности.

 

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 4 часа , pacho каза:

Проблемът е, че има история зад термина "black face", преди 100 години +/- е имало актьори и представления, които били иронизирали образа на черния човек, артистите се боядисвали в тъмна боя и се подигравали.

И сега чернокожите тая плоча ще я въртят 300 години напред....

Но тук не става дума за подигравки, а за шоу за имитации. Черни като имитират бели, да си тургат уайтфейс тогаз. 

  • Like 1

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Цитат

Дреме ми на мене за ваще термини. Аз дискримирам всички: може да ме наричате Хитлерка или Сталинка.

преди 1 месец:

Цитат

Трябва да сме хора на първо място БЕЗ ЗНАЧЕНИЕ ЦВЯТ НА КОЖАТА, РЕЛИГИЯ, СЕКСУАЛНА ОРИЕНТАЦИЯ. 

:1000(29):

z6grSGSs4mdMcrDUlZGkwlTzrKgqfMFsjTgTJkuR

  • Haha 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 5 часа , omline каза:

Брао, брао, Ицко - само така. :D Очакваме сега становището на арменския поп. 

 

Между другото какво ще кажеш в училище да не се набляга вече толкова на историята, а малко повече на "маргинализираните слоеве" от обществото? 

Кой е Ицко?

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 15 минути, pechenko каза:

преди 1 месец:

:1000(29):

z6grSGSs4mdMcrDUlZGkwlTzrKgqfMFsjTgTJkuR

Когато нямаш достатъчно акъл да схванеш иронията ... Дискриминирам всички е послание на: не ви деля, не ми пука за вас. Като дискриминираш всички, значи, че не дискриминираш никого, защото това е точно оксиморон на думата дискриминация. Но както казах - нямаш акъл да схванеш иронията, щото само с Галена тия неща не моат се научат. 

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 24 минути, Fast каза:

Кой е Ицко?

Иронично обръщение е, не знам понякога в тоя форум ... 

image.gif.3259ce1d68263353a9ae22ac10d29275.gif@asylum наистина става въпрос за шоу, но също така хората обожават да abuse-ват такива неща. И тъй като нямат акъл да проверят първо източника и да се информират, те реагират на видяното първосигнално и без контекст. Аз постнах и клипче на Прея - черна жена имитираща добри при това Николина Чакардъкова. Но това не е дискриминация, защото белите никога не са били подлагани на тормоз (в големи количества). 

  • Like 2
  • Haha 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 32 минути, WindWalkerMonk каза:

Когато нямаш достатъчно акъл да схванеш иронията ... Дискриминирам всички е послание на: не ви деля, не ми пука за вас. Като дискриминираш всички, значи, че не дискриминираш никого, защото това е точно оксиморон на думата дискриминация. Но както казах - нямаш акъл да схванеш иронията, щото само с Галена тия неща не моат се научат. 

Системното ти деградиране на гейове, цветнокожи, хронично болни, транссексуални и тн. да не би да е само ирония?

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 31 минути, Fast каза:

Системното ти деградиране на гейове, цветнокожи, хронично болни, транссексуални и тн. да не би да е само ирония?

Наистина ли мислиш, че на мен ми пука за тях. Почват да ми пречат като започнат да злоупотребяват. Но ти понеже нямаш допир с тях, а само четеш и не можеш да го разбереш. За хронично болния не ми говори, защото всеки ден ходя до офиса заради него -ВСЕКИ един ден. И ходя там за да го пазя, защото ще го набият. Пак ти повтарям - ЩЕ ГО НАБИЯТ. Някак си щом 10 екипа не го искат, и направо му се крещи има причина. А причината е, че човека не иска да работи, ама въобще не иска да работи. Той естествено не отказва да го прави, но прави нещата през пръсти и после някой друг ходи след него. Аз за разлика от теб разбирам от хора, работя с тях и досега такова чудо не е било. Пробвах всичко:

1. Пратих го при жена 45+ с деца. Тя му крещеше, изгони го от етажа и дойде трепереща.
2. Пратих го при жена 20+, там пък екипа от останалите 6 човека щял да го набие.
3. Пуснах го хоум офис при екип от Пловдив. Шефа не го намирал с дни.

Мога да ти изреждам още колкото искаш. И той си е кадърен поне до определена степен, просто си злоупотребява. 

С гейове работя съвсем нормално, имаме си хомосексуалист в екипа. Нямам никакви проблеми с него. За трансовете, не искам да имам нищо общо с тях. А цветнокожите - казах, има нормални сред тях, но повечето са като този горе и нашите роми. Вместо развитие, търсят на живота мекото, мекото което плащаме НИЕ работещите хора, не ти. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 37 минути, WindWalkerMonk каза:

Наистина ли мислиш, че на мен ми пука за тях. Почват да ми пречат като започнат да злоупотребяват. Но ти понеже нямаш допир с тях, а само четеш и не можеш да го разбереш. За хронично болния не ми говори, защото всеки ден ходя до офиса заради него -ВСЕКИ един ден. И ходя там за да го пазя, защото ще го набият. Пак ти повтарям - ЩЕ ГО НАБИЯТ. Някак си щом 10 екипа не го искат, и направо му се крещи има причина. А причината е, че човека не иска да работи, ама въобще не иска да работи. Той естествено не отказва да го прави, но прави нещата през пръсти и после някой друг ходи след него. Аз за разлика от теб разбирам от хора, работя с тях и досега такова чудо не е било. Пробвах всичко:

1. Пратих го при жена 45+ с деца. Тя му крещеше, изгони го от етажа и дойде трепереща.
2. Пратих го при жена 20+, там пък екипа от останалите 6 човека щял да го набие.
3. Пуснах го хоум офис при екип от Пловдив. Шефа не го намирал с дни.

Мога да ти изреждам още колкото искаш. И той си е кадърен поне до определена степен, просто си злоупотребява. 

С гейове работя съвсем нормално, имаме си хомосексуалист в екипа. Нямам никакви проблеми с него. За трансовете, не искам да имам нищо общо с тях. А цветнокожите - казах, има нормални сред тях, но повечето са като този горе и нашите роми. Вместо развитие, търсят на живота мекото, мекото което плащаме НИЕ работещите хора, не ти. 

Крещенето и агресията обикновено има негативни последствия и влошават качеството на работа. Никой не обича да бъде третиран като добитък и второ качество човек. Но има ли смисъл да обяснявам на някой, който си е втълпил че само белите, здрави хетеро християни са безгрешни, неуморни труженици, а всички останали се опитват да откраднат привилегиите им. На това ли му викаш разбиране?

  • Confused 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, Fast каза:

Крещенето и агресията обикновено има негативни последствия и влошават качеството на работа. Никой не обича да бъде третиран като добитък и второ качество човек. Но има ли смисъл да обяснявам на някой, който си е втълпил че само белите, здрави хетеро християни са безгрешни, неуморни труженици, а всички останали се опитват да откраднат привилегиите им. На това ли му викаш разбиране?

Това че си опериран от логика е ясно. При нас работят всякакви хора с телк. Защо те нямат тези проблеми ? Очевидно е, че нещата не са почналки така. Но хората, особено в България могат доста да се озлобят. Шефката направи и невъзможносто да го внедри, но винаги завършва по един и същи начин.  Очевидно е, че само при него има проблем. И на мен, макар да го знам какъв е ми става жал понякога, но няма какво да се направи. Нишката е скъсана и в тази фирма, тези 2500+ човека няма да го приемат. 

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 26 минути, Fast каза:

Крещенето и агресията обикновено има негативни последствия и влошават качеството на работа. Никой не обича да бъде третиран като добитък и второ качество човек. Но има ли смисъл да обяснявам на някой, който си е втълпил че само белите, здрави хетеро християни са безгрешни, неуморни труженици, а всички останали се опитват да откраднат привилегиите им. На това ли му викаш разбиране?

Не видях някъде в поста й да пише, че му е крещяла, врещяла или агресирала!? 

  • Like 1
  • Love 1

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Току що, asylum каза:

Не видях някъде в поста й да пише, че му е крещяла, врещяла или агресирала!? 

Естествено, че не. Хората с които работи го правят, а те са супер спокойни човек. Не знам какво се случва. 

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Fast каза:

Крещенето и агресията обикновено има негативни последствия и влошават качеството на работа. Никой не обича да бъде третиран като добитък и второ качество човек. Но има ли смисъл да обяснявам на някой, който си е втълпил че само белите, здрави хетеро християни са безгрешни, неуморни труженици, а всички останали се опитват да откраднат привилегиите им. На това ли му викаш разбиране?

Не знам, не съм сигурен - да пуснем една анкета по темата, а? :D

  • Haha 3
6590227P.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

Guest
Тази тема е затворена за нови коментари.
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...