Jump to content

Чат мания


Препоръчани коментари

преди 2 минути, HIStory каза:

Извинявай, явно не си дама. Теоретично за да се даде определение "дама" е необходима известна класа.

Не съм длъжен да ти знам пола, който не се разбира нито от аватара ти, нито от ника ти, нито от начина ти на изразяване.

Дали и лъжливите ви внушения не са повод за докладване? Най-малко въпросните модератори могат да оборят клеветите ти и тогава ще ми дължиш извинение и ти, и горепосочената. И кво прайм тогава? Коя от двете ви първа ще си посипе главата с пепел? 

 

Интересно! Не знаеш дали съм мъж или жена, ама знаеш, че съм от Панагюрище. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, THE IIconic каза:

Интересно! Не знаеш дали съм мъж или жена, ама знаеш, че съм от Панагюрище. 

Едното ми е направило впечатление в профила ти, другото не. Но пък това обяснява много неща. 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

За да се спрат нелепите изцепки на два конкретни потребителя, оставям тук скрийн от чата си с Адорабъл - писа ми още след регистрацията ми и стартирането на нападките. Ясно ми е, че ще бъдат изтрити, тъй като не са по темата, но ме дразни вкарването на фалшиви внушения. Дано и въпросния Мелето най-после свърши това, за което е помолен още през ноември:

Screenshot_20210221_002534.jpg

Link to comment
Сподели в други сайтове

Току що, HIStory каза:

За да се спрат нелепите изцепки на два конкретни потребителя, оставям тук скрийн от чата си с Адорабъл - писа ми още след регистрацията ми и стартирането на нападките. Ясно ми е, че ще бъдат изтрити, тъй като не са по темата, но ме дразни вкарването на фалшиви внушения. Дано и въпросния Мелето най-после свърши това, за което е помолен още през ноември:

Screenshot_20210221_002534.jpg

 

Screenshot_20210221_003056.jpg

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час , Lelqtian каза:

@meleto Някъв ъпдейт ли е имало на форумния софтуеър, или нещо друго? Щото нещо не съм очарован от промените днеска. 

От кое по-точно?

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, meleto каза:

От кое по-точно?

image.png.3890eff1c4e4b7021c994ecbd260f107.png

Секцията "Теми" е с някво произволно (или поне така изглежда) съдържание. Примерно откакто се появи днеска отказва да включи настоящата тема в списъка, а ми показва някви които не са активни от почти цял месец (няма го на скрийна но). 

Другата секция "Популярно в мометна" пък нещо хич не се обновява кои са последните активни теми, примерно Чат мания (отново) не се показвала скоро. 

Ся може и проблема да е в моя телевизор дет се вика, или да му трябва още време да се калибрира или нещо от сорта, ма етап първи впечатления ... не съм очарован. На тоя етап е по-скоро излишно ако няма да показва последно активни теми и се дублира с тая отстрани. 

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 19 часа , meleto каза:

Сурово отношение? Заради трите точки, които определих като "недоказано твърдение" ли? Няколко реда по-нагоре ти определи нечие поведение като "рационализиране" и при това без да се поколебаеш в оценката си (можеше поне да допуснеш, че може и да спекулираш). Следователно, твоето отношение не е по-малко сурово от моето. 

Този който не изслушва си ти. Поиска обратна връзка през анкета, дискусии - получи такава, но не помръдна дори грам от първоначалното си мнение. Каква беше ползата от анкетата? Значи, ако бяхме обвързали резултата с връщане на наказанието - чудесно, а какво трябваше да направим, както се развиха гласовете, в полза на omline?

Не съм импулсивен човек. Рядко се изказвам без да помисля, но наистина си противоречиш непрекъснато.

Така е. Не си от вчера във форума, нито си вчерашен модератор, то този метод на работа не го разбирам. Забелязвам го в последната година и става повод за няколко оплаквания, при част от които не мога да те подкрепя. 

Много пъти, да не кажа 99% от случаите, съм заставал зад гърба на модераторите. Никога не съм ви налагал мнението си как да действате. Понякога се включвам със странично мнение, съвет, но крайното решение го вземате вие. 

Не знам дали имаш подмолни намерения (такива подозират някои потребители), но със сигурност виждам, че личните ти позиции по дадени въпроси, се отразяват на модерацията ти. 

Последното ти изречение също е в противоречие. 

Споменаваш хомофобия между потребители. Ако визираш коментара на omline, той срещу кого и кого е насочен, че да говорим за хомофобия между потребители?

Значи във форума има много гей потребители (друг е въпросът, че не знам да е имало статистика, която да го удостовери), следователно контролът е станал по-стриктен. Като вляза в скандалите - не забелязвам да има стриктен контрол. И някак си, един коментар се оказа по-вреден и хомофобски от други, които откровено биха влезли в това число. Та, модерацията стриктна ли е или е избирателна? Ако беше първото, всеки втори коментар трябваше да бъде скрит.

Примера ти е малко прекален, в предвид че очевидно нямам лоши намерения. Това че не се самоопределя за хомофоб, не променя факта, че изказванията му се препокриват с точната дефиниция, и не трябва да се подминава.

Аз съм запознат с позицията им и не съм съгласен с нея, но не опитвам да я променя, докато те се изживяват като "просветители" и "пазители на реалността" Заради неинформираността на потребителите, резултатите на анкетата, и безапелационната ти подкрепа се чувстват комфортно до развиват все по-радикални гледни точки. Защо отказваш да проучиш извора от който черпят тези идеи, и естеството на тяхната опасност? Ако имаш нужда от помощ, мога да ти дам насоки. 

Откакто постъпих като модератор, се установи една групичка която се опитва да поддържат анти сантимент към мен, основно поради фенски различия, без дори да ги познавам лично, или поне в социалните мрежи. Темите свързани с това все още са там. Ако ти е интересно можеш да прочетеш за какво иде реч. Перлата на корона беше, когато Кондомчо се закани сам да купи форума, за да ме "разкара". Наистина не ги разбирам. На оплакванията от тях трябва да се гледа особено критично, защото гледат през призмата на емоцията.

Защо не допускаш, че поляризиращи коментари, които генерализират групи, базирани на чувствителни теми като сексуалност, раса или религия, могат да засегнат и/или раздразнят хората, които се идентифицират към същите? Докато обсъждахме дали коментарът нарушава правила, потребител го беше докладвал. Опитали сме се да предотвратим конфронтация. 

Контролът е стриктен и наложен с годините, но само що се отнася до към обиди между потребители. Искам само да отбележа, че въпреки личните си виждания, аз категорично не адвокатствам този контрол да обхваща и публични личности. Голямата част от потребителите са изселници от форума на Планета, които не са харесвали правилата за обиждане на изпълнители биха се чувствали предадени и отчуждени.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Заради пандемията няма да се състои ежегодния фестивал Vina Del Mar 2021. Tака дълго чакан всяка година. Но пък има гласуване онлайн кой да спечели дигитална чайка и Рики е номиниран.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Fast каза:

Примера ти е малко прекален, в предвид че очевидно нямам лоши намерения. Това че не се самоопределя за хомофоб, не променя факта, че изказванията му се препокриват с точната дефиниция, и не трябва да се подминава.

Аз съм запознат с позицията им и не съм съгласен с нея, но не опитвам да я променя, докато те се изживяват като "просветители" и "пазители на реалността" Заради неинформираността на потребителите, резултатите на анкетата, и безапелационната ти подкрепа се чувстват комфортно до развиват все по-радикални гледни точки. Защо отказваш да проучиш извора от който черпят тези идеи, и естеството на тяхната опасност? Ако имаш нужда от помощ, мога да ти дам насоки. 

Откакто постъпих като модератор, се установи една групичка която се опитва да поддържат анти сантимент към мен, основно поради фенски различия, без дори да ги познавам лично, или поне в социалните мрежи. Темите свързани с това все още са там. Ако ти е интересно можеш да прочетеш за какво иде реч. Перлата на корона беше, когато Кондомчо се закани сам да купи форума, за да ме "разкара". Наистина не ги разбирам. На оплакванията от тях трябва да се гледа особено критично, защото гледат през призмата на емоцията.

Защо не допускаш, че поляризиращи коментари, които генерализират групи, базирани на чувствителни теми като сексуалност, раса или религия, могат да засегнат и/или раздразнят хората, които се идентифицират към същите? Докато обсъждахме дали коментарът нарушава правила, потребител го беше докладвал. Опитали сме се да предотвратим конфронтация. 

Контролът е стриктен и наложен с годините, но само що се отнася до към обиди между потребители. Искам само да отбележа, че въпреки личните си виждания, аз категорично не адвокатствам този контрол да обхваща и публични личности. Голямата част от потребителите са изселници от форума на Планета, които не са харесвали правилата за обиждане на изпълнители биха се чувствали предадени и отчуждени.

Благодаря котенце. Ето ме просветителка съм:

Резултат с изображение за „archon bastion“

  • Haha 1
  • Love 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час, WindWalkerMonk каза:

Благодаря котенце. Ето ме просветителка съм:

Резултат с изображение за „archon bastion“

Тоест след някой и друг месец шта очисти дъ уонъби Лич Кинг? :D 

Ако изключим сбърканите нови модели на Диабловците, Резъректед изглежда доста добре и вече тръпна. Чейнс оф Досада - штряя да си помисла бая, колкото и атрактивно да звучи едно бързо нашокване на канчето на Силванас. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, Lelqtian каза:

Тоест след някой и друг месец шта очисти дъ уонъби Лич Кинг? :D 

Ако изключим сбърканите нови модели на Диабловците, Резъректед изглежда доста добре и вече тръпна. Чейнс оф Досада - штряя да си помисла бая, колкото и атрактивно да звучи едно бързо нашокване на канчето на Силванас. 

Ох, дано не умра. Ако умра спирам да играя играта! 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 3 часа , Fast каза:

 
Аз съм запознат с позицията им и не съм съгласен с нея, но не опитвам да я променя, докато те се изживяват като "просветители" и "пазители на реалността" Заради неинформираността на потребителите, резултатите на анкетата, и безапелационната ти подкрепа се чувстват комфортно до развиват все по-радикални гледни точки. Защо отказваш да проучиш извора от който черпят тези идеи, и естеството на тяхната опасност? Ако имаш нужда от помощ, мога да ти дам насоки. 
  
Защо не допускаш, че поляризиращи коментари, които генерализират групи, базирани на чувствителни теми като сексуалност, раса или религия, могат да засегнат и/или раздразнят хората, които се идентифицират към същите? Докато обсъждахме дали коментарът нарушава правила, потребител го беше докладвал. Опитали сме се да предотвратим конфронтация. 

Контролът е стриктен и наложен с годините, но само що се отнася до към обиди между потребители. Искам само да отбележа, че въпреки личните си виждания, аз категорично не адвокатствам този контрол да обхваща и публични личности. Голямата част от потребителите са изселници от форума на Планета, които не са харесвали правилата за обиждане на изпълнители биха се чувствали предадени и отчуждени.

Противоречие 1: Сигурен ли си, че не опитваш да я промениш? Смяташ ли, че с наказание ще мине драмата?

Противоречие 2: С кое точно са неинформирани потребителите? След като са такива профани, неблагоданадеждни, защо поиска да питаме хората в анкета?

Това с моята подкрепа: скептичен съм. Никога не съм бил сред харесваните потребители, за да ме следва, който и да е. Имало е анкети, в които юзърите не са заставали на моята позиция. А и в крайна сметка, това ли ти е обяснението за резултата?

Извор, от който черпят идеи? Насоки? Тоест ти смяташ, че всички тук сме профани по темите със сексуалността и дискриминацията и ни каниш да се образоваме?

Противоречие 3: Значи наказанието го сложихте, за да предотвратите конфронтация? А когато  има закачки между потребители, винаги ли се стига до наказание? 

Противоречие 4: Контролът никога не е бил стриктен, а избирателен. В коментара на omline няма лични обиди/между потребители.

Наясно съм с групата, която не те харесва, но също така съм наясно, че при предходни хвърлени обвинения можеше да бъдеш оправдан. Ако не си бил прав, то не си бил и в грешка.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 11 часа , Lelqtian каза:

image.png.3890eff1c4e4b7021c994ecbd260f107.png

Секцията "Теми" е с някво произволно (или поне така изглежда) съдържание. Примерно откакто се появи днеска отказва да включи настоящата тема в списъка, а ми показва някви които не са активни от почти цял месец (няма го на скрийна но). 

Другата секция "Популярно в мометна" пък нещо хич не се обновява кои са последните активни теми, примерно Чат мания (отново) не се показвала скоро. 

Ся може и проблема да е в моя телевизор дет се вика, или да му трябва още време да се калибрира или нещо от сорта, ма етап първи впечатления ... не съм очарован. На тоя етап е по-скоро излишно ако няма да показва последно активни теми и се дублира с тая отстрани. 

Вече трябва да е ОК.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час, WindWalkerMonk каза:

Ох, дано не умра. Ако умра спирам да играя играта! 

Май мърдаш накрая леко, та може и да не си съвсем умряла, ще видим. Кирестия си е експендъбъл. Зле ще е ако решат да очистят Куини. 

ПС - Ти още играеш? Завид просто. Нещо откакто свърши кампанията няям никво желание. 

 

преди 53 минути, meleto каза:

Вече трябва да е ОК.

Да, неска изглежда малко по-адекватно, все още изкарва теми които не са активни от цифра време, но се ядва. 

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Lelqtian каза:

Май мърдаш накрая леко, та може и да не си съвсем умряла, ще видим. Кирестия си е експендъбъл. Зле ще е ако решат да очистят Куини. 

ПС - Ти още играеш? Завид просто. Нещо откакто свърши кампанията няям никво желание. 

 

Да, неска изглежда малко по-адекватно, все още изкарва теми които не са активни от цифра време, но се ядва. 

Цъкам да, даже митик рейда още мъчим. Аз го и танкя. Ти кой клас цъкаш?

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 3 часа , meleto каза:

Противоречие 1: Сигурен ли си, че не опитваш да я промениш? Смяташ ли, че с наказание ще мине драмата?

Противоречие 2: С кое точно са неинформирани потребителите? След като са такива профани, неблагоданадеждни, защо поиска да питаме хората в анкета?

Това с моята подкрепа: скептичен съм. Никога не съм бил сред харесваните потребители, за да ме следва, който и да е. Имало е анкети, в които юзърите не са заставали на моята позиция. А и в крайна сметка, това ли ти е обяснението за резултата?

Извор, от който черпят идеи? Насоки? Тоест ти смяташ, че всички тук сме профани по темите със сексуалността и дискриминацията и ни каниш да се образоваме?

Противоречие 3: Значи наказанието го сложихте, за да предотвратите конфронтация? А когато  има закачки между потребители, винаги ли се стига до наказание? 

Противоречие 4: Контролът никога не е бил стриктен, а избирателен. В коментара на omline няма лични обиди/между потребители.

Наясно съм с групата, която не те харесва, но също така съм наясно, че при предходни хвърлени обвинения можеше да бъдеш оправдан. Ако не си бил прав, то не си бил и в грешка.

1. Аз съм тук за да пазя редът и благоприличието. Не ми е работата да диктувам мненията на потребителите.

2. Не мога да разбера, защо се запъваш и го приемаш лично? Не съм нарекал никого профан. Знам че си разбран и образован човек и като собственик на онлайн обществото е редно да си запознат с тези неща, за да не те вкарат в схеми, и чувстват сила през теб.

3. Какво общо има едното с другото?

4. Вече обясних по-горе.

  • Dislike 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 8 часа , Lelqtian каза:

 

Да, неска изглежда малко по-адекватно, все още изкарва теми които не са активни от цифра време, но се ядва. 

Показва последната активност в темите. В началото бях сложил само теми публикувани в последните 30 дни, обаче ЧАТ МАНИЯ и други са създадени отпреди.

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 6 часа , Fast каза:

1. Аз съм тук за да пазя редът и благоприличието. Не ми е работата да диктувам мненията на потребителите.

2. Не мога да разбера, защо се запъваш и го приемаш лично? Не съм нарекал никого профан. Знам че си разбран и образован човек и като собственик на онлайн обществото е редно да си запознат с тези неща, за да не те вкарат в схеми, и чувстват сила през теб.

3. Какво общо има едното с другото?

4. Вече обясних по-горе.

2. Никак. Само каза "Заради неинформираността на потребителите...

Тоест ти приемаш другите като неблагонадеждни и профани или под нивото ти. Преносното значение на профан:

прен. Човек, който няма познания в дадена област, неспециалист;

прен. Невежа, прост човек

Реално не отговори конкретно на нито една от точките. Няма смисъл да продължаваме. Нека всеки да си прави заключения.

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час , meleto каза:

2. Никак. Само каза "Заради неинформираността на потребителите...

Тоест ти приемаш другите като неблагонадеждни и профани или под нивото ти. Преносното значение на профан:

прен. Човек, който няма познания в дадена област, неспециалист;

прен. Невежа, прост човек

Реално не отговори конкретно на нито една от точките. Няма смисъл да продължаваме. Нека всеки да си прави заключения.

 

Помолих конкретно теб да се информираш по темата, и в случая отказа ти да го направиш вече нанася своите щети. Ако утре същите тези неприкрити хомофоби/расисти започнат да се боричкат с потребители от уязвими групи и ги накажем, ще използват изненадващата ти отмяна на наказание за коментар с хомофобска насоченост, макар и не към конкретен потребител, резултатите от анкетата, и споровете ни като "доказателство" че злоупотребяваме, а те не дискриминират никого. Ти сам го каза, ако мислех, че потребителите са "неблагодетелни профани" нямаше да направя анкетата. Все ми е тая кой е прав и кой е крив. Единствено, което се опитвам да постигна е благоприятна среда за всички, без значение от сексуалност, раса, религия и тн. Т.е. както си беше преди този ненужен цирк.

  • Dislike 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

Guest
Тази тема е затворена за нови коментари.
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...