Jump to content



Препоръчани коментари

Коя ви е най-любимата балада на Деската?

Това ми е като "Кой обичаш повече - мама или тате?". Ми не мога да избера, невъзможно е. Тя дори няма две балади, които да си приличат, всяка си носи свое усещане, емоция...

Link to comment
Сподели в други сайтове

Защо ли сравлявам тези две песни незнам :D

Забелязвам,че Десислава откровенно си чопва от световни хитове, за нейни уж авторски. За мен това не е много ок, при това да пише музиката за нейна.

 

Тук направо е прекалила:

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Забелязвал, че 10 години пишем по форуми, а не знаем разлика между музика и аранжимент. Музика е мелодията на куплет и припев. Интрото е на Даниел Ганеш като аранжор, но не е изключено да е ползван един и същ сеймпъл. ДесиСлава се инспирира от любимите си идоли, когато твори, но за плагиатство можем да говорим само В До тук и Невъзможно е да спрем е чопвала части от мелодията. Крадлите са Мария и Галена. И музикално, и фотоси, и дори концертни изяви, клипове... Именно Мария и Галена са с най много кражби през годините.

 

ДесиСлава си прави някой парчета по модел на нейни любими, но не можем да говорим за плагиатство, когато такова не е на лице, а за инспириране в най чистата му форма, както може само един музикант. Всеки истински творец е повлиян от своите идоли и дори в световен мащаб това си е в реда на нещата. Ако всички се инспирираха така, щеше да цари разнообразие и стойностни проекти. Но те се инспирират една от друга и авторите един от друг, а понякога от собствените си неща...

image.png

Link to comment
Сподели в други сайтове

И аз не я разбирам тази работа с обвиненията в копиране. Копиране щеше да е някъде песента да звучи по същия начин като друга, а не да има някаква лека прилика. Точно пък в посочените две песни на Десислава тя прави песента различна с пеенето си и малко хора ще се заслушат и ще установят, че мелодията има общо с друга.

 

Помним ли че преди да стане известен Юлиян Вергов беше участвал в клип на Деси?

 

 

Тези ранни клипове на Деси с филмова нотка са си доста различни като за времето си- и този, и Върни радостта ми. Още от 90-те редува добри с не чак толкова добри. :D

Link to comment
Сподели в други сайтове

И аз не я разбирам тази работа с обвиненията в копиране. Копиране щеше да е някъде песента да звучи по същия начин като друга, а не да има някаква лека прилика. Точно пък в посочените две песни на Десислава тя прави песента различна с пеенето си и малко хора ще се заслушат и ще установят, че мелодията има общо с друга.

 

Помним ли че преди да стане известен Юлиян Вергов беше участвал в клип на Деси?

 

 

Тези ранни клипове на Деси с филмова нотка са си доста различни като за времето си- и този, и Върни радостта ми. Още от 90-те редува добри с не чак толкова добри. :D

Не го бях заглеждал този клип. Остави ти филмовия привкус на клиповете. Друго виждам аз - вериги и окован мачо. Не са ли това сюжетите на половината клипове днес... Дори и авторката на 50 нюанса сиво е гледала клипа очеизвадно. :3fdb8960598fa63e:

И за Вергов не знаех. Време е да се завърне в някой следващ хит.

Нали съм ти казвал, че първите и 2 албума не са ми особено любими. Не знам много за Деса в този период. Повечето и видеа съм ги гледал по 1-2 пъти от този период. Странна ми е.

Абе не Десините песни смъкват от каналите поради неоправени авторски права, така че ние няма за какво да се притесняваме. Към днешна дата такива неща не оставар скрити и без последствия. Други се червят от срам покрай плагиатствата си...

image.png

Link to comment
Сподели в други сайтове

Не го бях заглеждал този клип. Остави ти филмовия привкус на клиповете. Друго виждам аз - вериги и окован мачо. Не са ли това сюжетите на половината клипове днес... Дори и авторката на 50 нюанса сиво е гледала клипа очеизвадно. :3fdb8960598fa63e:

И за Вергов не знаех. Време е да се завърне в някой следващ хит.

Нали съм ти казвал, че първите и 2 албума не са ми особено любими. Не знам много за Деса в този период. Повечето и видеа съм ги гледал по 1-2 пъти от този период. Странна ми е.

Абе не Десините песни смъкват от каналите поради неоправени авторски права, така че ние няма за какво да се притесняваме. Към днешна дата такива неща не оставар скрити и без последствия. Други се червят от срам покрай плагиатствата си...

 

То и аз не съм сигурен дали съм гледал повече от веднъж някои от първите й клипове, тогава все пак тепърва й предстоеше да ляга с шефа и да става звезда. :3fdb8960598fa63e:

А в Една нощ си е била още момиченце, но пък за сметка на това години по-късно показа усъвършенстваната тунингована версия на жената-отмъстител... :D

 

 

За 17 години така и не се научиха нейните гаджета да не си играят с нея... :D

Link to comment
Сподели в други сайтове

Десислава има най-хубавите балади, според мен. И някак все успява да ги наложи, хората ги знаят и помнят, което е похвално. Аз лично наскоро се бях зарибил по баладите ѝ преди 2001 и доста слушах Заклевам те и Върни радостта ми. За плагиатсване дори не може да се говори. Но е забавно да гледаш как се търси под вола теле при успехите на Десислава.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Някой ден, до ден днешен се знае и пее. Помня като излезе, всеки втори беше с подпис и ав от клипа, неслучайно стана клип на годината, а някъде около 10 декември 2006 излезе и няколко дни по-късно пусна албума.

А от 2004 Лъжа надмина в пъти Просто забрави, която е мега яка де, мн мелодична.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Просто забрави гръмна навсякъде. Но не остана във времето. Може би и Деси не и даде шанс на концерт и по участия не я пее. Докото Някой ден е една от визитките на Деси и видяла много национален ефир, първия милион в чалгата, награда за клип. И на концерт на Планета я пя. И клипа в тубата 2 милиона гони. А има и един изтрит милион от фенски клип. За капак влезе и в дискотеките, което е трудно за балада.

image.png

Link to comment
Сподели в други сайтове

Забелязвал, че 10 години пишем по форуми, а не знаем разлика между музика и аранжимент. Музика е мелодията на куплет и припев. Интрото е на Даниел Ганеш като аранжор, но не е изключено да е ползван един и същ сеймпъл. ДесиСлава се инспирира от любимите си идоли, когато твори, но за плагиатство можем да говорим само В До тук и Невъзможно е да спрем е чопвала части от мелодията. Крадлите са Мария и Галена. И музикално, и фотоси, и дори концертни изяви, клипове... Именно Мария и Галена са с най много кражби през годините.

 

ДесиСлава си прави някой парчета по модел на нейни любими, но не можем да говорим за плагиатство, когато такова не е на лице, а за инспириране в най чистата му форма, както може само един музикант. Всеки истински творец е повлиян от своите идоли и дори в световен мащаб това си е в реда на нещата. Ако всички се инспирираха така, щеше да цари разнообразие и стойностни проекти. Но те се инспирират една от друга и авторите един от друг, а понякога от собствените си неща...

Ама не ме мразии, че си казвам мнението. Веднага дя скочиш, не съм я обидил.

Да, забелязвам, че аранжимента е почти 1 към 1, както и музиката особено на куплетите, само че Десината е по-забевено темпото и ако го няма дори в припева мангавата, веднага мога да си запея - " дам дара рида дам..." отричаш очевидни неща.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Ама не ме мразии, че си казвам мнението. Веднага дя скочиш, не съм я обидил.

Да, забелязвам, че аранжимента е почти 1 към 1, както и музиката особено на куплетите, само че Десината е по-забевено темпото и ако го няма дори в припева мангавата, веднага мога да си запея - " дам дара рида дам..." отричаш очевидни неща.

Не те мразя. Мисля, че не се знаем от днес. Не съм нападнал теб , а абсурдните ти твърдения. Не отричам очевадни неща, а имам добър слух. Бъди сигурен , че ако такава прилика имаше, нямаше парчето да е в канала на Пайнер. Става въпрос за световен хит. Има правило за това до колко ноти трябва да се повтарят за да говорим за плагиатство. Всичко останало е вдъхновяване и влияние на любимите и изпълнители. А и ти не си забравил кой се правеше на българската Карлеуша. Не е като да си заклет враг на взаимстването. Подкрепяш и певица на десетилетието която като граби го прави 1:1. Помниш наглостта с Много ми отиваш...

image.png

Link to comment
Сподели в други сайтове

Не те мразя. Мисля, че не се знаем от днес. Не съм нападнал теб , а абсурдните ти твърдения. Не отричам очевадни неща, а имам добър слух. Бъди сигурен , че ако такава прилика имаше, нямаше парчето да е в канала на Пайнер. Става въпрос за световен хит. Има правило за това до колко ноти трябва да се повтарят за да говорим за плагиатство. Всичко останало е вдъхновяване и влияние на любимите и изпълнители. А и ти не си забравил кой се правеше на българската Карлеуша. Не е като да си заклет враг на взаимстването. Подкрепяш и певица на десетилетието която като граби го прави 1:1. Помниш наглостта с Много ми отиваш...

Нямям проблем с нищо, стига да ми харесва. Аз само казах, че Деса чопва от световни хитове, дори и на предната страница има още 2 примера.

На В друг живот- интрото е почти 1 към 1 , аранжимента - също. Музиката при Деса в припева и куплетите е с по-забавено темпо от тая на Стюпит лов, но пак има големи прилики и там, такта е еднакъв.

Сега какво общо има Камелия? Когато е крала визии винаги е била разкъсвана на парчета, а визии крадат всички- включително и Деса.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Нямям проблем с нищо, стига да ми харесва. Аз само казах, че Деса чопва от световни хитове, дори и на предната страница има още 2 примера.

На В друг живот- интрото е почти 1 към 1 , аранжимента - също. Музиката при Деса в припева и куплетите е с по-забавено темпо от тая на Стюпит лов, но пак има големи прилики и там, такта е еднакъв.

Сега какво общо има Камелия? Когато е крала визии винаги е била разкъсвана на парчета, а визии крадат всички- включително и Деса.

Интрото е 1:1. Ритъма е 1:1. До там с приликите. В музиката съм убеден , че и 2 еднакви последователни ноти нямат двете парчета. Дано всичките си парчета ги прави на този принцип, защото ми писна от банални неща. То тук в чалгата интротата на всички песни вече започват по подобен начин. Особено на Пашев. Последната на Кама е с аранжимент като на други негови ,че и от Ганев чопва некадърника. Що не го огбелязваш като си толкова наблюдателен :р

А Върни радостта ми не съм сигурен че е правена по модела на Тони Бракстън. Аз винаги съм я свързвал с Мy all Maryah Carey. Момчето сподели своите асоциации. Не е твърдял това което ти си забелязал. Така работят главите ни. Правят индивидуално асоциации между песни, преживявания, предмети.

image.png

Link to comment
Сподели в други сайтове

Интрото е 1:1. Ритъма е 1:1. До там с приликите. В музиката съм убеден , че и 2 еднакви последователни ноти нямат двете парчета. Дано всичките си парчета ги прави на този принцип, защото ми писна от банални неща. То тук в чалгата интротата на всички песни вече започват по подобен начин. Особено на Пашев. Последната на Кама е с аранжимент като на други негови ,че и от Ганев чопва некадърника. Що не го огбелязваш като си толкова наблюдателен :р

А Върни радостта ми не съм сигурен че е правена по модела на Тони Бракстън. Аз винаги съм я свързвал с Мy all Maryah Carey. Момчето сподели своите асоциации. Не е твърдял това което ти си забелязал. Така работят главите ни. Правят индивидуално асоциации между песни, преживявания, предмети.

Ня никоя не ми прилича на Камелия последната, Пашев не работи вече сам а са екип и то доста добър.

Ганев е некадърника, като гледам, как е използвал цели семпли при създаването на музиката , която се базира само на семпъла - Оцко2 .

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Ня никоя не ми прилича на Камелия последната, Пашев не работи вече сам а са екип и то доста добър.

Ганев е некадърника, като гледам, как е използвал цели семпли при създаването на музиката , която се базира само на семпъла - Оцко2 .

И тримата са некадърници. :1000 (29):

Те нали за тва се правили семплите :1000 (29):

Всичко което прави Пашев сме го слушали от Ганев и Оцко. От тримата е с най малко принос и най банални песни. Ганев също се поизчерпа. Но на негов гръб лежи 80% от чалгата.

Усеща се спешна нужда от нови автори.

image.png

Link to comment
Сподели в други сайтове

Това май се оказа доста харесвана песен, да не кажа и хит предвид ритъма ѝ.

На няколко събирания/партита я засичам и хората ѝ се кефят, а скоро и 10 млн.

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

А от английските и балади коя повече харесвате You are the love / I"ll pray?

 

Aз лично и двете съм ги слушал без спиране в различни периоди. #dramababy :D

Love above the ocean & Be your girl :Vishenka_05:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Леле тя колко английски песни има вече... :1000 (29): Да вземем да й направим един албум и да й го пратим по пощата, няма само статуетки да се раздават така. :roll1:

 

не са малко, дааа

Иначе аз Май плежър май пен си я харесвма много, просто тя все пак получи добра реализация, а и я врътнаха по МТВ.

Наскоро видях, че някой беше направил сборен фолклорен албум, та да нарпавим един испански и английски сборни, че нея ако чакаме ... :1000 (29):

Link to comment
Сподели в други сайтове

не са малко, дааа

Иначе аз Май плежър май пен си я харесвма много, просто тя все пак получи добра реализация, а и я врътнаха по МТВ.

Наскоро видях, че някой беше направил сборен фолклорен албум, та да нарпавим един испански и английски сборни, че нея ако чакаме ... :1000 (29):

Фолклорен тя ще издаде все някога :girl_cry2: :gun_bandana:

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • Fast changed the title to Деси Слава

Включи се в дискусията

Може да отговорите сега и по-късно да се регистрирате. Ако имате профил, впишете се сега за да публикувате с вашия акаунт.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Отговори на темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...