Jump to content



Препоръчани коментари

Няма характер като на Лили.

Не е нужно да има ако хората я слушат и подкрепят още дълги години заради това, което е- както са я слушали и подкрепяли през първите над 20. Съвсем не мисля, че в първите си две десетилетия и Лили е била с чак такъв характер, с какъвто е днес. Характерът доста често се изгражда във времето и на база това, с което си се преборил. А и мисля, че официалното коронясване на самата Лили като най-голямата съвсем не е било през соца, когато е имало и сумати други естрадни мега звезди освен нея. Казвали са ми, че тогава по-скоро си е разменяла върха с другите, а чак през 90-те и по-конкретно в края им покрай "Ветрове" т.е 30-40 години след началото на кариерата й се е видяло, че очевидно е нещо повече. И има логика- тя единствена се преборва до такава степен с чалгата, че да изпъква като актуална звезда насред новата лековата и донякъде развращаваща култура. Десислава, разбира се, е съвсем друг тип изпълнител, затова няма как да знаем със сигурност какъв статут ще има като е на 70, но както се развиват нещата към момента ми се струва, че може и да се окажа прав.

 

Радвам се, че първият пост на страница 50 е анализ на някои общи неща между кариерата на Десислава и тази на великата Лили Иванова. :Vishenka_05:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Не е нужно да има ако хората я слушат и подкрепят още дълги години заради това, което е- както са я слушали и подкрепяли през първите над 20. Съвсем не мисля, че в първите си две десетилетия и Лили е била с чак такъв характер, с какъвто е днес. Характерът доста често се изгражда във времето и на база това, с което си се преборил. А и мисля, че официалното коронясване на самата Лили като най-голямата съвсем не е било през соца, когато е имало и сумати други естрадни мега звезди освен нея. Казвали са ми, че тогава по-скоро си е разменяла върха с другите, а чак през 90-те и по-конкретно в края им покрай "Ветрове" т.е 30-40 години след началото на кариерата й се е видяло, че очевидно е нещо повече. И има логика- тя единствена се преборва до такава степен с чалгата, че да изпъква като актуална звезда насред новата лековата и донякъде развращаваща култура. Десислава, разбира се, е съвсем друг тип изпълнител, затова няма как да знаем със сигурност какъв статут ще има като е на 70, но както се развиват нещата към момента ми се струва, че може и да се окажа прав.

 

Радвам се, че първият пост на страница 50 е анализ на някои общи неща между кариерата на Десислава и тази на великата Лили Иванова. :Vishenka_05:

Била е най-хитрата кучка и най-драпащата още по соца, аз пък да ти кажа. Не знаеш за огромен цирк, който е спретнала за песента "Панаири", която е била за Йорданка Христова, трябвало да я представя на някакъв международен фестивал. Лилянка обаче успява с цената на всичко да си я прибере за себе си и да я направи мега хит. Деса е по-скоро наивна и добродушна шматка. Наистина ли си мислите, че ще направи такава кариера, като на бабушка? :mf_surrender:
Link to comment
Сподели в други сайтове

Била е най-хитрата кучка и най-драпащата още по соца, аз пък да ти кажа. Не знаеш за огромен цирк, който е спретнала за песента "Панаири", която е била за Йорданка Христова, трябвало да я представя на някакъв международен фестивал. Лилянка обаче успява с цената на всичко да си я прибере за себе си и да я направи мега хит. Деса е по-скоро наивна и добродушна шматка. Наистина ли си мислите, че ще направи такава кариера, като на бабушка? :mf_surrender:

Охо, значи Лили е била като... Преслава!? :roll1: В пълен шок съм.

На мен са ми казвали, че всъщност Паша Христова е била мега звездата на онова време, преди да си отиде. Лили не била над нея, най-малкото на сходно равнище да са били. Нещо като Глория и Румяна през 90-те.

Деси е някаква по-сладка и тромава, но да, мога да си я представя с такава кариера. Нещата след години според мен ще са такива: Десислава ще е като Лили Иванова, Глория и Ивана ще са като Йорданка Христова, Камелия може би като Богдана Карадочева. :1000 (29):

Link to comment
Сподели в други сайтове

Охо, значи Лили е била като... Преслава!? :roll1: В пълен шок съм.

На мен са ми казвали, че всъщност Паша Христова е била мега звездата на онова време, преди да си отиде. Лили не била над нея, най-малкото на сходно равнище да са били. Нещо като Глория и Румяна през 90-те.

Деси е някаква по-сладка и тромава, но да, мога да си я представя с такава кариера. Нещата след години според мен ще са такива: Десислава ще е като Лили Иванова, Глория и Ивана ще са като Йорданка Христова, Камелия може би като Богдана Карадочева. :1000 (29):

Мисля, че си твърде пристрастен към Деси... :3fdb8960598fa63e:

Паша Христова умира 71 година, Лили има на разположение близо 18 години до 89-а да се утвърди като най-голямата в естрадата на соца.

Единствената в чалгата, която се доближава до осанката и маниера на Иванова е Глория.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Мисля, че си твърде пристрастен към Деси... :3fdb8960598fa63e:

Паша Христова умира 71 година, Лили има на разположение близо 18 години до 89-а да се утвърди като най-голямата в естрадата на соца.

Единствената в чалгата, която се доближава до осанката и маниера на Иванова е Глория.

През 60-те и Лили, и Паша са се борили наравно. Да, Лили после е имала още почти 20 години да се наложи като номер 1, но не е като да не е имала зверска конкуренция от някои лица, които са стартирали заедно с нея и някои малко по-късни. Определено си мисля, че най-голямото й признание идва чак с "Ветрове", когато официално доказва, че е надскочила всички останали от соца.

За осанка и маниер- да, определено Глория е като Лили. Но тук говорим за доста по-комерсиална музика, в която тя за съжаление не успява да се задържи така, както Лили се е задържала толкова години в не-комерсиалната. Аз Десислава я виждам като Лили не като поведение или достойно излъчване (имала е прекалено много гафове по Брадъри, концерти и т.н. за да може да претендира за такова нещо), а като дълготрайност на кариерата и подкрепа от страна на слушателите за цели няколко десетилетия. Особено ако реши да пропее по-сериозно фолклор вече съвсем ще заприлича на някаква такава легенда.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Интересна тема. Не мисля, че скоро в България ще има толкова огромен артист като Лили Иванова.

Тази жена гори за музиката, а на турнетата и концертите си вече толкова години представя предимно нова продукция. Не разчита като други само на стари хитове. Със сигурност е била побутната по време на соца, но това не е кой знае каква изненада. След това обаче колко от бившите величия са успяли да направят това, което тя?

Десислава е най-големият артист на своето време. Но просто е различна като човек и съответно не мисля, че биха могли да бъдат сравнявани. Лили има по-мощен глас и е дълги години актуална, Десислава обаче пък има най-универсалния глас на света. Не знам друг да може да пее така добре толкова разнообразни стилове.

Изводът е слушайте ги и двете. Поне пеят, та се късат :1000 (29):

Link to comment
Сподели в други сайтове

Май се чудеше дали през лятото или есента...

 

Цялата й кариера едно чудене... Какво чака и защо не е снимала поне два клипа напред като знае, че е догонваща постоянно.


 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Аз пък преди есента не искам нищо от нея. Сезонът тогава предполага към по-сериозни песни и се надявам да представи такава. Ако пусне нещо през лятото, то съм почти сигурен, че ще е нещо лековато. Не, благодаря!

 

И викам малко да поохладим страстите, защото Десислава нито е най-пеещата, нито най-можещата на света. Но хубавото е, че наистина е пееща и можеща и хората си я обичат, оттам насетне кой е по-по-най е лична преценка. И друг път съм го казвал - Десислава ми е любимка, харесвам по-голямата част от репертоара ѝ, харесвам гласа ѝ, но и с песни, и с изпълнения ме е разочаровала, особено с клубните ѝ такива на "Птица скитница", където направо разваля песента, която ми е много любима и не мога да търпя подобна, едва ли не гавра с такава класика... Така че една идея повече добронамерена критичност няма да е излишна, напротив, ако човек е малко по-умен би се вглеждал повече в критиката (пак казвам добронамерената) и би се усъвършенствал. А Деси, макар и много чувствителна и първоначално да би се почувствала не дотам добре от това, вспоследствие би размислила върху нещата. :)

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Е, коя пее повече в чалгата?

Деса си е, но няма как с нейната простота и мързел да постигне нищо повече от това да си държи нивото. Нито ще напълни "Арена армеец" някога, както Лили, нито нищо.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Така са артистите. Плюс това тя има семейство и други неща, които я вълнуват. Докато Лили работи само и единствено за публиката си. Сравненията са ви неуместни. :1000 (29):

Link to comment
Сподели в други сайтове

Така са артистите. Плюс това тя има семейство и други неща, които я вълнуват. Докато Лили работи само и единствено за публиката си. Сравненията са ви неуместни. :1000 (29):
Сравненията не са тръгнали от мен. А и не всички артисти са така, просто Господ е дал много талант и малко акъл при нашинката.

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Не мисля, че трябва да отписваме възможността Десислава да има големи концерти някой ден. В момента не е съсредоточена върху това, защото гони актуалност и гледа бебе, но след време- кой знае. А и една от основните причини за забавянето ѝ в това отношение е, че иска концертът ѝ да не е някакъв стандартен, в който да си изпее чалга хитовете и да си тръгне. Както винаги търси нестандартното, сама си го е казвала. Но за да привлече публика за такъв концерт трябва самата тя да се почувства сигурна.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Не мисля, че трябва да отписваме възможността Десислава да има големи концерти някой ден. В момента не е съсредоточена върху това, защото гони актуалност и гледа бебе, но след време- кой знае. А и една от основните причини за забавянето ѝ в това отношение е, че иска концертът ѝ да не е някакъв стандартен, в който да си изпее чалга хитовете и да си тръгне. Както винаги търси нестандартното, сама си го е казвала. Но за да привлече публика за такъв концерт трябва самата тя да се почувства сигурна.
Оправдания само! :mf_surrender:

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Колко време трябва да търси нещо нестандартно за да направи концерт и какво искате да кажете с това? Нов вид концерти ли ще измисли? Деса е една от най-добрите певици и безпорен талант, но не мисля че това което коментирате е причината да няма концерт. Глория и без нещо нестандартно си пълни залите, изпява си "чалга песните" и си заминава, както каза.. това нещо странно ли е? Това ако не е като за концерт, здраве му кажете...
Link to comment
Сподели в други сайтове

Основната причина е, че не й се занимава, никой не я оправдава за това. :1000 (29): Феновете още сме недоволни, че обеща концерт за 20 години на сцена и не го реализира, но пък поне ни се компенсира чрез най-силната си година от не знам си колко време.

И нищо против тези изпълнители, които си изпълняват чалга песните и си тръгват, но Десислава просто не е такъв тип изпълнител- не това й е имиджа, наложен през годините. Има певици като Глория със страхотна поп-фолк дискография, за които е достатъчно просто да излязат и да си я изпеят. Но от Десислава се очаква нещо съвсем различно като се има в предвид, че винаги е била по-разчупена и 'скитаща се' из музиката. Или поне тя самата така си представя нейн концерт, затова отдавна си има една определена запланувана концепция, но за нея се изисква голяма подготовка. Част от тази подготовка може би е това още някоя и друга година да загрее публиката с името си, за да може накрая повече хора да искат да отидат на подобен нестандартен концерт без задължително да очакват да чуят чалга хитовете.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Много трудно - да разграфи концерта на фолклорен, поп и чалга блок, да наеме зала и да започне да репетира. :mf_surrender:

Предполагам, докато се преоблича между частите, да покани гости - леля Ваня да се появи преди попфолк частта за едно самостоятелно парче, а после с Деса да забият "Жадни за любов" двете! :Vishenka_05:

Link to comment
Сподели в други сайтове

О, много се съмнявам ако има подобен концерт тя да пее песни като Жадни за любов, които не са й най-големите хитове. :1000 (29): Тя дори и от най-големите не би изпяла някои като Мъжете всичко искат, защото концепцията на концерта е да е по-задушевен. Според мен от чалгите само Бели нощи, Две сърца и евентуално някоя и друга балада ще се доредят. Всичко останало ще е фолклор, може би и малко световни хитове. Именно затова казвам, че за подобен концерт се изисква по-различен тип подготовка. Или по-скоро загрявка на хората за нещо по-необичайно. Такава загрявка не става от днес за утре, най-малкото Десислава трябва да започне отново да издава повече експериментални парчета, а и да се върне към фолклора- така ще припомни пълноценно на хората коя е и още повече ще ги провокира да пожелаят да посетят нейн концерт.

Link to comment
Сподели в други сайтове

О, много се съмнявам ако има подобен концерт тя да пее песни като Жадни за любов, които не са й най-големите хитове. :1000 (29): Тя дори и от най-големите не би изпяла някои като Мъжете всичко искат, защото концепцията на концерта е да е по-задушевен. Според мен от чалгите само Бели нощи, Две сърца и евентуално някоя и друга балада ще се доредят. Всичко останало ще е фолклор, може би и малко световни хитове. Именно затова казвам, че за подобен концерт се изисква по-различен тип подготовка. Или по-скоро загрявка на хората за нещо по-необичайно. Такава загрявка не става от днес за утре, най-малкото Десислава трябва да започне отново да издава повече експериментални парчета, а и да се върне към фолклора- така ще припомни пълноценно на хората коя е и още повече ще ги провокира да пожелаят да посетят нейн концерт.
Няма ли "Фактите го сочат", хич и не отивам! :3fdb8960598fa63e:

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Готови ли сте за още една десова песен с 10 млн

 

И то втора балада с 10 милиона... докато почти никой не може да направи и една. :1000 (29):

Също така това ще е първата песен на Джордан с 10 милиона, а следващата ще е Златото ми- това е добре да се запомни в случай, че някой реши да изкарва този дует на Десислава спасителен пояс за нея.

Много се радвам, че кралицата разбива всички стереотипи и мачка със стойностни балади. Нека за другите да се измислят всякакви оправдания защо малко по-различните парчета от клубните не им се получават- най-голямата вече е доказала, че оправданията не важат. :Vishenka_05:

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • Fast changed the title to Деси Слава

Включи се в дискусията

Може да отговорите сега и по-късно да се регистрирате. Ако имате профил, впишете се сега за да публикувате с вашия акаунт.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Отговори на темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...