Jump to content



Препоръчани коментари

Нормално е да няма край - реално те трите имаха какво да делят. Докато драмата между Преслава и Галя не я разбирам.

Но, Фоксе, помня едно предаване на Кама, в което гостува Ванча - много бяха куртуазни двете, голяма обич демонстрираха. :whistling:

Е също както интервюто на Глория и Ивана за Стори, въпреки че много хора ги обвиниха в популизъм тогава. Но аз мисля, че все пак те двете се уважават. Самият факт и че Ивана не е спряла по интервюта да хвали Глория, както и Глория нея. Споменават си песните, ролята за жанра, началото и запознанството. Ивана винаги е казвала, че се е учила от Глория, Нелина и Тони. Силно впечатление ми направи и като спомена за Глория в Папараци с думите: "Глория е единственият човек на тези концерти, с когото можеш да си поговориш". Но тогава наистина си бяха конкуренция и бяха като побеснели. Това си беше истински двубой на титани. Към днешна дата никой не очаква от тях дует, нито позициите им се титулярски, нооо аз си мисля, че ако избацат една тежка песен с текст за приятелството или нещо друго по-екзистенциално, ще имат хит. От любовни дуети сме пренаситени, дори и да са в духа на посланието от "Няма да съм друга". Трябва нещо по-балканско, не прекалено кръчмарско, и в същото време един текст за нещата от живота. Даже не е нужно и да е балада. Макар че Глория откъм аранжименти е трудна - на нея ако нещо й мазнее, не се захваща, макар че... хайде да не ми се прави, щото "Балканска душо" и "Завист" като ги направи, друга песен пееше. Нещата ще се случат, ако е писано - ще бъде в точния момент. Според мен не са се захванали сериозно да проучват екип и предложения. :)

Link to comment
Сподели в други сайтове

Корицата за Стори я бях забравила. :girl_cry2: Тогава и двете бяха избелили зъбите яко. :1000 (29): На мен ми бяха по-интересни в непрекъсната битка, която започва още от 2001 с първата награда на Калудова "Певица на годината" от Марга, та продължи чак до 2008, когато и за двете настъпиха по-спокойни и слаби години. Сигурно се уважават, но помня колко издразнена беше Глория, когато в Сигнално жълто я попитаха - Вие слушате ли Ивана". Отговорът беше "Бе, я не ни задавай такива въпроси, бе". :1000 (10):
Link to comment
Сподели в други сайтове

Корицата за Стори я бях забравила. :girl_cry2: Тогава и двете бяха избелили зъбите яко. :1000 (29): На мен ми бяха по-интересни в непрекъсната битка, която започва още от 2001 с първата награда на Калудова "Певица на годината" от Марга, та продължи чак до 2008, когато и за двете настъпиха по-спокойни и слаби години. Сигурно се уважават, но помня колко издразнена беше Глория, когато в Сигнално жълто я попитаха - Вие слушате ли Ивана". Отговорът беше "Бе, я не ни задавай такива въпроси, бе". :1000 (10):

На много от концертите, където я имаше едната, я нямаше другата, въпреки че в повечето случаи това случайно се е получавало. Глория след 2002 в доста силни години за нея самата липсваше, даже още на вторите награди. Или е била в Америка, Англия, Австралия, или нещо друго я е възпрепятствало. Но съм убеден и че много пъти е била в България и от някакъв инат се е спирала, докато Ивана не пропускаше - дори вече когато не бяха в конкуренция. Глория не е дипломат - на нея ако нещо й е обидно, го подминава, без да се пазари. После й минава и пак се появява.

Но се съгласи с мен, че Пайнер доста цакаха Глория от награди, за да дават на Ивана. На нея договорът й беше друг и го позволяваше. Ама не може в силни години като 2004 и 2007 Глория да няма награда, проекти като "Кръговрат" да са ощетени, както и 2003 да получи награди само за клиповете си. Невинаги Ивана е била причината, но аз все си мисля, че наградите трябва да са обективни, независимо на кого какъв му е договорът и колко процента снася.

И съгласи се с мен, че това с наградата за благотворителност за Ивана беше малко прекалено и част от имиджа й на Майка Тереза. Дори и да си такава, бъди алтруист и недей помпозничи. Особено когато вече твърдиш, че статуетките нищо не значат за теб.

Link to comment
Сподели в други сайтове

На много от концертите, където я имаше едната, я нямаше другата, въпреки че в повечето случаи това случайно се е получавало. Глория след 2002 в доста силни години за нея самата липсваше, даже още на вторите награди. Или е била в Америка, Англия, Австралия, или нещо друго я е възпрепятствало. Но съм убеден и че много пъти е била в България и от някакъв инат се е спирала, докато Ивана не пропускаше - дори вече когато не бяха в конкуренция. Глория не е дипломат - на нея ако нещо й е обидно, го подминава, без да се пазари. После й минава и пак се появява.

Но се съгласи с мен, че Пайнер доста цакаха Глория от награди, за да дават на Ивана. На нея договорът й беше друг и го позволяваше. Ама не може в силни години като 2004 и 2007 Глория да няма награда, проекти като "Кръговрат" да са ощетени, както и 2003 да получи награди само за клиповете си. Невинаги Ивана е била причината, но аз все си мисля, че наградите трябва да са обективни, независимо на кого какъв му е договорът и колко процента снася.

И съгласи се с мен, че това с наградата за благотворителност за Ивана беше малко прекалено и част от имиджа й на Майка Тереза. Дори и да си такава, бъди алтруист и недей помпозничи. Особено когато вече твърдиш, че статуетките нищо не значат за теб.

Ами не си съвсем точен - Ивана също пропускаше, дори през 2005 не получи лично статуетката си за певица на годината от "Нов фолк", защото я нямаше, а Глория беше там, в една мида като декор се появи и получи награда за най-добро пеене на живо. Факт е, че от Планета са цакали Глория, но пък никога не е било Ивана да вземе на нейн гръб нелепа награда - както беше случая с липсата на статуетка за "Пясъчни кули" като балада (за сметка на Цветелина Янева, която беше освиркана) и за албум на последните (когато взе Мария, която няма как да е продала колкото Глора). "Кръговрат" също не е била ощетена, заради Ивана - тогава клип май спечели Светла Иванова, което също беше нелепо, въпреки че аз тогава не бях и за клипа на сърбите и вашата. Ощетената тогава май беше Малина. А Ванча също беше много скандирана за клип с "Като на 17", пък взе "Твоят град" по-предната година, но ние не се оплакваме толкова. Наградата за благотворителност беше излишна, факт. Нямаше никаква нужда от нея. Просто повод да отиде на самата церемония. Единственото хубаво беше, че се поне е съобразила вида си и излезе с черен изчистен костюм да я получи.
Link to comment
Сподели в други сайтове

Ами не си съвсем точен - Ивана също пропускаше, дори през 2005 не получи лично статуетката си за певица на годината от "Нов фолк", защото я нямаше, а Глория беше там, в една мида като декор се появи и получи награда за най-добро пеене на живо. Факт е, че от Планета са цакали Глория, но пък никога не е било Ивана да вземе на нейн гръб нелепа награда - както беше случая с липсата на статуетка за "Пясъчни кули" като балада (за сметка на Цветелина Янева, която беше освиркана) и за албум на последните (когато взе Мария, която няма как да е продала колкото Глора). "Кръговрат" също не е била ощетена, заради Ивана - тогава клип май спечели Светла Иванова, което също беше нелепо, въпреки че аз тогава не бях и за клипа на сърбите и вашата. Ощетената тогава май беше Малина. А Ванча също беше много скандирана за клип с "Като на 17", пък взе "Твоят град" по-предната година, но ние не се оплакваме толкова. Наградата за благотворителност беше излишна, факт. Нямаше никаква нужда от нея. Просто повод да отиде на самата церемония. Единственото хубаво беше, че се поне е съобразила вида си и излезе с черен изчистен костюм да я получи.

Така се получаваше, че Ивана пропускаше повече НФ, а Глория - Планета. Изглеждаше даже като някаква уговорка на моменти. :ддд

Просто Планета си лансираха Ивана тогава и колкото и да са били успоредни с Глория - договорът на втората ги устройваше по-малкото от този на първата, а именно на тази база се раздават призове, знаем. За Кулите си права - Балада си беше за Глория и дори Камелия го каза в интервю. Колкото до Цветелина Янева - дори "Ако си звезда" на Ема заслужаваше повече от нея, ако критерият е популярност. Ако е до квалитет - е субективно. А за Албум - Марче си изкупи тиража, но аз бях тогава на церемонията и никой не я отрази. То това даже и освиркване не заслужаваше. После дочух оттук-оттам някакви коментари по адрес на Глория, че "като искаш да ходиш по почивки, пропускаш награди" и някакви такива смехории. Тя тогава даже сподели в инстаграм една статия, която написах по този повод, някакъв скрийншот беше постнала от сайта, но много бързо го изтри - явно се притесни, че засяга вътрешнофирмени интереси. Искаше ми се от нея да излезе и да си каже нещата, а и по принцип, ама тя си е такава.

 

За "Кръговрат" нямах предвид, че Ивана й е виновна. "Кръговрат" заслужаваше Дует, а беше номинирана за Клип. Светлето си плати и дори не си направи труда да симулира изненада и да стане да си вземе наградата. А ако трябва да сме честни, за клип тогава заслужаваше някой от тези на Вероника. Но "Кръговрат" бе пропусната дори и от НФ. Те пък поне оцениха "Ако те няма" за разлика от Планета. И така. Ощетявания колкото искаш.

 

Като цяло Пайнер си държаха отличия да взимат определени имена. Щом дори на Рени в силните години са казвали: "Ти нали си над тия неща", като ги е питала защо не я отразяват...

ПС: Янева, друго си е с теб. Радвам се, че се завърна. Сега си и доста по-улегнала, така че... размазвай ги, старата школа тук е за предпочитане. :)

Link to comment
Сподели в други сайтове

Одъртях, кака - вече не ми е най-важно да доказвам, че Ивана е по-силният изпълнител от вашата. :1000 (29): А и в последните 3 албума на Глория имам фаворити.

Иначе от "Нов фолк" не смятам, че са пренебрегвали някога Глория - точно там винаги е личало, че една идейка я предпочитат пред лелка, след което май Преса измести Глото от сърцето на Лозанка. Имало е една година, в която Глория спечели приемственост между автентичен и нов фолк, едни от последните им церемонии, в Мега денс, пък тя за годината или нямаше народна песен, или беше една-единствена.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Одъртях, кака - вече не ми е най-важно да доказвам, че Ивана е по-силният изпълнител от вашата. :1000 (29): А и в последните 3 албума на Глория имам фаворити.

Иначе от "Нов фолк" не смятам, че са пренебрегвали някога Глория - точно там винаги е личало, че една идейка я предпочитат пред лелка, след което май Преса измести Глото от сърцето на Лозанка. Имало е една година, в която Глория спечели приемственост между автентичен и нов фолк, едни от последните им церемонии, в Мега денс, пък тя за годината или нямаше народна песен, или беше една-единствена.

И аз имам фаворити, ама - особено от "Имам нужда от теб" доста нереализирани песни останаха, а обещаваше клипове, но карай. Поне се радвам, че с "Пътеки" дръпна и спокойно мога да кажа, че по механи най-редовно го чувам и ми става едно такова благинко и густо. А Кулите беше доста продаван заедно с албума на Азо.

И Ванча е добре, просто и двете пускат шитни от време на време. Все пак не всеки ден се раждат песни като "Утре ще е по-добре" и "Ало, мамо". Жалко, че първата си остана само с тв версията с гълъбите и сърцата.

 

Тая награда за приемственост тогава май беше заради "Зайди, зайди" и "Каде и да одиш". До там беше и с НФ. Жалко. Видях Лозанова на едно събитие, добре е, имат си пр агенция в Лозенец, паралелно и с други неща се занимава. Но списанието беше институция. Може да се каже, че хванахме от най-хубавото време за чалгата. Сега и да искаш да се хванеш за нещо хубаво, то просто няма. Да се надяваме нашите да се стегнат, империята да отвърне на удара. :D

Link to comment
Сподели в други сайтове

Да, харесвам "Утре ще е по-добре". Купих си последния диск, но вече са им малко бедни обложките. Харесвам и "Изсвирете нещо ударно" много, учудих се, че направи толкова семпъл клип, при това късно.
Link to comment
Сподели в други сайтове

Ще има дует Глория и Ивана, колкото имаше и Алисия и Емануела....

А трябваше да има, щеше да е чудесно. Не знам какво стана там, но нали бяха обещали уж. Мечтаех си за супер силна и запомняща се песен.

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Да, харесвам "Утре ще е по-добре". Купих си последния диск, но вече са им малко бедни обложките. Харесвам и "Изсвирете нещо ударно" много, учудих се, че направи толкова семпъл клип, при това късно.

В клипа на Циганите малко не ми се връзваше песента с тия параклиси там, иначе язовирът е топ.

 

А трябваше да има, щеше да е чудесно. Не знам какво стана там, но нали бяха обещали уж. Мечтаех си за супер силна и запомняща се песен.

Със заглавие "Секси Софрано" например, нали :roll1:

Link to comment
Сподели в други сайтове

За мен Ивана има повече и по - големи хитове от Глория, които са масово познати. По - това съдя и от обкръжението ми и от ретро партитата. Ивана е от новото десетилетие и почти всичките й големи хитове са по - познати от тези на Глория. Глория от друга страна има по - голяма и по - добре развита кариера от Ивана. Има редица концерти, големи самостоятелни изяви и разнообразна дискография. Камелия също има много вечени хитове и се е позиционирала в клубната дейност, където е ненадмината, казвам го съвсем чистосърдечно. Не мисля, че има какво да се дели между всяка една от тях.

Link to comment
Сподели в други сайтове

За мен Ивана има повече и по - големи хитове от Глория, които са масово познати. По - това съдя и от обкръжението ми и от ретро партитата. Ивана е от новото десетилетие и почти всичките й големи хитове са по - познати от тези на Глория. Глория от друга страна има по - голяма и по - добре развита кариера от Ивана. Има редица концерти, големи самостоятелни изяви и разнообразна дискография. Камелия също има много вечени хитове и се е позиционирала в клубната дейност, където е ненадмината, казвам го съвсем чистосърдечно. Не мисля, че има какво да се дели между всяка една от тях.

 

Проблема е, че Глория дълго време не припомняше песните си на "новите" поколения и се сети да го прави доста късно. Песни като "Сбогом адиос", "Златна клетка", "Стопроцентова жена", "Песента", "Уморих се от теб", "Приятелко ти моя най-добра", "Дар от бога", "Бодигард" и ред други са песни, които са били тотални хитове в годините на появяването им, носят потенциала да са хитове и до днес, така както Камелия направи с "Луда по тебе", "Защо повярвах", "Залеза и зората", Ивана с "Шампанско и сълзи", "Вик" и други, но Глория не желаеше да се сеща за съществуването на тези хитове, а хората забравиха за тях, а когато сега Глория ги припомня, вече е късно и хората освен, че не ги помнят, ами и не се сещат за емоциите, които са им носили тези песни, а новите поколения (сегашните 20-годишни, които сега пълнят чалготеките из Студентски град и които са се раждали, когато тези хитове са пръскали) даже и не ги знаят. От 2003 година та чак до 2012 - 2013, тя почти не пееше на големи концерти тези златни песни, които можеше да направи вечни хитове. Към ден днешен, масовата публика няма конкретна песен, с която да свърже Глория от онези златни нейни години, за което си е виновна тя. Но пък това не означава, че тя не е най-голямата и че гореизброениете песни не можеше да са тотални хитове и към днешна дата.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Защо тая тема с хитовете е толкова коментирана, от Сашо Роман ли тръгна? Ами в периода 1995-1999 песните на Глория бяха най-известни в цялата държава, в сумати домове имаше нейни албуми, особено до 2003 - това пък помня аз от мойто обкръжение, децата се радвахме като луди, майки, бащи, баби. Всеки знаеше "За тебе, майко", "Пепеляшка", "Носталгия", "Ангел с дяволска душа", "За добро или зло", "Циганско сърце". Жената си беше феномен. То да бяха една песен или две, три, както при другите, че да ги налага само тях до втръсване, за да говорят, че имала турбохитовете, ама... нейните са много, няма как да се открои само една.

 

Като се спомене за Глория, всеки я знае коя е, сещат се за нейни песни, и то за различни. В години при мен поне се оказа колко много хора срещам в движение, включително и такива на възраст, с професия, които знаят "Радост-тревога", "Ако бях се родила река", "Феникс", "Крепост", дори дуетите със Симона, а за тези с Азис, Илия Загоров и Тони Дачева - да не говорим. Всеки знае песните й за майката, масово се знае "Откраднат миг", от последните години също има популярни песни - то се вижда как младите се кефят на "Хипноза" и "Ненаситна" на съответните концерти, където ги е пяла. Вие просто си представяте тя да има някакъв хит тип "Мой ангеле", "Хиляди слънца" или "Бял мерцедес", който да тече и от чешмата. Ок, ама тя има повече на брой известни песни от тези хора, просто повечето НЕ са за купон и не ги въртят по кръчмотеките. Колко пъти ще се коментира тази тема... И да, трябва по-често да ги възражда по нейните си концерти поне, а тя пее една и съща програма с много леки промени, според зависи от мястото и кефа си. Някои песни пък и не иска да се връща да ги подновява като права. Това вече си е нейна грешка, но тя не иска да я приемат за ретро.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Защо тая тема с хитовете е толкова коментирана, от Сашо Роман ли тръгна? Ами в периода 1995-1999 песните на Глория бяха най-известни в цялата държава, в сумати домове имаше нейни албуми, особено до 2003 - това пък помня аз от мойто обкръжение, децата се радвахме като луди, майки, бащи, баби. Всеки знаеше "За тебе, майко", "Пепеляшка", "Носталгия", "Ангел с дяволска душа", "За добро или зло", "Циганско сърце". Жената си беше феномен. То да бяха една песен или две, три, както при другите, че да ги налага само тях до втръсване, за да говорят, че имала турбохитовете, ама... нейните са много, няма как да се открои само една.

 

Като се спомене за Глория, всеки я знае коя е, сещат се за нейни песни, и то за различни. В години при мен поне се оказа колко много хора срещам в движение, включително и такива на възраст, с професия, които знаят "Радост-тревога", "Ако бях се родила река", "Феникс", "Крепост", дори дуетите със Симона, а за тези с Азис, Илия Загоров и Тони Дачева - да не говорим. Всеки знае песните й за майката, масово се знае "Откраднат миг", от последните години също има популярни песни - то се вижда как младите се кефят на "Хипноза" и "Ненаситна" на съответните концерти, където ги е пяла. Вие просто си представяте тя да има някакъв хит тип "Мой ангеле", "Хиляди слънца" или "Бял мерцедес", който да тече и от чешмата. Ок, ама тя има повече на брой известни песни от тези хора, просто повечето НЕ са за купон и не ги въртят по кръчмотеките. Колко пъти ще се коментира тази тема... И да, трябва по-често да ги възражда по нейните си концерти поне, а тя пее една и съща програма с много леки промени, според зависи от мястото и кефа си. Някои песни пък и не иска да се връща да ги подновява като права. Това вече си е нейна грешка, но тя не иска да я приемат за ретро.

 

Съдиш дали песните на Глория са били хитове, понеже ти и бабите пред блока сте им се забавлявали?! Обективно. И трябва да ти кажа, че съм попадал на много хора, които не знаят коя е. Виж за Преслава и Азис не ми се е случвало. Глория има доста силни песни - факт. Много приятен и мелодичен глас. Факт е обаче и че хората трудно биха се сетили за 3 нейни песни. Глория има една определена група фенове, които познават отлично творчеството ѝ, но масовите потребители на попфолка днес не е успяла да зариби. Единствената ѝ по-популярна песен в последните години е Пясъчни кули.

 

Аз лично имам повече песни на Глория, отколкото на Ивана и ми харесват повече, но според мен масово хората биха изброили повече песни на Ивана. Просто тя имаше няколко години, в които беше на върха и хората бяха луди по нея. А тогава за Глория тези години бяха отминали.

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Съдиш дали песните на Глория са били хитове, понеже ти и бабите пред блока сте им се забавлявали?! Обективно. И трябва да ти кажа, че съм попадал на много хора, които не знаят коя е. Виж за Преслава и Азис не ми се е случвало. Глория има доста силни песни - факт. Много приятен и мелодичен глас. Факт е обаче и че хората трудно биха се сетили за 3 нейни песни. Глория има една определена група фенове, които познават отлично творчеството ѝ, но масовите потребители на попфолка днес не е успяла да зариби. Единствената ѝ по-популярна песен в последните години е Пясъчни кули.

 

Аз лично имам повече песни на Глория, отколкото на Ивана и ми харесват повече, но според мен масово хората биха изброили повече песни на Ивана. Просто тя имаше няколко години, в които беше на върха и хората бяха луди по нея. А тогава за Глория тези години бяха отминали.

Ми тя не е била на върха и не продължава до днес да пълни зали и да продава албуми поради липсата на хитове. Цели поколения й бяха почитатели и до днес й имат уважението като певица. Какво се очаква - да се пуснат ”За тебе, майко”, ”Радост-тревога” и ”Феникс” в някоя кръчма или на ретро парти? Но това не значи, че не ги слушат. Напротив. Пускат си ги на домашно, поздравяват се с тях по Веселина и Вероника, които слушат и млади хора. Да не говорим, че една ”Носталгия” като популярност слага всички псевдо шлагери в джоба си и това ще ти го потвърдят и всички българи в странство. Но както и да е, създадохте един мит за нехитове при Глория, а тя има поне 20 такива. И не ги слушат бабите, те слушат Веско.Твърде остро влизаш в спор. А и песните на Глория са авторски, от такива по-трудно се правят хитове.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Това между тези 3-те никога няма да има край. Което ще рече, че никога няма да има какъвто и да е дует. Ето официални заявки от началото на века, но... ?

 

9253147x.jpg

Я дай четлив скан

Link to comment
Сподели в други сайтове

Ми тя не е била на върха и не продължава до днес да пълни зали и да продава албуми поради липсата на хитове. Цели поколения й бяха почитатели и до днес й имат уважението като певица. Какво се очаква - да се пуснат ”За тебе, майко”, ”Радост-тревога” и ”Феникс” в някоя кръчма или на ретро парти? Но това не значи, че не ги слушат. Напротив. Пускат си ги на домашно, поздравяват се с тях по Веселина и Вероника, които слушат и млади хора. Да не говорим, че една ”Носталгия” като популярност слага всички псевдо шлагери в джоба си и това ще ти го потвърдят и всички българи в странство. Но както и да е, създадохте един мит за нехитове при Глория, а тя има поне 20 такива. И не ги слушат бабите, те слушат Веско.Твърде остро влизаш в спор. А и песните на Глория са авторски, от такива по-трудно се правят хитове.

 

Не влизам остро никъде. Почти никъде. Иначе просто не живея в Глория ленд. А Носталгия е най-прехвалената песен. Аз съм живял на няколко места в Европа и никъде никога никой не ми е пускал тази песен. Даже си спомням на едно събиране я пуснах и не я знаеха. Българите милеят повече за народно, не за Носталгия. А това, че авторските песни трудно ставали хитове... надявам се да не очакваш да го коментирам :D

Link to comment
Сподели в други сайтове

Има логика авторските песни да стават по-трудно хитове, изключвам Пашев, Оцко, Биолчев и компания, с които Глория и без това не работи.

Просто като напрвиш сръбски кавър (както Ивана, която заслужава достойно място в Гранд, а не точно в Пайнер), си по-близък до хората, защото звучи селско, мирише на кебабчета и пържени картофи със сирене. И съответно шанса ти за хит е по-голям, поне по времето на Ивана - беше. На неин фон песните на Глория звучаха като модерно RnB направо.

 

Затова на маса се слуша повече Ивана, просто жената и във фигура, и в репертоар е олицетворение на скарата.

 

Глория винаги съм имал чувството , че прави музика предимно за себе си, и ако се хареса на хората, е добре дошло, като не - не. Липсват скандали, липсва софт порно, единственото по-пикантно са старите истории със Загоров, и оная случка със "шамара" в Сигнално Жълто от 2007. Друго не. Има клас в Глория, а самата тя нали си каза, че няма да сади картофи :D

Link to comment
Сподели в други сайтове

За мен Ивана и Камелия имат най - големите самостоятелни хитове в поп - фолка в лицето на "Луда по тебе", "Защо пошчрвах", "Шампанско и сълзи" и "Нещо нетипично". Първо са пяти на много турнета, второ са в плей листата на много от партитата за ретро.

 

Глория винаги е следвала нейна си линия, която е била успешна, но не колкото горе изброените откъм масови хитове. Не може да имаш всичко, затова си избираш една насока. При Глория това са концертите в зали, при Ивана са панаирите, при Камелия клубовете. Комплексно Глория е алтернативата на Лили Иванова в поп - фолка. Няма място за спор, и трите са успешни изпълнители. И трите са изключително големи и знакови имена.

Link to comment
Сподели в други сайтове

За мен Ивана и Камелия имат най - големите самостоятелни хитове в поп - фолка в лицето на "Луда по тебе", "Защо пошчрвах", "Шампанско и сълзи" и "Нещо нетипично". Първо са пяти на много турнета, второ са в плей листата на много от партитата за ретро.

 

Глория винаги е следвала нейна си линия, която е била успешна, но не колкото горе изброените откъм масови хитове. Не може да имаш всичко, затова си избираш една насока. При Глория това са концертите в зали, при Ивана са панаирите, при Камелия клубовете. Комплексно Глория е алтернативата на Лили Иванова в поп - фолка. Няма място за спор, и трите са успешни изпълнители. И трите са изключително големи и знакови имена.

 

Десислава също има брутални хитове, които се запяват от раз. А при Глория това липсва. Един хит, с който хората да я свържат. Иначе има доста приятна дискография.

 

Сравнението ѝ с Лили Иванова е меко казано неуместно за мен.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Десислава също има брутални хитове, които се запяват от раз. А при Глория това липсва. Един хит, с който хората да я свържат. Иначе има доста приятна дискография.

 

Сравнението ѝ с Лили Иванова е меко казано неуместно за мен.

Темата е за Глория. И не виждам причина да е неуместно. От 20+ години е актуален изпълнител, има редици концерти в малки и големи градове, много популярни песни, добра авторска дискрография. Много турнета в чужбина.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Защо тая тема с хитовете е толкова коментирана, от Сашо Роман ли тръгна? Ами в периода 1995-1999 песните на Глория бяха най-известни в цялата държава, в сумати домове имаше нейни албуми, особено до 2003 - това пък помня аз от мойто обкръжение, децата се радвахме като луди, майки, бащи, баби. Всеки знаеше "За тебе, майко", "Пепеляшка", "Носталгия", "Ангел с дяволска душа", "За добро или зло", "Циганско сърце". Жената си беше феномен. То да бяха една песен или две, три, както при другите, че да ги налага само тях до втръсване, за да говорят, че имала турбохитовете, ама... нейните са много, няма как да се открои само една.

 

Като се спомене за Глория, всеки я знае коя е, сещат се за нейни песни, и то за различни. В години при мен поне се оказа колко много хора срещам в движение, включително и такива на възраст, с професия, които знаят "Радост-тревога", "Ако бях се родила река", "Феникс", "Крепост", дори дуетите със Симона, а за тези с Азис, Илия Загоров и Тони Дачева - да не говорим. Всеки знае песните й за майката, масово се знае "Откраднат миг", от последните години също има популярни песни - то се вижда как младите се кефят на "Хипноза" и "Ненаситна" на съответните концерти, където ги е пяла. Вие просто си представяте тя да има някакъв хит тип "Мой ангеле", "Хиляди слънца" или "Бял мерцедес", който да тече и от чешмата. Ок, ама тя има повече на брой известни песни от тези хора, просто повечето НЕ са за купон и не ги въртят по кръчмотеките. Колко пъти ще се коментира тази тема... И да, трябва по-често да ги възражда по нейните си концерти поне, а тя пее една и съща програма с много леки промени, според зависи от мястото и кефа си. Някои песни пък и не иска да се връща да ги подновява като права. Това вече си е нейна грешка, но тя не иска да я приемат за ретро.

Наистина си прекалено голям и запален фен на Глория, за да разбереш какво са искали да кажат Теди и Наско. Тази наистина сериозна и запалена,

направо луда по нея група почитатели (ще бъда честна, по-голяма като брой от тази на Ивана), която Глория успя да създаде като свой таргет през последните 20 години, безспорно знае и цени всичко, което си изброил. Но какъв масов хит е била "Пепеляшка", например? Казваш - "една, две, три песни, като другите", но ето, Камелия има доста повече от два-три от т. нар. "златни хитове".

 

 

Има логика авторските песни да стават по-трудно хитове, изключвам Пашев, Оцко, Биолчев и компания, с които Глория и без това не работи.

Просто като напрвиш сръбски кавър (както Ивана, която заслужава достойно място в Гранд, а не точно в Пайнер), си по-близък до хората, защото звучи селско, мирише на кебабчета и пържени картофи със сирене. И съответно шанса ти за хит е по-голям, поне по времето на Ивана - беше. На неин фон песните на Глория звучаха като модерно RnB направо.

 

Затова на маса се слуша повече Ивана, просто жената и във фигура, и в репертоар е олицетворение на скарата.

 

Глория винаги съм имал чувството , че прави музика предимно за себе си, и ако се хареса на хората, е добре дошло, като не - не. Липсват скандали, липсва софт порно, единственото по-пикантно са старите истории със Загоров, и оная случка със "шамара" в Сигнално Жълто от 2007. Друго не. Има клас в Глория, а самата тя нали си каза, че няма да сади картофи :D

Ивана си е намерила мястото и няма нужда точно ти да го търсиш и категоризираш. И престанете вече с тия миризми - толкова сте клиширани и шаблонни... На едни в скандалите им мирише на кози, фекалии, на други - все на сръбска скара и картофи... Обонятелни халюцинации ли имате?! Буквално и преносно осрахте форума с глупостта си!
Link to comment
Сподели в други сайтове

Десислава също има брутални хитове, които се запяват от раз. А при Глория това липсва. Един хит, с който хората да я свържат. Иначе има доста приятна дискография.

 

Сравнението ѝ с Лили Иванова е меко казано неуместно за мен.

Просто е смешно. Десислава си е мечтала за хитове като на Глория и си го е казвала, че от срещата си с нея на оня стадион в Козлодуй през 1999 е получила тоя хъс. Приемете просто, че нишата на Глория е друга и това, че не си чул в клуба Х нейна песен, не значи, че хората не й знаят песните. То ако става въпрос, от старите песни се въртят все едни и същи, включително и на Жоро Любимеца. Значи и той е хитмейкър пред Глория? Лили Иванова има ли една песен, която сама да си е написала и щеше ли да е Лили без Митко Щерев, Найден Андреев и т.н.? На 5 концерта съм й бил, по-прехвалена история няма. Гласът й е брутален, но програмата е скучна, не търпи развитие, едни и същи визии, няма контакт с публиката, не пее най-големите си хитове, лакома е за пари. Една Кабаиванска е класи над нея. И въобще кой ти сравнява Глория с Лили или нещо подобно? И кой е казал, че Глория е идеална, след като сме я сривали от критики, докато при вас с Десислава или Камелия веднъж, ама веднъж не видях това да се случи. Да приказвате, че точно Глория няма хит е най-голямата простотия... Видя се 4 пъти в НДК колко ги няма, вижда се и по тиражите на албумите. Те сигурно е така ги купуват, щото е тя. Тя за да е тя има причина и това са песните. Разбира се, не шитните като последната, де.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Включи се в дискусията

Може да отговорите сега и по-късно да се регистрирате. Ако имате профил, впишете се сега за да публикувате с вашия акаунт.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Отговори на темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...