Jump to content



Препоръчани коментари

Глория няма ли намерение да записва втори фолклорен албум..надявам се да не ни остави само с едни "Пътеки", я да види кака си Нелина как всяка година пуска по нов албум.. а Глория дреме и чака нещо.
Link to comment
Сподели в други сайтове

Глория няма ли намерение да записва втори фолклорен албум..надявам се да не ни остави само с едни "Пътеки", я да види кака си Нелина как всяка година пуска по нов албум.. а Глория дреме и чака нещо.

Не смятам за нужно да пуска всяка година фолклорни албуми. Пътеки има още живот в него. Тя да наблегне на другите песни.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Като намери нови композитори - тогава да пусне нещо. Иначе няма смиъсл да се повтаря.

За фолклор тя не е певица като Нелина, която пее доста тежки тракийски песни. Иначе на Глория гласът й е като инструмент, като ручей. Още помня едно гостуване при Ива Екимова в БНТ, когато изпя някакъв фрагмент от "Хубава Мина" май беше - настръхваш просто. Гласът й буквално се лееше.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Като намери нови композитори - тогава да пусне нещо. Иначе няма смиъсл да се повтаря.

За фолклор тя не е певица като Нелина, която пее доста тежки тракийски песни. Иначе на Глория гласът й е като инструмент, като ручей. Още помня едно гостуване при Ива Екимова в БНТ, когато изпя някакъв фрагмент от "Хубава Мина" май беше - настръхваш просто. Гласът й буквално се лееше.

Дано най-после да послуша желанието на феновете си, вместо какво иска тя да пее. Много добре трябва да знае какви песни ни се слушат. И точно в тях е и нейната сила.

 

 

Обаче, като качва и в нейния канал и гледанията се разпределят на двете места. Ако беше само в Планета щеше да има повече.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Наистина гаджето на Симона беше топ лъвче. Някой знае ли защо са се разделили? Голяма любов бяха!

Симона го е сварила на калъп с баба Стефче.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Неин си е текстът, но мен най-много в тази песен ме впечатлява атаката в гласа и обертоновете. Прави впечатление, че в доста от песните на Глория по онова време в куплетите се долавят едни плътни низини, след което в припева удря рязко височините. Не знам колко октави има тая жена, но притежава супер мощен глас. В "Иди си , тъга", "Очи като звезди" положението е същото - тях друга певица ще види доста зор да ги изпълни. "Вика моята душа" е в стил мелъди рок леко - май беше на Максим Горанов аранжиментът. Тоя човек остави траен отпечатък върху кариерата на Глория, рок мисленето му от Диана експрес определено въведе една сполучлива еклектика и при Гло - затова още 1994 хората откроиха Глория сред плеядата кръчмари като Хисарския поп, Коцето Сланинката, Ставри Аргиров и т.н. А най-големият шедьовър за мен е баладата "До утре" по музика на Митко Щерев. Не знам защо Глория сякаш е забравила за тези си песни... а на по-известните от тях не подновява правата. Те една голяма част от тях са си лично нейни авторски, но други трябва да плати отново на Максим и Димчо.

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

"Иди си тъга" изглежда доста трудна за изпълнение. "Вика моята душа" също.

Видяхме и на "Ако те няма" как се осра една в Мюзик айдъл.... беше тотален провал.

 

Иначе ей тука бас ловя, че 90% от естрададжийките няма да могат да изпеят тази песен. Виждам само Кичка Бодурова да се справи, иначе Кристина Дитрова, Катя от Ритони, Мими Иванова.... абсурд.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Неин си е текстът, но мен най-много в тази песен ме впечатлява атаката в гласа и обертоновете. Прави впечатление, че в доста от песните на Глория по онова време в куплетите се долавят едни плътни низини, след което в припева удря рязко височините. Не знам колко октави има тая жена, но притежава супер мощен глас. В "Иди си , тъга", "Очи като звезди" положението е същото - тях друга певица ще види доста зор да ги изпълни. "Вика моята душа" е в стил мелъди рок леко - май беше на Максим Горанов аранжиментът. Тоя човек остави траен отпечатък върху кариерата на Глория, рок мисленето му от Диана експрес определено въведе една сполучлива еклектика и при Гло - затова още 1994 хората откроиха Глория сред плеядата кръчмари като Хисарския поп, Коцето Сланинката, Ставри Аргиров и т.н. А най-големият шедьовър за мен е баладата "До утре" по музика на Митко Щерев. Не знам защо Глория сякаш е забравила за тези си песни... а на по-известните от тях не подновява правата. Те една голяма част от тях са си лично нейни авторски, но други трябва да плати отново на Максим и Димчо.

 

Една част от песните в "Носталгия" са точно такива - страшно тежки и силни. Наистина "До утре" звучи брилянтно. Аз настръхвам и от "100 пъти", "Очи като звезди", "Роден за грешки", "Не мога без теб". Друга част, пък, са ми особено глуповати и се чудя как ги е направила - много мразя "Рак и скорпион", "Праволинеен мъж" и "Докторе, на помощ"! :mf_surrender:

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Че то в естрадата от жените големи гласища са Лили и Маргарита Хранова, а от мъжете най-вече Георги Христов, така че е съвсем нормално да пасват на диапазона на Глория и да им пее песните... още повече, че с тях е тръгнала.

 

https://www.vbox7.com/play:19c3f75545

Защо са изтрили всички изпълнения на I have nothing и други евъргрийни от Глория в тубата?

Link to comment
Сподели в други сайтове

Една част от песните в "Носталгия" са точно такива - страшно тежки и силни. Наистина "До утре" звучи брилянтно. Аз настръхвам и от "100 пъти", "Очи като звезди", "Роден за грешки", "Не мога без теб". Друга част, пък, са ми особено глуповати и се чудя как ги е направила - много мразя "Рак и скорпион", "Праволинеен мъж" и "Докторе, на помощ"! :mf_surrender:

Спомням си, че "Докторе на помощ" и "Рак и скорпион" доста се въртяха, едни такива закачливи, дискотечни, бяха си за тогава хитове. Другите са за ценители. "Праволинеен мъж" има нелош текст, просто странен, но пък мен лично кавалът вътре ме кефи - пак вид експеримент, ако не друго.

Какво мислиш за "Живея, няма време" и "Завист"?

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Спомням си, че "Докторе на помощ" и "Рак и скорпион" доста се въртяха, едни такива закачливи, дискотечни, бяха си за тогава хитове. Другите са за ценители. "Праволинеен мъж" има нелош текст, просто странен, но пък мен лично кавалът вътре ме кефи - пак вид експеримент, ако не друго.

Какво мислиш за "Живея, няма време" и "Завист"?

Нито една от изброените не е моята песен. "Завист" май е в "Илюзия", където най-силно ме грабва към днешна дата нещо непопулярно - "Спомен като талисман". :Vishenka_05:
Link to comment
Сподели в други сайтове

Нито една от изброените не е моята песен. "Завист" май е в "Илюзия", където най-силно ме грабва към днешна дата нещо непопулярно - "Спомен като талисман". :Vishenka_05:

Да, аз защото пак се присетих за по-социалните.

"Спомен като талисман" е страхотно етно с тая гайда и има супер як бас, заслужаваше повече внимание, но клони леко към фолклорна.

"Илюзия" е перфектен албум цялостно - като концепция, подбор, визия, реализация на песните, маркетинг, концерти. На мен "12 диаманта" ми е любим заради многото сантименти.

А какво мислиш за албума "Влюбена в живота", тъй като имаше противоречиви коментари... За мен лично не е лош, даже има някои прекалено музикантски и абстрактни песни като звучене и текстове, но има нещо странно в него. Малко е нехомогенен сякаш. Даже веднъж Глория след години в ОМ прекъсна едно момиче, което се обади и се заговориха за албумите, като стигна до "Влюбена в живота", настана едно мълчание и Глория каза: "Не Ви харесва? Ми и на мен!". :1000 (29): :1000 (29): :1000 (29):

Link to comment
Сподели в други сайтове

Абе сещате ли се, Глория и Дони имаха обща песен по време на предизборната кампания на НДСВ, специално създадена от Дони за тази кампания. В интернет има само текста. Някой случайно да я има?

Link to comment
Сподели в други сайтове

Абе сещате ли се, Глория и Дони имаха обща песен по време на предизборната кампания на НДСВ, специално създадена от Дони за тази кампания. В интернет има само текста. Някой случайно да я има?

Дай текста, нещо не се сещам в момента.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Включи се в дискусията

Може да отговорите сега и по-късно да се регистрирате. Ако имате профил, впишете се сега за да публикувате с вашия акаунт.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Отговори на темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...