Jump to content



Препоръчани коментари

За песен с народно звучене съм съгласен, но не и фолклор. :1000 (30): и все пак предпочитам от нея песни като Феникс, Еднопосочен път и Очакване :1000 (29):

Link to comment
Сподели в други сайтове

А аз искам хороводна версия на Намери си майстора 😂 Може с промени в текста.

 

Чух песните - в Любовта не е играчка ми харесва припевът, в Ангеле - куплетът. Нещо ми липсва и в двете, въпреки чудните аранжименти.

Лудо младо ми е банална, но поне я е променила малко.

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Глория тази година обаче цепи от всякъде, 3 поп-фолк песни - трепачи, 3 фолклорни - пак трепачи, концерти, участия....хората я обожават... най-голямата е ...

Link to comment
Сподели в други сайтове

Тия фейспалмове на твоята глава. Какво ми го показваш това клипче, нали слушах новите песни? Аз такава песен от нея с народна постановка и пеене не съм чувал, голяма работа, че е изпяла 20 секунди преди 15 години в шоу. Стегни се. Не знам колко си запознат с народната музика, но при все, че тези песни ти харесват и ги смяташ за нароодна музика, то явно имаме доста различен слух :1000 (30):

Първото изречение няма да го коментирам - не ти е присъщо да отвръщаш така. :)

"Къде и да одиш", "Мома вода налива", "Пътеки", "Зайди, зайди" - ето ти песни с характерната за тях постановка и мелизми. :)

Да, разбирам от народна музика малко повече от средностатистическия слушател, 7 години съм бил и в ансамбъл и т.н., това няма значение. Музиката се усеща и ако си просто слухар.

Но с музикалната теория съм позапознат. Отделно, в училище още в прогимназията ни пускаха няколко песни на фолк певици, които бяха и в учебниците тогава - някаква на Нелина, "Ах, къде е мойто либе" на Глория и май "Пустоно лудо и младо" на Деса. Така че в това отношение и тогава същите певици са били за пример.

Разбирам, че много държите Десислава вся и всьо, ама веднъж не прочетох от вас критика за нея - същото е положението и с феновете на Камелия, ама същото.

Кога е било някой да влезе в темата за Деса и бам - тя не става за това и това?

 

Не знам какво лошо ти видя в трите народни песни от днес. Посочи ми компонент, обоснови се. Мен единствено малко не ми е по вкуса текстът на Ангеле-то - повече ми бие за фолк, но нищо, така пък се разчупва рамката. Не считам, че е прекалила с нещо, а на мен лично не ми липсва нищо, особено при тая суша в жанра. Освен това - в песни като "Врано конче", "Пуста хубост", "Всеки си плаща" какво не е на място? Имат си и текста, и отсвира и ритмиката, и емоцията, и орнаментика. "Всеки си плаща" даже като за 9-ка е страхотна авторска песен. Колко авторски песни с фолклор направи Десислава в последно време?

Да, може би е така - ти чуваш с едни уши, аз с други. Ама да се твърди, че тоя не може да пее това и онова, генерални изводи някакви... Мисля, че е ясно на всички, че Глория може да пее достатъчно стилове. Не знам например някой да изпълнява по-добре от нея в жанра естрада и сръбско. Преслава и Галена пяха с неят в Найт флайт и се чу. Десислава пя с нея "За тебе, майко". Всяка е силна по свой начин. Априори, сравненията са неуместни.

 

Харесвам Десислава - то се вижда в темата за нея. Но от нея сто години слушаме "Женала е дюлбер Яна", Лале ли си" и още две, три. Евала за Славатроника, но албумът, посветен на Вълкана, кога??

 

Набедено е, че в чалгата само Деса, Емилия и Нелина могат да пеят народно, но не е така. Могат да пеят народно и Глория, Ивана, Райна, Джина Стоева, Преслава, Валя, Цветелина, Екстра Нина, Мира, Весела. Изслушал съм им фолклорните песни и албуми, за да знам. Не е само Десислава. Тя е може би най-добра в това, но и тя не може всичко.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Всъщност, Стефимире, трите песни биват, но споменатата от теб "Всеки си плаща" е много по-силна от тях, дори взети заедно. Тя си звучи хитово, наистина е с хубав текст, там пее и доста по-уверено някак.
Link to comment
Сподели в други сайтове

Всъщност, Стефимире, трите песни биват, но споменатата от теб "Всеки си плаща" е много по-силна от тях, дори взети заедно. Тя си звучи хитово, наистина е с хубав текст, там пее и доста по-уверено някак.

Въпрос на усещане, не бих сравнявал. Трябва да се дава шанс на песните. От позицията на времето е нормално някои по-стари да тежат повече предвид факта, че са натоварени с емоционална стойност.

Мисля, че "Любовта не е играчка" се доближава като настроение и въздействие до "Всеки си плаща". Днес е сериозен ден от календара и в комбинация с някои мои си събития в живота, като я чух тая песен, особено в частта с цигулките, се насълзих. Цял ден ми е на рипийт. Такъв отсвир, такъв аранжимент... Хвана ме. Не съм се изказвал така за Нюансите, примерно, но ето - има за всеки по нещо. На фона на тия дефицити и шитни в жанра, както и че всички рязко са свалили нивото - общото и личното, за мен Глория се справя прилично като за себе си. Както казах, в баладите и фолклора е истината при нея - другото е късмет и разнообразяване на екипа на първо време.

Но фолклорните са много добре - Димитър Петров е голям. Супер, че го е потърсила пак след "Обратно броене". Ако барне и нещо от Лобошки и Ганев, а защо не и Биолчев и Максим, ще се заформи приятен нов албум.

Но знам ти какво очакваш... Ние сме си по кахърните песни с теб. :Vishenka_05:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Въпрос на усещане, не бих сравнявал. Трябва да се дава шанс на песните. От позицията на времето е нормално някои по-стари да тежат повече предвид факта, че са натоварени с емоционална стойност.

Мисля, че "Любовта не е играчка" се доближава като настроение и въздействие до "Всеки си плаща". Днес е сериозен ден от календара и в комбинация с някои мои си събития в живота, като я чух тая песен, особено в частта с цигулките, се насълзих. Цял ден ми е на рипийт. Такъв отсвир, такъв аранжимент... Хвана ме. Не съм се изказвал така за Нюансите, примерно, но ето - има за всеки по нещо. На фона на тия дефицити и шитни в жанра, както и че всички рязко са свалили нивото - общото и личното, за мен Глория се справя прилично като за себе си. Както казах, в баладите и фолклора е истината при нея - другото е късмет и разнообразяване на екипа на първо време.

Но фолклорните са много добре - Димитър Петров е голям. Супер, че го е потърсила пак след "Обратно броене". Ако барне и нещо от Лобошки и Ганев, а защо не и Биолчев и Максим, ще се заформи приятен нов албум.

Но знам ти какво очакваш... Ние сме си по кахърните песни с теб. :Vishenka_05:

Музиката и аранжиментът са наистина добре на "Любовта не е играчка", но текстът...

Иначе за албума - нямам очаквания, каквото предложи, ще го чуя и ще се слуша в колата.

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Лъха някакъв огромен позитивизъм от нея тази година. Няма го онова ледено излъчване вече. Явно е доста заредена. Дано да продължава все така, аз съм много доволен от поп-фолк песните, а сега и от народните. :aj:

849bfacb1ce05353.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

Наистина изглежда страхотно напоследък, не просто заради красотата. Направи ми впечатление още с обложките към песните. По детски усмихната, с блякък в погледа 💚

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Не ти ли харесват песни като "Пуста хубост", "Врано конче", "Пътеки"?

 

"Пуста хубост" и "Всеки си плаща" ми харесват от народните й песни, макар че не ги определям точно като такива. От новите - "Любовта не е играчка", която е като продължение на "Всеки си плаща" като мелодия. Но просто изпяването не е с типичните фолклорни извивки и елементи. Не съм специалист в областта, но ми е или някакво равно, или "сръбско" пеенето й в повечето песни. А популярните пък ги прави твърде модернистични. Ето сега в "Лудо младо" например даже текста е осъвременила - всички я знаем като "ала слънце веке иде", а тя пее "вече". Като ще е фолклор, искам да е автентичен.

Link to comment
Сподели в други сайтове

6133986E.jpg

 

Колко предвидливо сложих марк на снимката с името на форума, защото знаех, че някой жълт сайт ще скалъпи новина и ще я гепи. :1000 (29): И така и стана, дори не бяха замазвали нищо.

Link to comment
Сподели в други сайтове

"Белите манастири" в нейно изпълнение е някакъв мегахит. Не е имало българско място на което съм бил и да не са я пускали поне 2-3 пъти.

 

На сватби много често пускат нейното изпълнение.

Link to comment
Сподели в други сайтове

"Белите манастири" я водят стара градска песен, а реално тя е една от древните ни песни, при това църковна. В смисъл тя е от времената на Свети Климент Охридски и той се счита неофициално за неин автор. Няма никакво инфо през годините кой я е пял освен Глория и Лили Иванова, така че не се знае кой е оригиналът - песента наистина е много стара. Но в съвремието ни Глория я направи популярна, направи я малко по като за маса. Вариантът на Лили Иванова обаче е отвратителен и по тоя въпрос две мнения не съм чул...

Link to comment
Сподели в други сайтове

Включи се в дискусията

Може да отговорите сега и по-късно да се регистрирате. Ако имате профил, впишете се сега за да публикувате с вашия акаунт.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Отговори на темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...