Jump to content



Препоръчани коментари

Бони я гримира ужасно.

Той е подходящ да гримира травестити, ама нещо с жените не му се получава.

Абсолютно! Какво се е лепнала за този? Та той е една карикатура, като в такива превръща и клиентките си.

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

В "Любовта не е играчка" изглежда чудесно като коса и тоалети. Мелодията е приятна, както и аранжимента. Текстът е като от детски лексикон, пишехме си подобни четиристишия едно време. Изпълнението... Все едно слушам естрада с етно мотиви отдолу.

"Ангеле - дяволе" е по-слаба. "Лудо младо" звучи прилично в този вариант, липсва малко драматизъм, направила я е хороводна, но явно тя така я усеща.

 

Стефимире, тъй като често го споменаваш това за заведенията, в които звучат песни от "Пътеки" - може ли по-конкретно кои са тези заведения? Защото аз от години не съм чувала Глория където и да е?

Link to comment
Сподели в други сайтове

Стефимире, тъй като често го споменаваш това за заведенията, в които звучат песни от "Пътеки" - може ли по-конкретно кои са тези заведения? Защото аз от години не съм чувала Глория където и да е?[/b]

Аз ще дам за пример 3 заведения по главната улица в Банско! Там нон-стоп (и лято, и зима) вървят нейните песни от "Пътеки", кръчмите са - Дедо Йонката, на 2 етажа и винаги е фул, Обецанова механа - на площада на Банско под църквата, музиката от кръчмата постоянно озвучава целия площад, механа Метоха - тя също се намира на площада, също музиката й се чува на пешеходната улица.

 

Заведение "Макдеонска кръчма" в Добринище, която е огромна и може би най-посещаваната кръчма в региона на Банско, Разлог и Гоце Делчев - също от време на време пускат песните от "Пътеки".

 

Чувал съм и нейни народни песни в механа "Извора" в Арбанаси.

Link to comment
Сподели в други сайтове

В "Любовта не е играчка" изглежда чудесно като коса и тоалети. Мелодията е приятна, както и аранжимента. Текстът е като от детски лексикон, пишехме си подобни четиристишия едно време. Изпълнението... Все едно слушам естрада с етно мотиви отдолу.

"Ангеле - дяволе" е по-слаба. "Лудо младо" звучи прилично в този вариант, липсва малко драматизъм, направила я е хороводна, но явно тя така я усеща.

 

Стефимире, тъй като често го споменаваш това за заведенията, в които звучат песни от "Пътеки" - може ли по-конкретно кои са тези заведения? Защото аз от години не съм чувала Глория където и да е?

 

В кръчмите/механите, с жива музика, редовно се изпълняват някой от фолклорните песни на Глория. Да не говорим, че са масово харесвани от по-големите.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Аз не мога да възприема никоя певица облечена като за вечеря, бал, прием, нагласена, нагримирана да се мята на поляна и да пее сватбарско фолклорни песни и за това не ми харесват видеата. Това го вкараха Канарите и още няколко. Например Росица Пейчева и Поли Паскова нямат такива постановки и сценарии на видеата си.

 

Другите две песни отново не ми харесват. Продължавам да слушам предните и така. Тези песни няма да са по-известни от "Всеки си плаща" и "Пътеки". Текстовете са... кофти леко.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Аз не мога да възприема никоя певица облечена като за вечеря, бал, прием, нагласена, нагримирана да се мята на поляна и да пее сватбарско фолклорни песни и за това не ми харесват видеата. Това го вкараха Канарите и още няколко. Например Росица Пейчева и Поли Паскова нямат такива постановки и сценарии на видеата си.

 

Другите две песни отново не ми харесват. Продължавам да слушам предните и така. Тези песни няма да са по-известни от "Всеки си плаща" и "Пътеки". Текстовете са... кофти леко.

 

Пачо, супер банално е като се изпълняват фолклорни песни, задължително да се облича носия - тъпо е, както казах банално, всички така правят и си мислят, че са великите народни певци. Роси Пейчева, Паскова и още там другите - ок, те са си твърдо в този стил. А и Глория е доста стилна в облеклото тука.

Link to comment
Сподели в други сайтове

На Глория й се получава с фоклорните песни, дори в Youtube може да отбележим, че са доста гледани видеата й:

 

3 000 000

 

2 500 000

 

1 660 000

 

1 300 000

 

1 250 000

 

1 250 000

 

860 000

 

620 000

 

600 000

 

600 000

 

400 000

 

И т.н.

Link to comment
Сподели в други сайтове

"Ангеле-дяволе" е готов поп-фолк хит с шлагерно звучене тип "Чуй ме" и "Как бързо времето лети". Не знам защо е решила да го съсипе като го превърне в право хоро.

"Любовта не е играчка" е много яка, но е почти същата като "Всеки си плаща".

Link to comment
Сподели в други сайтове

В кръчмите/механите, с жива музика, редовно се изпълняват някой от фолклорните песни на Глория. Да не говорим, че са масово харесвани от по-големите.
Аз в Банско не съм била от сто години, видях, че потребител е изброил няколко заведения там. В кръчми и механи в София ("При Шопите", "Блазе", "Мамин Кольо", "Чановете", "Българка") съм била по-често и никога не е била изпълнявана/ пускана песен на Глория, още по-малко такава с фолклорно звучене.

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Все още не съм чул песните, но Глото изглежда отлично в клиповете.

 

Няма кръчма, в която да не звучи Белите манастири в нейно изпълнение. Другите не съм ги чувал или просто не им знам имената. :D

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Пачо, супер банално е като се изпълняват фолклорни песни, задължително да се облича носия - тъпо е, както казах банално, всички така правят и си мислят, че са великите народни певци. Роси Пейчева, Паскова и още там другите - ок, те са си твърдо в този стил. А и Глория е доста стилна в облеклото тука.

 

А така с роклите, косите и кифленското стоене пред камера е чудно. :1000 (29):

Link to comment
Сподели в други сайтове

А така с роклите, косите и кифленското стоене пред камера е чудно. :1000 (29):

 

Ами супер е, според мен. Все пак това не са типичните народни песни. :)

Link to comment
Сподели в други сайтове

Янева, на толкова места съм чувал Глория да звучи, че не си струва изброяването. Да, в клубовете по центъра и в Студентски не е от пусканите, ама аз отдавна и не ходя в тях, защото не ми се слушат 5 песни на 5 певци. Знам и контингента и няма с какво да ме изненадат тези места, където каквото и да звучи, е все тая.

Ужасно много механи в Пловдив, София, Храбрино, Първенец, Разлог, Банско, Циговчарк, въобще в южна България и Родопите и Пиринско. На север не знам как е. И по морето съм я чувал в по-битови заведения и на празници - последно в Приморско.

 

Някак не върви да записвам имената на заведения, нито ги помня, и да оповестявам тук къде са я пуснали и да се подмокрям. Ставам ми драго, защото с този глас съм израснал, но няма да седна да правя статистики - това нищо няма да ми донесе. А и не мога да съдя по моите ходения тук и там каква е общата картинка в цялата държава. Да, пускат се фолклорни песни на Глория, Нелина, Райна, Ивана, Емилия, на Деса някои от старите като "Сестра брата кани".

За поп-фолка е много относително и зависи от предпочитанията на диджеите. Какво да ходя да слушам, Алисия ли - ти сама беше и чу това лято.

По-добре по заведения и на домашни събирания, там е истината, но пак няма да седна да пиша какво се е пуснало и кой как реагирал... То се чу и видя във Видин. Хората се дерат, искат си "Носталгия". Вълнуват ги истинските теми и послания. Пък по дискотеките ми е ясно, там да си въртят Красавицата спяща. Да не съм бил, да не знам какво е...

Link to comment
Сподели в други сайтове

Янева, на толкова места съм чувал Глория да звучи, че не си струва изброяването. Да, в клубовете по центъра и в Студентски не е от пусканите, ама аз отдавна и не ходя в тях, защото не ми се слушат 5 песни на 5 певци. Знам и контингента и няма с какво да ме изненадат тези места, където каквото и да звучи, е все тая.

Ужасно много механи в Пловдив, София, Храбрино, Първенец, Разлог, Банско, Циговчарк, въобще в южна България и Родопите и Пиринско. На север не знам как е. И по морето съм я чувал в по-битови заведения и празници - последно в Приморско.

 

Някак не върви да записвам имената на заведения и да оповестявам тук къде са я пуснали и да се подмокрям. Ставам ми драго, защото с този глас съм израснал, но няма да седна да правя статистики - това нищо няма да ми донесе. А и не мога да съдя по моите ходения тук и там каква е общата картинка в цялата държава. Да, пускат се фолклорни песни на Глория, Нелина, Райна, Ивана, Емилия, на Деса някои от старите като "Сестра брата кани".

За поп-фолка е много относително и зависи от предпочитанията на диджеите. Какво да ходя да слушам, Алисия ли - ти сама беше и чу това лято.

По-добре по заведения и на домашни събирания, там е истината, но пак няма да седна да пиша какво се е пуснало и кой как реагирал... То се чу и видя във Видин. Хората се дерат, искат си "Носталгия". Вълнуват ги истинските теми и послания. Пък по дискотеките ми е ясно, там да си въртят Красавицата спяща. Да не съм бил, да не знам какво е...

Просто попитах, защото ми стана интересно, тъй като и аз ходя по механи и кръчми, а нямам спомен да съм чувала някога Глория в тях. Да, на госпожа Башур "Стано, Стано" изпълнението се сещам да е звучало, на Ивана "От извора", на Райна съм чувала, на Славка Калчева и Илка Александрова песни и т.н.
Link to comment
Сподели в други сайтове

Просто попитах, защото ми стана интересно, тъй като и аз ходя по механи и кръчми, а нямам спомен да съм чувала някога Глория в тях. Да, на госпожа Башур "Стано, Стано" изпълнението се сещам да е звучало, на Ивана "От извора", на Райна съм чувала, на Славка Калчева и Илка Александрова песни и т.н.

Мисля, че трябва да сме над тия неща вече - къде кого пуснали, трябва да се изкефим истински на момента. Тук, ако ги питаш, Глория никъде никога не е звучала и аз заради това не искам и да пиша, като я чуя някъде. Много приятели са ми писали, като са й пускали ретро песен. Няма да забравя как един приятел се кефеше в Слънчака, не си спомням коя дискотека, като са пускали "Крепост" и "Стопроцентова жена", какво е наставало... На Глория са й фенове определени кръг хора, но наистина са фенове.

 

Дано я чуеш някъде. Аз знам, че просто си питаш, а не се заяждаш, но явно си попадала в такива вечери на места, където не са я пуснали. Но аз не си съчинявам.

Даже и в Даяните в Пловдив и в заведенията в Бачково, когато и да съм ходил, почти нямаше случай да не извъртят половината песни от "Пътеки" + другите, които изброяваш - "От извора", тук-там нещо от "Без граници", "Жал ми е, земьо", на Емилия има и още освен "Стано, Стано", отделно "Търновска царица", "Момина сълза", "Бели гълъби", Николай Славеев. Нормално, в Родопите какво да пускат по механи... Иначе оркестрите, където има жива музика, я избягват - не знам защо.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Според мен, Глория би могла да направи успешен фолклорен концерт. Вече има песни като за 1 такъв. Защо да не обяви и такъв концерт, може би ще е интересно и ще има интерес. Според мен ще е хубаво да експериментира и в такова начинание.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Мисля, че трябва да сме над тия неща вече - къде кого пуснали, трябва да се изкефим истински на момента. Тук, ако ги питаш, Глория никъде никога не е звучала и аз заради това не искам и да пиша, като я чуя някъде. Много приятели са ми писали, като са й пускали ретро песен. Няма да забравя как един приятел се кефеше в Слънчака, не си спомням коя дискотека, като са пускали "Крепост" и "Стопроцентова жена", какво е наставало... На Глория са й фенове определени кръг хора, но наистина са фенове.

 

Дано я чуеш някъде. Аз знам, че просто си питаш, а не се заяждаш, но явно си попадала в такива вечери на места, където не са я пуснали. Но аз не си съчинявам.

Даже и в Даяните в Пловдив и в заведенията в Бачково, когато и да съм ходил, почти нямаше случай да не извъртят половината песни от "Пътеки" + другите, които изброяваш - "От извора", тук-там нещо от "Без граници", "Жал ми е, земьо", на Емилия има и още освен "Стано, Стано", отделно "Търновска царица", "Момина сълза", "Бели гълъби", Николай Славеев. Нормално, в Родопите какво да пускат по механи... Иначе оркестрите, където има жива музика, я избягват - не знам защо.

Аз най-често от чалгарките чувам Белите манастири, Стано, стано, Полегнала е Гергана в изпълнение на Румяна и Петър Румяна думаше в изпълнение на Тони Дачева. На Райна и Ивана никога не съм чувал, но това не значи, че не се пускат някъде, някога. Въпрос на вечер, на късмет.

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Не ми въздейства никак с това изпълнение. Не мога да възприема Глория в народната музика и това е.

 

Не можеш, защото тя не може да пее народно. Нейните за мен неуспешни опити за народна музика са някаква пълна каша. Постановката на пеене е нещо между сръбско и българска естрада, тя има наистина приятен тембър и мощен глас, но не може да пее много стилове, доста ограничена е. Не знам дали това се учи, или се работи по него, но народно пеене не се пее така, все едно пееш нещо средно между Цеца и Йорданка Христова :1000 (29):

Link to comment
Сподели в други сайтове

Не можеш, защото тя не може да пее народно. Нейните за мен неуспешни опити за народна музика са някаква пълна каша. Постановката на пеене е нещо между сръбско и българска естрада, тя има наистина приятен тембър и мощен глас, но не може да пее много стилове, доста ограничена е. Не знам дали това се учи, или се работи по него, но народно пеене не се пее така, все едно пееш нещо средно между Цеца и Йорданка Христова :1000 (29):

:1000 (10):

https://www.vbox7.com/play:1621c4f9&start=307 - 05:07 да чуеш и пак ще си говорим...

 

И Десислава не може да пее всичко, никой не може, така че... по-добре без такива коментари, щото Глория си пее доста добре народно, и то дадени области, не претендира да може да пее северняшки например и си го е казвала.

Разбирам да говорихме за опера, джаз или нещо подобно, ама при положение че Сестри Филатови, Райна и т.н. също пеят народно, и то не зле, но пак не и по-добре от Глория, да хейтим някак не върви...

Знаем, че Деса е царица на народното, но не е по-добра от Вълкана, Надка, Янка, Недялка и т.н. Малко прекалявате.

Link to comment
Сподели в други сайтове

От чалгарките Екстра Нина може да пее най-добре народно, това се усеща и в попфолка й, за добро или зло... Но това не значи, че фолклорните хитове са при нея. Преди години имаше такива, отдавна не. Глория е харизматична във фолклорните си изпълнения, това е важното, това се търси и харесва - на немузикантите изобщо не им пука дали се пее с характерните за дадена област постановки, отдава се значение на чувството. Извинете, но Поли Паскова какъв точно глас е!?

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

:1000 (10):

https://www.vbox7.com/play:1621c4f9&start=307 - 05:07 да чуеш и пак ще си говорим...

 

И Десислава не може да пее всичко, никой не може, така че... по-добре без такива коментари, щото Глория си пее доста добре народно, и то дадени области, не претендира да може да пее северняшки например и си го е казвала.

Разбирам да говорихме за опера, джаз или нещо подобно, ама при положение че Сестри Филатови, Райна и т.н. също пеят народно, и то не зле, но пак не и по-добре от Глория, да хейтим някак не върви...

Знаем, че Деса е царица на народното, но не е по-добра от Вълкана, Надка, Янка, Недялка и т.н. Малко прекалявате.

 

Тия фейспалмове на твоята глава. Какво ми го показваш това клипче, нали слушах новите песни? Аз такава песен от нея с народна постановка и пеене не съм чувал, голяма работа, че е изпяла 20 секунди преди 15 години в шоу. Стегни се. Не знам колко си запознат с народната музика, но при все, че тези песни ти харесват и ги смяташ за нароодна музика, то явно имаме доста различен слух :1000 (30):

Link to comment
Сподели в други сайтове

Ама Наско, не всичко във фолклора звучи като Излел е Дельо или Притури са планината. Северняшките песни и македонските не са толкова богати откъм орнаментика, и даже македонските ги пее перфектно.

Факт е, че на моменти естрадата и сръбското при нея намират допирна точка и вади този звук, но това си е тя.

На мен за това ми се искаше да изпее нещо като "Хубава Мина", бавно и тежко, да ѝ се излее гласа като поточе, както е в клипчето горе.

Ужасно предвидима започна да става.

 

Иначе народните ѝ песни, особено дуетите с Николай Славеев и "Белите манастири" съм ги чувал в ужасно много кръчми и механи - в Банско, по нашето море, на домашни купони, из столични кръчми. Стабилно въртят нейните версии.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Тия фейспалмове на твоята глава. Какво ми го показваш това клипче, нали слушах новите песни? Аз такава песен от нея с народна постановка и пеене не съм чувал, голяма работа, че е изпяла 20 секунди преди 15 години в шоу. Стегни се. Не знам колко си запознат с народната музика, но при все, че тези песни ти харесват и ги смяташ за нароодна музика, то явно имаме доста различен слух :1000 (30):

 

Самат тя казва, че тези песни ги е създала понеже харесва много фолклорното звучене. Нито е е казала да очакваме народна песен, с народна постанвка и пеене, нито някакви такива... Факт е, че може да пее с такава постановка на гласът, но защо да го прави?! Тя и екипът й, са създали песни с фолклорно звучене, които да са игриви, да се харесат на хората, да ги пускат в механите, да ги пеят и тя да си ги пее на концертите. Явно й се получава доста добре, понеже всичките й песни с такова звучене се харесват. Факт!

Link to comment
Сподели в други сайтове

Включи се в дискусията

Може да отговорите сега и по-късно да се регистрирате. Ако имате профил, впишете се сега за да публикувате с вашия акаунт.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Отговори на темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...