Jump to content



Препоръчани коментари

Уникални парчета,които ме бяха грабнали от първо слушане! :Vishenka_05: Някои не станаха толкова известни,но аз ги обожавам.Страхотен маратон си направих сега с тях. :happyppl:

 

 

 

А тези трите си плачеха за клип.Най-вече първата. :Vishenka_05:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Крепост е даже по-прехвален и от Златна рибка. А Глория няма нито една хитова песен, освен дуетът с Азис първия, който да се знае от хора, които не слушат чалга. Тъжно е, но поне е намерила своята публика и успява да я събере в концерт. Нещо каот Веселин Маринов, но не толкова успешно.

 

Златна Рибка не е бил някакъв кой знае колко хвален албум. Плюс това Златна Рибка излиза през 1999-2000, а тогава Глория е с албума 12 Диаманта, който е в пъти по-добър. Крепост като албум е перфектен от-до, песните са авторски, повечето от тях са супер големи хитове, а към днешна дата се знаят и пеят. И Крепост, и Очакване, и Не заслужаваш, и Феникс, и На неверен да съм вярна, и Врано конче, и Лабиринт са песни от албума Крепост, които се помнят и до ден днешен се харесват от хората - факт. Не разбрах кое е тъжно? Това че Глория към днешна дата е най-успялата и номер едно поп-фолк певица или това че е единствената която прави самостоятелни турове в цяла България при пълни зали, като вземем факта че е от 25 години на сцена?!?

Link to comment
Сподели в други сайтове

Е, значи каквото и да се качи за Глория - е актив, а скрийна за най-теглени изпълнители през 2002 - не е за Ваня?!

И защо ти е толкова важно някой друг да я признава за номер 1 в която и да е година? Ти нали си я харесваш и уж си надраснал подобни неща?

Колкото до Ивана - според мен е била подценявана много пъти, особено тук, но това е отделна тема и не е за тук!

Аз не качвам нищо отдавна. Ок, пак питам - този скрийн от къде е? Ако е извадка от един сайт - достатъчно представителна ли е? Една анкета, за да е оптимално меродавна, знаеш ли колко трябва да е мащабна и териториално, и времево, и всякак... Ако държиш на тази класация, значи Ивана през 2002 е минала не само Глория, а и Десислава и Камелия - любимките тогава. Просто се опитвам да съм обективен и специално 2003-та наистина помня нещата да са били на кантар - не че на мен така ми е удобно, но 2001-ва, мисля, си беше годината на Глория, следвана от Кама и в допълнение Деса, която беше в Щатите и пусна за фон хубавия иначе албум "Завинаги", но отсъстваше от публичния живот. Може Ивана да е имала турбо хит за 2001-ва, най-големият дори от на всички, ама още не беше това име, което стана 2003-та... Рано й беше. Не знам дали и за кого са гласували най-много, но хитове имаха много имена... Валя имаше "Минало си ти за мене", Райна - "Гасне пламък", Лия - "Дяволски чаровник". Орнели, чудесии... Всички бяха с инерцията от 1999 и 2000 и имаха големи хитове, не само Ивана. За мен двете неопровержими години на Ивана са 2005 и 2006 - там никой не може да я пипне, 2003 и 2004 са на кантар с Глория, а 2007 - с Преса. И 2008-ма й е силна заради "Аз съм с теб" и партитата в Панаира. Да, имала е хитове от самото начало - още от 2000-та, и специално аз към днешна дата я предпочитам пред много други и я слушам много. Кой я е подценявал, не съм аз...

Link to comment
Сподели в други сайтове

Това, че Ивана не е била сред най-големите имена още от началото на кариерата е една от многото лъжи, наложени от Фокси и други като него. Аз без по онова време да съм се интересувал стабилно от някоя друга освен Камелия помня как Ивана кънтеше отвсякъде, а от 2001 вече съвсем си застана до Глория откъм актуалност. 2002 и частично 2003 дадоха малко път на Десислава и Камелия, а след това Ивана вече категорично измести Глория. Това са фактите, които не знам докога ще се отричат, все едно така обявяваме едната за тотално изпаднала, а другата за много по-голяма. И двете са тотални легенди.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Аз не качвам нищо отдавна. Ок, пак питам - този скрийн от къде е? Ако е извадка от един сайт - достатъчно представителна ли е? Една анкета, за да е оптимално меродавна, знаеш ли колко трябва да е мащабна и териториално, и времево, и всякак... Ако държиш на тази класация, значи Ивана през 2002 е минала не само Глория, а и Десислава и Камелия - любимките тогава. Просто се опитвам да съм обективен и специално 2003-та наистина помня нещата да са били на кантар - не че на мен така ми е удобно, но 2001-ва, мисля, си беше годината на Глория, следвана от Кама и в допълнение Деса, която беше в Щатите и пусна за фон хубавия иначе албум "Завинаги", но отсъстваше от публичния живот. Може Ивана да е имала турбо хит за 2001-ва, най-големият дори от на всички, ама още не беше това име, което стана 2003-та... Рано й беше. Не знам дали и за кого са гласували най-много, но хитове имаха много имена... Валя имаше "Минало си ти за мене", Райна - "Гасне пламък", Лия - "Дяволски чаровник". Орнели, чудесии... Всички бяха с инерцията от 1999 и 2000 и имаха големи хитове, не само Ивана. За мен двете неопровержими години на Ивана са 2005 и 2006 - там никой не може да я пипне, 2003 и 2004 са на кантар с Глория, а 2007 - с Преса. И 2008-ма й е силна заради "Аз съм с теб" и партитата в Панаира. Да, имала е хитове от самото начало - още от 2000-та, и специално аз към днешна дата я предпочитам пред много други и я слушам много. Кой я е подценявал, не съм аз...
Ама ти сериозно ли?

Слуша ли се "Минало си ти за мене", или пък "Дяволски чаровник" към днешна дата, както се слуша "Грешна нощ"?

Пак Кондомчо качи скоро клипчето от награждаването на Ивана за певица на 2001 - всички викат и се радват, пеят заедно с нея и я аплодират. Лично съм била в залата и помня как я чакахме последна, как закри и колко категорична беше победата, никой не я е освирквал. Дори в момента я подценяваш! Имаше хора, които плачеха, докато говореше тя, като взе статуетката. Не била име...

Link to comment
Сподели в други сайтове

Пълна глупост. Кое е прехваленото на "Крепост"? Това е един от най-добрите албуми изобщо.

 

Просто тук има такива изказвания за този албум, все едно е спечелил 10 Грами. Иначе и аз имам няколко любими песни вътре, има добри попадения, за това няма спор. И си личи, че тогава на Глория още ѝ се работеше.

 

То даже е безмислено и да се спори. Мантрата, че Глория няма хитове, не върви. Те тия зали не се пълнят от нехитове. Точно много хора, които не слушат чалга, знаят "За тебе, майко", "Радост-тревога", "Ако бях се родила река", "Ако те няма", "Носталгия", "Циганско сърце", "Феникс", "Приятелко, ти моя най-добра". Някои от тях са се пеели и по формати и т.н. Всеки си съди по обкръжението явно. Кондомчо го каза много добре веднъж - като брой хитове Глория има може би най-много от всички в жанра, просто няма само един ярко изявен. В началото имаше цели албуми, в които нямаше празно и имаше по 2-3 хита. Тия касетки и тиражи неслучайно се изкупуваха...

 

Вие просто искате да чувате всеки път една и съща песен по ретро партита, за да си втълпите, че е хит. Еми съжалявам, няма да чуеш "Носталгия" в кръчмата. И не ми повтаряй, че си я пускал на твои познати и те не са я знаели... това не е фактор. Аз имам и познати, които не знаят кои са Модърн толкинг.

Просто много крайно се изказвате, и това твърдение с нехитовете тръгна от смотаняка Сашо Роман при Слави. Тръгнал той с единият си хит-кавър да говори...

Все едно аз да ти кажа, че Десислава няма хитове, дето през 1999 на стадиона в Козлодуй е питала Глория кога и тя ще има като нейните песни... Моля ти се.

 

Аз се съгласих за старите ѝ песни, че са познати сред хората, които слушат попфолк. Но не можеш да ме убедиш, че хора, които не слушат чалга, или са сегашните потребители на дискотеките в групата 18-22 знаят тези хитове. Просто тя не съумя да разшири публиката си и да притегли нови почитатели след като конкуренцията стана по-голяма. Иначе има опити, но последното нещо, което аз бих отчел като масово слушан хит е Еднопосочен път. След това дори не мога да си спомня да съм я чувал в дискотекта (изклюае някое друго ретро парти).

Втората част на поста ти дори няма да го коментирам. Онова било фактор, това не и прочее. А това, че Десислава е пяла по концерти на Глория и ѝ се е възхищавала е супер. Запазили са топли отношения. След това я издуха по всички параграфи :1000 (29):

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

И както ти по-горе говориш на Наско - "вие просто искате да чувате една песен по кръчмите", така и аз съм казала "говорете си"... Какво толкова? Пък и честно да ти кажа, дълбоко подозирам, че ти само декларираш, че си преодолял враждата, но не е съвсем така. Още говориш за тези минали неща (успехи и награди на Ваня), сякаш имаш някаква болка. Поставил си я на девето място в темата на Даниел, колкото да я има, докато всеки може да види къде ми е Глория на мен...[/b]

Аз не просто съм преодолял вражда на Ивана с Глория и фенски разправии, а съм преодолял и фенството си към Глория. Към днешна дата не е това, което беше - отношението ми. Харесвам я по навик, от уважение, сантименти и т.н. Имам си мои причини за тази промяна. Просто говорим за миналото и ти се струва, че не е настъпил обрат. Видя какво споделих в интервюто със Смит в темата му. Да ме виждаш по концерти с апарати, плакати и т.н.? Имам си мои виждания за нещата. В момента ти сигурно си по-ентусиазирана от мен какво представя Глория.

В темата на Даниел... съм сложил все пак Ивана, но на това място, защото просто има други изпълнители, които са ми с предимство пред нея, а извън тази десятка ми останаха още приятни изпълнители, които слушам и уважавам. Не знам какво те прихвана тая вечер и защо така се настрои срещу мен... Сигурно и отношението ми към теб е привидно деклариране? Благодаря, това ми беше достатъчно.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Аз не просто съм преодолял вражда на Ивана с Глория и фенски разправии, а съм преодолял и фенството си към Глория. Към днешна дата не е това, което беше - отношението ми. Харесвам я по навик, от уважение, сантименти и т.н. Имам си мои причини за тази промяна. Просто говорим за миналото и ти се струва, че не е настъпил обрат. Видя какво споделих в интервюто със Смит в темата му. Да ме виждаш по концерти с апарати, плакати и т.н.? Имам си мои виждания за нещата. В момента ти сигурно си по-ентусиазирана от мен какво представя Глория.

В темата на Даниел... съм сложил все пак Ивана, но на това място, защото просто има други изпълнители, които са ми с предимство пред нея, а извън тази десятка ми останаха още приятни изпълнители, които слушам и уважавам. Не знам какво те прихвана тая вечер и защо така се настрои срещу мен... Сигурно и отношението ми към теб е привидно деклариране? Благодаря, това ми беше достатъчно.

Защо пък да съм се настроила срещу теб? Не може ли да дискутираме и винаги ли трябва да сме на едно мнение?

Да, вълнувам се какво представя Глория, защото наистина я харесвам, без да го правя, за да се нагодя към някого. Пък ти постоянно говориш против кавърите, например, често си ги използвал като аргумент срещу Ивана, а слагаш на второ място някаква си Вера, на която можеш ли да изброиш пет-шест авторски хита?

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Защо пък да съм се настроила срещу теб? Не може ли да дискутираме и винаги ли трябва да сме на едно мнение?

Да, вълнувам се какво представя Глория, защото наистина я харесвам, без да го правя, за да се нагодя към някого. Пък ти постоянно говориш против кавърите, например, често си ги използвал като аргумент срещу Ивана, а слагаш на второ място някаква си Вера, на която можеш ли да изброиш пет-шест авторски хита?

Защо ми се държи сметка за някакво гласуване... Аз не съм държал сметка на никого как си подрежда изпълнителите. А и аз имам един любим изпълнител, към когото независимо, че отношението вече не ми е същото, не го заменям.

При останалите ми надделяват различни фактори - пеене, дискография, личностни качества, принос за жанра. Вероника я уважавам, защото е голям човек - по същите причини, заради които уважавам и Райна. Имат разностранни интереси, интелект, морал, разпознаваема идентичност. Освен това Вероника е другата певица наред с Глория и Ивана, която е пяла по социални теми и има клипове с уникални идеи. Песни като "2 квадрата тишина" са авторски, без значение хит или не. Вероника веднъж спомена в Сигнал: "Най-големият фен на Глория ми припомни, че съм обещала да направя песен за бездомните деца и му благодаря" и в този момент от тази жена аз получих такова отношение, каквото от Глория никога не получих. Чуждите певици да ме оценяват, представяш ли си... Веднъж също така ми помогна лично за едно нещо, както и да е. Толкова по тази тема.

В последните години съм дипломатично настроен към кавърите. Ивана има и доста авторски песни. Сашо Роман и кавъра му го споменах, защото той има само това, а дръзва да коментира по-успешни хора от себе си... Чиста проба завист му се вика.

Нямам нищо против да сме на различни мнения понякога, но имам много против да се съмняваш в откровеността ми, особено към теб. Щото аз в твоята промяна към Глория и отношението ти към мен не се съмнявам. Още повече, че, надявам се, ме разграничаваш от нея, слава Богу.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Защо ми се държи сметка за някакво гласуване... Аз не съм държал сметка на никого как си подрежда изпълнителите. А и аз имам един любим изпълнител, към когото независимо, че отношението вече не ми е същото, не го заменям.

При останалите ми надделяват различни фактори - пеене, дискография, личностни качества, принос за жанра. Вероника я уважавам, защото е голям човек - по същите причини, заради които уважавам и Райна. Имат разностранни интереси, интелект, морал, разпознаваема идентичност. Освен това Вероника е другата певица наред с Глория и Ивана, която е пяла по социални теми и има клипове с уникални идеи. Песни като "2 квадрата тишина" са авторски, без значение хит или не. Вероника веднъж спомена в Сигнал: "Най-големият фен на Глория ми припомни, че съм обещала да направя песен за бездомните деца и му благодаря" и в този момент от тази жена аз получих такова отношение, каквото от Глория никога не получих. Чуждите певици да ме оценяват, представяш ли си... Веднъж също така ми помогна лично за едно нещо, както и да е. Толкова по тази тема.

В последните години съм дипломатично настроен към кавърите. Ивана има и доста авторски песни. Сашо Роман и кавъра му го споменах, защото той има само това, а дръзва да коментира по-успешни хора от себе си... Чиста проба завист му се вика.

Нямам нищо против да сме на различни мнения понякога, но имам много против да се съмняваш в откровеността ми, особено към теб. Щото аз в твоята промяна към Глория и отношението ти към мен не се съмнявам. Още повече, че, надявам се, ме разграничаваш от нея, слава Богу.

Ето, пак - супер краен си. Кой ти държи сметка? Просто ми е направило нещо впечатление, споделям си го на теб, а не зад гърба ти в лични съобщения с този и онзи. Никой не те кара да си заменяш любимия изпълнител, нито да мислиш като мен. И какво значи "чуждите певици"? Тя и Глория е чужд човек, на никого не е длъжна. Да не мислиш, че на мен Ивана ми е правила подаръци, или пък някъде ме е споменавала?

Просто ме подразни тази вечер, че се връщаш към миналото, което с теб виждаме по коренно различен начин, оттам автоматично се появява спор, защото аз не съм от хората, които ще си замълчат, само защото те харесвам по принцип. Ами не - не съм съгласна, че през 2003 Глория е трябвало да вземе нещо повече и си го казвам, а ти ми отръщаш, сякаш имаш лична болка по темата. Нито пък мисля, че наградата за албум за "Празник всеки ден" е нечестна. Какво значи "честност"? Ами ако е продала повече Ванча? Допускал ли си някога, че макар и с по-малко на брой песни, "Празник всеки ден" може с малко да е минал "Благодаря" по продажби?

Link to comment
Сподели в други сайтове

Защо през 2018 г. все още коментирате нагласени награди на Пайнир отпреди 15 лета?! Едва ли на самите певици им пука какво са взели и какво не.

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Какво? Дай повече инфо.

Рени беше казала в специалния брой на НФ за Глория, че преди албума "Илюзия" Глория й е споделила, че трудно събира авторски песни за него. Рени по това време нали беше на почит в Сърбия, работеше с Рале и го е помолила да подари или продаде, не си спомням, песен на Глория. Или тази песен е била на Рени. Нещо такова. Но не знаех, че е "Спомен като талисман" - по принцип тя се води по музика и аранжимент на Ленко. Звучи си доста етно, даже фолклорно, има и нещо сръбско, но... не знам дали наистина е това песента. Ако е така, защо не пише, че е на Рале, както Рени твърди? Иначе сигурно наистина й е подарила някаква песен в тоя период - ако не беше така, нямаше да го казва и да се публикува.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Какво? Дай повече инфо.

Рени беше казала в специалния брой на НФ за Глория, че преди албума "Илюзия" Глория й е споделила, че трудно събира авторски песни за него. Рени по това време нали беше на почит в Сърбия, работеше с Рале и го е помолила да подари или продаде, не си спомням, песен на Глория. Или тази песен е била на Рени. Нещо такова. Но не знаех, че е "Спомен като талисман" - по принцип тя се води по музика и аранжимент на Ленко. Звучи си доста етно, даже фолклорно, има и нещо сръбско, но... не знам дали наистина е това песента. Ако е така, защо не пише, че е на Рале, както Рени твърди? Иначе сигурно наистина й е подарила някаква песен в тоя период - ако не беше така, нямаше да го казва и да се публикува.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Едва ли баш Ленко Драганов ще си сложи името под нещо чуждо.

А и само матрацита отдолу звучи леко сръбска, иначе с тая бърза гайда отгоре... не ми е много в стила на Рале.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Едва ли баш Ленко Драганов ще си сложи името под нещо чуждо.

А и само матрацита отдолу звучи леко сръбска, иначе с тая бърза гайда отгоре... не ми е много в стила на Рале.

Но и в кантото - особено в куплетите, има една такава сърбофилска орнаментика, хах.

Не знам кое как е станало - одеве видях на обложката, че Спомен като талибан :1000 (29): е от Ленко.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Имала е останали написани за нея 3-4 песни от Рале и и е дала да си избере някоя, след което го убеждава да не и я продава, а подари. Кефи ме, че още пазят топли чувства една към друга, а Гло случайни не уважава. Когато на последния концерт Рени отиде без знанието и, със закупени предварително билети и се видяха, Гло се е зарадвала много. Все пак те двете са най-добрите в концертите и е нормално да се подкрепят. Както Рени казва, знае колко сили и средства представлява подобен концерт и за това никога не би звъннала да се мазни за покана, въпреки че би получила.

619024bfd571ad06.jpg

Link to comment
Сподели в други сайтове

Това, че Ивана не е била сред най-големите имена още от началото на кариерата е една от многото лъжи, наложени от Фокси и други като него. Аз без по онова време да съм се интересувал стабилно от някоя друга освен Камелия помня как Ивана кънтеше отвсякъде, а от 2001 вече съвсем си застана до Глория откъм актуалност. 2002 и частично 2003 дадоха малко път на Десислава и Камелия, а след това Ивана вече категорично измести Глория. Това са фактите, които не знам докога ще се отричат, все едно така обявяваме едната за тотално изпаднала, а другата за много по-голяма. И двете са тотални легенди.

Аз също помня много добре онези времена. Пълна лъжа е, че Ванча от самото начало била се наредила до най-големите. :mf_surrender: Имаше хитове, но не беше смятана изобщо за нещо повече от Б групата, а просто една нова селянка на хоризонта, и то дъртоизглеждаща. Още не мога да повярвам, че е била на 30-31 години :mf_surrender: Едва 2003 вече, когато си продаде задника, може да се говори, че се е настанила при големите.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Имала е останали написани за нея 3-4 песни от Рале и и е дала да си избере някоя, след което го убеждава да не и я продава, а подари. Кефи ме, че още пазят топли чувства една към друга, а Гло случайни не уважава. Когато на последния концерт Рени отиде без знанието и, със закупени предварително билети и се видяха, Гло се е зарадвала много. Все пак те двете са най-добрите в концертите и е нормално да се подкрепят. Както Рени казва, знае колко сили и средства представлява подобен концерт и за това никога не би звъннала да се мазни за покана, въпреки че би получила.

619024bfd571ad06.jpg

 

И накрая не я е записала тая песен от Рале...

Link to comment
Сподели в други сайтове

Аз също помня много добре онези времена. Пълна лъжа е, че Ванча от самото начало била се наредила до най-големите. :mf_surrender: Имаше хитове, но не беше смятана изобщо за нещо повече от Б групата, а просто една нова селянка на хоризонта, и то дъртоизглеждаща. Още не мога да повярвам, че е била на 30-31 години :mf_surrender: Едва 2003 вече, когато си продаде задника, може да се говори, че се е настанила при големите.
Всеки помни каквото му е удобно, явно. :1000 (29):

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Типично за Глория :1000 (29):
Много е трудно една силна и своенравна жена да се вслуша в нечии съвети, били те и добронамерени. Знам го от личен опит, аз все си мисля, че най-добре знам кое как да стане. Сигурна съм, че и Глория е такава.

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Много е трудно една силна и своенравна жена да се вслуша в нечии съвети, били те и добронамерени. Знам го от личен опит, аз все си мисля, че най-добре знам кое как да стане. Сигурна съм, че и Глория е такава.

Определено е такава. С годините много пъти го е показвала. Не че е лошо да си силна жена, даже в днешно време е задължително. Аз също много пъти съм отхвърляла чужди съвети, дори вътрешно да съм знаела, че може да е по-добре да направя нещо, но нрава не ми го е позволявал и в крайна сметка правя каквото реша. Това е въпрос на характер. Глория много пъти е показвала че прави каквото на нея и харесва и е решила.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Включи се в дискусията

Може да отговорите сега и по-късно да се регистрирате. Ако имате профил, впишете се сега за да публикувате с вашия акаунт.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Отговори на темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...