Jump to content



Поп фолк скандали


Препоръчани коментари

"Шушана" си е адския хит в момента. Гърми от всякъде! Май последно с "Мотел" беше така.

Преслава, много яко я припява. :whistling:

Абсолютно.

А Преслава.. няма такъв глас просто. :Vishenka_05:

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • Отговори 4,8k
  • Създадена
  • Последен отговор

Топ коментиращи в тази тема

Търся това двд от рождения ден и по специално представянето на Малина :

https://www.youtube.com/watch?v=PzsdC-Waip8

Link to comment
Сподели в други сайтове

Обясняваш нещо, което фен на Фатмесита, която има глас, но нито капка талант, никога няма да проумее.

Е не е така. Десислава още от първия или втория албум има песни по нейна музика, До тук примерно е изцяло нейна - песен, текст. Един от големите хитове в чалгата е това. Десислава има талант, музикална е и то много. Само, като я чуеш на лайв какви импровизации прави и рязбираш, че тоя човек не само пее, ами и усеща много музиката.

Link to comment
Сподели в други сайтове

То ако Деса няма талант (има песни по нейна музика и текст) и глас, то не знам КАми в коя вселена по бездарие се намира.

 

Освен всичко давате пример Мадонна, която има сто години на сцената. Естествено, че ще е по-продавана. 1. Има повече албуми 2. Била е в най-благодатната ера, в която всичко живо е купувало. Нещо като 1999-2005та у нас. 3. Продажбите зависят и от мениджмънта. Понякога тъп като качество продукт, може да надскочи качествен. Мадонна е добра в шоубизнеса, Адел в пеенето.

Кама е добра в шоубизнеса, но никаква я няма в пеенето.

 

По нашите географски ширини номер едно звездите са пеещи - Гло, Деса, Ивана (която си опропасти гласа с годините), Преслава. Затова Галена едвам се добра до някакъв връх за кратко, както и Кама. В крайна сметка, ваната и лепенките могат да ти помогнат закратко, а после нещата пак се връщат към пеещите. В поп музиката е същото - Гери-Никол, Дара, Кристиан Костов са пеещи, излязоха от популярен формат. Криско, който е супер талантлив пише и музика и текстове. Същото е с Павел и Венци, Искрата, Пламен и Иво и всички, които или пишат музика и текстове, или са продукт на реалити.

 

Ето сега виждаме Фикрет и Жалин. Единият пее добре, другият пише музика и текстове. Винаги талантът у нас е бил на почит. А такива като Камица дето имат друг талант, остават второразрядни. Всъщност, Кама е чудесен продукт. Но никога няма да е класен продукт. Какво като се дере на живо? Това не е пеене... Да грачиш на Бяла роза, а и на нейните си песни...За това в Индия има така наречени "плейбек изпълнители" :whistling:

Айде спри да сравняваш Камелия, като стане дума за Деса. Баси долната интригантка, после как възниквал скандала Деса/Кама. Нали ти беше писнало да четеш за това? Кво само провокираш. Не можеш да си защитиш мнението без да намесиш Камелия. Толкова си обсебен от нея.

Link to comment
Сподели в други сайтове

По-продаван, ама като теглим чертата, Мадона има 241 млн. продажби и доста под нея са Селин, Марая, Уитни, Бритни, Риана. Да не говорим пък за всичко останало - турнета, брой хитове, емблематични песни, видеоклипове, образи, ери и отделно революция в музикалния шоубизнес. Мадона не може да се конкурира с никой, тя е друга вселена.

 

Но Мадона е и талантлива и то много. Може би защото трите най-велики певици след нея са и три от най-великите женски гласове и Мадона бледнее в сравнение, но и тя има глас, особено след "Евита" ѝ е много добре усъвършенстван. Отделно е и страхотен музикант - композира, пише текстове, аранжира и т.н. Талант не значи само глас.

Е да, в цялостност Мадона има повече приходи, не съм отричал, но коментарът ми беше контра на Фокси, който изкара легенди като Марая и Уитни на светлинни години под нея, все едно са някакви треторазрядни. С цел по заобиколен начин да си изтъкне Камелия, разбира се. Но фактът е, че имаме неопровержим факт- едната е предизвиквала интерес към свой единичен албум толкова, колкото Мадона не е. Плюс това, Уитни не можа да види както трябва ерата на турнетата в последните около десетина години, а Мадона пълноценно взе най-доброто от това време, което категорично я издигна над другите.

Иначе съм съгласен за различните типове талант. Да знаеш как да си направиш самата песен е също толкова впечатляващо като да я изпееш, затова е добре да се ценят имена, които понякога правят и двете неща.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Айде спри да сравняваш Камелия, като стане дума за Деса. Баси долната интригантка, после как възниквал скандала Деса/Кама. Нали ти беше писнало да четеш за това? Кво само провокираш. Не можеш да си защитиш мнението без да намесиш Камелия. Толкова си обсебен от нея.

Но всичко, което каза meleto е вярно! :ad:

1.jpg.eda91276c67ca3e3f1ee0d7b9af93698.jpg
3>PBG>>>The Pirates Of Bulgaria<<<PBG<3
R.I.P.

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Е да, в цялостност Мадона има повече приходи, не съм отричал, но коментарът ми беше контра на Фокси, който изкара легенди като Марая и Уитни на светлинни години под нея, все едно са някакви треторазрядни. С цел по заобиколен начин да си изтъкне Камелия, разбира се. Но фактът е, че имаме неопровержим факт- едната е предизвиквала интерес към свой единичен албум толкова, колкото Мадона не е. Плюс това, Уитни не можа да види както трябва ерата на турнетата в последните около десетина години, а Мадона пълноценно взе най-доброто от това време, което категорично я издигна над другите.

Иначе съм съгласен за различните типове талант. Да знаеш как да си направиш самата песен е също толкова впечатляващо като да я изпееш, затова е добре да се ценят имена, които понякога правят и двете неща.

Никой не отрича хитовете и успехите нито на Уитни, нито на Марая, но е факт че не се задържаха на небосклона 30 години като леля Мардж.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Освен всичко давате пример Мадонна, която има сто години на сцената. Естествено, че ще е по-продавана. 1. Има повече албуми 2. Била е в най-благодатната ера, в която всичко живо е купувало. Нещо като 1999-2005та у нас. 3. Продажбите зависят и от мениджмънта. Понякога тъп като качество продукт, може да надскочи качествен. Мадонна е добра в шоубизнеса, Адел в пеенето.

Мадона има 13 студийни албума, 3 саундтрака, 5 компилации. Всичко на всичко 21 албума за 34-5 години. Селин има 18 албума от 90-те насам, не броим още 8 френски, отпреди да стане известна. Отделно 10-15 компилации. Марая със 7-8 години по-малко стаж има 14 студийни, 6 компилации, 1 саундтрак... Схващаш идеята. Не е в бройката, а в продължителния успех. Никой друг не може да каже, че 3 десетилетия подред вади мегахитове, албум след албум, един от друг по-продавани и т.н.

Е да, в цялостност Мадона има повече приходи, не съм отричал, но коментарът ми беше контра на Фокси, който изкара легенди като Марая и Уитни на светлинни години под нея, все едно са някакви треторазрядни. С цел по заобиколен начин да си изтъкне Камелия, разбира се. Но фактът е, че имаме неопровержим факт- едната е предизвиквала интерес към свой единичен албум толкова, колкото Мадона не е. Плюс това, Уитни не можа да види както трябва ерата на турнетата в последните около десетина години, а Мадона пълноценно взе най-доброто от това време, което категорично я издигна над другите.

Главната причина за тези продажби е, че и Уитни, и Селин имат един страшно разпознаваем хит, който им носи целите кариери, всичко друго идва за фон. Неслучайно най-продаваните им албуми са с тези песни в тях. От друга страна силата на Мадона е в това, че тя няма една открояваща се песен, а поне 5-6, които са емблематични за нея - Like a Virgin, Like a Prayer, Papa Don't Preach, La Isla Bonita, Vogue, Music, Hung Up... И всяка е в различен албум, тоест никой албум няма тази сила да продава и след години заради "онази песен" за сметка на всички останали. Неслучайно всички албуми от 80-те на Мадона се продават като топъл хляб... докато издава The Immaculate Collection, която е събрала всичките ѝ хитове от периода в едно и това ѝ е най-продавания албум, а за сметка на това продажбите на студийните секват. Всичко е в контекста.

 

Както и да е, тук не е темата да говорим за това. Освен глас, Мадона не може да бъде задмината от никоя певица никога, особено оттук нататък, когато продажби почти няма. Адел вади албум на 4-5 години, Риана продава сингли предимно, което не е същото като албуми, но може би като обща бройка ще задмине Мадона до 10 години.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Никой не отрича хитовете и успехите нито на Уитни, нито на Марая, но е факт че не се задържаха на небосклона 30 години като леля Мардж.

Фокси ги отрича или по-скоро ги подценява, за да намекне, че кариерата на Камелия е като на Мадона, а всички талантливи са много под нея. ;)

 

Мадона има 13 студийни албума, 3 саундтрака, 5 компилации. Всичко на всичко 21 албума за 34-5 години. Селин има 18 албума от 90-те насам, не броим още 8 френски, отпреди да стане известна. Отделно 10-15 компилации. Марая със 7-8 години по-малко стаж има 14 студийни, 6 компилации, 1 саундтрак... Схващаш идеята. Не е в бройката, а в продължителния успех. Никой друг не може да каже, че 3 десетилетия подред вади мегахитове, албум след албум, един от друг по-продавани и т.н.

 

Главната причина за тези продажби е, че и Уитни, и Селин имат един страшно разпознаваем хит, който им носи целите кариери, всичко друго идва за фон. Неслучайно най-продаваните им албуми са с тези песни в тях. От друга страна силата на Мадона е в това, че тя няма една открояваща се песен, а поне 5-6, които са емблематични за нея - Like a Virgin, Like a Prayer, Papa Don't Preach, La Isla Bonita, Vogue, Music, Hung Up... И всяка е в различен албум, тоест никой албум няма тази сила да продава и след години заради "онази песен" за сметка на всички останали. Неслучайно всички албуми от 80-те на Мадона се продават като топъл хляб... докато издава The Immaculate Collection, която е събрала всичките ѝ хитове от периода в едно и това ѝ е най-продавания албум, а за сметка на това продажбите на студийните секват. Всичко е в контекста.

 

Както и да е, тук не е темата да говорим за това. Освен глас, Мадона не може да бъде задмината от никоя певица никога, особено оттук нататък, когато продажби почти няма. Адел вади албум на 4-5 години, Риана продава сингли предимно, което не е същото като албуми, но може би като обща бройка ще задмине Мадона до 10 години.

Аз по никакъв начин не отричам, че Мадона е цялостният лидер при жените от 80-те досега. Неслучайно е Кралицата, която като гледам няма да бъде надмината скоро след като по-младите имена не могат и 10-20 години да се задържат така, а някои дори и 5 не успяват... Мисълта ми беше, че т. нар. талантливи изпълнителки, които Фокси посочи, не са чак толкова много под нея, че кариерите им взети заедно да са само 20% на тази на Мадона.

Няма да се съглася единствено за това, че само най-емблематичните хитове на Уитни и Селин носят кариерите им, защото точно те двете имат песни-емблеми и от преди това, особено Уитни. И до ден днешен всички знаят I Wanna Dance with Somebody, а песента от Красавицата и звярът е филмова класика, която дори получи нов живот тази година. И още има.

И на любимката на Фокси Луда по теб й е signature хита, но има и куп други, почти догонващи го откъм успехи и цялостно влияние... а това заговаряне за тази певица е и моят намек да се върнем към чалгата. :1000 (29):

Link to comment
Сподели в други сайтове

Фокси е прав и общо взето му хвашам идеята , то ако се гледаше по глас Нелина, Дачева и компания трябва да се все най-актуалните. Освен глас, който е важен разбира се, се гледа шоу (не разбирайте пирамиди, летящи танцьори и прочее извращения, а просто яко представяне), контакт с публиката, харизма, хитове, възможноста хем да си актуален, хем различен и т.н. Малко са успелите по всички тия параграфи и Камелия е една от тях - хем актуална, хем различна, хем провокативна, хем по свой си начин, гласа и е достатъчен за самата нея, хитове , записани в историята - стабилна бройка, контакт с публиката и харизма - железни. Е какво повече и трябва? Интерес, участия - бол. Евала.

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Фокси е прав и общо взето му хвашам идеята , то ако се гледаше по глас Нелина, Дачева и компания трябва да се все най-актуалните. Освен глас, който е важен разбира се, се гледа шоу (не разбирайте пирамиди, летящи танцьори и прочее извращения, а просто яко представяне), контакт с публиката, харизма, хитове, възможноста хем да си актуален, хем различен и т.н. Малко са успелите по всички тия параграфи и Камелия е една от тях - хем актуална, хем различна, хем провокативна, хем по свой си начин, гласа и е достатъчен за самата нея, хитове , записани в историята - стабилна бройка, контакт с публиката и харизма - железни. Е какво повече и трябва? Интерес, участия - бол. Евала.

Фокси е прав само донякъде- за това, че Камелия в доста отношения наподобява Мадона. Но първо, че не е единствената такава (другата е Десислава), второ- че талантливите имена не са много под нея. За Десислава вече споменах- тя също се доближава до Камелия/Мадона откъм брой хитове през годините, печалби от албуми, от участия, че и контакта с публиката си го има, но по различен, нейн си начин... И по-голям талант има от двете. Тя над 10 години беше самопродуциращ се изпълнител и през това време прибра толкова пари, колкото Камелия още не е прибрала за 3. Просто прецакването с телевизията я срина парично, а и на даден етап актуалността й взе да намалява, а покрай това и участията. Но нека да не се съсредоточавам толкова върху любимката си, а върху другите. Нелина и Тони Дачева са едно, те може и да не са успешни днес (въпреки че Нелина постоянно издава фолклорни албуми и DVD-та, от което следва, че очевидно й се продават доста добре), но са били успешни в зората на жанра. Но дори и тях да ги сложим настрани, можем да кажем още повече за основните талантливи певици, за които Фокси намеква в такива постове (като изключим вече споменатата Десислава, това са Глория, Ивана и Преслава). Това, че първите две не са актуални днес не значи нищо. Първата според мен и до ден днешен няма достигане откъм печелба от албуми и концерти, дори виждаме че и със съвременни такива прави задоволителни цифри. Първите 10 години по върховете на жанра й бяха бетон, за разлика и от Деси, и от Камелия, колкото и да не ми се иска да го призная. Ивана пък беше същински феномен и само за 2-3 години като номер 1 догони тези, които се бяха борили още от 90-те, затова днес я зачитаме за една от 'старата генерация', въпреки че тя реално не пее много по-отдавна от едни Емилия и Мария, например. Преслава също е феномен, защото в западащи времена за жанра също успя да си извоюва мястото в златната петорка евър, а както виждаме е на път в близкото бъдеще да стане може би единствената конкурентка на Десислава в това хем да е всепризнато талантлива, хем да се е задържала сумати години актуална. Веднага след всички тези поставяме и Анелия, която ако имаше по-добри кариерни ходове в момента щеше да изживява нов тотален пик в кариерата си- след 15 години на сцена, само 5 по-малко от Камелия, ДС и т.н. Та това ми е мисълта- Фокси е прав да намеква, че любимката му има сходства с Мадона, но е абсолютно заслепен да говори, че тя е надвила талантливите имена, че дори и някакви примери в световен мащаб да дава...

Да обърнем все пак внимание и на името, от което тръгна целият този разговор- Джулия. Трябва да я чуете как пее фолклорно на живо, за да разберете за какво говоря. Определено има потенциал да е едно от най-големите имена, но в днешните времена за жанра ще й е много по-трудно да го постигне.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Нали имаха някакви кавги там и спорове относно фирмата, кой знае какво е станало.

При мен имаше отбелязана червена точка в "абонаменти" за нов клип, но като цъкна - яма такъв. Мислих, че е бъг. Явно не е било.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Според мен Мадона трябва да се сравнява с Майкъл Джексън. Селин, Уитни и Марая са 15 години след нея и могат да се сравняват помежду си. Сравненията Мадона и Уитни са все едно Тони Дачева и Анелия. Еднаа издава албум 90 те с 100 хиляди тираж, другата 2002 с тираж 20 000.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Айде спри да сравняваш Камелия, като стане дума за Деса. Баси долната интригантка, после как възниквал скандала Деса/Кама. Нали ти беше писнало да четеш за това? Кво само провокираш. Не можеш да си защитиш мнението без да намесиш Камелия. Толкова си обсебен от нея.

 

Да, точно така. Аз ви паля гнусните скандалчета.

 

Нали се сещаш, че за да съм написал нещо подобно значи някой над мен е коментирал пресвета Кама и нейните 1001 нощи, пардон успехи.

 

Ако спрете да я споменавате навсякъде и аз ще спра да я коментирам. Само, че и двамата знаем, че докато сте на договор в Камс Продакшън, евтините опити да я вкарате във всяка тема няма да спрат. Даже, с цялото си целомъдрие ви помагам да се заговори за нея и ти пак не си доволен.

 

Аз съм онова противопоставяне, заради което се заражда някаква полемика, иначе ще сте си 3мата глупаци, които водят монолози.

 

Разберете се искате ли или не искате Камелота да е на всяка тема мерудия или не?

 

 

И да кажа нещо по темата - продажби.

Нямаме пълната картина. Колко е продаван всеки албум на Кама или Деса. Гло или Ивана. Сега Фокса ще подскочи в песнопения за това, че за Кама се знае всичко. Да, ама не се знае колко Пайнер продадоха от Мистерия след като Деса напусна. Колко пъти преиздаваха тоя албум? Не е далеч от будната мисъл, че е много вероятно, като теглим чертата, Мистерия да е един от най-продаваните албуми въобще на Пайнер. На практика той се продаваше от 2002 до 2005та година. А колко албуми издаде Деса след Пайнер. Особено първите 2 имаха много широка популярност. По това време Кама беше заета да се сърди на света. 2003-2004 не пусна нищо съществено. 2005та се върна с Има любов, който като теглим чертата беше успешен, но не знаем колко. Така че е смешно да смятаме кой колко е продал щото имаме бегли знания за по един албум на даден изпълнител. Да не говорим, че това което е обявено е официалната, сертифицираща бройка - а колко са касетките и дисковете, които са се продавали на т.нар. черен пазар? Щото имаше 50% касетки без стикер на Бамп...

Link to comment
Сподели в други сайтове

Да, точно така. Аз ви паля гнусните скандалчета.

 

Нали се сещаш, че за да съм написал нещо подобно значи някой над мен е коментирал пресвета Кама и нейните 1001 нощи, пардон успехи.

 

Ако спрете да я споменавате навсякъде и аз ще спра да я коментирам. Само, че и двамата знаем, че докато сте на договор в Камс Продакшън, евтините опити да я вкарате във всяка тема няма да спрат. Даже, с цялото си целомъдрие ви помагам да се заговори за нея и ти пак не си доволен.

 

Аз съм онова противопоставяне, заради което се заражда някаква полемика, иначе ще сте си 3мата глупаци, които водят монолози.

 

Разберете се искате ли или не искате Камелота да е на всяка тема мерудия или не?

И да кажа нещо по темата - продажби.

Нямаме пълната картина. Колко е продаван всеки албум на Кама или Деса. Гло или Ивана. Сега Фокса ще подскочи в песнопения за това, че за Кама се знае всичко. Да, ама не се знае колко Пайнер продадоха от Мистерия след като Деса напусна. Колко пъти преиздаваха тоя албум? Не е далеч от будната мисъл, че е много вероятно, като теглим чертата, Мистерия да е един от най-продаваните албуми въобще на Пайнер. На практика той се продаваше от 2002 до 2005та година. А колко албуми издаде Деса след Пайнер. Особено първите 2 имаха много широка популярност. По това време Кама беше заета да се сърди на света. 2003-2004 не пусна нищо съществено. 2005та се върна с Има любов, който като теглим чертата беше успешен, но не знаем колко. Така че е смешно да смятаме кой колко е продал щото имаме бегли знания за по един албум на даден изпълнител. Да не говорим, че това което е обявено е официалната, сертифицираща бройка - а колко са касетките и дисковете, които са се продавали на т.нар. черен пазар? Щото имаше 50% касетки без стикер на Бамп...

Излез от филмите с тея заплати в Камс Продакшън, не ти ли писна дя го повтаряш и хората да те четат и да ти се смеят?

 

Не видях някой да я споменава преди теб. Говореше се за таланта на Десислава и ти ненадейно реши да ни обясниш колсо е бездарна Камелия. Аз мисля, че ти си на договор при нея, както и още един олигофрен, който спря да пише, странно защо?! Все пак черния ПР пак си е ПР.

 

Така като гледам форума през годините, най-четените и многобройно коментирани теми тук са именно тея на Камелия. И като гледам вътре се изрежда целия форум, заедно с дежурните злобари - вие. Така, че за какви монолози става въпрос, знае единдтвено болния ти е конспиративен мозък. Мисллиш се за обективен, но всъщност си чист злобар.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Какъв глас само.... :Vishenka_05:

:Vishenka_05: :Vishenka_05: :Vishenka_05:

:Vishenka_05: :Vishenka_05: :Vishenka_05:

:Vishenka_05: :Vishenka_05: :Vishenka_05:

 

Не са ми попадали тези видеа на мен. Последното е страхотно!

И след това вас не ви е срам да пускате Камелот по гащи и грачеща ВЪРХУ Бяла роза. Срамота!

 

Въпрос:

 

Кое е по-голяма гавра?

 

Да отиде Преслава в САЩ и да пусне плейбека или Камелия да е в САЩ и да слушаш 3 часа живото ѝ пеене :1000 (29):

Link to comment
Сподели в други сайтове

Излез от филмите с тея заплати в Камс Продакшън, не ти ли писна дя го повтаряш и хората да те четат и да ти се смеят?

 

Не видях някой да я споменава преди теб. Говореше се за таланта на Десислава и ти ненадейно реши да ни обясниш колсо е бездарна Камелия. Аз мисля, че ти си на договор при нея, както и още един олигофрен, който спря да пише, странно защо?! Все пак черния ПР пак си е ПР.

 

Така като гледам форума през годините, най-четените и многобройно коментирани теми тук са именно тея на Камелия. И като гледам вътре се изрежда целия форум, заедно с дежурните злобари - вие. Така, че за какви монолози става въпрос, знае единдтвено болния ти е конспиративен мозък. Мисллиш се за обективен, но всъщност си чист злобар.

 

И да е споменал първи то какво? Аз не виждам нищо злобно в неговия пост - напротив. Струва ми се доста добре аргументиран. Злобен в случая си ти, защото започваш с личните нападки - поради очеизвадната липса на каквито и да е други аргументи.

 

И темата за участията в кръчмите в САЩ на Камелия е винаги сред коментираните заради видинския агент в Камс продакшънс и теб, които всеки ден поствате каквито и да е било смешни поръчкови статиики от измислени медии, та да посъберете някой друг коментар. СЛадури :3fdb8960598fa63e:

Link to comment
Сподели в други сайтове

В крайна сметка след клиповете на Деса в Америка става ясно, че някои са отишли да пеят, а други да покажат цица.Толкоз! :Vishenka_05:

 

E тя и за двете. Виж само с какво облекло пее народната песен :1000 (29):

Link to comment
Сподели в други сайтове

Guest
Тази тема е затворена за нови коментари.
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...