Jump to content



Поп фолк скандали


Препоръчани коментари

Ей това е поста, за който говорех, adorable.

Може би не съм отговорил на този пост, защото не мога да те убедя в моята истина по някои точки, а и не искам да пиша романи.

Така може да се спори безконечно.

 

Весела имаше страхотни песни.

Link to comment
Сподели в други сайтове

След като съм срещал и коментари, че "Илюзия" е кавър на "Старий човек" на Мина, а сръбкинята я окраде, без да си плати правата. Това ако

 

"Старий човек" е кавър на "Добре дошъл". :3fdb8960598fa63e:

И аз мислех че "Дяволско желание" е кавър на "Черно мече" и "Финални думи" на "Oбичам те на квадрат". Но май обратно било. :3fdb8960598fa63e:

Link to comment
Сподели в други сайтове

От кражбите на песни на Глория, май само за Ненаситна стана скандал,ама дали ги осъди Глория не разбрах...

Не, естествено. И "Намери си майстора" вървеше по София кабел - някаква сръбкиня беше направила кавър, ама 1:1, даже с бийта отдолу и с вокалите. Глория беше говорила с Бойко Брайков после това да се свали от екран. Не знам. За една-две песни може и да си е потърсила правата сама, защото от Пайнер са й казали, че общо 300 песни продукция на фирмата вече са открадни и нищо не можело да се направи.

Хайде да пробва някой да открадне нещо турско, гръцко и да видиш може ли. Страшни закони имаме тук. И не само. Проблеми с Мюзикаутор и какво ли още не...

Link to comment
Сподели в други сайтове

Аз не се опитвам да отрека авторското творчество на Глория, нито 40-те ѝ кавъра из Балканите. Вие се опитвате да отречете, че Глория много пъти се е вдъхновявала от творчеството на Цеца, което е повече от очевидно.

Link to comment
Сподели в други сайтове

"Старий човек" е кавър на "Добре дошъл". :3fdb8960598fa63e:

И аз мислех че "Дяволско желание" е кавър на "Черно мече" и "Финални думи" на "Oбичам те на квадрат". Но май обратно било. :3fdb8960598fa63e:

Да, "Старий човек" е на "Добре дошъл", а "Iluzija"- на "Илюзия". Мале, един свестен не са направили по песен на Глория. Всичко са боклуци, особено на румънците.

Link to comment
Сподели в други сайтове

След като съм срещал и коментари, че "Илюзия" е кавър на "Старий човек" на Мина, а сръбкинята я окраде, без да си плати правата. Това ако Глория го беше направила, нямаше да й се размине. Трябваше да си потърси правата за всички песни от онези клипчета - евала на Иван, че ги направи впрочем, и да се раздуха малко случаят, да стигне и до медии. Но не - тя, тъпата, както за всичко останало, си мълчи и е "над нещата". И естествено, "Пайнер" също не взеха отношение.

За първата част от поста, която не цитирам, единствено ще кажа, че винаги ще има хора които отричат нячий успех и тук не визирам никой конкретно.

 

По цитираната, имам какво да споделя като виждане. Тук също така ще си позволя да споделя й някои мои виждания по тези тънки въпроси. Според мен, на Балканите специално никой не взима мерки, защото може да се получи бумеранг. Ако Пайнер и Глория тръгнат да ги съдят, онези ще почнат да ги съдят за техните кражби и така никой няма да е на печалба. Общо взето, ситуацията е шахматна.

 

Относно нашите изпълнители без изключения, искам да споделя мои си възгледи. Има една потребилка, която беше голям фен на Глория. Когато я попита защо има прилика между двете песни, Глория вместо да си признае я изложи пред всички. А щеше да е доста по достойно да си каже. Ивана е другият пример с "ти си просто служителка, не ми давай наклон много те моля" при забележка за откраднат текст. НЕ ВИ ПРАВИ ЧЕСТ! Няма лошо, че сте сгрешили, били сте подведени и т.н. Лошо е когато сте нагли.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Да, Азо има 5-6 кавъра на Цеца, ама баш кавъри. Глория наистина залага на авторски песни. Тук говорим за "вдъхновение", до степен на плагиатство.

О, нищо лошо тогава - щом само идеи и мотиви е вземала. Е, да - не е редно и би трябвало да заплати за тях, ала и аз като нея колко идеи съм чопнал или леко променил и съм използвал в графиките си. Идеи от Крис, Пачо, Дракон. Да не говорим за Лайв магазин, там съм рязал цели текстури от подпис, за да ги сложа в мои графики и една иконка от чушка копнах в миналото. Та важното е, че сега моите графики са на също толкова високо ниво като техните, но без да си чопвам. Така е и при Глория!

Link to comment
Сподели в други сайтове

Реално няма нищо лошо в такова вдъхновение. Нито Глория е единствената, нито нищо. Моят проблем е, че феновете на Глория толкова яростно го отричат и се дразнят. Каквото е, такова е - нито песните на Глория ще станат по-лоши, ако го признаят, нито ще промени каквото и да е.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Аз веднъж го бях постнала преди, но Кака Кели каза, че били глупости. :dontknow:

 

Иначе след Гло, Преса има най-много крадени текстове:

Не съм ангел - Ponovo

Водка с утеха - Votka sa utehom

5 промила любов - Stereo bol

Бягай - Andjeo bez krila

Нашето любов е - Paralizuj me

 

Natasa Bekvalac - Dve u meni = Добрата, лошата на Анче :3fdb8960598fa63e:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Тя затова явно й стана хит. Връзката между Ивана и Индира е много силна.

 

Хаха верно. Жалко че последният хит на Индира "Пожелела" отиде в ръцете на Крисия Димитрова. :3fdb8960598fa63e:

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Хаха верно. Жалко че последният хит на Индира "Пожелела" отиде в ръцете на Крисия Димитрова. :3fdb8960598fa63e:

 

 

Мен пък тая девойка ме кефи. И глас има, и е артистична, и добре стои на камера. Само квадратна и глава не ме кефи

Link to comment
Сподели в други сайтове

Реално няма нищо лошо в такова вдъхновение. Нито Глория е единствената, нито нищо. Моят проблем е, че феновете на Глория толкова яростно го отричат и се дразнят. Каквото е, такова е - нито песните на Глория ще станат по-лоши, ако го признаят, нито ще промени каквото и да е.

Значи по твоята логика "Cigani" на Цеца е вдъхновение от "Изсвирете нещо ударно".

Не виждам някой да не е признал нещо. През 2008 собствените й фенове на Глория й скочихме заради "Дяволска любов", че е като "Ako me ostavis" на Драгана. Ами не, не е. Едва ли тя или Драганински са се сетили точно за тази песен. И като извадиш нотните партитури, ясно си личи кое как е. Има тактове, акорди, които са си допустими. Няма как някоя песен да не си прилича с друга. Стават и съвпадения. Все едно да кажеш, че песните на No limit са вдъхновили или са оригинали на всички денсове от 90-те. Все едно да кажеш, че Си си Кеч е копирала от Модърн толкинг или те нея. Или пък че всички песни на Токича са вдъхновение от една и съща негова. Ама пак си остават авторски, разбираш ли...

И по-горе ти казах - Глория си има заемките от Цеца, Драгана и Брена, но заемки имат и те. Само че нейната дискография нямат и няма да имат. Съжалявам.

И разбери, че не я оправдавам. В първите й два албума има кавъри и си е плащала правата на Мюзик аутор. Оттам нататък с и без заемките кариерата й си е авторска. Аз не съм от лизачите й и никога не съм бил и съм го доказал, просто в случая прекаляваш с изтъкването на дреболии, пренебрегвайки същественото.

Link to comment
Сподели в други сайтове

:notworthy:

Аз съм, да - от плът и кръв. Отново интуицията ми се обади и после пак си пуснах Звездно" и се убедих , че има истина и логика в твърдението ми. Но не само за Урагана, а и за С друг ме бъркаш. После поразпитах и се оказа, че още април месец И на всички като е била факт, но Галенчето убедила Деси да пусне Отново се родих под предтекста , че ще е мегахит и ще се миксира добре с Пей сърце :1000 (30):

Голям интригант ще излезеш, песента за която Галена я е посъветвала никога няма да излезе. А "Отново се родих" дори не е писана за Деса, просто й е дадена да не изпусне сезона. А "И на всички като тебе" беше готова няколко дни преди да излезе "Хит сезони -Есен" :1000 (19):

Link to comment
Сподели в други сайтове

Да, "Старий човек" е на "Добре дошъл", а "Iluzija"- на "Илюзия". Мале, един свестен не са направили по песен на Глория. Всичко са боклуци, особено на румънците.

Единтвения кавър на песен на Глория, който ми харесва е този вариант на Миле Китич.

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Да, "Старий човек" е на "Добре дошъл", а "Iluzija"- на "Илюзия". Мале, един свестен не са направили по песен на Глория. Всичко са боклуци, особено на румънците.

Не е така, има и добри попадения. На румънците аранжиментите може и да са по-цигански, но точно това прави песните по-танцувални и запеваеми.

Иначе кавърът на "Целувай още" в Македония е страхотен.

 

Значи по твоята логика "Cigani" на Цеца е вдъхновение от "Изсвирете нещо ударно".

Не виждам някой да не е признал нещо. През 2008 собствените й фенове на Глория й скочихме заради "Дяволска любов", че е като "Ako me ostavis" на Драгана. Ами не, не е. Едва ли тя или Драганински са се сетили точно за тази песен. И като извадиш нотните партитури, ясно си личи кое как е. Има тактове, акорди, които са си допустими. Няма как някоя песен да не си прилича с друга. Стават и съвпадения. Все едно да кажеш, че песните на No limit са вдъхновили или са оригинали на всички денсове от 90-те. Все едно да кажеш, че Си си Кеч е копирала от Модърн толкинг или те нея. Или пък че всички песни на Токича са вдъхновение от една и съща негова. Ама пак си остават авторски, разбираш ли...

И по-горе ти казах - Глория си има заемките от Цеца, Драгана и Брена, но заемки имат и те. Само че нейната дискография нямат и няма да имат. Съжалявам.

И разбери, че не я оправдавам. В първите й два албума има кавъри и си е плащала правата на Мюзик аутор. Оттам нататък с и без заемките кариерата й си е авторска. Аз не съм от лизачите й и никога не съм бил и съм го доказал, просто в случая прекаляваш с изтъкването на дреболии, пренебрегвайки същественото.

 

"Дяволска любов" си е баш крадена от Драгана.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Аз само за текста говорех. :D

 

Просто се сетих, че Цветан Спасов се правеше на автор и ме репликира в тема в Сигтнал+. Само му дадъх линка към израелската песен и се разбрахме.

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Guest
Тази тема е затворена за нови коментари.
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...