Jump to content



Поп фолк скандали


Препоръчани коментари

Да. Двете песни са с коренно различни текстове, музика и аранжимент, като изключим това "ууу" донякъде.

Наистина прекалявате. :mf_surrender:

 

Глория - Илюзия - /Последна вечер, прощална вечеря.../ = Ceca - Oproshtajna vechera #НамериЦецаВГлора :3fdb8960598fa63e:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Глория - Илюзия - /Последна вечер, прощална вечеря.../ = Ceca - Oproshtajna vechera #НамериЦецаВГлора :3fdb8960598fa63e:

Хехе, ама разбира се, как не съм го забелязал това.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Е, хайде сега. Не може да търсим и думи, много е дребнаво наистина. Фразите като цяло са балкански и е нермално да се повтарят. Гергана също има "Последна вечер", Ивана.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Хехе, ама разбира се, как не съм го забелязал това.

Разбира се, Цеца е патентовала това словосъчетание. Цялата песен е крадена, к'во говориш... :mf_surrender:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Е, хайде сега. Не може да търсим и думи, много е дребнаво наистина. Фразите като цяло са балкански и е нермално да се повтарят. Гергана също има "Последна вечер", Ивана.

Ма моля ти се, хванали се тука за заемки. Да, факт е - има си ги някои и от Цеца, и от Драгана, и от Брена.

С тях и без тях обаче Глория има 150 напълно авторски песни без аналог, но защо ли вчера като пуснах клипчетата с кавърите по нейни песни от чужденците отново никой не реагира и не каза браво на жената, иначе ровим за заемки.

Сеньоре, "Рак и скорпион" е по една песен на Брена и Джей, а "Скъпи, купи ми нещо" - по една на Драгана. Да си попълниш там списъка, не за друго. Глория пак си остава с най-много авторски песни в чалгата.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Разбира се, Цеца е патентовала това словосъчетание. Цялата песен е крадена, к'во говориш... :mf_surrender:

Шегувах се за това, разбира се. Това е вече издребняване.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Ма моля ти се, хванали се тука за заемки. Да, факт е - има си ги някои и от Цеца, и от Драгана, и от Брена.

С тях и без тях обаче Глория има 150 напълно авторски песни без аналог, но защо ли вчера като пуснах клипчетата с кавърите по нейни песни от чужденците отново никой не реагира и не каза браво на жената, но иначе ровим за заемки.

Сеньоре, "Рак и скорпион" е по една песен на Брена и Джей, а "Скъпи, купи ми нещо" - по една на Драгана. Да си попълниш там списъка, не за друго. Глория пак си остава с най-много авторски песни в чалгата.

Знам, знам, спокойно. Пиша си ги в журнала.

 

А ти реагира ли на онзи пост, с който ти бях отговорил за кавърите, Цеца, авторски песни и т.н.?

Link to comment
Сподели в други сайтове

В тоя албум на Глория има още 8 песни - що не дадеш тях за пример, дали приличат на някоя, а?

Май си бесен. :3fdb8960598fa63e: Това, че другите 8 песни са, да кажем, напълно оригинални, значи ли, че тази не е? Страшна логика.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Знам, знам, спокойно. Пиша си ги в журнала.

 

А ти реагира ли на онзи пост, с който ти бях отговорил за кавърите, Цеца, авторски песни и т.н.?

За кой пост говориш?

Понякога умишлено дразниш. :3fdb8960598fa63e:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Нормално е да се взимат неща. Това е световна практика и Глория наистина не е изключение от правилото. Има къде къде по - големи и фрапантни кражби, като музиката на "Шах" (който е нещо като химн на Шотландия), която напомня тази на Осъдени души. Отделно Хрониките на Нарния (главната тема) е отрадната от Китайски квартал. И стигаме до сръбските, гръцките и общо казано балканските кражби. Не ме разбирайте погрешно, никого не оправдавам. ТОВА Е ЛОШО, но е човешко :) Не зная само защо се палите толкова.

Link to comment
Сподели в други сайтове

1. И не само, с албума "Крепост" би могло да се каже, че приключва тази мания Глориева към Цеца, но във всеки неин албум има поне по една песен, на която песен на Цеца е първоизточник.

2. Първо, това, че Глория има песни със социална тематика, не ви дава правото да го изтъквате всеки път, когато се каже нещо лошо по неин адрес. Ок, има, браво на нея, но това не значи, че е перфектна. Да не говорим, че Цеца пък има песни като Licis na moga oca - не само на социална тематика, ами и хиляда пъти по-разтърсваща. Само пример.

3. Има, може да е една, но има - Pustite me da ga vidim.

4. Само в България има 30 кавъра на нейни песни. Кой знае още колко има и в други балкански държави.

5. Това, че съм голям фен на Цеца от Позив насам не значи, че едва ли не съм я захаресал, защото е модерно. Цеца я харесвам много още откакто започнаха да промиват мозъци с нея 2001-2002 по Планета с клиповете от Децения. Да не говорим, че още преди 10 години сам си открих от Ушче концерта и се гледах и се кефех, макар и да не бях чувал 80% от песните. Това, че преди няколко години съм решил да се запозная по-отблизо с творчеството ѝ не ме прави по-малко фен от някой, която е следи от началото на кариерата ѝ. Та аз имам съзнателен живот от 2001 насам - как точно да стане това?

 

И последното, което искам да кажа - това, че любимата ми певица не е българка, не ме прави чуждопоклонник. Това, че я изтъквам пред българска изпълнителка, също. Аз съм чуждопоклонник по ред други причини, но музиката за мен е универсална и не я деля на държави. Намирам патриотизма и изобщо гордеенето с това, че видиш ли, си част от народ, за супер глупава концепция, но това е друга тема и не е за тук. Да не говорим, че аз до 2004 се прекланях пред Глория, бях обсебен от нея и от песните ѝ.

Ей това е поста, за който говорех, adorable.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Ако не смятаме сърбските кавъри в които освен музиката и текста е същият в БГ версия, това е най-голямата кражба на текст. :3fdb8960598fa63e:

 

Аз веднъж го бях постнала преди, но Кака Кели каза, че били глупости. :dontknow:

 

Иначе след Гло, Преса има най-много крадени текстове:

Не съм ангел - Ponovo

Водка с утеха - Votka sa utehom

5 промила любов - Stereo bol

Бягай - Andjeo bez krila

Нашето любов е - Paralizuj me

Link to comment
Сподели в други сайтове

Глория е бисер на поп-фолка.

Има други с цяли кариери copy-paste па не ги критикуваме.

Мен много ми допадат баладите и' от краят на 20-тия век.

Имат душа в себе си. :Vishenka_05:

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Нормално е да се взимат неща. Това е световна практика и Глория наистина не е изключение от правилото. Има къде къде по - големи и фрапантни кражби, като музиката на "Шах" (който е нещо като химн на Шотландия), която напомня тази на Осъдени души. Отделно Хрониките на Нарния (главната тема) е отрадната от Китайски квартал. И стигаме до сръбските, гръцките и общо казано балканските кражби. Не ме разбирайте погрешно, никого не оправдавам. ТОВА Е ЛОШО, но е човешко :) Не зная само защо се палите толкова.

Защото Сеньора знае, че Глория въпреки заемките си, гради наистина авторска кариера в сравнение с другите в жанра - ако не беше така, нямаше да я окрадат на Балканите. И за мен е прецедент, защото тя няма парите и влиянието на сръбкините, обаче ето - румънци, албанци и дори шовинистите сърби взеха точно от нея. Що не взеха от другите? Аз знам, че Сеньора на моменти нарочно дразни или се бъзика и че не е дребнав, но неинформираните биха си помислили точно каквото не трябва, нали знаеш? Така се създават заблуди. Щото да не говорим и колко некомпетентни диджеи има и българинът какъв е родоотстъпник. Прекалено много станаха хората, на които трябва да се дават опровержения.

След като съм срещал и коментари, че "Илюзия" е кавър на "Старий човек" на Мина, а сръбкинята я окраде, без да си плати правата. Това ако Глория го беше направила, нямаше да й се размине. Трябваше да си потърси правата за всички песни от онези клипчета - евала на Иван, че ги направи впрочем, и да се раздуха малко случаят, да стигне и до медии. Но не - тя, тъпата, както за всичко останало, си мълчи и е "над нещата". И естествено, "Пайнер" също не взеха отношение.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Невалхалата не я направи Азис?

Да, Азо има 5-6 кавъра на Цеца, ама баш кавъри. Глория наистина залага на авторски песни. Тук говорим за "вдъхновение", до степен на плагиатство.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Guest
Тази тема е затворена за нови коментари.
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...