Jump to content



Dezaro с отворено писмо до медиите за песента на Анелия "Аз съм дяволът"


Препоръчани коментари

Dezaro с отворено писмо до медиите за песента на Анелия "Аз съм дяволът"

 

http://signal.bg/view_article.php?article_id=44447

photo.jpg

Броени часове след премиерата на песента на новата песен на Анелия, озаглавена "Аз съм дяволът", младият изпълнител Dezaro излезе с отворено писмо до медиите, в което обяви претенциите си към новото попълнение в репертоара на фолк звездата на "Пайнер". Публикуваме дословно изпратеното от него писмо до редакцията на Signal.bg:

Не исках да влизам в чак такива подробности, но не мога да оставя хората да бъдат подведени. Почувствах се безкрайно засегнат от това, че близо две години съм се трудил над дадена песен и накрая всичко да бъде опорочено.

Както всички вече разбраха, новата песен на Анелия - "Ти си дяволът" е копие на сръбския хит на Zana - "Dodirni mi kolena", който е от далечната 1982 г.

Правата над сръбската песен са купени на 12.XII.2013 г. от мен Десислав Зарков - Dezaro. За да не бъда голословен, прилагам и договора ми с Zoran D. Zivanovic, който е автор на музиката и аранжимента.

Въпросният договор ми разрешава записването, преработването, издаването и всякакви други дейности по песента "Dodirni mi kolena", на територията на България. Аз като млад изпълнител, който тепърва доказва себе си, с огромно желание и усилия работих по песента, която е готова и съвсем скоро ще бъде представена с видеоклип в YouTube канала на Master Music.

Не знам кой е автор на "Аз съм дяволът", тъй като песента беше представена от името на Николай Пашев, а по-късно от Diamond Beat Production. Не обвинявам Анелия за грешката, която е допуснала, тъй като може изобщо да не е знаела.

Надявам се от фирма „Пайнер“ да ми се извинят за причинените пропуснати ползи и да бъда компенсиран. Ако това не бъде сторено, то ще потърся правата си по друг начин.

 

Десислав Зарков – Dezaro

 

8497228j.jpg

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • Отговори 45
  • Създадена
  • Последен отговор

Топ коментиращи в тази тема

Топ коментиращи в тази тема

В цял свят се краде музика, но в България песните са на конвейр!

Само не знам не се ли научиха всички? Как рискуваш да пуснеш нещо, което може да бъде свалено... след всичкия труд и средства, които си вложил...

И с какво точно чалга музиката се развива?

Жалко за иначе приятната песен.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Значи сега какво се получи с новата песен на Анелия..... Музиката открадната от сръбската песен "Dodirni mi kolena". Аранжимента от "Ти ела" на Камелия. Текста от "Дявола ме кара" на Галена. Видеото от още два други като на Никос Вердис и Галена. Дори и визията на Анелия напомня за тази на Камелия от преди 10 години.  

Link to comment
Сподели в други сайтове

Да бе, Анелия как може да не знае някакви югославски колена от 1982 г. :mf_surrender: :mf_surrender:

 

Пашев е ясен, но тука Шононо е напълно невинна за мен. За "Ти ела" пък тя е била наясно, но там няма как да я пипнеш.

qp3wk4.jpg

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Ти ела никой не я знае....както и аз.Анелия заби хит

 

Абе то се видя как никой не я знае. Всички я разпознаха безпогрешно в новата песен на Анелия. Иначе си говори, не ни пречиш.... :roll1:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Абе то се видя как никой не я знае. Всички я разпознаха безпогрешно в новата песен на Анелия. Иначе си говори, не ни пречиш.... :roll1:

Айде пак двойни стандарти - когато всички разпознаят песен на Кама е фурор, а когато всички похвалят Деса, то това е лъжа, лъжа, лъжа :3fdb8960598fa63e:

Отново плоско и прозрачно.

 

Относно Ти ела - сезонно хитче на Кама, чекия тип Започваме на чисто, тя затова и не я е пяла никъде, освен като излезе.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Не знам кое тук е по-нелепо. Дали плагиатството от "Ти ела" на Камелия, очевидна атака от страна на Митака към Кама, или кулавия английски, който е използван за написването на този "договор".

 

На тази хартия, назована "договор" в статията, не бих се и изсрал дори, камо ли да я подпиша. Първо, има грешки, които третокласник не ги прави по английски. Второ, като човек наясно с писането на международни договори за продажби и лицензи на английски, тази хартия има косури от където и да я погледнеш. И трето, дълбоко се съмняван представената хартия да е оригинален "договор", но ако е, то горко им на адвоката, нотариуса и преводача, които предполагам са били там по време на подписването на така нарения "договор" между тези хора, защото стават не за смях, а следващото. Останалите липсващи качества на "договора" ги оставям на вас да ги видите, защото очите ми кървят като погледна този виц, който представят за формален договор.

Link to comment
Сподели в други сайтове

И аз мисля, а и съм сигурен, че Анелия няма никаква вина за това. В случая и той си търси правата от фирмата, но Пашев има толкова хубави песни, не е добре да си краде оттук-оттам, защото не само феновете забелязват това, че композиторите започнаха да се повтарят, но и изпълнители ще започнат да си търсят правата, пък било то и неуспешно, така само той се излага. Музиката на песента, аранжимента на "Ти ела". Не вярвам да се спре с това и в чужбина правят подобни грешки и много песни си приличат или са взети една от друга, но тук започнаха да стават прекалено често тези неща. Особено в последните години.

image.jpg.62e5dcb4645c5400d838b8c6f96e9856.jpg

 

Пожелай му "Да гори в любов"! :wub_anim:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Абе то се видя как никой не я знае. Всички я разпознаха безпогрешно в новата песен на Анелия. Иначе си говори, не ни пречиш.... :roll1:

:1000 (10): :1000 (29): То може би пребивава в друг форум , не в този ... з това и така не знае . То няма пост в който да не присъства плагиатството от Ти ела .

Тук съм на сто процента сигурен че дъртия педал от Димитровград е бил насърчител за това , само че не му е ясно че песента е с изтекли права , и мисля че е редно Биолчев да действа , като автор на музиката .

Link to comment
Сподели в други сайтове

Ми така става, Анелийо, като пускаш простотийки, само и само да видиш сезонно хитче. Тази година сори, ама няма да има награди за тебе.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Ми така става, Анелийо, като пускаш простотийки, само и само да видиш сезонно хитче. Тази година сори, ама няма да има награди за тебе.

Анелия за какво е виновна, че не ми е ясно? Тя отива записва песента която и е предложена и друга роля няма. Много издънки в тоя Пайнер, много недоволни. Да се свършва вече тая фирма и изпълнителите да се оправят сами. А иначе "Генерал" е най-големия хит тая година, защо да няма награди Анелия?

Link to comment
Сподели в други сайтове

А иначе "Генерал" е най-големия хит тая година, защо да няма награди Анелия?

 

Ако беше най-големият, щеше поне да има голям прием. Извинявай, но дори Татяна се прие по-добре?!

Link to comment
Сподели в други сайтове

Ако беше най-големият, щеше поне да има голям прием. Извинявай, но дори Татяна се прие по-добре?!

По тая логика и Галена не трябва да взема никакви награди. Десислава, Ивана, Галин и Преслава са били по-добре приети. Да им даваме на тях наградите викаш? Аз нямам против. Анелия просто е неадекватна и глупава, не знае какво да прави на сцената и за това рядко се приема добре, но хитовете си ги има и то такива каквито 90% от Пайнерките могат само да сънуват.

Link to comment
Сподели в други сайтове

По тая логика и Галена не трябва да взема никакви награди. Десислава, Ивана, Галин и Преслава са били по-добре приети. Да им даваме на тях наградите викаш? Аз нямам против. Анелия просто е неадекватна и глупава, не знае какво да прави на сцената и за това рядко се приема добре, но хитовете си ги има и то такива каквито 90% от Пайнерките могат само да сънуват.

 

Мечтай си, Галена се прие мощно, това че хейтърите на нея казват че не се е представила е друго. Като качат записа от концерта ще видиш сам.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Мечтай си, Галена се прие мощно, това че хейтърите на нея казват че не се е представила е друго. Като качат записа от концерта ще видиш сам.

Никой не видях да е писал че в била в топ приемите. Всички писаха за тея дето ти изброих. А тя като има толкова силна година...защо е изпълнила само една песен от 2015? Ако беше чаааак толкова силна щеше да изпее и каравани, пантери и т.н ама то всеки може да кара на сигурното със "Кой". Tова не е тема за Галена, така че да спрем. :P

Link to comment
Сподели в други сайтове

Стига сте ги оправдавали певиците... Виновна или не, след всички проблеми около откраднати песни ако певиците реагираха адекватно срещу грабливите композитори нямаше същите да си позволяват нови своеволия... На Анелия също свалиха песен.

Как Ана не се замисли най-малкото как изглежда да изкопира аранжимента на "Ти ела"?

Без значения кой имал или нямал права за песента. Или и за нея не е знаела.... Певиците все ни чули, ни видяли.

Всеки само прехвърля отговорност.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Анелия за какво е виновна, че не ми е ясно? Тя отива записва песента която и е предложена и друга роля няма. Много издънки в тоя Пайнер, много недоволни. Да се свършва вече тая фирма и изпълнителите да се оправят сами. А иначе "Генерал" е най-големия хит тая година, защо да няма награди Анелия?

А, викаш, единствената ѝ работа на Анелия е да отиде в студиото да изблее нещо си, което бедарникът Пашев ѝ даде (к'во, откъде е крадено и дали пак не е някой арабски химн да не ѝ пука!) - и ей я заралийката пак хитова и вървежна чалгарка. Големи творци са тези чалгаджийки, мани, мани...

И силно се надявам "Генерал" да не е "най-големият хит тая година", щото това подобие на песен е върхът на отвратта. Някоя като твоята Андреа или коя да е друга чалгарка да пее "роко-бароко", "кралят на Монако" и кво-беше-там-още, може да се преглътне, ама Анелия - сам знаеш каква дискография имаШЕ...

Link to comment
Сподели в други сайтове

.

И силно се надявам "Генерал" да не е "най-големият хит тая година", щото това подобие на песен е върхът на отвратта. Някоя като твоята Андреа или коя да е друга чалгарка да пее "роко-бароко", "кралят на Монако" и кво-беше-там-още, може да се преглътне, ама Анелия - сам знаеш каква дискография имаШЕ...

И какво му има на текста? Супер готин е, нещо различно. Не знам как може да отричате такива хитове, то просто ми е смешно да споря с вас. Всеки който е контактувал с хора и е излизал насам натам му е ясно, че тая песен е мегахит. И стига с тая Андреа....любимка ми е, но живота ми не се върти само около нея.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Сега като и свалят песента, ще се научи да уважава авторското право. Анелия има вина. Тя краде още от време, в което, не беше наложително да се плащат авторски права. Лично от Токича е учена как да замаскира кражбите

image.png

Link to comment
Сподели в други сайтове

И какво му има на текста? Супер готин е, нещо различно. Не знам как може да отричате такива хитове, то просто ми е смешно да споря с вас. Всеки който е контактувал с хора и е излизал насам натам му е ясно, че тая песен е мегахит. И стига с тая Андреа....любимка ми е, но живота ми не се върти само около нея.

К'во му е различното бе, човек? Различно щеше да бъде примерно да има чалга-песен със "социално критичен" текст, обаче такова нещо едва ли ще се появи докато съм жив. Ама това да се изреждат скъпарски марки със съмнителна репутация - аре не, мерси...

Вярвам ти, че е "мегахит". Толкова по-зле за малките, които ще свързват Анелия с тази песен, вместо с едни други периоди от кариерата ѝ, обаче за това не сме аз или ти виновни. End of rant.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Стига сте ги оправдавали певиците... Виновна или не, след всички проблеми около откраднати песни ако певиците реагираха адекватно срещу грабливите композитори нямаше същите да си позволяват нови своеволия... На Анелия също свалиха песен.

Как Ана не се замисли най-малкото как изглежда да изкопира аранжимента на "Ти ела"?

Без значения кой имал или нямал права за песента. Или и за нея не е знаела.... Певиците все ни чули, ни видяли.

Всеки само прехвърля отговорност.

Е това е най-точното мнение !!!

Link to comment
Сподели в други сайтове

Включи се в дискусията

Може да отговорите сега и по-късно да се регистрирате. Ако имате профил, впишете се сега за да публикувате с вашия акаунт.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Отговори на темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...