Jump to content



Dezaro с отворено писмо до медиите за песента на Анелия "Аз съм дяволът"


Препоръчани коментари

Току що чух песента за първи път, песента е слаба, не съм чувал оригинала и нямам намерение да го правя. Този Пашев излезе голям крадец. Вината носят САМО авторите, ако нещо не е наред. Певците трябва да бъдат просто певци, за това има правя, композитори и т.н

 

Колкото до оная евтина боза на Кама, която едва ли някой помни, няма абсолютно нищо общо, освен, че е използван подобен аранжимент в някаква част, което няма нищо общо с кражби и т.н!

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • Отговори 45
  • Създадена
  • Последен отговор

Топ коментиращи в тази тема

Топ коментиращи в тази тема

Току що чух песента за първи път, песента е слаба, не съм чувал оригинала и нямам намерение да го правя. Този Пашев излезе голям крадец. Вината носят САМО авторите, ако нещо не е наред. Певците трябва да бъдат просто певци, за това има правя, композитори и т.н

 

Колкото до оная евтина боза на Кама, която едва ли някой помни, няма абсолютно нищо общо, освен, че е използван подобен аранжимент в някаква част, което няма нищо общо с кражби и т.н!

 

Първо - то не е никакъв аранжимент, а си е от-до семпъл и второ - е 1:1.

Щом песента, от която са крали музиката е евтина боза, то не знам на Анелия и сие какъв кенеф са им подобията на песни.

 

Но в крайна сметка нека да не се прави от мухата слон, защото Кама направи същото нещо тази пролет!

Link to comment
Сподели в други сайтове

Някои хора приказват, колкото да не заспат. Тая "боза" е отпреди 33 години, а звученето е толкова напред за времето си, че и сега звучи модерно. Да не говорим колко е здрава и ударна. Чета, че тия Зана работи с шведски екип по този си албум - това обяснява модерното звучене, нетипично за нашите земи. Анелия трябва да се засрами, че кавърчето ѝ, макар и пуснато 33 година по-късно, е като имам баялдъ пред "Додирни ми колена".

Link to comment
Сподели в други сайтове

Някои хора приказват, колкото да не заспат. Тая "боза" е отпреди 33 години, а звученето е толкова напред за времето си, че и сега звучи модерно. Да не говорим колко е здрава и ударна. Чета, че тия Зана работи с шведски екип по този си албум - това обяснява модерното звучене, нетипично за нашите земи. Анелия трябва да се засрами, че кавърчето ѝ, макар и пуснато 33 година по-късно, е като имам баялдъ пред "Додирни ми колена".

 

Мен не ме кефи много старата песен, не ми е.. плътна, не знам как да го обясня. А и е почти пълно копие на една песен на ABBA. Шведите са я попрецакали, освен ако не са същите автори.. макар че песните на ABBA май са им лично авторски, не вярвам да е работила лично с тях?

Link to comment
Сподели в други сайтове

Мен не ме кефи много старата песен, не ми е.. плътна, не знам как да го обясня. А и е почти пълно копие на една песен на ABBA. Шведите са я попрецакали, освен ако не са същите автори.. макар че песните на ABBA май са им лично авторски, не вярвам да е работила лично с тях?

Те песните от 80-те са така, не са с толкова много лейъри и нюанси, колкото сегашните, където имаме поне няколко инструмента и пласта вокали. Иначе е от други шведи аранжирана (написана е от сърбин), които изглежда са се инспирирали от АББА.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Големи драми значи, тип турски сериали пак ги заформяте! Ужасни дребни души! Парчето на Анелия е яко и набира скоростта на "Генерал", а Камелия пак показа, че песните и са помнени и след години. Еталон за Дискография, визии и клипове като нея и още 50 години напред ще се копира - факт! :Vishenka_05:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Големи драми значи, тип турски сериали пак ги заформяте! Ужасни дребни души! Парчето на Анелия е яко и набира скоростта на "Генерал", а Камелия пак показа, че песните и са помнени и след години. Еталон за Дискография, визии и клипове като нея и още 50 години напред ще се копира - факт! :Vishenka_05:

Освен, че и пеят вечните хитове по-участия , я и "кавърдисват" вече .... Но така е с лидерите !!! :whistling:

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
Освен, че и пеят вечните хитове по-участия , я и "кавърдисват" вече .... Но така е с лидерите !!! :whistling:

 

.... което звучи абсолютно смешно на фона на твърденията тук, че видиш ли нищо от дискографията на Кама не се помни. Ама още преди да излезе песента на Анелия, някои информирани вече бяха писали, че ще е 1 към 1 с "Ти ела". Което пък ясно показва, че именно това е била на усилието на Анелия и екипа, работил по песновката.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Те песните от 80-те са така, не са с толкова много лейъри и нюанси, колкото сегашните, където имаме поне няколко инструмента и пласта вокали. Иначе е от други шведи аранжирана (написана е от сърбин), които изглежда са се инспирирали от АББА.

 

Ще ти инспирирам един...вдъхновили е думата. 1000%20(10).gif

Link to comment
Сподели в други сайтове

Главата си режа, че автора или аранжора никога не са чували песента на Кама.. :lol: Както и почти никой от чалга слушащите не я помни, че е излизала, както 90% от нейното "творчество" през годините :lol:

 

В крайна сметка песента на Анелия харесвали се по клубове?

Link to comment
Сподели в други сайтове

Главата си режа, че автора или аранжора никога не са чували песента на Кама.. :lol: Както и почти никой от чалга слушащите не я помни, че е излизала, както 90% от нейното "творчество" през годините :lol:

 

В крайна сметка песента на Анелия харесвали се по клубове?

Ставаш смешен в опитите си да принизиш Камелия. "Ти ела" си е много известна песен, и в моята компания веднага се сетиха за "една песен на Камелия", от където бил взет отсвира.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Главата си режа, че автора или аранжора никога не са чували песента на Кама.. :lol: Както и почти никой от чалга слушащите не я помни, че е излизала, както 90% от нейното "творчество" през годините :lol:

 

В крайна сметка песента на Анелия харесвали се по клубове?

 

Аз главата си режа, че ти не помниш какъв скандал имаше с "Невъзможно е да спрем" и "Ти ела", както и че Камината песен се пя на турне.

 

Известна си е песента на Камелия и то доста.

qp3wk4.jpg

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Аз главата си режа, че ти не помниш какъв скандал имаше с "Невъзможно е да спрем" и "Ти ела", както и че Камината песен се пя на турне.

 

Известна си е песента на Камелия и то доста.

 

Аз помня, помня..;) Но извън тея 20 човека в тоя форум, едва ли други помнят..А това, че Кама я е пяла не значи нищо, тя редовно слагаше някакви песни, които никой не знае..и има клипче да се види какъв "прием" имаше тази песен..

Link to comment
Сподели в други сайтове

Ама то се вижда под клипа на Анелия , всеки трети коментар е свързан с песента на Камелия .

Сега какво да направим , че и клипа на Ти ела беше копиран година след него , сега и песента и гепаха - но така е при големите звезди !!

А точно колко е известна Ти ела (пята на 2 последователни турнета) ,можем да виидм и от това клипче.

http://youtu.be/QSSnSJvT5kw

 

Факти трябват , не смукане на пръсти :р

Link to comment
Сподели в други сайтове

Абеее може и на 100 турнета да е пята, но Ти ела не е от най-големите хитове на Камелия.

Аз лично обожавах тази песен, както и готиното видео, но масово песента не беше мега популярна.

Това,че Камелия има(ше) майсторство да вдига всички, когато е на голяма сцена, без значение колко голям или нов хит пее (Щипни ме) е друг върпос, но обективно погледнато и спрямо цялата й дискография, Ти Ела е далеч след топ 20 дори.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Абеее може и на 100 турнета да е пята, но Ти ела не е от най-големите хитове на Камелия.

Аз лично обожавах тази песен, както и готиното видео, но масово песента не беше мега популярна.

Това,че Камелия има(ше) майсторство да вдига всички, когато е на голяма сцена, без значение колко голям или нов хит пее (Щипни ме) е друг върпос, но обективно погледнато и спрямо цялата й дискография, Ти Ела е далеч след топ 20 дори.

 

Обективно погледнато и "С теб да бъдем пак" не е в Топ 20 на хитовете на Емилия, едва ли някой си я пуска днес и не съм се сещал за съществуването на такава песен от 100 години, но ако се появи песен със същата мелодия и auto-tune, моментално ще се кажа, че е гепено и откъде.

qp3wk4.jpg

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Без значение какви ги дрънкате, песни като "Ти ела" заради новаторско и различно звучене са се запомнили добре от миналото десетилетие! Същата работа е и с "Очакване" на Глория! Вие тук винаги сте принизявали заслугите на изпълнителие, на които завиждате, че вашите не могат да достигнат съответния им звезден статут никога!

Link to comment
Сподели в други сайтове

Обективно погледнато и "С теб да бъдем пак" не е в Топ 20 на хитовете на Емилия, едва ли някой си я пуска днес и не съм се сещал за съществуването на такава песен от 100 години, но ако се появи песен със същата мелодия и auto-tune, моментално ще се кажа, че е гепено и откъде.

Е да, много ясно, въобще не одобрявам решението да се краде смепъла. Песента на Камелия не е толкова стара, помни се. Според мен са били напълно наясно,че ще има коментари и дискусии на тази тема и затова са го направили. Като добавим и сръбския оригинал с (вече) уредени права - отново провокация. Не мисля,че Анелия има нужда песните й да излизат с подобни скандали около тях. По отношение на Пашев съм сигурен,че недобросъвестни колеги вече да го докладвали в Господарите и скоро очаквам репортаж за неговото творчество :3fdb8960598fa63e:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Да , реално Ти ела не беше най-големия хит от албума и , но за годината в която излезе си гръмна стабилно . Сега , като се замисля една В сърцето си ми ти стана доста по-голям хит , въпреки че е супер умерена песен .

Иначе Пашев е почнал много безочливо да краде !!

Link to comment
Сподели в други сайтове

Включи се в дискусията

Може да отговорите сега и по-късно да се регистрирате. Ако имате профил, впишете се сега за да публикувате с вашия акаунт.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Отговори на темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...