Jump to content

Коя е вечната звезда на поп-фолка?


Коя е вечната звезда на поп-фолка?  

152 потребители гласуваха

Нямате права да гласувате или да виждате резултатите от тази анкета. Ако искате да дадете своя глас, абонирайте се за клуба или темата. Моля, впишете се в сайта или се регистрирайте, за да гласувате в анкетата.

Препоръчани коментари

Не само Тони Дачева, ами и Нелина, и доста певци от мъжете... Не може хора, които не са наясно, да правят такива анкети. Жанрът започва преди 2005, а някои изпълнители продължава да си ги има и не са никак закъсали, въпреки че не са отишли да снимат в Куба, не правят милиони в тубата през месец с бозави комерси и не шмъркат на показ бело в Плазза.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Е, Нелина чак няма нужда, колкото и добра певица да е.

 

Тони Дачева, Глория, Слави Трифонов&"Ку-ку" бенд, Камелия, Азис, Деси Слава, Софи Маринова, Тони Стораро, Ивана, Преслава. Това са Топ 10, просто изредени, не подредени.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Според мен пък сантименталността не ви дава трезва преценка за нещата. Всички имаме спомени от детството с любими песни на Тони Дачева, Глория, Нелина и т.н, но това не прави Нелина пък специално, вечна звезда. Аз не вярвам да има човек, който да не й признае гласът и да каже, че няма нейни песни които да харесва, ама тя самата като личност не вълнува масовото общество. Много зависи сега кой какво разбира под звезда, за мен звезда може да е и човек без талант, ето например Андреа е звезда, не вечна разбира се, но звезда...

Link to comment
Сподели в други сайтове

И аз съм съгласен с вас. В смисъл Нелина беше голяма, но не толкова. Има няколко вечни песни и железен глас. Тогава освен нея имаше Румяна, Сашо Роман и т.н. Но единствените от онова време, които са големи и уникални с нещо са Глория, Тони Дачева, Камелия и Софи Маринова. Говоря наистина уникални и изпъкнали с нещо. Като трябва да отбележим, че Глория, Камелия и Софа дори пукаха и по концертни зали и т.н. с хитовете си. Останалите уви си пееха по кръчмите като днешните. Освен това освен споменатите от мен, нито една друга не е имала забележителни продажби или да кажем изяви извън България. В смисъл, нека изясним понятието голям: голям означава да си вълнувал народа и да има доказателство за това. Ето ви Глория с първият си албум има награда от вестник "Труд" мисля, че беше за продажби. След нея е Лили Иванова. Това е само пример, надявам се да ме разберете.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Няма да затварям темата, защото очевидно има някакъв интерес, но се чудя дали мога да я зануля и ако го направя дали ще можете да си гласувате наново... :scratch:

 

Още някой да добавя? :1000 (29):

image.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

Няма да затварям темата, защото очевидно има някакъв интерес, но се чудя дали мога да я зануля и ако го направя дали ще можете да си гласувате наново... :scratch:

 

Още някой да добавя? :1000 (29):

Няма смисъл, по - добре я остави, то е ясно кой за кой е гласувал. По - интересно ще е дискусията, която се получава. Иначе няма кой вече да се добави.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Гласувах за Глория.

Глория нямала хит от 10 години, а от колко е на сцената? А Преслава отколко години е на сцената? Така ги сравняват някой, че все едно и двете са стартирали по едно и също време и едната вече няма хитове, а другата продължава. Че и Глория до десетата си година пръскаше все още...

Link to comment
Сподели в други сайтове

Звездата, която е на музикалната сцена и още не е залязла. С други думи казано: най-дълго задържалата се сред актуалните без да губи позициите си - ЕМИЛИЯ.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Според мен пък сантименталността не ви дава трезва преценка за нещата. Всички имаме спомени от детството с любими песни на Тони Дачева, Глория, Нелина и т.н, но това не прави Нелина пък специално, вечна звезда. Аз не вярвам да има човек, който да не й признае гласът и да каже, че няма нейни песни които да харесва, ама тя самата като личност не вълнува масовото общество. Много зависи сега кой какво разбира под звезда, за мен звезда може да е и човек без талант, ето например Андреа е звезда, не вечна разбира се, но звезда...

Аз съм на 24, не на 104, слушам новите неща и ходя на дискотеки, но актуалните изпълнители и песните им омръзват бързо и въобще не могат да се сравнят с онези старите. Не е заради спомени. Никой не гледа сериозно на такива като Андреа, а ако мислиш, че някой 30+ й знае и една песен или тия по селата дори са я чували коя е и за какво се бори... или ако направи концерт, ще събере някаква аудитория... Лъжеш се. Ами да, не е интересна Нелина, защото не показва зърна и дори когато и тя е имала истории подобни на Преславините с Коко Динев, никога никой не е разбрал освен една шепа очевидци. Тогава ги харесваха заради песните и таланта и заради това, което са като личности, всеки си имаше стил. Сега по-скоро има интерес към личния живот, само за това ги питат по интервюта. Аз и не знам и кой човек на ниво може да се впечатли от такива лековати същества. Кефят им се на шоуто или ги възприемат чисто сексуално, но като звезди, и то в България... Виждал съм дори как пияниците гледат, като влезе Глория в бара и как я слушат, докато пее... и как гледат на актуалните кифли... И е голяма глупост, че Глория нямала хит от "Присъда".

Link to comment
Сподели в други сайтове

Всички в анкетата са вечни звезди. Анелия, Галена и Емилия обаче не ми се вписват до такива имена все още.

 

Защо пък да не се вписват? Специално Анелия и Емилия са звезди с неугасваща светлина, едната 13, а друга 16 години вече. За Галена съм съгласна, че не и е мястото там. Тя винаги е блестяла с отразена светлина, т.е с парите на някой и без особени гласови качества.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Защо пък да не се вписват? Специално Анелия и Емилия са звезди с неугасваща светлина, едната 13, а друга 16 години вече. За Галена съм съгласна, че не и е мястото там. Тя винаги е блестяла с отразена светлина, т.е с парите на някой и без особени гласови качества.

 

Емилия от 1999 ли пее? :helpsmilie:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Да, от тогава пее, че и награди за дебют взима. :wacko:

 

Аз мислех, че е от 2001 1000%20(29).gif

Ивана впрочем днес навършва 16 години на сцената.

Link to comment
Сподели в други сайтове

И е голяма глупост, че Глория нямала хит от "Присъда".

Не че нещо, но последната песен, която се пускаше навсякъде на Глория - и по коли, и по клубове и беше номер 1 в класациите беше "Влюбена в живота" и това беше 2005. Такива са моите наблюдения. Хубаво е, човек да е обективен, за да не изпада в нелепи ситуации.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Не че нещо, но последната песен, която се пускаше навсякъде на Глория - и по коли, и по клубове и беше номер 1 в класациите беше "Влюбена в живота" и това беше 2005. Такива са моите наблюдения. Хубаво е, човек да е обективен, за да не изпада в нелепи ситуации.

"Ако те няма", "Кръговрат", "Пясъчни кули" и "Ненаситна" изобщо не бяха хитове, не. "Влюбена в живота" не си спомням да е била кой знае какъв хит, но щом казваш. Това за нелепите ситуации може да го кажеш на другите, не знам кое ми е нелепото на коментара на мен. Глория няма песен, която да се пее по кръчмите, но това не значи, че няма хитове. За не знам кой път го казвам.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Боже, каква класация, какво чудо.

Питайте човек +35 за Анелия, Емилия и Галена и повечето не ги знаят.

Най-големите звезди са тези който бяха в пика + феномена Преслава.

Гласувам за:

Софи Маринова

АЗИС

Тони Стораро

Преслава

Ивана

Тони Дачева

Глория

Камелия

 

Лично и категорично заявявам, че колкото и гадно да звучи и повечето ще скочите против мен - Глория няма масови хитове като ''Стари рани'', ''Плачещо сърце'', ''Бог ли ме наказа'', ''Милиони звезди'' и дори една ''Бедни и богати''! Същото се отнася за Преслава, но тя поне има подкрепата на новото поколение и за това има толкова гласове за нея. Нищо лично, мое мнение е това.

2.jpg3.jpg8.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

Боже, каква класация, какво чудо.

Питайте човек +35 за Анелия, Емилия и Галена и повечето не ги знаят.

 

Глупости! Емилия я знаят страшно много по-възрастни хора, дори такива над 50, защото има бая известни фолклорни песни, които се харесват предимно на това поколение. В това съм се убедила лично. Да не говорим, че е участвала и в най-известните предавания, които цяла България гледа като "Шоуто на Слави", "Стани богат", "Биг Брадър", "На кафе", Шоуто на Азис", "Шоуто на Иван и Андрей" и много други. Както и по кориците на най-известните списания, дори и такива, които не са български.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Глупости са това, хората масово знаят за Галена, Анелия и Емилия. Познавам десетки хора на +35, които ги знаят..

 

Познаваш друг път. Но и това е нормално да се пише в поредната тъпа тема...

 

п.п. Модераторите може да му я оставят темата на новобранеца, че ще си помисли как го цакат преднамерено, а не е така.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Включи се в дискусията

Може да отговорите сега и по-късно да се регистрирате. Ако имате профил, впишете се сега за да публикувате с вашия акаунт.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Отговори на темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...