Jump to content



VIP Brother 2015


Fast

Препоръчани коментари

Аз сега, четейки поста ти, се сещам и за друго. Явно всеки от тях държи много на своите професионални успехи и да ги подчертава. Седейки затворени по цял ден, явно понякога изчерпват темите на разговор за деня, дават на късо и почват да си изреждат постиженията. Само че почва едно надговаряне, едно изразяване на съмнения в успеха на другия... Дали пък не лъже или преувеличава. Ритонците нещо се хвалиха. Кичка ги захапа, че не са събрали хора - те й го върнаха за Сизър. За мен това е изключително дребнаво. Кичка беше права да се защити за нещо, което се е случило, но по-скоро би си спестила всичко това, което й се изсипа после, ако беше махнала с ръка. Може би се засегна още от онази мисия, дето Иво ги степенуваше. А може да е било трик да я изкарат извън нерви. За мен един човек, когато постигне даден успех, може да му се порадва, да го констатира и в същия момент да го забрави и да продължи напред към следващия. Докато Кичка има едно качество, което колкото и да я подкрепям, признавам си, не ми харесва - злопаметна е и много дъвчи една тема. Обича да спори с часове. Аз я гледах и в Музикална академия. Пич си е, докато не захапе - захапе ли, не пуска. Може би животът я е научил така. Тя просто иска своето, не чуждото. И си мисли, че като спори, някой ще я чуе, но не те ли чуят с първата дума, след сто и първата е много вероятно да постигнеш обратния ефект.

 

Та... ти ми напомни за тежестта на успехите преди 89-те. Тогава е имало едни спънки, сега има други. Комунистическата система е била много ограничаваща. Самата Кичка е потърпевша, защото още тогава не е търпяла рамки. Но от друга страна са имали доста привилегии - давали са им ефир, пазар в Съюза, отчитали са им всичко от плочи, имаше и Концертна дирекция, апартаменти са получавали. По-късно дойдоха мутрите и чалгата и онези полудяха. Спорен мен дали метреса на Тато и Политбюро или метреса на ВИС2 и СИК - никаква разлика.

Този пост съм го пропуснала, а имам какво да отговоря. Като цяло съм съгласна с теб - Кичка е провокирана. Тя е и лесна за провокиране, не само заради характера си, но и затова, че той и най-вече неговата разновидност в подобни обстоятелства на затворено общество, е позната на авторите на предаването заради участието й в "Музикална академия". Казвам разновидност, защото никой не може да ме убеди, че не проявяваш черти, които в реалния живот не би проявил или по-скоро реакциите ти се изострят, когато общуваш с едни и същи хора и знаеш, че всяка твоя стъпка и дума се следи от милиони.

С втората част от поста ти също няма как да се съглася. За мен 90-те са един доста несполучлив expansion pack на Комунизма и успехите, постигнати тогава, са ми доста по-съмнителни и от тези по време на управлението на Бай Тошо. Най-вече защото преди 89-та са се уважавали ценности, които след падането на режима тотално умират и се извращават.

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • Отговори 2,3k
  • Създадена
  • Последен отговор

Топ коментиращи в тази тема

Топ коментиращи в тази тема

Странно ми е как с няколко човека тук имаме доста сходни разбирания за живота, а отражението им в личности, които харесваме (от чалгата и Вип Брадър, защото за друго не сме писали, може и да има съвпадения) е коренно различен. В мен ли е проблема, на нещо друго ли се дължи - не знам.

 

Добре, обяснете ми, как вие, които смятате, че няма предначертаност и че човек трябва да е целеустремен и да се развива, харесвате баба Кица, която е получила много неща даром (в никакъв случай всичко, но не малко, първо като комунистическа певица, по-късно като съпруга на богаташи), не се стреми да се развива (кариерно: отказва да пее чужди песни (Ритон също, но тях май никой от нас не ги харесва); личностно: отказва да се пребори с някои свои слабости и да излезе от зоната си на комфорт), търси оправдание в другиго за неуспехите си и не успява да пречупи нищо извън призмата на собствения си светоглед?

Аз мисля, че на всички тук мненията и ни се припокриват, и разминават от време на време. И всеки в даден момент и дадено свое настроение и състояние на мисълта вижда отстрани някого по по-различен начин, отколкото друг би го видял. Винаги има и ще има противоречия, защото такава е и човешката същност. Аз не мога да кажа, че съм защитник на Кица, защото както видяхте, изредих и слабостите й, с които има да се бори. Всеки има да се справя с някакви свои демони и в случая съпоставяме плюсове и минуси. Просто за момента повече съм склонен да оправдая нея, но не и напълно и не за всичко, защото нищо не е черно-бяло. То се вижда, че жената се е борила. Със сигурност някои неща е получила и наготово. Но кой не е? Друг за друго за е борил и друго е получил или не е наготово. Повечето хора заемат крайна позиция - на фенове или осъдители на някого, аз поне се опитвам да гледам нещата от някаква средна позиция. Не можеш да кажеш, че нещо е само хубаво или само лошо.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Между другото исках да те поздравя за мнението. Най - накрая разбрах гледната ти точка защо не я харесваш Кичка. Явно за теб тези неща, които е издънила са важни, те и за мен са, но не чак дотам. Нека ти споделя за нея как аз виждам нещата:

 

1. По времето на комунизма нищо не е било съвсем даром. В смисъл за една жена от бедни квартали си е имало цена и по това което гледам, а именно високото й его и самочувствие, смятам, че бая са я мачкали.

 

2. Кариерно съм съгласен. Сега тя може да се има за най - великата (ебал съм й майката на тия от естрадата, те всички се имат), но не е. А това, че отказва да пее чужди песни е защото я е срам да не се изложи, нали пробва некви народни и я направиха на гъз, че не се справя. И затова, тя сигурно си ги пее у тях, но този страх ни сковава, а не бива да е така. Няма нищо лошо да се изложиш. Е Джена падна на сцената, Лили падна в Олимпия (Франция) и кво, станаха и продължиха. Но някои вредни навици и неща умират трудно.

 

3. Кичка е егоист. Тя е егоцентрична и себична, това е факт, но за да излезеш от зоната си на комфорт трябва някой на когото вярваш да те изкара от там. Пример е Вулева. Виж майка й как беше там и я пушваше напред. Но това е майка й, тя й вярва на 300%. Кичка се е филмирала, тя мисли, че всички там са врагове и я мразят. И това може и така да е, защото те всички до един са там да спечелят. А кораба майка ББ им дава тон "всички срещу бабче". Няма как да се случи с човек като Кичето в този случай. Ако типажа беше друг, може би ;)

Радвам се :) Между другото искам да изразя възхищението си към Кичка за две неща, за да не кажете, че съм тотален хейтър. Първо уважавам много това човек да може да се самоиронизира, а тя го умее доста добре и много съм се забавлявала с някои нейни реплики. Второто е, че въпреки обидните епитети, които понесе, тя почти не си позволи да използва такива за другите. Аз това не го умея, видя се, че на няколко пъти я нарекох по същия начин, по който я наричат и онези в Къщата.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Между другото исках да те поздравя за мнението. Най - накрая разбрах гледната ти точка защо не я харесваш Кичка. Явно за теб тези неща, които е издънила са важни, те и за мен са, но не чак дотам. Нека ти споделя за нея как аз виждам нещата:

 

1. По времето на комунизма нищо не е било съвсем даром. В смисъл за една жена от бедни квартали си е имало цена и по това което гледам, а именно високото й его и самочувствие, смятам, че бая са я мачкали.

 

2. Кариерно съм съгласен. Сега тя може да се има за най - великата (ебал съм й майката на тия от естрадата, те всички се имат), но не е. А това, че отказва да пее чужди песни е защото я е срам да не се изложи, нали пробва некви народни и я направиха на гъз, че не се справя. И затова, тя сигурно си ги пее у тях, но този страх ни сковава, а не бива да е така. Няма нищо лошо да се изложиш. Е Джена падна на сцената, Лили падна в Олимпия (Франция) и кво, станаха и продължиха. Но някои вредни навици и неща умират трудно.

 

3. Кичка е егоист. Тя е егоцентрична и себична, това е факт, но за да излезеш от зоната си на комфорт трябва някой на когото вярваш да те изкара от там. Пример е Вулева. Виж майка й как беше там и я пушваше напред. Но това е майка й, тя й вярва на 300%. Кичка се е филмирала, тя мисли, че всички там са врагове и я мразят. И това може и така да е, защото те всички до един са там да спечелят. А кораба майка ББ им дава тон "всички срещу бабче". Няма как да се случи с човек като Кичето в този случай. Ако типажа беше друг, може би ;)

1. Не сме съвсем сигурни за произхода й - от беден квартал ли е, от къде е. Няма как току-така да влезеш в такива среди. Имаш или нямаш талант - трябва някой да те препоръча или поне да ти се даде шанс, защото със сигурност мнозина са се пробвали. И сега е така. Да ти кажа ли, че аз работя в една от най-големите автокъщи в София по принуда, а имам журналистическо образование и искам да се развивам в тая сфера. Да ти кажа ли колко пъти се пробвах в журналистическата гилдия и колко пъти ми се показа вратата, и то не защото съм некадърен или не го искам силно до края... а защото има кандидати с по-стабилни връзки? И както казва Глория: "И сега какво, да вземем да плачем ли?". Това беше идеята на написаното от мен одеве, а че именно понякога съдбата друго ти осигурява, поне за момента. И може би е с някаква цел. Като цяло в България трябва да се продадеш - разбирай го както искаш. Дали в натура, дали в кеш, дали да свършиш услуга, за да ти признаят нещо или да те бутнат някъде. Като цяло казвам. Не мисли, че не са правили жертви със себе си по време на комунизма, за да се задържат. Просто тогава не е имало такъв информационен поток и повечето действия са се потулвали, а за пред обществото се е давал вид на някакъв ред, което ми идва малко лицемерно. Да не говорим и че западното влияние не се е допускало. Така да живееш като в консерва не е било оферта, затова и Кичка го е отнесла още тогава, но трябва да ви снимам интервюто. Затова и написах, че тези хиляди бракове не са ей така просто.

 

2. Кога Кица е отказвала да пее чужди песни? Това съм го пропуснал. Тя в Музикална академия пя достатъчно. Здравко отказа в Брадъра, което е някакъв вид честолюбие, но и някакъв вид снобария. Ето, пак опираме до там, че монетата винаги има две страни и в случая се тълкува и по двата начина. Няма вярно и грешно. Това не е тест по математика.

 

3. Хората са казали - куче, което лае, не хапе. Кичка просто заема отбранителна позиция. Други са й грешките, не и самозащитата. По-притеснителни са други персонажи в предаването, по-прикрити и коварни в намеренията си. Примерно Ернестина. Тия съвсем благите и хрисимите са по-опасни и винаги се дънят и прозират в един момент.

Link to comment
Сподели в други сайтове

С втората част от поста ти също няма как да се съглася. За мен 90-те са един доста несполучлив expansion pack на Комунизма и успехите, постигнати тогава, са ми доста по-съмнителни и от тези по време на управлението на Бай Тошо. Най-вече защото преди 89-та са се уважавали ценности, които след падането на режима тотално умират и се извращават.

Има едно леко тежко четиво, говоря като обем - Задочни репортажи на Георги Марков. Там е цялата мръсна истина за комунизма.

Ако нашите родители и баби и дядовци са доволни, че е имало работа за всички тогава и някакво спокойствие и ред, то това е единственият плюс и той не измива срама от другите грозни истини, които са се мъчили да прикрият, горейки архиви и досиета, но това е друга тема на разговор. Казвам го само защото със сигурност засяга и естрадата.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Първо да се извиня за двойния пост, надявам се някой друг да пише преди да публикувам :D

Защо съдите дали човек е добър/лош по един негов житейски избор? Дори не знаем дали е избор или пък лошо стечение на обстоятелствата.

Аз познавам доста хора, които не са имали деца или не искат да имат. Да, част от тях го правят заради желание да изграждат кариерата си, други го правят от някакъв стремеж да придобият неща, за които едно дете ще им попречи. Трети нямат деца заради нещо неприятно, която са изживели - независимо дали става дума за спонтанен аборт или психическа травма. Даже не включвам и здравословните проблеми, които пречат на това да имаш дете. Това обаче НЕ СА лоши хора - те са просто хора, направили по-различен избор.

Съжалявам, че ще се наложи да ви изненадам неприятно на такава късна възраст, но за съжаление светът не само бял или черен. Има много нюанси помежду им и най-просто казано, може да имаш 10 деца, а да си егоцентрик и изверг, може да нямаш нито едно, а да си най-чистата душа. Мислете извън стереотипите, колкото и да ви е трудно.

 

Не знам какъв човек трябва да си за да не искаш да имаш след теб поколение, без значение по какъв начин. И аз познавам хора, които са на възраст и нямат деца и нещо като цяло им куца. В крайна сметка за да не искаш да оставиш поколение след себе си, твой наследник, какъв човек трябва да си ?! Това че ще ти попречи на кариерата не е сериозно, а е егоизъм..това за спонтанния аборт също не е оправдание, защото има други начини, които също важат и за здравословните проблеми. Да, тези хора не са лоши хора, но както казах, нещо им куца.

И баба ти Кица, нищо не е получила даром.

Във ВИП-а е изкуствена среда, това не е реална среда и не приемам че трябва да си мълчиш, когато става въпрос за неща, които са свързани с професионалното ти израстване и съответно са истина. Все пак е ВИП БРадър и това да те обвиняват, че лъжеш или както каза Здравко: Пяла тя, друг път, лъже, тя дори не знае пътя до там, е основателна причина да потърсиш начин истината да излезе наяве. Всъщност от Сизърс палас почна цялото настройване срещу Кица.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Жалко, че не ме избраха да се свържа с Преслава, можех да я питам по-интересни неща от мацките, с които се свърза.. "много сте сладки с Гъмов", "пратих ти покана във фб", "знам, че ти досаждам, но бих се радвала понякога да ми отговаряш и да ми виждаш снимките"..

Link to comment
Сподели в други сайтове

Capture.png

 

Уважаеми Big Brother Bulgaria, разбирам, че в пети клас сте пропуснали часовете по български, затова сега аз ще се опитам да оправя пропуските. Думата "краЙ" се пише с Й, както и коИто се пише с И, когато говорим за множествено число.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Имаше жива връзка с въпроси от зрителите.

 

П.С Сега видях, че още продължава.

 

Така ли, не знаех. Сега пробвам и аз да гледам, ама нещо не тръгва. Дали защото съм в чужбина... :mf_surrender:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Така ли, не знаех. Сега пробвам и аз да гледам, ама нещо не тръгва. Дали защото съм в чужбина... :mf_surrender:

 

Те ги пускат на интервали един по един и в промеждутъците го спират, да не би да си улучил такъв момент? Иначе сигурно довечера или утре ще го излъчат в редовните епизоди.

image.jpg 116.jpg image.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

Те ги пускат на интервали един по един и в промеждутъците го спират, да не би да си улучил такъв момент? Иначе сигурно довечера или утре ще го излъчат в редовните епизоди.

 

Незнам, може и такъв да съм улучил, въпреки, че вече 2-3 пъти пробвам. Да, то ще се излъчи.

Link to comment
Сподели в други сайтове

- Преслава: запиши се като се обадиш по skype днес между 11 и 12 сутринта

- Гъмов: запиши се като се обадиш по skype днес между 12 и 12:30 ч.

- Светлана: запиши се като се обадиш по skype днес между 12:30 и 13 ч.

- Люси: запиши се като се обадиш по skype днес между 13 и 13:30 ч.

- Ернестина: запиши се като се обадиш по skype днес между 13:30 и 14 ч.

- Кристина: запиши се като се обадиш по skype днес между 14 и 14:30 ч.

- Джино: запиши се като се обадиш по skype днес между 14:30 и 15 ч.

- Дует „Ритон“: запиши се като се обадиш по skype днес между 15 и 15:30 ч.

- Кичка: запиши се като се обадиш по skype днес между 15:30 и 16 ч.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Леле, точно пък Преса да седне да обсъжда театъра на Кичка. Тя от както е влязла друго освен да играе не прави. Май забрави къв театър тя направи на 30 септември, и какъв театър играе сега с Гъмов. След като тя не спря да играе, НЯМА ПРАВО ДА ОБСЪЖДА ДРУГИТЕ!
Link to comment
Сподели в други сайтове

Леле, точно пък Преса да седне да обсъжда театъра на Кичка. Тя от както е влязла друго освен да играе не прави. Май забрави къв театър тя направи на 30 септември, и какъв театър играе сега с Гъмов. След като тя не спря да играе, НЯМА ПРАВО ДА ОБСЪЖДА ДРУГИТЕ!

 

Абсолютно! Гъмов още копае в дъното, ебахти и говедото е тоя, след всичко, с което я нерече сега иска и да го прегръща! :mf_surrender:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Guest
Тази тема е затворена за нови коментари.
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...