Jump to content

Планета Пайнер с концерт в Арена Армеец


Препоръчани коментари

Всъщност някой пя ли на плейбек на този концерт или всички бяха на живо?

И още нещо - като гледам хората как се дерат на "Болка в минути" на Константин и на ретро хитовете... Има надежда за тази музика, макар и малка. Явно не е виновна публиката в крайна сметка. Публиката може да бъде научена. Но това трябва да се направи от продуцентите, диджеите и изпълнителите.

 

От много години се говори какво трябва да се направи, но трябва да го направи продуцента, а той не иска, щото така му е по-евтино. Всъщност, никакви нови песни почти не се пяха, а само ретро хитове и по-значими токива от посредните години. Това не бе РД на Планета, а бенефис "25 години Пайнер". С новите песни и това нямаше да го има. Днес няма хитове и затова си въртят все старите по такива мероприятия. Това е положението....

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

От тази година се пяха "Грешната", "Барабанче", на Татяна двете песни, на Теди Александрова двата дуета със Силвър, "Копие", дуетът на Емануела и Кали, двете песни на Константин, дуетът на Цветелина Янева и Килата, "При теб ми е сърцето", "Генерал", "Селфи", "Парата ако хвана", "Бум", "Джале, джале", "Ти къде беше", "Цунами", "Сменяй ме", "Няколко рокли", Трио Сопрано+Устата и "В твоите очи". 23 песни, не са малко, но липсваха някои.

 

Щеше да е перфектно, ако имаше още 1000 човека, че да се запълни терена и четирите реда отстрани, и ако не беше толкова дълъг, за да не се налага хората да си тръгват по-рано. Това са двете неща, другото беше на ниво. И те бяха постижими - ако не чакаха случката в Русе, че да се сетят да рекламират събитието, ако не чакаха 30-ти, за да пуснат първите четири реда, и ако не бяха цели песни, които не беше нужно да бъдат изпълнени целите.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Ивана защо е била на плейбек?

 

Най-после някой да зададе правилният въпрос. :whistling: Знаеш ли, доста хора бяха със синбеци и плейбеци, а Дани Милев просто акомпанираше отгоре.

 

Измамата е сериозно престъпление, но пък в такава какафония минава за истина. Никога нямаше да го разбера, ако не бях в залата.... :roll1:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Най-после някой да зададе правилният въпрос. :whistling: Знаеш ли, доста хора бяха със синбеци и плейбеци, а Дани Милев просто акомпанираше отгоре.

 

Измамата е сериозно престъпление, но пък в такава какафония минава за истина. Никога нямаше да го разбера, ако не бях в залата.... :roll1:

 

Ивана е била на плейбек в ретро частта ли? Кои са останалите такива? По твоя преценка ест, защото е трудно да се каже със сигурност.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Учудва ме, че е така. Ето например Емилия с песен на Оцко си беше изцяло на живо - даже женския вокал си беше на живо и той, докато например при "Бум" е акомпанимент съм сингбека. Не виждам причина защо Ивана от всички изпълнители, е имало нужда да бъде на плейбек.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Ивана е била на плейбек в ретро частта ли? Кои са останалите такива? По твоя преценка ест, защото е трудно да се каже със сигурност.

Емануела също е пуснала плейбека, но в първата част. Тя, Константин и Ивана (поне на "Шампанското", не знам за "Кръчмата" как стоят нещата). Малина пък за първи пее на живо, макар и само на "Студ". Даже Теди Александрова и Джулия са били на живо. Смятай за какво става въпрос.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Ивана е била на плейбек в ретро частта ли? Кои са останалите такива? По твоя преценка ест, защото е трудно да се каже със сигурност.

 

Не плейбек, но и засече синбека. Тогава колегата до мен пръв зацепи, че нещо има и като се заслушахме.... Дани просто дрънка отгоре върху синбека. Даже се направи, че нещо китарата му и има и кабел е прекъснат. Извади буксата и сложи друга, че дори китарата смени. Но това бе достатъчно, за да започнем да слушаме и при другите как е. Анелия, Илиян и Борко бяха 1000% на живо откъм музика, но повечето от останалите в ретро частта.... :whistling: Което не променя факта, че Ивана помля младите колежки и само Галин и Фики може да се каже, че получиха по-добър прием със сигурност.

Link to comment
Сподели в други сайтове

При Галена изцяло на живо са "Знам диагнозата" и "Кой", при "В твоите очи" е само акомпанимент. А клипче на "Утешителна награда" още няма никакво.

 

Иначе Фокси, заслушай се в пеенето на Ивана на "Шампанското". 1:1 е със студийната версия, а Ивана 1000 пъти я е пяла тая песен на живо и нито един път не е звучала като в студио.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Не плейбек, но и засече синбека. Тогава колегата до мен пръв зацепи, че нещо има и като се заслушахме.... Дани просто дрънка отгоре върху синбека. Даже се направи, че нещо китарата му и има и кабел е прекъснат. Извади буксата и сложи друга, че дори китарата смени. Но това бе достатъчно, за да започнем да слушаме и при другите как е. Анелия, Илиян и Борко бяха 1000% на живо откъм музика, но повечето от останалите в ретро частта.... :whistling: Което не променя факта, че Ивана помля младите колежки и само Галин и Фики може да се каже, че получиха по-добър прием със сигурност.

 

Тоест не че са били на плейбек, просто сингбеци с малко живи инструменти отгоре?

Link to comment
Сподели в други сайтове

Тоест не че са били на плейбек, просто сингбеци с малко живи инструменти отгоре?

Не, не, всички без Константин, Емануела, като излиза солово, Ивана и Малина на новата песен си бяха на живо пеещи. При акомпанимента от бедна някои песни са върху синбека, а други изцяло изсвирени.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Тоест не че са били на плейбек, просто сингбеци с малко живи инструменти отгоре?

 

Иманно, именно, но на Дани бенда са много добри слухари и почти не се усеща как просто играят отгоре. Другият бенд, този на Илиян, който е откъм моята трибуна на сцената, са си кръчмарски музиканти и там не става по този начин, трябва си изцяло на живо. Дори на "Тупалка", когато дойде момента за солото на тромпета, Илиян подкани тромпетиста си, като го нарече по име и той започна солото. При Милко Калайджиев и Борко същата работа. Някак при тях се усети разликата с предни концерти. Това говорене с бенда, комуникацията, въобще друга история, която досега само от Слави и "Куку бенд" сме виждали.

 

п.п. "Утешителна награда" не беше много добре и затова я изтрих още в залата. Трябваше да си пее "Стара каравана"....

Link to comment
Сподели в други сайтове

Така е, не всеки може като кака Гло - 3 часа на живо с бенда. :Vishenka_05:

Е, и тя си имаше някои песни на плейбек, но това не променя нищо. Наистина не всеки може като нея. :Vishenka_05:

Link to comment
Сподели в други сайтове

"Носталгия" се сещам. Трябва да разгледам пак. Май и "Благодаря". Аз не говоря за кой знае колко, но все пак имаше.

Глупости.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Чак сега чувам, че Ивана е била на плейбек.... в залата по никакъв начин не се усети. Три дни подред са репетирали с бенда преди концерта. Не мога да го проумея и съм сигурен, че не е бил такъв плана. Няма логика двете най-пяти от нея песни по участия да са на плейбек. И на моменти се чува как се опитва да надвика записа, което още повече ме води на мисълта, че далеч не е планувано да бъде така.
Link to comment
Сподели в други сайтове

Чак сега чувам, че Ивана е била на плейбек.... в залата по никакъв начин не се усети. Три дни подред са репетирали с бенда преди концерта. Не мога да го проумея и съм сигурен, че не е бил такъв плана. Няма логика двете най-пяти от нея песни по участия да са на плейбек. И на моменти се чува как се опитва да надвика записа, което още повече ме води на мисълта, че далеч не е планувано да бъде така.

Да, и аз не виждам защо би ги пяла на плейбек. Особено на "Шампанското" само от 2010 насам има 3 живи изпълнения по концерти, няма логика сега да е на плейбек.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Да, и аз не виждам защо би ги пяла на плейбек. Особено на "Шампанското" само от 2010 насам има 3 живи изпълнения по концерти, няма логика сега да е на плейбек.

 

Има нещо... със сигурност има нещо, което се надявам да се разбере, защото не може да се руши имиджа на Ивана по този начин, специално със плейбек изпълнения, които никога не си е позволявала, освен ако не представя нова песен. Смущенията по време на едното акапелно изпълнение също ме озадачиха. И въпреки всичко, дори да има опит за някакъв саботаж, тя си остава най-добре приета от певиците.

Няма да се учудя ако в момента на излизането е разбрала, че са пуснали плейбека.

Няма логика да откриеш ретро частта с бенда и дори музиката да не ти е изсвирена с него, а да си репетирал три дни преди това.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Има нещо... със сигурност има нещо, което се надявам да се разбере, защото не може да се руши имиджа на Ивана по този начин, специално със плейбек изпълнения, които никога не си е позволявала, освен ако не представя нова песен. Смущенията по време на едното акапелно изпълнение също ме озадачиха. И въпреки всичко, дори да има опит за някакъв саботаж, тя си остава най-добре приета от певиците.

Няма да се учудя ако в момента на излизането е разбрала, че са пуснали плейбека.

Може би е била болна? При подвикванията не ми звучи, ама знае ли човек.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Включи се в дискусията

Може да отговорите сега и по-късно да се регистрирате. Ако имате профил, впишете се сега за да публикувате с вашия акаунт.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Отговори на темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...