Jump to content



Как ще се отрази забраната на поп-фолк концерта на Пайнер върху жанра


Ще повлияе ли забраната на поп-фолк концерта на Пайнер върху жанра?  

75 потребители гласуваха

Нямате права да гласувате или да виждате резултатите от тази анкета. Ако искате да дадете своя глас, абонирайте се за клуба или темата. Моля, впишете се в сайта или се регистрирайте, за да гласувате в анкетата.

Препоръчани коментари

А, значи не търси скандала, не иска разправии, не обича да се заяжда, обича мира и тишината. Не съм забелязал това нейно спокойствие.

 

 

Аз "Камелия не търси скандала, не иска разправии, не обича да се заяжда, обича мира и тишината, не си ли забелязал това нейно спокойствие?" ли написах, че ми отговаряш така? :1000 (29):

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • Отговори 52
  • Създадена
  • Последен отговор

Топ коментиращи в тази тема

Топ коментиращи в тази тема

Няма да се отрази драматично. Чалгата винаги е била тикана в ъгъла. Както се казва - нищо старо не е забравено и нищо ново не е научено. Просто сега се намери един кмет, който хептен не я понася, а и се подмазва на "интелигенцията" в Пловдив заради предстоящите избори. С риск да бъда заклеймен, аз смятам, че чалгата "по рождение" така да се каже, няма място на голямата сцена.

Първо, защото в България понятието "голяма сцена" е твърде въображаемо. Кое е голяма сцена - тия сбирки, които правят попаджиите голяма сцена ли са? Или площадите, където концертите са без вход? Може би само Армеец може да се впише донякъде в моите представи за "голяма сцена" - със сериозни цени на билетите и значителен брой места.

Второ, точно в това й е чарът на чалгата за мен - това е музика за масите, музиката на народа, музиката, която масовата част от населението слуша на купони, слуша когато му е кеф и иска да се катери по масите, когато си е налял ракията и си яде кебапчетата. Затова са ми много смешни чалгарчетата, които плюят певиците, че музиката им миришела на кебапчета и кюфтета. Ами че тя цялата чалга е основана върху кюфтета и затова народът я обича. Много големи европейци станахме, едно време все синьо сирене и хайвер са яли нашите родители. :D В тая връзка имам един приятел, който е фен на Цеца и го карах да ходим на концерта, а той ми каза" Е кво да правя там, аз обичам Цеца да я слушам като си пия ракията и си ям салатата. Пак казвам, за мен точно в това е чарът на тая музика.

Трето, чалгата стана такъв фактор, точно защото беше забранена и недостъпна в началото. Всяко забранено и недолюбвано нещо е по-интересно. Така че тая забрана сега със сигурност няма да се отрази зле. Естествено с времето интересът лека полека преминава, но кой знае какъв спад аз не виждам. Кръчмите и дискотеките се издържат от чалга години наред и няма изгледи това да се промени скоро.

Четвърто, на чалга-турнетата, а и на концертите като цяло модата им мина, защото клубовете ги изместиха. По концерти принципно ходят или по-възрастните да слушат певците от тяхното си поколение (защото няма къде да ги слушат и виждат иначе), или най-малките, които не ги пускат в дискотеките. Преслави, Галени, Джени, Фикита са през 2 седмици в големите градове. Какво да ида да им слушам после и на концерт? В малките градове пък концерти не се правят отдавна. Старото поколение певици, които не ходят по клубовете често, са натикани в тия общи концерти колкото да не е без хич. Така че и тяхната фенска маса няма мотивация да ходи на концерти.

 

В крайна сметка от тази забрана ефект или дефект няма да има никакъв. Участията на гореизброените няма да намалеят, дискотеките няма да се изпразнят, по предаванията няма да спрат да ги канят, Крисковите и другите паляци по-обичани няма да станат. Това последното ми е друга любима тема. Националните медии не спират да ги налагат тия подобия на звезди, ама ефект май няма особен. Пример: В Като 2 капки вода - Азис винаги беше пред Криско по зрителски вот, а най-лансираната и въртяна като много голяма певица Жана Бергендорф отнесе най-много хейт, защото то бива-бива налагане, ама да им въртят песните нон-стоп и да ги хвалят от сутрин до вечер има обратен ефект.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Със сигурност няма да се отрази положително. Кой в чалга индустрията има способността да обърне ситуацията в положителна насока - никой. А и самата ситуация е крайно неприятна. Обществото е до такава степен обработено от пропагандата, че дори когато чалгарите са жертва на явна несправедливост, никой няма да изпита симпатии към тях като мъченици, страдащи бунтари или тем подобни. Все едно новина за циганин, пребит до смърт от скинари - най-много един процент от хората да изразят съчувствие към него, а останалите 99 ще кажат - "Така му се пада на гнусния мангал!"...

И понеже съм изучавал маркетинг и разбирам туй-онуй, "Пайнера" направи грубата грешка да се капсулира в една толкова тясна и толкова уязвима ниша. При положение, че чалгата през цялото си съществуване е маргинализирана, той по този начин се оставя на милостта на общественото мнение към нея. И понеже Митьо е преди всичко бизнесмен, можете да се простите с надеждите, че настоящите събития ще доведат до появата на повече "стойностни проекти". Не че такива има в последните години, но "стойностните проекти" са чужди на пубертетите, дето искат електро-траш и комерс, а тези, дето мразят жанра, така и така ще ги отхвърлят, заклеймявайки ги като "чалга". Тъй че Митьо ще продължи да бълва типа продукция, който му носи пари в настоящето.

Струва ми се, че забраната ще има отрицателен ефект - един грандиозен психологически удар върху чалга "творците".

P.S. Фокси, какъв е според теб мотивът "политическата класа да е набутала чалгата в ъгъла"? Все ми се струва, че трябва да има и по-мащабна причина от скарването на Пайнера и Тиквоча около кметските избори през 2011.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Големи небивалици изписа! Първо казваш, че голямата сцена не е за чалгата, а в същото време тя била масов жанр? :mf_surrender:

Фолкът у нас явно не е масов жанр, щом като хората НЕ дават пари за него, не ходят по концерти, защото няма такива. Винаги е 50/50 отричан и обичан.

Ако беше масова, щеше да е като в Сърбия - там си пеят, имат едно 10 телевизии само за този жанр, правят концерти по зали и стадиони, всичките им местни реклами са с музика от техни песни, което и радио да пуснеш - все тази музика звучи.

 

За всичко са виновни продуцентите, монополът, който настъпи след 2002 и певиците с мутрите до тях - да не се залъгваме, едно време певиците нямаха за мъже мутри - вижте Сашка Васева, Петра, Глория, Екстра Нина, Румяна - те са им пяли на ушенце, но нищо друго. А сега директно се налива - от сватба в кариера.

Не може ти да си държиш продукцията едва ли не затворена в сейф и да очакваш този жанр да се развива. Пайнера нито умее да продуцира, нито да продава.

Той е типичният български селски бек бизнесмен, който е попаднал в точното време с точните покрай него хора - такива в България бол, прости, без реална представа за нещата и план за развитие. За това скандалът с този концерт няма никак да се отрази, защото той е ограничен и не осъзнава причината за тази забрана.

Пратил Кали да каже, че е дискриминация... дори не умее да се защитава, но по-скоро се усеща безсилието в него и липсата на каквато и да е подкрепа.

Като е масов жанр - защо в Пловдив нямаше някакви протести? Защо не ходиха хора да го защитават жанра в медиите? Защо певачките на Пайнера не се съюзиха някак си и не си защитиха името??? В момента те си плюят на целия труд, на кариерите си и на "успехите", които навират в очите на хората.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Големи небивалици изписа! Първо казваш, че голямата сцена не е за чалгата, а в същото време тя била масов жанр? :mf_surrender:

 

А кой е по-масов жанр според теб от чалгата?

И да, не е за голямата сцена. Чалга не се слуша, седнал на удобния стол в НДК. Тя не е "проектирана" за там. ;)

Това за сърбите е въпрос на манталитет и народопсихология. Написах го и горе - ние се правим на големите европейци, приказката за жабата и вола я знаеш сигурно.

Link to comment
Сподели в други сайтове

А кой е по-масов жанр според теб от чалгата?

И да, не е за голямата сцена. Чалга не се слуша, седнал на удобния стол в НДК. Тя не е "проектирана" за там. ;)

Това за сърбите е въпрос на манталитет и народопсихология. Написах го и горе - ние се правим на големите европейци, приказката за жабата и вола я знаеш сигурно.

Какво имаш предвид под "чалга"?

Аз и моите приятели често, пиейки си кафето, слушаме Преслава, Галена, Глория, Емилия, Анелия, Джена, Алисия, Цветелина Янева и айде да не изброявам повече, че ще пропусна някого и фенчетата му ще ме нападнат. Мисълта ми е, че нищо, не пречи да си седнеш удобно на един стол в зала и да слушаш поп-фолк. Реално единственият проблем е това, което си написал - правим се на много възвишени и отхвърляме чалгата като нещо селско и долнопробно, а всъщност всеки се размазва на Фики и компания... Аман вече от дървени фолосфи, псевдо интелектуалци, сноби и лицемери!

 

И за протокола - средата ми е от образовани, умни, работотещи, амбициозни, развиващи се млади хора.

 

Пс: Извинявам се ако имам някакви правописни грешки, но пиша от телефона, а не ми се отдава особено. :3fdb8960598fa63e:

image.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

Искам да ви кажа, че ако Пайнер се ръководеха от този форум, отдавна да са фалирали.. :mf_surrender:

Ще напиша, някой неща като обективен потребител на тая музика, БЕЗ любимки и без пристрастия:

 

1.Пайнер НЕ Е държавна организация и не са длъжни да мислят за поколението, настроението в обществото и т.н..Да от морална гледна точна е редно, но от друга страна това си е бизнес като много други и Пайнер не са длъжни на никой, те ръководят бизнеса си, както пожелаят. Не се издържат от парите на данъкоплатеца, за да се съобразяват с общественото мнение.

 

2.Поп-фолк, та поп-фолк, всичко му казват, "чалга" и приемете тая дума, точка! Това е най-слушаната музика в БЪлгария и едвали скоро ще се промени! Излезте и вижте, какво става по чалотеките, това са най-скъпите заведения за музика и са пълни. Хората знаят всички песно, НО те не ходят на концерти и турнета!! И това не значи, че чалгата замира, а че просто се консумира по друг начин.

 

3.Участията на изпълнителите и огромните гледания за фактор за това, че чалгата продължава да е номер 1 в България.Кой друг прави по 10 млн гледания???

 

4.На концерти и турнета ходят мангали, вманиачени чалгари и малки деца, престанете да съдите по това за чалгата-това вече не е фактор..Аз също се интересувам от тая музика, но не бих стъпил на концерт и повечето са така Аз познавам толкова хора, знаещи на изуст всички песни, а нямат представа, че Пайнер правят концерти и т.н

 

5. Щом песните на Теди Александрова стават хитове-значи има търсене на това!!! И името на чалгата развалиха не такива като Теди Ал, а такива като Камелия, която сега реве по медиите, но тя е може би първата, която заложи на секс, цици, задник и простотия за да има някакъв успех преди години. Така, че винете тея като нея, а не новите, които просто следват модела!!!

Link to comment
Сподели в други сайтове

Ще се отрази зле на компанията и нейния имидж, от което само трябва да си сверят часовника и да влязат отново в правия път. Иначе това ще стане тенденция.

 

А относно феновете - някои определено ще пият успокоителни без поредното чалга ревю на идолките си.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Искам да ви кажа, че ако Пайнер се ръководеха от този форум, отдавна да са фалирали.. :mf_surrender:

Ще напиша, някой неща като обективен потребител на тая музика, БЕЗ любимки и без пристрастия:

 

Пиши, когато се ограмотиш първо, че нещо ти куца множественото число.

 

Хич не си обективен, защото ако си - ще знаеш, че никой не го ебе за "чалгата". А как се консумира - само с пиене и кифли.

Не те знам на колко години си, но разсъжденията ти са доста повърхностни и явно не знаеш какво е било преди и какво стана за 5-6 години.

 

За това Пайнера от фирма, продуцираща попфолк ще си чества юбилея посредством български фолклор - до къде я докара само.

25 години издава чалга певци и певици, а чества годишнина с народното творчество. :mf_surrender:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Искам да ви кажа, че ако Пайнер се ръководеха от този форум, отдавна да са фалирали.. :mf_surrender:

Ще напиша, някой неща като обективен потребител на тая музика, БЕЗ любимки и без пристрастия:

 

1.Пайнер НЕ Е държавна организация и не са длъжни да мислят за поколението, настроението в обществото и т.н..Да от морална гледна точна е редно, но от друга страна това си е бизнес като много други и Пайнер не са длъжни на никой, те ръководят бизнеса си, както пожелаят. Не се издържат от парите на данъкоплатеца, за да се съобразяват с общественото мнение.

 

2.Поп-фолк, та поп-фолк, всичко му казват, "чалга" и приемете тая дума, точка! Това е най-слушаната музика в БЪлгария и едвали скоро ще се промени! Излезте и вижте, какво става по чалотеките, това са най-скъпите заведения за музика и са пълни. Хората знаят всички песно, НО те не ходят на концерти и турнета!! И това не значи, че чалгата замира, а че просто се консумира по друг начин.

 

3.Участията на изпълнителите и огромните гледания за фактор за това, че чалгата продължава да е номер 1 в България.Кой друг прави по 10 млн гледания???

 

4.На концерти и турнета ходят мангали, вманиачени чалгари и малки деца, престанете да съдите по това за чалгата-това вече не е фактор..Аз също се интересувам от тая музика, но не бих стъпил на концерт и повечето са така Аз познавам толкова хора, знаещи на изуст всички песни, а нямат представа, че Пайнер правят концерти и т.н

 

5. Щом песните на Теди Александрова стават хитове-значи има търсене на това!!! И името на чалгата развалиха не такива като Теди Ал, а такива като Камелия, която сега реве по медиите, но тя е може би първата, която заложи на секс, цици, задник и простотия за да има някакъв успех преди години. Така, че винете тея като нея, а не новите, които просто следват модела!!!

 

Г-н 3-те висши е голям шегаджия, да спре наркотиците малко :1000 (29):

 

Чалгата последните години е почти на дъното . За какви участия говорим , след като едвам правят 15 но месец ?? И то на смешни хонорари . Преслава едвам ги закърпва около 10ката вече . По предавания забраняват на Азис да пее чалга , гонят ги , съдят ги , подиграват ги ....

Кое по-точно не се е отразило ? Парите които правят сега от продукция не са и 1/3 от тия , които са правили преди години . Следователно щом има спад в оборота , значи нещо куца . Да не говорим , че повечето пеят за без пари ... само и само да са всеки месец по дискотеките . И ако мъжът ти не е богат , ще се чудиш как да направиш сносен клип и песен и ще се жалваш по предавания , като Деса и Кали ... колко им било трудно без финансова подкрепа . Те и за това повечето търсят спонсори за тъпкачи ...

Link to comment
Сподели в други сайтове

P.S. Фокси, какъв е според теб мотивът "политическата класа да е набутала чалгата в ъгъла"? Все ми се струва, че трябва да има и по-мащабна причина от скарването на Пайнера и Тиквоча около кметските избори през 2011.

 

Проблемът не е в скарване на Бойко и Пайнера, а в новата структура на гласоподавателите на ГЕРБ. Десните избиратели в България са фенове на англо-саксонската музикална култура, което автоматично ги прави античалгари. Липсата на алтернатива в дясно, накара тези хора да припознаят ГЕРБ, като свой политически фаворит. Ако Бойко бе продължил да се отърква у чалгата, ГЕРБ ги губеше на секундата. Защото тези хора обвиняват чалгата и циганизацията, за маргинализирането на толкова смешно натрапваните евроатлантически ценности, каквото и да значат те. Накратко, за да разшири своята електорална подкрепа в дясно, Бойко не само трябваше да скъса решително с чалгата, но и демонстративно да покаже на тези избиратели, че тя ще бъде наказана и набутана обратно там, където и е мястото - в кръчмите и в провинцията.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Ще повлияе, колкото като да се върне някой от онзи свят .
Който желае да покаже нещо, ще го покаже независимо от пречките .
То стана нещо като с мораториума на шистов газ - забрана и пак си проучват .

Колкото повече забраняваш дадено нещо, а то бива същевременно търсено и е необратим процес, получава се бомба със закъснител ...

Поздрав за "гадините" с Не ми убивай кефа ...





Добре познатата приказка:

Всички болести идват от ядове, а всички ядове идват от гадове !



С уважение: Пепи
Link to comment
Сподели в други сайтове

Проблемът не е в скарване на Бойко и Пайнера, а в новата структура на гласоподавателите на ГЕРБ. Десните избиратели в България са фенове на англо-саксонската музикална култура, което автоматично ги прави античалгари. Липсата на алтернатива в дясно, накара тези хора да припознаят ГЕРБ, като свой политически фаворит. Ако Бойко бе продължил да се отърква у чалгата, ГЕРБ ги губеше на секундата. Защото тези хора обвиняват чалгата и циганизацията, за маргинализирането на толкова смешно натрапваните евроатлантически ценности, каквото и да значат те. Накратко, за да разшири своята електорална подкрепа в дясно, Бойко не само трябваше да скъса решително с чалгата, но и демонстративно да покаже на тези избиратели, че тя ще бъде наказана и набутана обратно там, където и е мястото - в кръчмите и в провинцията.

 

Това е така, но важи само за столицата - в нея хората по дифолт гласуват всеки път за ДСБ, СДС, БЗНС, НДСВ и като аналог вече ГЕРБ.

Знаеш за бившите им любови - Костов, Надежда и Екатерина Михайлова.Ако има дясна интелигенция в България - това е тя и те са си баш кореняците.

В провинцията кога е имало дясна традиция - никога, освен последните 10 години, там хората на средна възраст не са толкова зле настроени към някакъв стил музика - по мои наблюдения.

 

Истината е може би, че Боко ги натика всичките с дискотеки и бизнеси, за които не декларираха един лев и май те се отдръпнаха от него, след като НАП ги гонеха до дупка.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Ще се отрази зле на компанията и нейния имидж, от което само трябва да си сверят часовника и да влязат отново в правия път.

 

Точно това имах предвид като казвах, че може да се отрази добре на жанра, защото може да докара до промяна.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Точно това имах предвид като казвах, че може да се отрази добре на жанра, защото може да докара до промяна.

 

Няма как да дойде промяна. Новаторските идеи в чалгата вече струват твърде скъпо и няма бюджети за изпълнението им. Пускам чалгарските канали, после тези за поп музика и разликата вече не е в полза на чалгата. Съжалявам, ОП "Конкурентоспособност" позволи на поп музиката да придаде качество на продукта си с новата техника, а чалгата остана на сухо. Въпрос на време е и като процент ротация, в клубовете да има паритет. При нас примерно преди 01:00 - 01:30 чалга въобще не се пуска, а след 03:00 пък въобще. Това е - 2 часа на вечер и 4 с българска и световна поп музика. И това в най-чалгарският град на България - Видин!

Link to comment
Сподели в други сайтове

В София в Студентски чалгата прозвучава след 1:00 - 1:30. Хаусът, испанските и румънски денсчета са къде къде пред фолка.

 

Значи не само в чалгарският Видин е така? :1000 (33): Какво излиза сега? Плей-листата на Балканика ТВ е по-ротирана от тази на всичкото Чалга ТВ? :scratch: И сега май е времето да питам дали в другите градове на България е така, щото тук ми се редят всеки ден по 1000 чалга песнички за ротация, което като време е повече от 5 часа, а реално чалга се върти по 2 часа на вечер. Как тези наивни деца тук си мислят, че ще излъжат някой, като само пишат мечтите си за желана ротация? И защо не отчитат реалностите, които в последните години ясно показват, че чалгата не само отстъпва територии на голяма сцена, но вече не е доминант и в клубовете. На 13 юни съм на банкет за 20 години от завършването на випуска ми в Русе и 100%, след като се подкарам в една механа, ще отскоча до местните им клубове, за да видя какво е. Защото тук един младеж от почти 2 години всеки ден ни пише някакви небивалици, за 10 часа ротация на чалга в Русе, а те не са такъв град.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Песните, които пускат в началото на дискотеките не ги дават по Балканика, а по Сити ТВ. Не се възгордявай.

 

Не се възгордявам, защото са същите. Хванах те, че не гледаш нито Балканита ТВ, нито Сити ТВ. :1000 (19):

 

Камелия ще препълни Арена, а може направо и на Васил Левски да ходи. А Пайнер изстива :wacko:

 

Кофти, нали? Оказа се, че в Рамания е пълно с лъжци, които си пишат само илюзиите, за чалга по цяла нощ в клубовете. :1000 (10):

Link to comment
Сподели в други сайтове

Айде сега глупости. Купона в дискотекитв започва в 1 часа с чалга. Хората ходят след 12 и докато ги настанят кякъде, докато си поръчат, звучи комерса от Сити/Войс. Даже в повечето клубове и самата музика е по-тиха в този период.

image.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

Нека не забравяме, че хората далеч не им се слушат до болка втръсналите от въртене Faded, Summer Days и т.н. Сам съм ставал свидетел как хората крещят "ЧАЛГА" по време на тези песни ил хвърлят лоши погледи към DJ пулта. :1000 (29):

Link to comment
Сподели в други сайтове

Омг, Пачо, ако някоя песен я пускат преди 1:00, нали знаеш, че това говори лошо за нея?? :1000 (29): Просто пълнеж, докато клубът се напълни и хората загреят. Купонът е на чалгата, но това се разбира с редовно ходене. Викове "чалга" и аз съм чувал, просто не се опитвайте да се самоубеждавате в някви неща, различни от истината.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Включи се в дискусията

Може да отговорите сега и по-късно да се регистрирате. Ако имате профил, впишете се сега за да публикувате с вашия акаунт.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Отговори на темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...