Jump to content



Деси Слава или Камелия?


Деси Слава или Камелия?  

223 потребители гласуваха

Нямате права да гласувате или да виждате резултатите от тази анкета. Ако искате да дадете своя глас, абонирайте се за клуба или темата. Моля, впишете се в сайта или се регистрирайте, за да гласувате в анкетата.

Препоръчани коментари

На мен ми е чудно как Вероника и Рени успяха да си сложат всички песни в канала, да ги пеят и т.н...? Според мене това е България и никой не го е"е за авторски права и всеки си прави каквото иска!! Не помня Деси Слава да е спирала да пее песните на Пайнер..Бях на нейно участие малко след като напусна Пайнер и си пееше всичко...

Link to comment
Сподели в други сайтове

На мен ми е чудно как Вероника и Рени успяха да си сложат всички песни в канала, да ги пеят и т.н...? Според мене това е България и никой не го е"е за авторски права и всеки си прави каквото иска!! Не помня Деси Слава да е спирала да пее песните на Пайнер..Бях на нейно участие малко след като напусна Пайнер и си пееше всичко...

Винаги ги е пяла. Те не могат да забранят на никой да ги пее, а само да ги презаписва и издава.

Вероника нали беше благодарила на Пайнер в бука си, явно са се договорили нещо.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Ероле, след като видях "разсъжденията" ти за 150-те години авторски права откровенно мога да кажа, че ти си доста глупаво момченце и определено не знаеш по кой свят ходиш. Извинявай, ако те обиждам, но просто умът ми не го побира как човек може да повярва и да разсъждава над такова нещо. 150 години авторско право за песен... Не, не, т'ва не е истина.

 

Не знам какво толкова чудно има в това. Всички опери, симфонии и т.н. сега се записват на дискове и ДВД и какво ли не без да има нужда да се плаща на наследниците на композиторите, защото са починали отдавна. За нови произведения това не е възможно. Трябва да минат 70 год в САЩ, например, за да няма вече авторски права. Да, сравнението между велики шедьоври, които са част от културното наследство на човечеството, и простотиите на Пайнер е нелепо, но юридически няма разлика голяма.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Защо така скромно в скандалите? Има си тема за тези неща....

 

Ексклузивно с Камелия:

МАХНАХ СЕ ОТ „ПАЙНЕР”, ЗАЩОТО МИ ПИСНА ДА СИ ПЛАЩАМ, ЧЕ РАБОТЯ!

 

- От доста време се говори за прекратяване на взаимоотношенията ви с „Пайнер“. Тази раздяла вече е факт - какво изчакваше и защо реши да напуснеш продуцентите си?

- Причината, поради която напуснах, са схемите, в които фирмата работи. Там не се работи професионално, както беше преди години. Там продуцент вече не съществува под формата, която хората разбират значението на тази длъжност. Със съвсем малки изключения, всичко си се плаща от изпълнителя, дори ротации по телевизията, клипове, представяне на концерти – всичко си е финансирано от нас. Не виждам смисъл да имаш продуцент, който ти държи правата на песните, а ти да си плащаш всичко и утре да нямаш нищо. Поради този начин на работа, аз се отказах.

- Смяташ ли, че сама ще пожънеш успех? Измислила ли си стратегически как ще наложиш новите си проекти, тъй като до този момент телевизия „Планета“ се явяваше ракета носител за вас, изпълнителите, и новите ви песни?

- На „Планета“ доста й се срина рейтингът, преди години беше на 4-то-5-о място, сега е извън топа, в статистическата грешка по данни на гледаемост, както се казва. Младото поколение е в Интернет – със смартфони, таблети, компютри. Няма да чака някой да ме пуснат три пъти дневно по телевизията, той ще влезе в Интернет и ще види най-новия ми клип. Отдавна носители под формата на CD не се продават, всичко се тегли от Интернет. Преди това имаше касетки, които си изпяха времето, сега вече CD-та не са това, което бяха, всичко е в Интернет.

Нека първо кажа, че аз не искам да показвам мускули на никого, не искам да се конкурирам с никого. Все пак „Пайнер“ е монополист - един човек няма как да се бори с това нещо, защото борбата ще е загубена. Имам претенции за интелигентен човек и не мога да тръгна с рогата напред, да тръгна срещу монополист. Тази битка е изгубена. Но ако пускам качествени неща и се харесват от хората, никой не може да те спре и да бъдеш забравен. Албум под познатата форма няма да пускам – този бизнес замря и няма смисъл от това нещо.

Тоя албум така и няма да го дочакаме.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Защо така скромно в скандалите? Има си тема за тези неща....

Всичко казано е много точно! Само не мога да се съглася с това за издаването на албуми. Въпреки че вече няма печалба от това, според мен един уважаващ себе си изпълнител трябва да пуска подобен продукт, па макар и с чисто колекционерска цел за най-верните си почитатели. А и това си е и за престиж. Едно е да кажеш, че дискографията ти се състои от 10 и кусур дискове, примерно, и съвсем друго - от някаква мижава бройка под 5 такива.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Еее сериозно ли няма да пуска албуми вече? Ами "На прага на сърцето ми"?

Както съм казвал и преди, според мен големите имена трябва да издават албуми на 3-4 години, най-малкото заради престижа. И по света продажбите вече са по-ниски, но изпълнителите не се отказват.

Дано Камелия да види успех след Пайнер и да си промени решението.

Link to comment
Сподели в други сайтове

И какво сега, фурнадийската лопата, която тръбеше, че издава албум в края на 2014, сега пък нямало да издава, защото нямало смисъл??? :roll1: :whistling: Тая сама се оплете, повече и от Деси Слава, която щеше 5 албума да издава... :1000 (29): Така е без силен гръб като Пайнер..Луташ се, луташ се, чудиш се и накрая нищо...Но Деса поне пускаше продукция, постоянно имаше изяви, песни, клипове, бореше се с всички сили-докато Кама се остави на едни ретро участия и толкоз..

Link to comment
Сподели в други сайтове

И какво сега, фурнадийската лопата, която тръбеше, че издава албум в края на 2014, сега пък нямало да издава, защото нямало смисъл??? :roll1: :whistling: Тая сама се оплете, повече и от Деси Слава, която щеше 5 албума да издава... :1000 (29): Така е без силен гръб като Пайнер..Луташ се, луташ се, чудиш се и накрая нищо...Но Деса поне пускаше продукция, постоянно имаше изяви, песни, клипове, бореше се с всички сили-докато Кама се остави на едни ретро участия и толкоз..

Албум ще има , но не под познатата форма ... кое не разбра ? Мрънкате за албуми , а иначе плачете за мастери на песните . Айде по-спокойно ..

Link to comment
Сподели в други сайтове

Албум ще има , но не под познатата форма ... кое не разбра ? Мрънкате за албуми , а иначе плачете за мастери на песните . Айде по-спокойно ..

 

Какво ли има в предвид като казва, че няма да е 'под познатата форма'? Нещо ала Slavatronika в iTunes или пък направо цял Ютуб албум? :1000 (29):

Най-добре си е да пусне едно CD в лимитирана версия на пазара, за да може да стигне до повече хора. Продажбите като цяло са слаби, но Камелия ще си има някакво добро количество. Надали всички хора ще тръгнат да я слушат само в интернет, това важи и за проектите й като цяло.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Лошо са подредили интервюто от вестника за размерите на моя скенер. Чете се 1-2 и 3-4. Ще си ги врътвате, затова ги давам като цели сканове. :1000 (19):

 

8020016S.jpg

 

8020020r.jpg

 

8020023O.jpg

 

8020026a.jpg

Link to comment
Сподели в други сайтове

С една дума ситуацията от 2003 с Деса се повтаря 2015 с Камелия.

Никога вече няма да я видим по Планета.Дано поне по ФЕН получи нормална ротация както Деса през 2004-2009

Митко обаче мръсно човече...

Link to comment
Сподели в други сайтове

Значи този път най-после е ясно, какво точно струва на всеки изпълнител, за да е в Пайнер. Без да ми хленчите, за изпълнителите остава едно голямо нищо. И това го казва Камелия, която беше с най-добрия договор на изпълнител в Пайнер, заедно с Глория. Смятайте какви трохи остават за другите. Обаче Кама знае как да го каже и да го представи нещото, което Рени нарече елементарно проституция. Демек: - Нема пари, бачкайте, като искате да сте звезди! Затова им трябват спонсори. Затова се пускат на всякаква смрад, като Коко Динев, Жоро Илиев, Делян Пеевски и т.н. Някой трябва да покрива разходите, че каквото се изкара от кариера се налива обратно в нея. И после на това му викат бизнес. Дрън, дрън, събират трохите от масата на Митака....

 

Лукас, когато Деса напусна, "Нов фолк" и Планета бяха всичко на света за чалгарките. Единствените 2 прозореца. Днес не е така и всеки го вижда....

Link to comment
Сподели в други сайтове

Абе Фокси така е,че днес има фейсбук и туба,но все пак е хубаво някоя телвизия да те върти-особено за таргет група над 45.Деса и тя разчиташе на тях,но все беше леко встрани.Тя самата го каза.Камелия я чака много спънки след тия интервюта..

Link to comment
Сподели в други сайтове

Абе Фокси така е,че днес има фейсбук и туба,но все пак е хубаво някоя телвизия да те върти-особено за таргет група над 45.Деса и тя разчиташе на тях,но все беше леко встрани.Тя самата го каза.Камелия я чака много спънки след тия интервюта..

 

Аз съм на 42 и както виждаш, моята таргет група е в нета отдавна. Знаеш ли, че нямам колега или приятел на моята възраст без смарт телефон? Всичко е на една ръка разстояние, ама не до дистанционното, а до телефона, таблета или PC-то. Светът се промени, старият начин на правене на кариера вече не е същия. Който не се включи навреме изпуска влака. Много станаха разходите, а приходите им мижави. Всеки вече знае защо цялото усилие на Пайнер е насочено към платформата им в тубата. Там се гледа днес чалга и затова Планета е извън топ 30 по рейтинг на телевизиите.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Така е ,но все пак Планета я гледат хората,не както преди ,но си я пускат.

Ами дано тогава Камелия да набере абонати,че иначе ако само на тубата разчита незнам

Link to comment
Сподели в други сайтове

Уж сериозно интервю, уж не знам си какво, ама й сложили голата снимка... никой не я взима насериозно.

 

По-сериозно нещо от 65 000 продадени броя на Playboy, по 7 лева парчето, което прави 455 000 лева кеш няма, уважаема боровинке. :1000 (19): Знаеш ли, че с инфлацията в тези 10 години, днес цифрата е над 1 милион? :whistling: Това е най-конкретното интервю на Кама от много години. Който може да мисли, знае какво е казала....

Link to comment
Сподели в други сайтове

Guest
Тази тема е затворена за нови коментари.
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...