Jump to content



Концерт "20 години Глория" - 30.09.2015 - Зала 1 НДК


Препоръчани коментари

След този концерт като се замисля колко тъпи и безсмислени спорове водите тук... :1000 (29): Както някой каза по-горе, може би само още 2-3 певици могат подобно нещо - близо 3 часа железно пеене с бенд! А това беше най-хубавия концерт на Глория! Без забележки съм!

 

2 клипчета и от мен - Щастието е магия и Носталгия

 

 

 

 

 

Залата беше пълна! Сигурно общите концерти на Пайнер не са събирали толкова много публика, особено в последните години!

 

Едит: През целия концерт сипеше благодарности към кого ли не, само Пайнер и Планета не бяха споменати нито веднъж! :1000 (29):

849bfacb1ce05353.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

  • Отговори 1,5k
  • Създадена
  • Последен отговор

Топ коментиращи в тази тема

Топ коментиращи в тази тема

Само с едно изречение ще кажа, че ако всички юбилейни концерти на Глория звучаха и изглеждаха като този на който станахме свидетели тази вечер сега Арена Армеец щеше да е тясна по интерес и посещаемост. Поздравления и отличен 6 за желязно пеене, безупречна сценография, динамика, градация. Личи си ,че е подготвен с идея и с добре сработен екип. Разбира се, че има и леки забележки, но в крайна сметка на фона на всичко, което заобикаля поп-фолк жанра в момента този концерт е и ще остане като безпрецедентен за фолк гилдията. Глория записа името си в историята с този концерт и то с златни букви

 

P:S: Каква беше стратегията на Рени да се здрависва с половината зала и да позира така и на разбрах

 

Нещо скромно от мен като видео :)

 

https://youtu.be/VnagvrZX91Q

Лелее ! Настръхнах ! Уникална е тая жена , просто уникална .

Давайте клипчета , Глория е размазала просто .

Link to comment
Сподели в други сайтове

Концертът беше много различен, много разнообразен. Нито натежа, нито беше кратък. Имаше от всичко. Глория беше много истинска в емоциите си. Нямаше излишни приказки. Имаше много МУЗИКА. Харесаха ми аранжиментите. Много пя, много красив тоя глас... плътен, железен. Толкова вярно пее... Страхотно уважение от страна на публиката. Единствените ми две забележки - можеше да върти старите клипове, вместо картинки, също така ми липсваха "Сбогом, адиос", "Дива нощ", "Кръговрат", "Откраднат миг", "Пепеляшка", "До последната сълза", "Илюзия", "Радост-тревога", "Бодигард", "На неверен да съм вярна", "По навик" и цялата "Присъда", но няма как всичко. Бяха се постарали. Високо ниво показа, имаше много хубави моменти и акценти. Впечатлен съм.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Боже господи УНИКАЛНА ПЕВИЦА!!! Толкова истинска, професионална и емоционална да ти е КЕФ да я слушаш! Митко Пайнера може да и лъска обувките само тоя тъпак дето за нищо не и помогна, да гледа и да види кой му издигна пропадналата му фирма нещасник долен!

 

ГЛОРИЯ <3

Link to comment
Сподели в други сайтове

Уникален концерт, страхотнa емоция за мен. Желязно пеене на живо( над 3 часа ), страхотна сцена, за първи път ми харесаха музикантите от бенда, бяха се постарали. Адски много фенове, адски много аплодисменти, писъци, крясъци. Глория е най-голямата в този бранш. Тя ще си е номер 1 завинаги. След толкова години на сцената, продължава да предизвиква някаква страшна еуфория, която я няма дори при новите "звезди". Подборът на песните беше страхотен. Миксът с музикантите на Гъмзата беше страхотен, а "100% жена " звучеше мега здраво. Всичко звучеше така.

Дано не чакаме 5-6 години за следващият концерт. Направо да почва да обикаля с бенд както едно време.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Отидох без никакви очаквания и не е имало изобщо момент, в който нещо да не ми е харесало. Най-добрият концерт и страхотен подбор на песни. Почти нямам забележки. Пълна зала и страхотен прием. Браво!

Циганите, Дар от Бога, 100 % жена и Циганско сърце разцепиха, звучеше адски!

Link to comment
Сподели в други сайтове

Завиждам на хората които сте били там, уникална жена, уникален глас и страхотни СТАРИ песни.. :Vishenka_05: Браво! Глория-единствената която остана от старите изпълнители, единствената която има фенове от тях и единствената при коята няма хън,мън, скандали, глупости, просто излиза и пее...Евала! ;)

 

Единствения минус-както очаквах е некадърния бенд на Дани Милев, те дори не се чуват. Все едно са в някое вечерно шоу по БНТ.. :gun_bandana: Гласа на Глория прави всичко....евала на жената.

 

При нея няма оправдания, няма виновни, просто решава, че ще прави концерт, отива и го прави-ето това харесвам в нея.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Аз съм без думи. Все съм очаквал добър концерт, но чак такова нещо - не. 3 часа желязно пеене, страхотна Глория, мощно звучене от бенда, без излишни приказки. И не на последно място - страхотна публика. Да, 3-4 песни можеха да бъдат сменени с други, но всичко беше толкова перфектно, че нямам право да съм недоволен.

Поклон пред Глория.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Този концерт обаче ако ще се издава и излъчва, да си го дадат така - то иначе ще трябва години монтаж...нон-стоп бяха букети, снимки, прегръдки, не я оставиха да пее хаха

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

И не знам дали две неща си личат от клипчетата, затова да кажа:

1. Бендът беше страхотен, всичко беше 1:1 с оригиналните записи. Старите песни звучат брутално, изсвирени на живо. Не вярвайте, ако някой ви каже, че бендът е бил вял. Напротив, перфектно се справиха!

2. Публиката крещеше и се кефеше страшно много. Залата беше абсолютно пълна, в сайта последно бяха останали 40 места накрая на втори балкон. Тоест,имаше си 3400 човека.

Link to comment
Сподели в други сайтове

И не знам дали две неща си личат от клипчетата, затова да кажа:

1. Бендът беше страхотен, всичко беше 1:1 с оригиналните записи. Старите песни звучат брутално, изсвирени на живо. Не вярвайте, ако някой ви каже, че бендът е бил вял. Напротив, перфектно се справиха!

2. Публиката крещеше и се кефеше страшно много. Залата беше абсолютно пълна, в сайта последно бяха останали 40 места накрая на втори балкон. Тоест,имаше си 3400 човека.

Песен като Ех, море, която никога не бих си пуснал може би звучеше страхотно. Глория трябва да вземе пример от Лили и да почне да преработва стари песни с нови изпълнения и аранжименти.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Песните, които изпя, може и да пропускам нещо:

 

Пясъчни кули - акапела

Чуй ме

Щастието е магия

Оставете ме намира

За добро или зло

Сцената обичам лудо

За тебе, майко

Ех, море

Приятелко ти моя, най-добра - ремикс

Ангел с дяволска душа

Тя или аз

Дар от Бога - ремикс

Носталгия

Уморих се от теб

100% жена

Циганско сърце

Златна клетка

Жените са цветя

Ако бях се родила река

Ледена кралица

Любовен дъжд

Феникс - ремикс

Лабиринт

Очакване

Крепост

Присъда - акапела

Не сме безгрешни

Влюбена в живота

Изповед

Ако те няма

Благодаря

Кралица

Ненаситна

Целувай още

Изсвирете нещо ударно

Ако счупят всяка нота

Прегърни ме

Инсомния

Катерино моме

Назад, назад, моме Калино

Облаче ле бяло

Всеки си плаща

 

В началото вървя инструментален микс с части от "Хипноза", "Илюзия", "Обсебена от теб" и др.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Феноменална Глория! Най-добрия и концерт !

Страхотни аранжименти на песните и невероятна публика!

Само БЛАГОДАРЯ и БРАВО в случая са малко.

Снимки и клипчета утре.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Страхотна беше! :1000 (33):

Бетон откъм глас, освободена и без излишни пози.Песните звучаха чудесно с бенда за разлика от комедията на Анелия.Впечатли ме аранжимента, който бяха барнали на "Ако те няма" - звучеше зверски! Подбора на песни като цяло беше добър, въпреки, че можеше да спести "Ех, море" и няколко други от 90те, които очевидно не предизвикаха особен интерес у хората за сметка, на които можеше да изпълни "Не заслужаваш", "Радост-тревога", "Кръговрат" и куп други.Надявам се след като гледа концерта да забрави за "Безсъние".Дори кучето беше по-интересно на хората от тази песен.

 

Факта, че благодари на всички освен на семейство Димитрови е показателен.

п.п.С "Има ли кралици?" уби половината зала :1000 (29):

Link to comment
Сподели в други сайтове

Аз няма да пиша кое е трябвало и кое не е трябвало да пее, защото е безмислено...Само ще кажа, че снощи се видя и се чу защо Глория е Глория...

Link to comment
Сподели в други сайтове

Фактът ,че имената на Димитрови не се споменаха НИТО ВЕДНЪЖ е показателен сам по себе си. Глория с този концерт затвърди официално статута си на ЛЕГЕНДА. Като се замисля дори не видях и Хари Янакиев да присъства или греша ?

Link to comment
Сподели в други сайтове

Две думи и за зрителите, които дълбоко контрастираха с обичайните на попфолк концерти. Нямаше я детската истерия, нямаше ги и вечните гратисчии пред НДК, нямаше патриотизъм и обидни плакати срещу други изпълнители. Залата бе пълна с почитатели на Глория на средна възраст, които видимо са я харесали още от началото на нейната кариера.

 

Фактът, че Глория не се плъзна по елементарната плоскост с текстове и ориенталски маанета беше изтъкван многократно снощи като едно от достойнствата й.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Абсолютно Глория е еквивалентът на Лили Иванова - вечна! Ако днешните топ имена се имат за нещо кой знае какво, снощи трябваше да си сверят часовника и да разберат, че те просто са един продукт (тази дума винаги ми е звучала гадно, що се отнася до човек, все едно е някоя консерва за ядене, но в случая е напълно на място), а Глория е творец! Просто няма друг такъв богат и качествен репертоар! Дори и най-нехитовата песен на Глория е смислена и звучаща добре! :)

Link to comment
Сподели в други сайтове

Включи се в дискусията

Може да отговорите сега и по-късно да се регистрирате. Ако имате профил, впишете се сега за да публикувате с вашия акаунт.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Отговори на темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...