Jump to content

Всичко за сръбската музика


Препоръчани коментари

Да, за сигурно 10 идвания в последните 3 години има само един концерт със слаба посещаемост, и то защото цените (ако не ме лъжат спомените) бяха супер високи и се провеждаше на паркинг.

 

А някакви концерти отпреди 10 години няма нужда да ги споменаваш. Много добре знаеш, че култа към Цеца започна с пълна сила след концерта ѝ в Арената 2014.

 

Коментирай, че е единствената, която има има успешни концерти извън пределите на Западна България, в нашия край, където сръбското не е на почит.

 

И няма какво да я изкарвам. Абсолютно всеки може да види каква популярност и репутация има Цеца сред българите. Само ти избесняваш от яд при всяко споменване на това нещо.

Нали култът започваше със Забранени град... после каза преди 10 г., а сега последно - от 2014. При всеки един път, в който ти се дават примери, че освен пълна посещаемост, има и случаи с неособено пълна такава, ти скъсяваш времевата дистанция.

Коментирахме изявите на Драгана. Не виждам смисъл ни в клин, ни в ръкав да пробутваш Цеца. Ако ще и Космоса да напълни, все ми е тая - не мисли, че всички я харесват.

Просто ти казвам, че някой път не става, дори при нея - факторите за един успешен концерт са много като цяло, но най-вече трябва актуален хит. Ти бързаш веднага да отпишеш другите изпълнители и да ги изкараш негодни.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Нали култът започваше със Забранени град... после каза преди 10 г., а сега последно - от 2014. При всеки един път, в който ти се дават примери, че освен пълна посещаемост, има и случаи с неособено пълна такава, ти скъсяваш времевата дистанция.

Коментирахме изявите на Драгана. Не виждам смисъл ни в клин, ни в ръкав да пробутваш Цеца. Ако ще и Космоса да напълни, все ми е тая - не мисли, че всички я харесват.

Просто ти казвам, че някой път не става, дори при нея - факторите за един успешен концерт са много като цяло, но най-вече трябва актуален хит. Ти бързаш веднага да отпишеш другите изпълнители и да ги изкараш негодни.

Мне, бъркаш се нещо. Казах, че Цеца започна да става популярна и обичана покрай Децения ерата, като се въртеше бясно по Планета. Самият факт, че тя в следващите 10 години е идвала на концерт 2 пъти, първия от които провал, а втория - успешен, но не кой знае колко, е показателен. Коя друга певица е пяла пред българска публика 6 пъти в рамките на 3 години (Арена 2014, откриването на трибуната на Лудогорец, Несебър 2015, Пловдив 2016, Скариада 2016, Варна 2016)? "Трепни" не е аргумент, тя стана мегахит едва между Скариада и Варна. Коя друга разпродава Арената 2 месеца преди датата, дотам, че добавят още една дата, която като гледам вече е на 1/3 продадена и тя?

 

И не коментирахте изявите на Драгана. Започнахте с това и точно ти намеси и другите от тяхната гилдия за това, че идват много често в последните години (тук отново бих казал благодарение на кой, ама вече си мисля, че ще минеш на успокоителни, като те гледам как се палиш от най-малкото).

Link to comment
Сподели в други сайтове

Мне, бъркаш се нещо. Казах, че Цеца започна да става популярна и обичана покрай Децения ерата, като се въртеше бясно по Планета. Самият факт, че тя в следващите 10 години е идвала на концерт 2 пъти, първия от които провал, а втория - успешен, но не кой знае колко, е показателен. Коя друга певица е пяла пред българска публика 6 пъти в рамките на 3 години (Арена 2014, откриването на трибуната на Лудогорец, Несебър 2015, Пловдив 2016, Скариада 2016, Варна 2016)? "Трепни" не е аргумент, тя стана мегахит едва между Скариада и Варна. Коя друга разпродава Арената 2 месеца преди датата, дотам, че добавят още една дата, която като гледам вече е на 1/3 продадена и тя?

 

И не коментирахте изявите на Драгана. Започнахте с това и точно ти намеси и другите от тяхната гилдия за това, че идват много често в последните години (тук отново бих казал благодарение на кой, ама вече си мисля, че ще минеш на успокоителни, като те гледам как се палиш от най-малкото).

Да бе - Брена и Драгана са дошли 1990 в България и напълнили Васил Левски, колкото общо хора на всичките си концерти тук Цеца е събрала, благодарение на нея. Да не ти давам клипчета и снимки с доказателства как Драгана в оня период печели награди и Цеца стои като ученичка незврачно зад нея и умира от завист. Побъркала се е да й прави мръсотии, и не само на нея. Та утъпкала им точно тя пътеката в България, че те преди нея не са знаели къде е на картата. И какви успокоителни - аз така си пиша. Супер ми е.

Вземи разбери, че за разлика от теб, дето от цялата сръбска музика признаваш и слушаш само Цеца - не без ролята на пропагандата, разбира се, аз съм запознат доста отдавна с голяма част от музикалната им история. Темата е за всички тях. Съвсем нормално е на човек да му се доповръща, когато се натрапва само едно и също име, което и да е то.

Когато сме коментирали музиката на Цеца, да съм показал кофти отношение или неинформираност - никога. Че не ми харесва като човек - не ми и няма и да и ми. Колко пъти трябва да се повтарям... Докато ти за Драгана и другите нищо не знаеш - караш по спомени от последните години и мнения разни.

Не си пишеш с някой сульо като половината пишлемета във форума, така че уважавай и чуждата гледна точка.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Да бе - Брена и Драгана са дошли 1990 в България и напълнили Васил Левски, колкото общо хора на всичките си концерти тук Цеца е събрала, благодарение на нея. Да не ти давам клипчета и снимки с доказателства как Драгана в оня период печели награди и Цеца стои като ученичка незврачно зад нея и умира от завист. Побъркала се е да й прави мръсотии, и не само на нея. Та утъпкала им точно тя пътеката в България, че те преди нея не са знаели къде е на картата. И какви успокоителни - аз така си пиша. Супер ми е.

Вземи разбери, че за разлика от теб, дето от цялата сръбска музика признаваш и слушаш само Цеца - не без ролята на пропагандата, разбира се, аз съм запознат доста отдавна с голяма част от музикалната им история. Темата е за всички тях. Съвсем нормално е на човек да му се доповръща, когато се натрапва само едно и също име, което и да е то.

Когато сме коментирали музиката на Цеца, да съм показал кофти отношение или неинформираност - никога. Че не ми харесва като човек - не ми и няма и да и ми. Колко пъти трябва да се повтарям... Докато ти за Драгана и другите нищо не знаеш - караш по спомени от последните години и мнения разни.

Не си пишеш с някой сульо като половината пишлемета във форума, така че уважавай и чуждата гледна точка.

Това кой е пълнил стадиони преди 25 години има ЗЕРО значение за това кой ги пълни днес. Абсурдно е да се сравняват двата периода. Може те да са изградили пътя за популярността на сръбската музика в България изобщо, но не и за това кой идва на гастроли тук сега и защо. Преди Цеца да направи концерта си в Арена 2014 (който за времето си беше концерта с най-голяма посещаемост в тази зала изобщо), коя сръбска звезда идваше тук? Драгана с клизма беше напълнила НДК, Брена и тя така май, Индира пя пред 400 човека. Идва Цеца, концерта е скандално успешен и в следващите 3 години организаторите канят всички останали сръбски величия на концерти в Арена, включително и такива, дето преди този възвърнал се интерес сигурно и 500 не биха събрали - Стоя, Весна и т.н. И естествено, никой не минава успеха на Цеца. Ето това е реалността, без значение дали искаш да я приемеш или не.

 

Аз може да не слушам много сръбска музика, но точно това ме прави по-обективен да правя заключения за популярности и така нататък. Защото знам само известните песни и имена и мога да видя кой къде се намира (с изключение на Цеца, разбира се) като страничен наблюдател. Точно това са наблюденията и на масовия слушател - Цеца е единствената, която не се свързва със задимена кръчма, скара и късане на ризи. Нея хората не я възприемат като сръбска кръчмарка, затова и ще продължава да пълни всяка зала, в която пее в България, колкото и да не ти се нрави тази мисъл.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Абсурдна ви е полемиката.

Не може да се съпостави 1990 година, точно на границата на демокрацията и свободата с 2010-та. И няма как през онези години Цеца да напълни в България стадион, защото просто е почнала по-късно от Драгана и не е имала зад гърба си Южни Ветар.

Да не говорим, че е известна в България още от Кукавица и това, че не е правила концерт през 90-те, не я бута зад Брена и Драгана по популярност.

Различни типове публика имат и трите.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Концертите зависят от организаторите, никой певец не си организира сам нещата. Така че, някой хора видяха ниша в това и сега дай да правиме концерти всяка седмица. Поне да са в по-малки зали, и в Белград не всички пеят в арената, позват си Сава център доволно.

 

Бобан всъщност е по-популярен тук, отколкото в Сърбия. А Весна няма много участия, май основно на частни партита и България го кара. Но за нея пак е добре - никаква инвестиция с години, а пак изкарва нещо.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Абсурдна ви е полемиката.

Не може да се съпостави 1990 година, точно на границата на демокрацията и свободата с 2010-та. И няма как през онези години Цеца да напълни в България стадион, защото просто е почнала по-късно от Драгана и не е имала зад гърба си Южни Ветар.

Да не говорим, че е известна в България още от Кукавица и това, че не е правила концерт през 90-те, не я бута зад Брена и Драгана по популярност.

Различни типове публика имат и трите.

Пачо, Драгана идва 1991 в България, когато вече не е с Южни ветар - дори със съвсем друг бенд пее на стадиона. Не знам 1990 дали Брена е била със Сладки грех. Двете си пълнят стадиона заради себе си. Това не е Тони Дачева с оркестър "Кристал". Не е едно и също. Плюс това най-добре знаеш, че Драгана става завършен артист-изпълнител точно през 90-те - те са си нейното време и това всеки го пише в коментари под клипове и публикации. Затова и Миле Бас й се беше разсърдил, че не споменава Южни ветар като връх в кариерата си. Затова и в Звезда гранда спориха - Саша Попович изтъкна този неин период като апогей, а Карлеуша я защити и каза, че през 90-те е пикът й именно заради всички тези успехи: филмът "Сладко от сънища", концертите с хореография и ефекти, анимационните клипове, албумът на английски. Всички тези неща Сеньора дали ги знае, за да коментира, че само Цеца не я приемат като кръчмарка? Българинът познава Драгана точно от 90-те и знае за всички тези нейни заслуги, защото ги има издадени на видеокасети - и концертите, и филма, и клиповете. Та до ден-днешен е удоволствие да присъстваш на нейна голяма изява, защото не излиза само да пее и да дефилира дрогирана, както Цеца на Ушче... или пък като Ивана да прави панаири и събори. Жената е станала на 49 и все още пее като змей, танцува, носи оригинални декори и е супер близо до хората. Такива спектакли в БГ прави само Слави. Да, различна публика имат и трите, но знаеш, че тази на Брена и Драгана не е съставена от пещерняци. Просто в последните години имиджът им в БГ поувехна, не знам защо.

 

Концертите зависят от организаторите, никой певец не си организира сам нещата. Така че, някой хора видяха ниша в това и сега дай да правиме концерти всяка седмица. Поне да са в по-малки зали, и в Белград не всички пеят в арената, позват си Сава център доволно.

 

Бобан всъщност е по-популярен тук, отколкото в Сърбия. А Весна няма много участия, май основно на частни партита и България го кара. Но за нея пак е добре - никаква инвестиция с години, а пак изкарва нещо.

Аз не одобрявам особено работата на Моко сълюшън - има още какво да се желае. За по-малките зали си прав - далеч по-практични, компактни и сигурни от всяка гледна точка. Аз лично спортни зали не харесвам - Арена и подобните на нея. Харесвам зала 1 на НДК и други типично концертни, с по-разчупена архитектура. Като ще са трибуни и скамейки, нека да е на стадион.

Но да - зали като тази нашата Арена - "Колодрума" в Пловдив, имат капацитет 6000 места - Драгана например нея спокойно може да я напълни с повече реклама, защото в Арена събра 7000 човека някъде, ако не се бъркам. Просто трябва вече да се появяват по-рядко, задължително е необходим нов хит, масова реклама, подходяща дата. И пак не е сигурно.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Драгана Миркович и Лепа Брена през 90-те звучаха от всяка една кола, камион, къща.. дори си спомням, техни плакати закачени по тировете, а бе велики изпълнителки са и двете, само дето за Цеца не съм съгласен, тя през 90-те я знаеха само с една "Кукувица" и до там. Драгана Миркович първо с Южни ветар навсякъде звучаха и след това, като стана солов изпълнител, ей как ме връщате назад, като пускаше прекрасни песни, албуми, а за клипове да не говоря...дори и нашите певици копираха много Драгана Миркович откъм визия и много нейни песни крадяха..А Цеца се появи и стана популярна през 2001 година благодарение на Планета, че я налагаха много..

Какъв глас вади тази жена няма промяна...да продължава да прави още по-хубави песни, а за новият албум няма 6/5 бомба!!!! :Vishenka_05:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Точно така, Нено. Първите ремикси в Сърбия, първите високобюджетни клипове, първите модерни микрофони и хореографии са именно дело на Драгана, докато другите още си бяха на ниво кафански певачици тогава. Дори там някои заклети "народняци" я обвиняват, че от нея започва евроденс и турбофолк вълна. И досега продължава да прави истински концерти. И ме кефи как има енергия още да танцува, мята се в публиката, целува ги наред, обикаля половината зала. Ама дебела, слаба, как е облечена - не й пука. Когато беше млада, беше за пример и в това отношение обаче. Малцина знаят какви песни има през 90-те, когато другите правеха супер постни аранжименти. Мъчат се някои хора да я изкарат кръчмарка като Ивана, ама няма как да им се получи.

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Напълно заставам зад думите ти. Драгана няма мърдане тая жена.. И какво като е дебела, а важното е да пее, тя не е моделка, а певица..и аз се дразня много така като я изкарат кръчмарска певоца. Иначе тя не е слезнала от небосклона и продължава да твори за почитателите си както в Сърбия, така и при нас и за нея е важно хората да и се радват на песните си, а не като при Цеца....Драгана е народен човек и единствената, която не изневери на стилът си..Богиня! :-)
Link to comment
Сподели в други сайтове

Напълно заставам зад думите ти. Драгана няма мърдане тая жена.. И какво като е дебела, а важното е да пее, тя не е моделка, а певица..и аз се дразня много така като я изкарат кръчмарска певоца. Иначе тя не е слезнала от небосклона и продължава да твори за почитателите си както в Сърбия, така и при нас и за нея е важно хората да и се радват на песните си, а не като при Цеца....Драгана е народен човек и единствената, която не изневери на стилът си..Богиня! :-)

Да ти кажа, не е толкова пълна - по-скоро е леко пухкава, а и я гримират и обличат зле и я правят на маймуна на моменти, иначе е толкова миловидна и харизматична жена. Докато някои други като ги видиш с тия цици, дирници и ханшове, направо... чудо.

 

Припомняме ли паметни моменти? Боже, дори не съм бил роден тогава, на Брениния концерт по-точно. Нямало е как да присъствам. :д

https://www.youtube.com/watch?v=7nNtEYnNOIA

Link to comment
Сподели в други сайтове

Българинът познава Драгана точно от 90-те и знае за всички тези нейни заслуги, защото ги има издадени на видеокасети - и концертите, и филма, и клиповете.

 

Грешка, българинът слушаше Драгана, защото в БГ нямаше фолк. И никой не е обърнал внимание нито на английски ѝ албум, нито на филма.

Да, пласирал се е тука, обаче хората търсеха това народното, фолкаджийското в нея.

Иначе щеше тя да прави 2 концерта наведнъж, а не Цеца в този случай.

 

Съгласен съм, че си е съдрала задника от бачкане и че много неща изобщо в музикалния бизнес на Балканите тръгват от нея, но явно в БГ почитателите на сръбското вече мислят друго. Драгана тук обхваща публика от 24-25 до 60 годишни, а Цеца е хванала и по-малките, най-вероятно защото е по-активна.

 

Този въпрос се дъвчи много дълго време и не мога да хвана нишката на това, което се опитваш да докажеш. Не виждам тук някой да е отрекъл успехите на Драгана.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Грешка, българинът слушаше Драгана, защото в БГ нямаше фолк. И никой не е обърнал внимание нито на английски ѝ албум, нито на филма.

Да, пласирал се е тука, обаче хората търсеха това народното, фолкаджийското в нея.

Иначе щеше тя да прави 2 концерта наведнъж, а не Цеца в този случай.

 

Съгласен съм, че си е съдрала задника от бачкане и че много неща изобщо в музикалния бизнес на Балканите тръгват от нея, но явно в БГ почитателите на сръбското вече мислят друго. Драгана тук обхваща публика от 24-25 до 60 годишни, а Цеца е хванала и по-малките, най-вероятно защото е по-активна.

 

Този въпрос се дъвчи много дълго време и не мога да хвана нишката на това, което се опитваш да докажеш. Не виждам тук някой да е отрекъл успехите на Драгана.

Много се разводни темата и всеки си тегли към себе си и си е прав посвоему. Призмите са различни явно дори когато говорим за факти. Имаш право и ти иначе.

 

Поздрав за всички:

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

https://www.instagram.com/p/BQTVYFQloyn/

:roll1: :roll1: :roll1:

 

Вижте последните клипчета на Ханданович от Гърция.

https://www.instagram.com/handanovic/

 

"Ma...cao bre...obican nastup u klubu..."

"Daleko smo mi...da-le-ko..."

Link to comment
Сподели в други сайтове

Неда е дала страхотно интервю. Супер мъдра жена и голям реалист. Много ерудирана дама също така. Изглежда доста запазена за годините си. Слави отново е повече от смачкан, с баналните си въпроси, но поне този път не прекъсваше госта си като побъркан и имаше време за Неда да се изкаже. А "Шуми, яворе" е уникален хит.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Лау, Драгана е страхотна в клипа, изпяването е неотразимо, приятна изненада. А Неда наистина е запазена за годините си.

 

Много любимо парче от репертоара на Неда :Vishenka_05:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Страхотен дует.

Поздрав за всички любители на денса от 90-те:

:happyppl: Как ми липсва този саунд... Съжалявам, че съм бил малък, като беше актуален. Всъщност ако го възродят, ще се изкефя максимално. :phpgrin2:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Включи се в дискусията

Може да отговорите сега и по-късно да се регистрирате. Ако имате профил, впишете се сега за да публикувате с вашия акаунт.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Отговори на темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...