Jump to content



Всичко за сръбската музика


Препоръчани коментари

На наградите ОСКАР ПОПУЛАРНОСТИ в Баня Лука (Босна) наградени са :

 

Рада - фолк певица на годината

Милица Павлович - албум на годината

Дженан Лончаревич - поп певец на годината

Lexington - бенд (група) на годината

 

и за останалите награди не намерих инфо на нет :3fdb8960598fa63e:

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

На Павлович албумът кога излезе, та го и наградиха... Или това е единственият албум за миналата година?

Е, нали Цеца издаде албум миналата година?

Link to comment
Сподели в други сайтове

И не само тя. Ana Nikolic, Natasa Bekvalac, Rada Manojlovic също.

На Цеца е най-продаван и най-заслужил, според мен, и без клипове мачка всички с гледания :3fdb8960598fa63e:

Link to comment
Сподели в други сайтове

На Цеца е най-продаван и най-заслужил, според мен, и без клипове мачка всички с гледания :3fdb8960598fa63e:

 

Да да, но все пак наградите са в Босна, а там Цеца колко я харесват та не искат да я видят пред очите си.

Според мен Милица повече заслужава албум на годинaта отколко Рада (фолк) певица на годината :3fdb8960598fa63e:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Да да, но все пак наградите са в Босна, а там Цеца колко я харесват та не искат да я видят пред очите си.

Според мен Милица повече заслужава албум на годинтата отколко Рада (фолк) певица на годината :3fdb8960598fa63e:

Какво е станало, разкажи? :3fdb8960598fa63e:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Да да, но все пак наградите са в Босна, а там Цеца колко я харесват та не искат да я видят пред очите си.

Според мен Милица повече заслужава албум на годинaта отколко Рада (фолк) певица на годината :3fdb8960598fa63e:

То дали Баня Лука или Сараево - все тая наистина, просто не я приемат в Босна.

Само че нека се знае, че Павлович си е издала албума в края на годината. Същите простотии като при нашите награди на Планета.

Иначе естествено, че албумът на Цеца за миналата година е най-добър. Има и още албуми, знам. Просто в такъв смисъл го написах - свършили ли са се албумите, та точно този на Милица избраха, колкото и да е готин. Роби, и там ли решават продуцентите/организаторите кой какво да спечели?

Тази година обаче Драгана мачка. Предстои издаването на албума на Зорица. За други не знам. Брена нещо?

Рада имаше силна година, но има и доста конкуренция сред останалите актуални. Гратис и Истина жива са ми много на сърце.

Link to comment
Сподели в други сайтове

То дали Баня Лука или Сараево - все тая наистина, просто не я приемат в Босна.

Само че нека се знае, че Павлович си е издала албума в края на годината. Същите простотии като при нашите награди на Планета.

Иначе естествено, че албумът на Цеца за миналата година е най-добър. Има и още албуми, знам. Просто в такъв смисъл го написах - свършили ли са се албумите, та точно този на Милица избраха, колкото и да е готин. Роби, и там ли решават продуцентите/организаторите кой какво да спечели?

Тази година обаче Драгана мачка. Предстои издаването на албума на Зорица. За други не знам. Брена нещо?

Рада имаше силна година, но има и доста конкуренция сред останалите актуални. Гратис и Истина жива са ми много на сърце.

До момента - да, но по нататък ще видим. Защо ли ми се струва, че по-"старата" генерация - Цеца, Драгана, Брена са отсвирени от награди и отличия, както в България - Глория, Тони Дачева, Ивана, Камелия?

Link to comment
Сподели в други сайтове

До момента - да, но по нататък ще видим. Защо ли ми се струва, че по-"старата" генерация - Цеца, Драгана, Брена са отсвирени от награди и отличия, както в България - Глория, Тони Дачева, Ивана, Камелия?

Аз не им знам там наградите. Май нямат като при нас една-единствена церемония. Те там - хиляда държави, иди разбери.

На различните места различните организатори си правят отделни церемонии. Нека Роби каже, и то главно за Сърбия.

За преди години знам, че са имали доста фестивали - Посело. Иначе за награди все още провеждат и Оскар популарности май.

Но не мисля, че са отсвирени големите, защото знаеш, че сърбите са шовинисти и с годините на сцена увеличават уважението си към даден изпълнител, за разлика от тук, където тая корелация е обратнопропорционална.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Тези награди не са много уважавани, нито популярни. Тези са като за територията само на Босна.

Преди Оскар популарности маи се е провеждал в Белград и е имал много повече значение.

Рада нищо не направи с последния си албум, само Метропола се открои.

Тази зима определено си е на Милица Павлович, няма какво да се лъжем. :1000 (30):

 

 

https://sr.wikipedia.org/sr-el/%D0%9E%D1%81...%81%D1%82%D0%B8

Link to comment
Сподели в други сайтове

Там няма награди като при нас, а на тези, които се раздават сега, не се придава такова значение.

Едно време е имало и са значили нещо...

 

Цеца спечели Хит на 2016 с Трепни от Пинк.

http://pink.rs/domaci/9653/ceci-uruena-nag...017-godinu-foto

Link to comment
Сподели в други сайтове

Там няма награди като при нас, а на тези, които се раздават сега, не се придава такова значение.

Едно време е имало и са значили нещо...

 

Цеца спечели Хит на 2016 с Трепни от Пинк.

http://pink.rs/domaci/9653/ceci-uruena-nag...017-godinu-foto

 

Е как няма, то други хитове в Пинк освен Цецините няма :3fdb8960598fa63e:

пп. Заслужено е.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Драгана имаше някакви призове за Лепи мой за миналата година. То пък намериха с коя песен да я отличат, ама миналата година само нея и Защо ме тражиш беше издала.

Защо точно в Босна недолюбват Аркан? Тормозил ли ги е нещо?

Link to comment
Сподели в други сайтове

Защо точно в Босна недолюбват Аркан? Тормозил ли ги е нещо?

 

Не знам точно какво, но предполагам че е свързано с войната.

Знам че в Сребреница много хора са убити.

Преди време гледах едно предаване и да ви кажа че трябва да сме благодрни че не сме преживяле този хаос.

Все още търсат гробовете на синовете им, и след толкова много години все още се надяват че в някоя гробница ще намерят поне една кост или част от облекло на синовете им. Войната е най-голямо зло!!!

Баща ми, ми е казвал че войната в Босна започнала с едно сбиване на сватба (не знам колко е верно това).

Също така много семейства са пропатили ако поне едения от двамата е Сърбин а всички останали от фамилията са Босненци или обратно.

Много свекърви са мразили снахите си само защото са Сърбинки и са ги малтретирали до такава степен че са били приморани да бягат и да не виждат децата си по много години...

Също така и Хърватия - Сърбия...

 

Eто линк от този епизод на предаването, две майки от Босна, говорят за тяхната болка и хорорите които са преживяли през войната.

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Мерси за изчерпателно както винаги инфо, Роби. :)

Не знам дали от сбиване тръгва всичко... Може това да е сложило началото на размириците, но реално това си е планирано. Самият ти си казвал, че Югославия е била голяма сила и че това е било трън в очите на някои държави - предполагам, американците, които и до ден днешен имат стремеж да отслабят Европа и да я разграбват. Как иначе изведнъж започва една война на места, където хървати, сърбати, бошняци... и католици, православни и мюсюлмани съжителстват като едно цяло... Някой ден ще създам научен труд, в който ще включа и темата за войната в Югославия. Имам идеи, но трябва да минат години. Трябва и да посетя някои места. Засега този период от историята на Балканите ми остава енигма. Благодаря за клипчето иначе, ще погледна. :)

 

Поздрав за всички:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Защо точно в Босна недолюбват Аркан? Тормозил ли ги е нещо?

Не само в Босна, а и в Хърватия и Косово - заради войните. Достатъчен повод да го мразят. А Цеца я мразят, защото му е жена. В Хърватия си умират да използват вместо името й - "вдовицата на Аркан", "вдовицата на военнопрестъпника"...

Говори се, че по време на войните, между военните действия за защита на народа, Тигрите на Аркан са ограбвали и плячкосвали хората/градовете. Мутри, замаскирани като войници, които защитават народа си, а всъщност са облагодетелствали себе си... Чела съм за такива плячкосвания в Биелина. Карлеуша това имаше предвид в изявлението си към Блиц и Ало преди дни: "NEKA ŽIVI U SVOJOJ KUĆI SAGRADJENOJ OD UBIJENIH I OPLJAČKANIH LJUDI I NEKA NE JEDE GOVNA!".

Един от многото митове свързани с Цеца гласи, че по време на ТВ предаване, в което участвали тя и Аркан, се обадила някаква жена в ефир и казала на Цеца, че на огърлицата, която тя носи на врата си, пише еди кое си име и помолила Цеца да прочете името. Цеца прочела същото име и попитала жената от къде знае. Жената й отвърнала, че огърлицата била на нейна роднина, от която Аркан я е откраднал и затворила телефона. После Аркан заповядал да изтрият записа и никой повече не го е гледал. Превърнало се в легенда.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Включи се в дискусията

Може да отговорите сега и по-късно да се регистрирате. Ако имате профил, впишете се сега за да публикувате с вашия акаунт.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Отговори на темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...