Jump to content



Поп фолк скандали (май 2023)


Препоръчани коментари

Тази визия не е ли от миналогодишните ѝ народни песньовки?
image.png.88b00a52132301e11d786ae1d85d0d29.png

преди 18 минути, Emanuela.Carey каза:

Глория била снимала няколко нови клипа наведнъж за новите си песни

https://www.instagram.com/p/Cr-8JnHso7u/?igshid=MmJiY2I4NDBkZg==

 

преди 13 минути, WindWalkerMonk каза:

Естествено, че ще е на бълк. Качеството е важно, но не й за нея.

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 30 минути, Andrew Cunanan. каза:

.

Певци, които промотират КРЕДИТИ & КАЗИНА в тази немотия, безработица и тиня, в които се е настанила държавата, за мен като хора са абсолютното дъно. С поне 100 пункта в негативен план превъзхождат промотиращите вейпове и цигари.

Бъдете солидарни. Тези певици са бедни и имат нужда от спонсори

  • Haha 1

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 26 минути, Andrew Cunanan. каза:

Тази визия не е ли от миналогодишните ѝ народни песньовки?
image.png.88b00a52132301e11d786ae1d85d0d29.png

 

 

Не знам какъв човек трябва да си да слушаш Глория. Най - клишираните и евтини песни, най безидейно представени, пяти по един и същи начин и за финал, еднакви.

Лимитирана отвсякъде, тя затова и залезе толкова бързо навремето. Има повече години на дъното, отколкото на върха. Добре, че прави концерт на няколко години.

 

  • Like 1
  • Haha 2
  • Dislike 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час , Emanuela.Carey каза:

Глория била снимала няколко нови клипа наведнъж за новите си песни

https://www.instagram.com/p/Cr-8JnHso7u/?igshid=MmJiY2I4NDBkZg==

Ако са снимани пак в Гърция, май по нищо няма да можем да ги различим от предните й такива 😆

Направо да взима гръцко гражданство, нали има имот там. Само че сбърка - трябваше в да си вземе нещо в Кипър, да е съседка на една от многото си идолки (Цеца) 😃

  • Like 3
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час , WindWalkerMonk каза:

Винаги достоен коментар на всичко което не е редно в този свят. Ти си от тия хора, които ако трябва да избират по 2 индивида от всеки жив организъм, ще избереш два траверса заради диверсификацията вместо нормална, да, нормална хетеро двойка. Имам чувството, че като чалгарките си решил да си модерен без да виждам какво идиотизми са. Е тва е дала любимата ти Америка на света - само глупости. 

Първо, не всичко е състезание за доминация, второ не се опитвам да бъда каквито и да било, а се опитвам да спазвам вътрешният си етичен код доколкото е възможно.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 31 минути, pacho каза:

Само не разбирам какво се палите на някакъв лъжлив пост? :D 

Иначе без Галин, Пеевски или Башур до себе си - всяка е бедна.

Постът е ироничен. 

 

преди 50 минути, WindWalkerMonk каза:

Не знам какъв човек трябва да си да слушаш Глория. Най - клишираните и евтини песни, най безидейно представени, пяти по един и същи начин и за финал, еднакви.

Лимитирана отвсякъде, тя затова и залезе толкова бързо навремето. Има повече години на дъното, отколкото на върха. Добре, че прави концерт на няколко години.

 

Различен вкус, различни идеали, различни възгледи.

За теб фенството по нея изглежда абсурдно, защото имаш различна индивидуалност спрямо останалите, което повлиява на погледа и разсъжденията ти върху събитията.При теб се наблюдава приемущество на нагласите и мнението се, базирани спрямо моментната позиция на разглеждания субект, а при много от феновете на Глория - на сантименталност и романтизиране на миналото, което на фона на настоящето изглежда в пъти по-добре, или поне така се вписва в масовите представи.

Глория беше икона на един по-различен тип и стил музика спрямо звук, послания и нагласи от обществото. Чисто като приемане и на стила, и на самата нея, масата я възприемаше като стожер на качествените песни и разнородните послания. От днешна гледна точка голяма част от творчеството ѝ от 90-те изглежда доста аматьорски и нескопосано, може би и там му е чара. За онези години е било връх, във вечността обаче изглежда доста постно и слабо. Невинаги решенията за действие, които предприемаме в близък план дават еднакъв резултат сега и в безкрайното бъдеще. Сега действието Х може да ти даде много позитиви, а в бъдеще да стане повод да ти канселират кариерата.

Много хора я свързват Глория именно с това и поради тази нагласа изкривяват положително личността и творчеството ѝ. Всички до някаква степен моделираме спомените си, дали да засилим лошото или доброто в тях ние решаваме. В този смисъл не можем да се считаме за крайна инстанция и напълно обективни.

През моята призма има няколко вида фенове на Глория:
а) фенове на нея като личност - възхищаващи се на маниера ѝ на поведение, красота, осанка, муцки, стойки, чупки, дрехи и въобще целият ѝ лайвстайл. Тези преобладават;
б) фенове на музиката ѝ - далеч по-малко, но възприемат дискографията ѝ като желязна и дори еднообразните песни като стойностни, защото няма псувни и жаргон в тях;
в) фенове на образа ѝ създаден от "Нов фолк" и "Планета" - възхищение на морала и достолепността, които са внушени, и припознаване на прилики между Глория и техни близки роднини - майки, баби, лели и т.н.
Има и фенове, които са събирателен образ на всичко, изброено от мен. 

Иначе напълно те разбирам, мисълта ми е, че колкото и да измъкваме факти от скрина и гардероба никога няма да им отворим очите и да им покажем колко не са в час с личността и "твореца" Глория, така че няма смисъл.

  • Like 4
Link to comment
Сподели в други сайтове

Вчера седнах да нахвърлям сетлист за юбилейния й концерт догодина, та споделям  го с вас.
 

ГЛОРИЯ - 30 години флопов... ХИТОВЕ!
СЕТЛИСТ:

1. ако бях се родила река
2.  луда надпревара
3. красив свят
4. 50 на 50
5. мръсни танци
6. пияна вишна
7. приличам ли на вятъра
8. опиат
9. не ме моли
10. еднопосочен път
11. усещане за мъж
12. лятно пълнолудие
13. остани тази нощ
14. целувай още, докосвай още
15. почти непознати
16. кралица
17. убиваш ме на място
18,. пулс
19. инсомния
20. обратно броене
21. криле
22. полудяваш по мен
23. обичай ме такава
24. на по-добрите стрелци
25. нюанси сиво
26. не те давам
27. добре дошла, скитнице
28. любима
29. ало, как си
30. очите не лъжат
31. моята първа награда
32. няма кой да ме спре
33. чудо
34. кадифе

  • Haha 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

Тя има много добри песни, които все още си се знаят и си я хранят, но Глория 2003 и Глория 2023 са различни хора.

Виж й там Ледена Кралица, Лабиринт или дори една Изповед. Топ песни с клипове, които не са скалъпени.

Отделно си има още неща, но сегашните са еднакви и се правят от едни и същи хора, които са изчерпани.

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

Току що, WindWalkerMonk каза:

Тя има много добри песни, които все още си се знаят и си я хранят, но Глория 2003 и Глория 2023 са различни хора.

Виж й там Ледена Кралица, Лабиринт или дори една Изповед. Топ песни с клипове, които не са скалъпени.

Отделно си има още неща, но сегашните са еднакви и се правят от едни и същи хора, които са изчерпани.

Клипът на "Изповед" изглежда кошмарно евтинджос. Визията на Гло е топ, но от заснемане, монтаж и осветление лъха на нищета и безпаричие, което скапва цялото ми усещане на мен лично.
Един от последните ѝ хубави клипове:

 

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

Точно клиповете за мен са едно от основните неща, които прецакаха Глория. За песните ясно, че започнаха и те да стават еднакви по едно време, но ако влагаше повече поне във визуалната част от творчеството си можеше да заблуди по-младия таргет, че е интересна. Все пак един от ключовите моменти в първото й ТОП десетилетие беше именно нейната градация от онази леличка от народа през 1994 до действително класната на вид ремонтирана дама, която предлагаше иновативни за времето си видео продукции като Илюзия, Крепост и т.н. Но точно някъде след вторият посочен тя се вкамени като статуя и си остана една и съща 20 години. Междувременно колежките от нейното време Десислава и Камелия, макар и често с тъпи песни, гледат отвреме-навреме да влагат повече в клипове. И песните им понякога помагат, де.

Ето такъв клип примерно супер би й лежал на Гло и нямаше да й се налага твърде много да бяга от балните рокли и осанката на ледена кралица:

  • Like 3
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 14 минути, SG каза:

Точно клиповете за мен са едно от основните неща, които прецакаха Глория. За песните ясно, че започнаха и те да стават еднакви по едно време, но ако влагаше повече поне във визуалната част от творчеството си можеше да заблуди по-младия таргет, че е интересна. Все пак един от ключовите моменти в първото й ТОП десетилетие беше именно нейната градация от онази леличка от народа през 1994 до действително класната на вид ремонтирана дама, която предлагаше иновативни за времето си видео продукции като Илюзия, Крепост и т.н. Но точно някъде след вторият посочен тя се вкамени като статуя и си остана една и съща 20 години. Междувременно колежките от нейното време Десислава и Камелия, макар и често с тъпи песни, гледат отвреме-навреме да влагат повече в клипове. И песните им понякога помагат, де.

Ето такъв клип примерно супер би й лежал на Гло и нямаше да й се налага твърде много да бяга от балните рокли и осанката на ледена кралица:

Тъпото е, че тя го започна това с клиповете. 2003 ги нагъзи здраво всички, направо няма алтернатива и после почна да попръцква в саксиите.

  • Like 3
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 19 минути, WindWalkerMonk каза:

Тъпото е, че тя го започна това с клиповете. 2003 ги нагъзи здраво всички, направо няма алтернатива и после почна да попръцква в саксиите.

Креативността в клиповете реално не започна точно от чалгата. Попа през 90те и около 2000 разби с някои визуални постижения, а чалгарите като видяха повечко пари вече съвсем вдигнаха летвата към това, което би се нарекло 'световно ниво'. И в този ред на мисли, ако трябва да сме честни Глория никога не е била баш световно ниво като видео продукция. Нейният връх в това отношение, "Крепост", е по-скоро типичен балканско-мутренски скъп клип. Но да, с него отвори някои врати и веднага след излизането му вече си имахме куп проекти на друго ниво, сред които за мен "Жадувам" си беше баш старта на продукцията тип MTV.

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 14 минути, SG каза:

Креативността в клиповете реално не започна точно от чалгата. Попа през 90те и около 2000 разби с някои визуални постижения, а чалгарите като видяха повечко пари вече съвсем вдигнаха летвата към това, което би се нарекло 'световно ниво'. И в този ред на мисли, ако трябва да сме честни Глория никога не е била баш световно ниво като видео продукция. Нейният връх в това отношение, "Крепост", е по-скоро типичен балканско-мутренски скъп клип. Но да, с него отвори някои врати и веднага след излизането му вече си имахме куп проекти на друго ниво, сред които за мен "Жадувам" си беше баш старта на продукцията тип MTV.

А преди "Жадувам" имахме "Феникс", "Стрелките" и "Ти си виновен", които също бяха на ужасно високо ниво!

  • Like 4
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, Andrew Cunanan. каза:

А преди "Жадувам" имахме "Феникс", "Стрелките" и "Ти си виновен", които също бяха на ужасно високо ниво!

Особено Ти си виновен слага в джоба всичките им клипове, дори и прехваленият Жадувам.

  • Like 3
  • Thanks 1
 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час, SG каза:

Ето такъв клип примерно супер би й лежал на Гло и нямаше да й се налага твърде много да бяга от балните рокли и осанката на ледена кралица:

Отделна тема, но само на мен ли Паника ми харесва повече и като клип и като песен? Сърце винаги е лансирана за най-добри клип и песен на Галена

 

  • Like 1
  • Love 3
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 12 часа , SG каза:

Този спад е очакван и съвсем не само Преслава страда от него. Отдавна повтарям, че гледанията в YouTube за българска музика вече не са същите както преди поради ред причини. Главно поддръжниците на шепа изпълнители биха тръгнали да твърдят, че е нормално само техните милиони да се правят дори по-бързо от преди.

Така е, прав си! Аз им повтарям същото че не е възможно Глоринда през най-силния ютуб период едвам да връзва милион-два, а сега да гони 5-тия за няколко месеца! 😬

  • Like 1
 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Първи с ултраефектните, провокативни и скъпи видеа беше Азис. Пайнер през 2002-ра не можеха да си позволят такова ниво:

"-Коя си ти, ма?
- А ти, коя си?
- Майка ти!"🤣

  • Like 2
  • Haha 2
  • Dislike 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

Василиса ни е първият видео-артист, няма Кама, няма Глория. Дори техните видеа от 2003-та бледнят пред този. Някъде към 2005-2006-та и той сдаде багажа и започна да кара евтинджос, но преди това беше топ. Всяко видео създаваше истерия, именно това му формира образа на енигма и звездния статут!

 

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, Andrew Cunanan. каза:

А преди "Жадувам" имахме "Феникс", "Стрелките" и "Ти си виновен", които също бяха на ужасно високо ниво!

Да, и трите са ми много любими, но си имаха и чалгарското в себе си, особено Феникс. "Жадувам" си беше баш клип, на който дори и днес ако сложиш песен на Lil Nas X (понеже той се прави на Азис), ще си пасне. И понеже сте заговорили за продукцията на Азис - при него в първите години водещ беше шок фактора, но преди "Жадувам" клиповете му като начин на заснемане, картина и монтаж също си бяха повече чалга.

А и както казах - по онова време предимно поп имената се опитваха да засилват нивото. Гледайте какви неща се правеха докато чалгарките още се поклащаха по градини и скъпи коли, а Глория и Преслава тепърва бяха на път да открият диваните и столовете.

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

Guest
Тази тема е затворена за нови коментари.
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...