Jump to content



Поп-фолк скандали (ноември 2022)


Препоръчани коментари

Без бъзик този път, ама на Глория песента ме е грабнала много. Отново осъзнавам, че основно нежеланието й да се промени поне малко и да пробва някакво по-различно изпяване прецакват потенциала на инак добри проекти.

"Кадифе" отвсякъде си е нещо, което през една примерно 2000 щеше да е тотален хит, защото го съдържа в себе си. Разликата е, че тогава Глория още не беше омръзнала с баналност и й слушахме всичко.

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, WindWalkerMonk каза:

Aбе тъпа е песента, текста е писан от пълен аматьор. Аре стига сме изкривявали истината. Няма рима, няма смисъл, няма градация, няма НИЩО. 

Никой няма да те похвали, да, няма след като си пуснал нещо подобно не си за хвалба. Показва колко малко разбира от музика и защо е в 10та глуха. 

Александрина е с първи опит за текст за песен. Тя пише и поезия и е много добра. Чел ли си нейни неща? Това имах предвид. Дайте шанс на хората. Иначе ще си слушате "Ти си мойто злато във карати" и на Емануела полюциите. Което не е по-добро, ама по тоя въпрос се мълчи. Глория ли е, дай да я осмеем. Другите са готини, нали.

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 17 минути, penakavalli каза:

Смисълът едва ли е толкова дълбок. Все пак Дженис е кралица на социалната тематика в клиповете си (в градския транспорт, студентка в СУ и тн.). Предполагам, че просто е почуствала, че служителите на Еконт и Спиди са недостатъчно репрезентирани в поп-фолк жанра и е решила да бъде iclusive.

Така е,факт. Джена е народен човек и е състрадателна към всички клетки на обществото. Само шивачките да не очакват милост от нея-Джен неведнъж е показвала омразата си към тях.

  • Love 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

Ася май днеска е заета, тоя педнедл нищо не казва за нея :D Както Фикьо беше обявен за предната седмица преди да го поканят нямаше никой и нямаше никакво инфо все едно не бяха обявавали нищо и другата седмица Фикьо от нищото :D

Аааа събуди се тоя сааамо след малко :D

  • Haha 2

spacer.png

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, SG каза:

Без бъзик този път, ама на Глория песента ме е грабнала много. Отново осъзнавам, че основно нежеланието й да се промени поне малко и да пробва някакво по-различно изпяване прецакват потенциала на инак добри проекти.

"Кадифе" отвсякъде си е нещо, което през една примерно 2000 щеше да е тотален хит, защото го съдържа в себе си. Разликата е, че тогава Глория още не беше омръзнала с баналност и й слушахме всичко.

 Това нещо не би било дори пълнеж в Поп-фолк фиеста 4, ти за хит ми говориш.

  • Like 3
  • Love 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

Ако трябва да съм честен, музиката на ''Кадифе'' е супер приятна и лежерна - различна от масата, но текста и изпяването е под всякаква критика. По-добре да си беше заложила на Мариета. 

Александрина може да пише много хубава поезия и т.н., но това не е означава да хвалим Глория защото тук именно заради текста си развали една хубава песен.

2.jpg3.jpg8.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, adorable каза:

Те нещата в жанра куцат. Ако похвалим последната цигания на Десислава и Азис, примерно, няма да има проблем. Ама ти не знаеш за двойните стандарти тука. Глория е наясно и когато съм я критикувал, какво ми харесва и не ми харесва. Но не виждам защо трябва да погледът към нейните неща да е все откъм негативната страна, при положение, че се старае да прави нещо стойностно. Няма значение колко се е получило според масата, която е ясно от какви песни прави хитове. Ходя на дискотеки и знам. И не се искат само забележки. Давайте решения и алтернативи, щом ви е болно за разпада на жанра.

Ти си достатъчно интелигентен, за да осъзнаваш проблемите на жанра. Всичко вече се е изпяло там. Липсват свежи идеи и нещата се повтарят... и преповтарят.... Не е само при Глория, а при всички. Затова и положителните коментари ще намаляват все повече, докато нацяло изчезнат в един момент. Глория поне има достатъчно богата дискография, която да я храни до живот. Тежко и горко на новите имена, които започват тепърва в една толкова амортизирана среда, в която трябва да са новатори, а дефакто са обречени.... Трябва да се експериментира и да се дава шанс на нови хора - композитори, текстописци и т.н. После и визията не е лошо да се променя периодично, за да предизвиква интерес. Глория и там не е никак смела... Тя е напълно еднаква във всичките си клипове. Красива жена е, спор няма. Има си излъчването, осанката, гласът...и всичко...НО се иска разнообразие. Вече е загубила нюх, а и все по-трудно ще попада на хубави песни. Дори една Нелина непрекъснато казва, че не може да попадне на песен, която да усети и почувства... Затова и поп-фолк проектите при нея куцат. Ако аз знам разковничето на успеха, щях да съм певица, не слушател.

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, i810 каза:

Ти си достатъчно интелигентен, за да осъзнаваш проблемите на жанра. Всичко вече се е изпяло там. Липсват свежи идеи и нещата се повтарят... и преповтарят.... Не е само при Глория, а при всички. Затова и положителните коментари ще намаляват все повече, докато нацяло изчезнат в един момент. Глория поне има достатъчно богата дискография, която да я храни до живот. Тежко и горко на новите имена, които започват тепърва в една толкова амортизирана среда, в която трябва да са новатори, а дефакто са обречени.... Трябва да се експериментира и да се дава шанс на нови хора - композитори, текстописци и т.н. После и визията не е лошо да се променя периодично, за да предизвиква интерес. Глория и там не е никак смела... Тя е напълно еднаква във всичките си клипове. Красива жена е, спор няма. Има си излъчването, осанката, гласът...и всичко...НО се иска разнообразие. Вече е загубила нюх, а и все по-трудно ще попада на хубави песни. Дори една Нелина непрекъснато казва, че не може да попадне на песен, която да усети и почувства... Затова и поп-фолк проектите при нея куцат. Ако аз знам разковничето на успеха, щях да съм певица, не слушател.

Аз с такава публика в България - неблагодарна и с къса памет, щях да правя нещо друго. От вчера наблюдавам, че на един му харесва текстът, на друг изпълнението, на трети музиката. Което все пак говори, че не е създала нещо лошо. Всеки си е харесал нещо. Мисля, че сте очаквали песен с по-мощно изразена структура и кулминация може би, но тук идеята е друга. Разбирам и вашата. Като цяло не е лошо човек да има очаквания, даже трябва, разбира се. Не си мислете, че тя не си дава сметка за обратната връзка. Примерно, и на мен не ми е по вкуса казах кое в актуалните песни, но ги въртят - значи пазарът ги иска. Няма значение, че една камара хора не ги одобряват и спряха да слушат жанра заради тях. Глория такива песни обаче няма да направи, дори с риск да е скучна. Всеки избира кое е по-доброто за него. 

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 35 минути, WindWalkerMonk каза:

Каква ирония, съвсем сериозно е. Изисква ми голяма енергия дори да почна песента. Аз не моа до 30 секунда да стигна, бааааа. Не знам, сериозно, много искам да ми хареса и да слушам Глория, защото иначе ще съм от село, ама не мога. Утре ще запаля свещичка и ще взема бустери.

Ми недей да я слушаш бе, какво си се обсебил да коментираш Глория като някой невротик, след като не ти харесва? Хем те сърби, хем те боли.

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, FolkEmpire каза:

Погледа на Алисия: Къв си ти бе? :D

"И младините ми зехте и старините!" :Dimage.png.81423c869a08e1573b004bf4fe0d2b6a.png

vlcsnap-2022-11-08-20h20m57s235.png

Толкова много цветове. Кой е избрал този "дизайн" на това студио?

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, DarkChild каза:

Толкова много цветове. Кой е избрал този "дизайн" на това студио?

Некадърниците зад кадър най-вероятно :D На второто включване се чу "Ало ало чуаме ли се чауме ли сe" и духане в микрофон :D

Обаче не пускат зрители, май от опита от миналия път не е било ок на Ася да й пускат хаха

  • Haha 2

spacer.png

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Balkandji1 каза:

Ми недей да я слушаш бе, какво си се обсебил да коментираш Глория като някой невротик, след като не ти харесва? Хем те сърби, хем те боли.

Коментирам я защото пусна бозата вчера, както коментирам каквото си искам друго. Не помня да ми трябва разрешение от теб?

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

Току що, WindWalkerMonk каза:

Коментирам я защото пусна бозата вчера, както коментирам каквото си искам друго. Не помня да ми трябва разрешение от теб?

Прави впечатление как постоянно я плюеш, а главно нея коментираш сякаш вътрешно ти харесва. Невротично е положението при теб. Не ти трябва разрешение от мен за това, ти си го имаш по природа. :3fdb8960598fa63e:

Помниш ли периода около лятото, в който не ти беше добре?. Радвам се, че взе мерки, но знай, че и Бог ти помогна.  😇

  • Wow 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, adorable каза:

Аз с такава публика в България - неблагодарна и с къса памет, щях да правя нещо друго. От вчера наблюдавам, че на един му харесва текстът, на друг изпълнението, на трети музиката. Което все пак говори, че не е създала нещо лошо. Всеки си е харесал нещо. Мисля, че сте очаквали песен с по-мощно изразена структура и кулминация може би, но тук идеята е друга. Разбирам и вашата. Като цяло не е лошо човек да има очаквания, даже трябва, разбира се. Не си мислете, че тя не си дава сметка за обратната връзка. Примерно, и на мен не ми е по вкуса казах кое в актуалните песни, но ги въртят - значи пазарът ги иска. Няма значение, че една камара хора не ги одобряват и спряха да слушат жанра заради тях. Глория такива песни обаче няма да направи, дори с риск да е скучна. Всеки избира кое е по-доброто за него. 

Никой не отрича успехите на Глория и хитовете, които е направила. Бройката им е внушителна и паметта на хората, не бих казала, че е къса за тях. Изключвам Кали и Тото, които се изказаха като кръгли идиоти по тази тема. Обективно погледнато, песента не е за плюене чак, защото има в пъти по-кофти попадения и то само от няколко дни насам. Кой ли не избълва нова песен, а нито една не е както трябва. Хората са недоволни, защото помнят жанра с успешния му облик. Това, което слушаме от години е трагедия с комедиен привкус. Аз продължавам да давам шанс на новата песен на Глория. Нарочно я слушам...  Опитвам се да я преоткрия и да намеря в нея онова, което съм пропуснала в самото начало, когато си я пуснах.

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Balkandji1 каза:

Прави впечатление как постоянно я плюеш, а главно нея коментираш сякаш вътрешно ти харесва. Невротично е положението при теб. Не ти трябва разрешение от мен за това, ти си го имаш по природа. :3fdb8960598fa63e:

Помниш ли периода около лятото, в който не ти беше добре?. Радвам се, че взе мерки, но знай, че и Бог ти помогна.  😇

Благодаря за психоанализа. Тя и Галин са ми любимите да коментирам, това е факт. И двамата имат огромно самочувствие, което абсолютно не се основава на факти. И докато тя поне е достоен човек, той и с това не може да се похвали. Иначе на мен Глория ми е интересна от съвсем друга гледна точка. Но сега не е времето. 

  • Like 1
  • Love 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 26 минути, adorable каза:

Александрина е с първи опит за текст за песен. Тя пише и поезия и е много добра. Чел ли си нейни неща? Това имах предвид. Дайте шанс на хората. Иначе ще си слушате "Ти си мойто злато във карати" и на Емануела полюциите. Което не е по-добро, ама по тоя въпрос се мълчи. Глория ли е, дай да я осмеем. Другите са готини, нали.

Моля те, не се превръщай в Глория и ти. Една ни е достатъчна и си я търпим каквато си е. Кой я сравнява с другите? Само ти правиш някакви паралели. Ние я сравняваме с това, което е била, и което доброволно се е отказала да бъде. 

преди 19 минути, -A. каза:

Ако трябва да съм честен, музиката на ''Кадифе'' е супер приятна и лежерна - различна от масата, но текста и изпяването е под всякаква критика. По-добре да си беше заложила на Мариета. 

Александрина може да пише много хубава поезия и т.н., но това не е означава да хвалим Глория защото тук именно заради текста си развали една хубава песен.

Да, текстът е плачевен. Дани Манолова пише супер песни. Почти всичките последни успешни на Екстрата от периода 2003-2005 са нейни и ми липсва определено. За аранжимента не мога да се изкажа, понеже не успях да дослушам песента. Явно текстът отблъсква главно. 

преди 11 минути, FolkEmpire каза:

Погледа на Алисия: Къв си ти бе? :D

"И младините ми зехте и старините!" :Dimage.png.81423c869a08e1573b004bf4fe0d2b6a.png

vlcsnap-2022-11-08-20h20m57s235.png

Надежда Зъбарката, бате1 

  • Like 2
  • Love 1

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 28 минути, DarkChild каза:

 Това нещо не би било дори пълнеж в Поп-фолк фиеста 4, ти за хит ми говориш.

Пак казвам, че осъждането на песента го правим като публика на жанра през 2022. През 2000 щеше да е друго. Глория нямаше да е толкова омръзнала с тия песни дето хем не са баш чалга, хем си стават за душата. Откъдето и да го погледнем Кадифе доста се доближава до онова естрадно звучене, с което Глория впечатляваше някога. Просто самата тя и неспособността й да се пригоди към новото време вече са твърде втръснали.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Balkandji1 каза:

Това е бруталитет, а не на Преслава и Софа циганьорщината. Мангава тут, не се намангавчихте 25 години с вашите черни фереджета и изметии.

 

Мен пък ме изкефи Мангаватут-о. Да бях жена, щях не бурка, ми никаб да си туря, белким да не си реша косътъ! 

 

  • Love 1

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 19 минути, adorable каза:

Аз с такава публика в България - неблагодарна и с къса памет, щях да правя нещо друго. От вчера наблюдавам, че на един му харесва текстът, на друг изпълнението, на трети музиката. Което все пак говори, че не е създала нещо лошо. Всеки си е харесал нещо. Мисля, че сте очаквали песен с по-мощно изразена структура и кулминация може би, но тук идеята е друга. Разбирам и вашата. Като цяло не е лошо човек да има очаквания, даже трябва, разбира се. Не си мислете, че тя не си дава сметка за обратната връзка. Примерно, и на мен не ми е по вкуса казах кое в актуалните песни, но ги въртят - значи пазарът ги иска. Няма значение, че една камара хора не ги одобряват и спряха да слушат жанра заради тях. Глория такива песни обаче няма да направи, дори с риск да е скучна. Всеки избира кое е по-доброто за него. 

Какво й е на публиката в България? Чалгата се издържа от същата тази неблагодарна публика. Пеят в кръчми, които се пълнят от българската коака. По събори пак е същата тая публика.

Те не са по различни от хората които ги слушат. 

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, WindWalkerMonk каза:

Благодаря за психоанализа. Тя и Галин са ми любимите да коментирам, това е факт. И двамата имат огромно самочувствие, което абсолютно не се основава на факти. И докато тя поне е достоен човек, той и с това не може да се похвали. Иначе на мен Глория ми е интересна от съвсем друга гледна точка. Но сега не е времето. 

Защо да не е времето?

Долавям, че всъщност ти харесва от първия етап на кариерата й и се гневиш, че се дъни в тъч линията в последния етап. Това ли е?

Какво да направим, факт е от около 10 години, не го ли приехме вече?

Глория това, което постигна в зората на чалгата е непостижимо от никой друг като дълготрайност на въздействието. Единствено Ивана и Преслава са се доближавали до някаква степен.

Иначе като човек е много умна и се държи уважително и начетено към колегите си. Има си маниер да се прави на важна, ама това й отива.

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

Тоя колко е зле, хората си мислели, че на Ася й готвят прислужници и била голяма звезда :D :D :D

Само една пиянка се обади ама искаше песен, тоя вика само въпроси към нея и човека аз не искам да я притеснявам мухахаха.

Ако линиите са отворени значи Фики я бие по популярност, защото никой не звъни :D

  • Haha 2

spacer.png

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, i810 каза:

Никой не отрича успехите на Глория и хитовете, които е направила. Бройката им е внушителна и паметта на хората, не бих казала, че е къса за тях. Изключвам Кали и Тото, които се изказаха като кръгли идиоти по тази тема. Обективно погледнато, песента не е за плюене чак, защото има в пъти по-кофти попадения и то само от няколко дни насам. Кой ли не избълва нова песен, а нито една не е както трябва. Хората са недоволни, защото помнят жанра с успешния му облик. Това, което слушаме от години е трагедия с комедиен привкус. Аз продължавам да давам шанс на новата песен на Глория. Нарочно я слушам...  Опитвам се да я преоткрия и да намеря в нея онова, което съм пропуснала в самото начало, когато си я пуснах.

Разбирам, но отново ти казвам, че клубовете са пълни. Расте едно поколение, което няма представата за музикантски издържана песен, защото за такива приема сегашните. За тях тези старите неща дори са супер криндж. Разбира се, точно това поколение бързо ще си смени вкуса, но някак вече ще са свикнали да не дават пари за качествена музика, да не изискват концерти, да не уважават по-стойностните неща. Не можем да им се сърдим. Изпълнителите са си виновни, че клекнаха на диджеи и продуценти. Но това е оцеляването. Глория и няма претенции да е в мейнстрийма, така че ако от някого трябва да търсим отговорност, трябва да е колективна. Другите изпълнители са страшно пощадени откъм критика. Поне тук. Поне да се мъчеха да правят нещо на ниво. На всеки, който го прави, трябва да му се оцени. Ето, и Райна. Да, повторила се е с някоя фраза, ама е направила нещо приятно, поне в моите очи.

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

Някъв звъни и вика "Ако искам да стана изпълнител, какво трябва да направя" :D Да си биеш чекии и да се хвърлиш от няокй мост ако не можеш да пееш няма да стане гъзи :D

1 час минал с Алисия, тя дойде в и 15 :D

  • Haha 2

spacer.png

Link to comment
Сподели в други сайтове

Guest
Тази тема е затворена за нови коментари.
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...