Jump to content



Поп-фолк скандали (август, 2022)


Препоръчани коментари

преди 43 минути, Danger. каза:

Само да вметна за приемите, че има особено голямо значение каква е дискотеката и колко е голяма, самият изпълнител как ще подкани да я пеят самата песен, също дали песента е леснозапеваема, дали изпълнителят не пее песента на участието си вече за трети/четвърти път и т.н.

Всеки може да има слаб или силен прием на дадена песен, помним Гивмилов как тресеше с приеми като за мегахит, но реално не е такъв. На Коце песента Един грам срам също смазваше с мега приеми, абе куп песни в тубата с 3-5-7 млн. могат да имат приеми в дискотеките като на тези с по 10-20-30 млн. Както и песни с по 20-30 млн. да минават вяло по участия и концерти.

За да изпее някой една песен 3-4 пъти, значи песента е наложена като хит и хората я харесват и искат. Говорим при приемите, а не ако е с цел да се наложи нова песен примерно. 

Това че не винаги приемите са обвързани с гледанията е така и имаме много примери. "Дай ми любов" на Галена нямаше огромни гледания, но на участията имаше прием, отделно доста се въртя в дискотеките. Нали тук приемаме, че приемите са сред факторите са хитовост. Щом е така значи, че като има такива, то песента е хит. Сезонен, годишен, среден, голям, щом се дерат на нея е хит. Не мога да разбера кога ги признавате и кога не и защо се прави разделение на ситуациите. 😁 Видяхме, че е възможно песен с по-малко гледания да тресе дискотеката, такава с много да мине вяло, а може и хем да има мощен прием, хем много гледания. 

Все пак ако при някои изпълнители гледанията са манипулирани и се купува, реакцията на хората на живо е по-достоверен показател. 

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

  • Отговори 2k
  • Създадена
  • Последен отговор

Топ коментиращи в тази тема

преди 49 минути, DevilWish каза:

Страхотен албум, най-добрият й. ❤️ И "Официално забранен" много ми харесва. Не мога да кажа същото за първия и "След 12", но и там си има хубави песни, които често си пускам. 

Първият й албум и на мен не ми харесва. От него ми допадат "Не си отивай" и "Само миг". 

От "След 12": "100 пъти" - топ и до днес ми е от любимите песне, "След 12", "Сама", "Не поглеждай в мен", "Намерих те", "Душата ми крещи", "Само за ден", "Вземи си дъх". Почти всички от албума ми харесват.

"Официално забранен" също беше добър албум. "Тихо ми пази" стана доста голям хит. Тогава живеех във Варна и песента гърмеше навсякъде. Харесвам "Не се опитвай", "Черен списък", "За последно", "Лоша ли съм", "На линия". Диагнозата, дето беше такъв хит никога не ми е била любима и не ми допада. Нещо като историята с "WTB" и "Еуфория", но тогава нямаше кой да ме набеди за отстъпник. 😁

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Stela каза:

Първият й албум и на мен не ми харесва. От него ми допадат "Не си отивай" и "Само миг". 

От "След 12": "100 пъти" - топ и до днес ми е от любимите песне, "След 12", "Сама", "Не поглеждай в мен", "Намерих те", "Душата ми крещи", "Само за ден", "Вземи си дъх". Почти всички от албума ми харесват.

"Официално забранен" също беше добър албум. "Тихо ми пази" стана доста голям хит. Тогава живеех във Варна и песента гърмеше навсякъде. Харесвам "Не се опитвай", "Черен списък", "За последно", "Лоша ли съм", "На линия". Диагнозата, дето беше такъв хит никога не ми е била любима и не ми допада. Нещо като историята с "WTB" и "Еуфория", но тогава нямаше кой да ме набеди за отстъпник. 😁

Спомням си преди да излезе "Знам диагнозата", тогава изтече в интернет със заглавие "Чакам си дозата", та оригинала страшно ми харесваше и си казвах "абе защо някой тази песен не я вземе, готов хит е" и когато чух "Знам диагнозата" си казах - ето, това е най-силната й песен до момента! Нямах кой знае какъв фаворит от предишните й песни, харесвах доста от тях, но това вече беше нещо което наистина може би исках да чуя от нея, изобщо нямах идея че ще попадне при нея. Тогава ме хвана яд за тези мигли в клипът, изобщо за целия клип, беше ужасен и вокалите на Азис, защото в оригинала обожавах вокалите. Искаше ми се да не са негови, но песента веднага ме грабва и си свикнах с нашата версия. В първия албум си харесвах "Екстаз", "Само миг", "Чупката" и "Как не те е срам", вече във втория мисля, че "Нищо общо" най-много ми допада, харесвам "Намерих те" - страхотна песен! "Сама", "След 12", "Утешителна награда" която си стана хит и то голям, общо-взето повечето песни са хубави, този дует с Устата и до днес ми е отвратителен, то взе, че се хареса! Изобщо не разбирах какво му харесваха на това нещо. Там когато пусна дебютния албум майка ми се чудеше и ми каза един път, нали тогава даваха промоции на албумите по Планета, та "Тая, Галя, много е симпатична, не знам защо не е толкова известна като Преслава, на мен ми харесва". Още тогава направи сравнение! :D 2007 вече с "Утешителна награда" направи хит и преди това си имаше песни като "Чупката", "Душата ми крещи" и "Намерих те", но това вече си беше някакъв бум за нея, че по това време нямаше кой знае каква популярност, но и на нея й се получи и попадна на песни, но наистина със "Знам диагнозата" вече мога да кажа, че там ме спечели. А с "Тихо ми пази" която и до днес ми е любима и "На две големи" пък съвсем! Само заради тия две песни мога да кажа, че ми харесва! :D❤️ 

  • Like 3
image.jpg.62e5dcb4645c5400d838b8c6f96e9856.jpg

 

Пожелай му "Да гори в любов"! :wub_anim:

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 44 минути, DevilWish каза:

О, да.... Има си ги силните години, всяка има песни с които можем да кажем, че е успешна или албум. Като песните които ще изброя, не са непременно хитове към днешна дата, но към годината в която са пуснати са били супер популярни! И понеже имам наблюдения върху нея, това е общо взето което ще кажа и да се спре малко със споровете, тъй като много се брои какво, къде, кога. Подробно!
2004 - Обичам те, Нямаш сърце, Горчиви спомени (последните две даже нямаха клипове) дебютния албум.
2005 - Дяволско желание, Завинаги твоя, Финални думи, Нямам право, Безразлична (за времето си и през тази година Завинаги твоя и Финални думи си бяха успешни дори към днешна дата да се вижда странно и да не са от големите хитове на Преслава) Дуета с Диджей Джери тогава също се слушаше. Естествено албума Дяволско желание.

2006 - И когато съмне, Заклевам те (страшно любима моя балада), Уморих се (отново песен която нямаше клип но е била популярна за времето си), албумът "Интрига" вече останали хитове от него се откроиха следващата година, защото "Лъжа е" излезе точно в края на годината. 

2007 - Лъжа е, Нищо друго, Мъж на хоризонта, Водка с утеха. Все хитове и то повече от хитове за съответната година! Появата на най-силният й албум "Не съм ангел" който стана златен!
2008 - Не съм ангел, Моят нов любовник (клипът излезе в тази година и песента получи популярност и стана хит за съответната година както и заглавната песен), моята любима Последен адрес! Новата ти.... 

2009 - Не мога да кажа особена успешна, имаше си го интереса тогава - "Червена точка", втория дует с Борис Дали, "Феномен", "Не ми пречи" и доста от песните които не получиха реализация, но в съответната отново се открои неклипираната "Зле разпредели" . Албумът "Пази се от приятелки" с ужасно слаба реализация.

2010 - само Пия за тебе. За мен това беше най-слабата година на Преслава, единствено дуета с Елена стана хит, другото не се получи. Понеже бях на концерта, онова ужасно нещо "Дишай" обаче се възприе много добре като прием на голям концерт.
2011 - Как ти стои, Мръсно и полека, Като за финал, албумът Как ти стои

2012 - От мен питието (отново нещо което се хареса без клип от албума), Лудата дойде, Разкрий ме.
2013 - Режим Неприлична ❤️ -Скоро също се харесваше, не мога да кажа хит, но песента се хареса.
2014 - Пиши го неуспешно, Моето слабо място (втората отново няма клип)
2015 - На тебе не отказвам
2016 - Няма да ти пиша, Тук жена му пази с Джена

И от там нататък ти го каза.... Вече след 2019 с по една песен на година..... доста разочароващо за мен, дуетите изобщо не ги броя.... Време й е да се стяга! Та, в почти всяка година е имала или хит, или успешна и хубава песен или албум (както в по-слабата 2009) Не знам какво толкова се иска от нея, до 2019 си е сила! Но тук по принцип повече я плюят ама всеки с мнението си, преди 10 години можеше и да споря и да се карам, днес ми е все тая. Всеки си има мнение. Подробно за първи и последен път едно мое наблюдение през годините за нея. Ок е, кога е по-слабо, кога не.... но наистина с тая една песен на година от 2020 насам взе да ми писва. Стягай се и пускай "Лак за нокти" вече! 😘 

Дебютният албум на Преслава е доста по-добър от този на Галена. 

2006-та много я обичах, особено покрай "Заклевам те" и "Уморих се". Въпреки че са баладични много се пускаха в дискотеките. Имам лични сантименталти истории с тези песни и затова са ми доста любими. 😁

"Пази се от приятелки' не е лош. Заглавната песен е страхотна. Аз харесвам и "Обещай ми", "Силните мъже", "Новата ти", "Червена точка". Любими са ми "От добрите момичета" и "Ти не можеш да си влюбен". 

Това клипче има 1,3 милиона. Има още едно с близо 500К.

  • Like 2
  • Love 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Stela каза:

Дебютният албум на Преслава е доста по-добър от този на Галена. 

2006-та много я обичах, особено покрай "Заклевам те" и "Уморих се". Въпреки че са баладични много се пускаха в дискотеките. Имам лични сантименталти истории с тези песни и затова са ми доста любими. 😁

"Пази се от приятелки' не е лош. Заглавната песен е страхотна. Аз харесвам и "Обещай ми", "Силните мъже", "Новата ти", "Червена точка". Любими са ми "От добрите момичета" и "Ти не можеш да си влюбен". 

Това клипче има 1,3 милиона. Има още едно с близо 500К.

Да, някъде четох, беше дала интервю по това време, нали имаха миксове на турнета и нещо Анелия й казала за тази песен "Ти си луда, че не си й направила клип". Хареса се. Даже си спомням, че тогава тя искаше да снима "Пази се от приятелки", че й беше любима, но Пайнера тогава решил да е "Феномен" и така става пилотен сингъл към този албум. Аз по принцип не съм по баладите, но от там много ме ядосва, че не направи един хубав клип на "Умирам" (до колко за нея това е възможно :D ) Имаше песни които изпусна от там също. Споменатата от теб, а също и "Наивница на годината". Просто много силни песни. На мен в този албум си ми остана иначе любима "Новата ти". Но почти всичко мога да слушам от там с изключение на онова нещо за Мерилина. Кой знае колко пари са получили от тази песен която нито стана хит, нито нищо, единствено клипът дето ставаше за нещо, а то на такава гадна песен. Мисля, че не се сещам за по-тъпа песен на Преслава. И да се шегуваме "Нежен рекет" и "Първа шпага" са шедьовър пред това нещо! 

  • Like 3
image.jpg.62e5dcb4645c5400d838b8c6f96e9856.jpg

 

Пожелай му "Да гори в любов"! :wub_anim:

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 3 часа , Stela каза:

Обличала се е и по-добре определено 😁

FB_IMG_1660068028027.jpg.5d75df16c9b5c16c8819ea36275d42a1.jpg

Дотолкова е изкуствена вече, че от обикновен травестит е станала на транссексуална. Топките му висят.

  • Like 1
  • Haha 5
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, Stela каза:

И тази ми е много любима 

@DevilWish

 

Жестока е. Да и в "Как ти стои" са много любимите ми песни, но заглавната си ми остава най на сърце на мен. ❤️ Честно казано клипираните й песни са си ми слабост, но както казах ако за някои песни мен лично ме е яд това са най-вече "Лъган си и ти", "Умирам", "Нямаш сърце" и "Горчиви спомени" които просто заслужаваха клипове. Въпреки, че "Водка с утеха" беше такъв хит, според мен добре направи, че не я снима. Но според мен тези четирите трябваше да ги снима. То на времето така правеха. Правят една-две песни, после пускат трета с клип и цял албум с нови песни. Снимат още една, максимум две и айде пак нови песни, после същото и повече от песните нереализирани. Това от една страна беше тъпо. Сега не се случва при нас или рядко ще се случи албум с повече от 3-4 нови песни. Макар, че Преслава си го прави това, даже и последния албум "Да гори в любов" , учудих се, че въпреки всичко имаше толкова нови песни, почти никой не си го позволява. 

  • Like 2
image.jpg.62e5dcb4645c5400d838b8c6f96e9856.jpg

 

Пожелай му "Да гори в любов"! :wub_anim:

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, DevilWish каза:

Да, някъде четох, беше дала интервю по това време, нали имаха миксове на турнета и нещо Анелия й казала за тази песен "Ти си луда, че не си й направила клип". Хареса се. Даже си спомням, че тогава тя искаше да снима "Пази се от приятелки", че й беше любима, но Пайнера тогава решил да е "Феномен" и така става пилотен сингъл към този албум. Аз по принцип не съм по баладите, но от там много ме ядосва, че не направи един хубав клип на "Умирам" (до колко за нея това е възможно :D ) Имаше песни които изпусна от там също. Споменатата от теб, а също и "Наивница на годината". Просто много силни песни. На мен в този албум си ми остана иначе любима "Новата ти". Но почти всичко мога да слушам от там с изключение на онова нещо за Мерилина. Кой знае колко пари са получили от тази песен която нито стана хит, нито нищо, единствено клипът дето ставаше за нещо, а то на такава гадна песен. Мисля, че не се сещам за по-тъпа песен на Преслава. И да се шегуваме "Нежен рекет" и "Първа шпага" са шедьовър пред това нещо! 

Аз харесвам балади много. Не ме депресират. 😁😁

Нито последните две, нито Мерилина ми харесват. Ще й простим за Шпагата и Рекета обаче, все пак това е от началото, а и трябва да има за какво да я базикаме нали така. 😁

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Stela каза:

Аз харесвам балади много. Не ме депресират. 😁😁

Нито последните две, нито Мерилина ми харесват. Ще й простим за Шпагата и Рекета обаче, все пак това е от началото, а и трябва да има за какво да я базикаме нали така. 😁

О, да. Те даже не са първите песни на ПЕТЯ :D Първа знам, че е :

Страшнаааааааааааааааааааааааааа (цигания) :D 

  • Like 1
  • Haha 1
  • Love 1
image.jpg.62e5dcb4645c5400d838b8c6f96e9856.jpg

 

Пожелай му "Да гори в любов"! :wub_anim:

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Stela каза:

Какво мислите за тази песен? Аз я харесвам и според мен е доста нежна и приятна. 

 

И тази исках да има клип когато излезе албума на времето ! :D Изслушах ги песните, които тогава бяха нови, защото вече си имах любими като "И когато съмне", "Заклевам те", но "Лъжа е", "Нищо друго" и точно тази "Лей-лей" веднага ми се откроиха пред другите. Сигурно 2-3 години много често го слушах това. Съвсем забравих за нея, но да, тази песен е страхотна. Тя пък съвсем няма никаква реализация. Накрая бях учуден, но се оказа, че песента е кавър на Anna Vissi - Lie

  • Like 3
image.jpg.62e5dcb4645c5400d838b8c6f96e9856.jpg

 

Пожелай му "Да гори в любов"! :wub_anim:

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, DevilWish каза:

О, да. Те даже не са първите песни на ПЕТЯ :D Първа знам, че е :

Страшнаааааааааааааааааааааааааа (цигания) :D 

Тази цигания на циганиите не е ли след тях? Тя добре, че не е излизала официално, макар че ми е интересно какъв клип би и заснела по онова време. 😂😂😂

Абее и двете с Галена имат циганийки. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Току що, Stela каза:

Тази цигания на циганиите не е ли след тях? Тя добре, че не е излизала официално, макар че ми е интересно какъв клип би и заснела по онова време. 😂😂😂

Абее и двете с Галена имат циганийки. 

До колкото знам това е първата самостоятелна записана песен на Преслава! Срам, не срам, няма "Дума за вярност", няма дуети, това е нещото! :D 
Сигурно с червена коса с дълъг нос като баба Яга в кръчмата с големи гърди и върти гюбеци на някой чичко и му пее "Аз съм млада и красивааааа, ти не знаеш моите игрииии... Непокорна съм и дива, Автогол си вкарваш тииииииии" после чупка на веждата и започва "Гледаш ме" втора чупка "искаш ме" трета и продължава... "и да бъда твоя молиш се, за да си ти със мен, трябва да си тарикат без проблем" и взима паричките от джобчето на ризата му и си ги слага в сутиена! :D❤️ Разбира се тогава щеше да е ПЕТЯ, както се започне с Галя. Ама мен Галя пък по ме кефеше! От къде й дойде на ум да си сменя името пък и на нея! Пу! Тогава си викам "Е ква е тая простотия, името й е готино, кво е това Галена" :D то и ударението, не знаеш точно Галена или ГАлена. 

  • Haha 3
image.jpg.62e5dcb4645c5400d838b8c6f96e9856.jpg

 

Пожелай му "Да гори в любов"! :wub_anim:

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, DevilWish каза:

До колкото знам това е първата самостоятелна записана песен на Преслава! Срам, не срам, няма "Дума за вярност", няма дуети, това е нещото! :D 
Сигурно с червена коса с дълъг нос като баба Яга в кръчмата с големи гърди и върти гюбеци на някой чичко и му пее "Аз съм млада и красивааааа, ти не знаеш моите игрииии... Непокорна съм и дива, Автогол си вкарваш тииииииии" после чупка на веждата и започва "Гледаш ме" втора чупка "искаш ме" трета и продължава... "и да бъда твоя молиш се, за да си ти със мен, трябва да си тарикат без проблем" и взима паричките от джобчето на ризата му и си ги слага в сутиена! :D❤️ Разбира се тогава щеше да е ПЕТЯ, както се започне с Галя. Ама мен Галя пък по ме кефеше! От къде й дойде на ум да си сменя името пък и на нея! Пу! Тогава си викам "Е ква е тая простотия, името й е готино, кво е това Галена" :D то и ударението, не знаеш точно Галена или ГАлена. 

:roll1:

Страхотно го описа! Чак си го представих и си се хиля ... 

Двете трябваше да направят някой дует циганийка докато бяха Галя и Петя.. 😄

  • Haha 1
  • Love 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Stela каза:

:roll1:

Страхотно го описа! Чак си го представих и си се хиля ... 

Двете трябваше да направят някой дует циганийка докато бяха Галя и Петя.. 😄

Да, късно се сетиха, чак 2011. :D Можеха още 2004 да направят някой кючек ft. Милко Калайджиев. :D Ама и той имаше дует с Галена - "Ало, тук ли си". :D А с Преслава цели 3! - Нежен рекет, Раздвоени и Готина и готин. :D Дано не изпускам нещо! Късметлия е човека, с такива големи певици да има дуети днес би било престиж, само където тогава за тях е било нещо велико, че коя е била Петя и коя Галя? Нали той ги е открил, а мисля, че и Анелия? :D 

  • Haha 2
image.jpg.62e5dcb4645c5400d838b8c6f96e9856.jpg

 

Пожелай му "Да гори в любов"! :wub_anim:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Кой е на промоцията на дебютния албум на Галена и пляска в публиката на дуета? Я вижте колко й се радва! Ех, какви спомени.... :D❤️ 
 

  • Haha 2
image.jpg.62e5dcb4645c5400d838b8c6f96e9856.jpg

 

Пожелай му "Да гори в любов"! :wub_anim:

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час, DevilWish каза:

О, да. Те даже не са първите песни на ПЕТЯ :D Първа знам, че е :

Страшнаааааааааааааааааааааааааа (цигания) :D 

Туй ако го пуснеш на битака ше стане страшно джумбаре.

  • Like 1
  • Haha 3
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 6 часа , Stela каза:

Тази цигания на циганиите не е ли след тях? Тя добре, че не е излизала официално, макар че ми е интересно какъв клип би и заснела по онова време. 😂😂😂

Абее и двете с Галена имат циганийки. 

беше в някаква компилация на ork Crystal https://www.discogs.com/master/1841960-Оркестър-Кристал-Чат-Чат-


image.png.6624b80d73b0a77e9aa325f6a9685fa5.png

има го и тук

https://music.apple.com/us/album/искаш-ме-single/1434729730 

Липсват ми много тези компилации. Сред тях бяха хитове на Галена, Мира, Мариана Калчева, Полина, Яница, Даниела, Биляна, Борис Дали, Хабиби, Севджан, Гюлбахар, Фатма Ширин, Салко, Мариян, Aлександра, Наргиз, Рейхан...

 

 

 
 
  • Like 1
  • Love 1

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Guest
Тази тема е затворена за нови коментари.
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...