Jump to content



Поп-фолк скандали (ноември, 2021)


Препоръчани коментари

преди 2 минути, WindWalkerMonk каза:

Не беше, както и за дует. Но когато заслужаваше не взе песен да кажем. Неблагодарен или Дай ми всичко заслужаваха, но нещо друго взе.

За 2010-та, когато "Неблагодарен" беше номинирана - "Палатка" взе "Песен на годината";

"Дай ми всичко" излезе в много спорен период, подобно на "Пак ли" - в края на едната година, с развитие през следващата, ако я броим за 2008-ма - то "Първата-последната" в рамките на 2008-ма година беше в пъти по-голям хит и закономерно спечели; ако я броим за 2009-та - "За да те забравя" на Милко отново беше по-голям хит;

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

  • Отговори 2,3k
  • Създадена
  • Последен отговор

Топ коментиращи в тази тема

Впрочем и тази песен заслужаваше поне номинация за "Песен на 2008-ма", но подобно на "Дай ми всичко", излезе в края на предната година и до момента на награждаване беше минала повече от година и се залагаше на по-скорошни предложения за номиниране:

 

  • Like 2
  • Love 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

 Аз не помнех, че е имало певица, наречена Андреа, вие коментирате подробности от 2009-2010, сякаш е било вчера. Живеем в паралелни реалности ❤️ 

  • Haha 8
  • Love 1

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 16 минути, Andrew Cunanan. каза:

За 2010-та, когато "Неблагодарен" беше номинирана - "Палатка" взе "Песен на годината";

"Дай ми всичко" излезе в много спорен период, подобно на "Пак ли" - в края на едната година, с развитие през следващата, ако я броим за 2008-ма - то "Първата-последната" в рамките на 2008-ма година беше в пъти по-голям хит и закономерно спечели; ако я броим за 2009-та - "За да те забравя" на Милко отново беше по-голям хит;

Какво е Палатка и какво е Първата–последната???

  • Like 1
  • Haha 2

1920x840%281%29.jpg?itok=VLC3fYHs

Link to comment
Сподели в други сайтове

"Водка с утеха" е абсолютен хит, до ден днешен все още е в репертоара на много от "прохождащите" изпълнители, че и на вече утвърдените. Масово се пее по участия - било то в дискотеки, или в кръчми. Така че със или без награда песента си е абсолютен хит.

Аз друго си мисля - тези награди си бяха престижно събитие за попфолка през годините, но реално невинаги наградите се даваха по заслуги. В тоя ред на мисли - не е важно коя песен или кой изпълнител е взел дадена награда, а колко живот има творчеството му след години. Примери има бол за комерсиални парчета, които са пускани през годините, но днес кой ги помни? Златните хитове, запазени във времето, са наистина малко

Освен това наградите бяха причина за спречквания, кавги и интриги между изпълнителите. Затова и се прекратиха впоследствие. Камелия беше изрекла по повод наградите на Преслава за певица на годината: "Уморих се от пожизнени награди". Имаше и други недоволства и неудовлетвореност, спекулации, че наградите се дават по симпатии на продуцентите, а не според заслуги. Спорен е този въпрос, но май сега без тези награди е по-добре, колкото и да липсва емоцията и трепетът, с които ги гледахме едно време и чакахме да видим дали любимецът ни ще грабне някоя-друга награда.

  • Like 3
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Kriminal каза:

Какво е Палатка и какво е Първата–последната???

Песента, която година и 4 месеца след премиерата си се пее от цял стадион:

*която наложи дискотечната вълна във фолка;
*която въведе иконичното "але-лей";
Песента, която излезе средата на април 2008-ма и до зимата на 2009-та гърмеше повече от актуалните хитове;

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

Успехът няма как да дойде с бездарност. Може да е имала липси по отношение на вокална подготовка и възможности, но компенсира с творчески нюх и артистичност. Бездарна за мен е изпълнителка, която не е видяла нито един хит през кариерата си, която не е спечелила нито една награда и въобще не е била какъвто и да било фактор в попфолк жанра. Ако мислиш, че Андреа е такава, окей, твоя воля и мнение, но според мен това не е така. Най-малкото защото чужденците неведнъж са признавали, че са започнали да слушат останалите попфолк изпълнители и като цяло да се интересуват от музиката ни заради песните на Андреа и Азис. Само по себе си това за мен е успех. Вече зависи как ще го интерпретира всеки, защото всеки има различна визия за успех. Ако говорим за категорично лидерство и позиции през годините, Андреа няма как да се нареди до имена като тези на Преслава и Галена, но пак твърдя, че не е била треторазрядна певачка и е била влиятелна през определени години. 

Обичах толкова много песента на Елена - "Изгубена". Много яка песен с рок звучене, различна от попфолка, но представена по начин, по който само Елена можеше да го направи.

Редактирано от Alessa
  • Like 3
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, Alessa каза:

Бездарна за мен е изпълнителка, която не е видяла нито един хит през кариерата си, която не е спечелила нито една награда и въобще не е била какъвто и да било фактор в попфолк жанра.

Какво общо има това с дарбата и таланта на пеене?

  • Like 4
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, чушка. каза:

Андреа е бездарна и това няма как да се промени, акс ще и 100 успехи да е имала.

Не и феновете на Галена да лепват на някого етикет "бездарен". 🤡

  • Like 1
  • Haha 4
Link to comment
Сподели в други сайтове

Както може да се види, написах, че тя може и да е притежавала липса на вокална подготовка и майсторлък по отношение на пеене, но дарбата невинаги се ограничава само до глас. Дарба е много по-широко понятие в зависимост от тълкуванието му. Дарба е също да имаш творчески нюх, да си добър актьор в клиповете си, да създаваш определени тенденции. Има много случаи на наистина добри певици, които обаче не могат да поднасят по интересен начин продуктите си на пазара, при което отиват в забвение. Да си добра певица, е качество, дарба, талант, но само по себе си то е недостатъчно. Изкуството не се възприема само чрез слуха, но и чрез зрението, затова и клиповете на песните са важни, хореографията при представянето им на турнета, концерти и прочие. За да си добър артист, е важно да си атрактивен, а Андреа определено беше атрактивна през определени години, след което интересът към нея обяснимо спадна. 

Явно е, че голяма част от потребителите тук не са фенове на Андреа, смятат, че е бездарница, че не е допринесла с нищо към попфолка, затова ще спра да пиша за нея повече и ще се придържаме към обичайните теми на разговор. Просто ми беше интересно да разбера за себе си откъде идва негативизмът към нея - донякъде разбрах, донякъде не съвсем. Така или иначе тя вече не е фактор в съвременната попфолк музика по една или друга причина, но пък не смятам, че е срамно или нередно да признаем заслугите, които има през дадения период.

  • Like 4
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 16 минути, Andrew Cunanan. каза:

Песента, която година и 4 месеца след премиерата си се пее от цял стадион:

*която наложи дискотечната вълна във фолка;
*която въведе иконичното "але-лей";
Песента, която излезе средата на април 2008-ма и до зимата на 2009-та гърмеше повече от актуалните хитове;

Не беше чак такъв гигахит доколкото я помня, но палатка вече… малко хитове са гърмели така.

  • Like 1
  • Love 1
  • Sad 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

На пролет излиза с мрачен клип, зимата ще пуска клип сниман на Малдивите? Преслава да не се е преместила да живее в Австралия без да сме разбрали?

  • Haha 3
 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 17 минути, Willy каза:

На пролет излиза с мрачен клип, зимата ще пуска клип сниман на Малдивите? Преслава да не се е преместила да живее в Австралия без да сме разбрали?

Тя може сега да го е снимала, но това не е индикатор кога ще го пуска. Силно ме съмнява да е сега, все пак готвят нов локдаун. 

 

  • Like 1
  • Love 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 30 минути, Willy каза:

На пролет излиза с мрачен клип, зимата ще пуска клип сниман на Малдивите? Преслава да не се е преместила да живее в Австралия без да сме разбрали?

по-странното е, че е снимала клип на малдивите.

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, Lelqtian каза:

Тя може сега да го е снимала, но това не е индикатор кога ще го пуска. Силно ме съмнява да е сега, все пак готвят нов локдаун. 

 

Иска ми се да я пуснат сега. Гледа ми се сблъсък на титани между тях и дуета на Галена и Азис. Да не говорим, че и дуета на Емилия и Теофиков ще е страшна сензация през ?декември? !

  • Like 1
 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час , Andrew Cunanan. каза:

Абсолютен флоп, но предполагам Преслава е допринесла много за развитието му

  • Haha 5

1920x840%281%29.jpg?itok=VLC3fYHs

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Willy каза:

На пролет излиза с мрачен клип, зимата ще пуска клип сниман на Малдивите? Преслава да не се е преместила да живее в Австралия без да сме разбрали?

 

  • Haha 4

1920x840%281%29.jpg?itok=VLC3fYHs

Link to comment
Сподели в други сайтове

Ауу, преди няколко месеца племеничката на Пеевска се е явила на детската версия на "Гласът на Испания" и е избрала отбора на Давид Бисбал.

Цура я е придружавала и май е била с охрана като гледам 😄

Screenshot_20211102-145812_YouTube.jpg

20211102_150930.jpg

PhotoGrid_Plus_1635858143138.jpg

  • Like 1
  • Haha 1
  • Love 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

  • pechenko unfeatured and unpinned this Тема
Guest
Тази тема е затворена за нови коментари.
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...