Jump to content

Поп фолк скандали


Препоръчани коментари

преди 2 часа , Willy каза:

Продукцията на Галена продължава да е най-слушана на ниво България и това едва ли ще се промени в близките години.  Може би само за Вас, но така както не спирате да я споменавате, жестоко се съмнявам да я забравите

 

И Ванчето беше така и хоп, край. При Галош това, което помага е, че новото поколение е ялово. Но повечето й неща не остават във времето. Спре ли, свършено е с нея. Затова и не си е давала никога паузи.

И да, споменаваме я, какво да правим, като това е единствената тема тук заради зомбираните й последователи.

  • Like 4
  • Dislike 4
Link to comment
Сподели в други сайтове

Попнейбъл днес:

Галена и Миле Китич - Добре ли си - 44 място (излязла април)

Преслава - Пиян - 78 място (излязла юли)

Та кой викате бил нечуваният мегагалактически хит на 2019?

Галя прави с толбухинската разпоретина каквото си поиска. Това надмощие е радост за душата. А най-доброто тепърва предстои.

  • Like 6
  • Haha 1
  • Love 1
  • Dislike 4
Link to comment
Сподели в други сайтове

Влизам ентусиазирано в темата, защото последният коментар е от любимия ми потребител:

image.png.738236efa72d457490e216f8974b3a34.png

... а пък го няма! Какво сте трили :( 

По темата, на Диона парчето може би ще е яко.

  • Haha 2
  • Love 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 часа , plambata каза:

Попнейбъл днес:

Галена и Миле Китич - Добре ли си - 44 място (излязла април)

Преслава - Пиян - 78 място (излязла юли)

Та кой викате бил нечуваният мегагалактически хит на 2019?

Галя прави с толбухинската разпоретина каквото си поиска. Това надмощие е радост за душата. А най-доброто тепърва предстои.

Ооооо, ти си жива ма. Иначе това са временни неща. Не е нормално да таиш омраза към изпълнител, само защото конкурира любимката ти. И нали щеше да спреш да пишеш ма. Айде онзи ден Галена те беше провокирала, а сега какво те е провокирала. Преслава хехехехехех. 

Истината е, че Преслава е с детето си и не й пука. Тя хитове има, кариера има, върхове има, каквито нито един не е виждал тук, вкл. Азис. Та тя завършваше турнетата до дупка с години. Затва и сега се е пуснала по течението и пак е номер 2. Няма нали да е номер 22, а номер 2. 

  • Like 1
  • Haha 3
  • Love 1
  • Dislike 3
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 10 часа , Willy каза:

Така е като си лидерка на десетилетието! 00s - Ивана, 10s - Галена.

Ивана?? Тя имаше точно три силни години в периода 03-06 и рухна рязко. И за Глория, и за Десислава, и за Камелия десетилетието беше по-успешно, отколкото за Калудова. Имаше голям връх (да е жива и здрава Индира, че нашата направи някаква кариера на нейн гръб), но се срина за отрицателно време. 

 

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

Като ви гледам какви ги пишете тук направо ме е жал. Галена никога е нямала пикове каквито са имали Ивана и Преслава, лъжите себе си незнаете какво говорите.

  • Like 5
  • Dislike 6
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, presi_fen! каза:

Като ви гледам какви ги пишете тук направо ме е жал. Галена никога е нямала пикове каквито са имали Ивана и Преслава, лъжите себе си незнаете какво говорите.

В същото време Троянския кон и Кума Лиса си мечтаят към днешна дата да нямат на Галена пиковете. Или дори като разни Тройници, Горгона, дори Коя 34 ... 

А сега музика по Фен ТВ СКФОЛК!

 

  • Like 1
  • Love 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, -A. каза:

Месеци наред ''Пиян'' нямаше никаква конкуренция като гледаемост за 2019 - форума мълчи.

Две седмици ''Болка моя'' (която между другото сега е паднала рязко) правеше повече гледания - изтъква се.

От няколко седмици ''Добре ли си'' прави повече гледания - изтъква се.

Абсолютно няма смисъл да спорите за 2019 - ''Пиян'' е най-задържалата се песен и не само в Youtube, но и в Spotify. ''Добре ли си'' там има близо 2 милиона, а не се е докосвала до топ 100 или го е направила максимум за няколко дни от месеци (съответно и изненадващо слушанията НЕ ИДВАТ от България), докато ''Пиян'' още е там и около празниците се завърна в топ 100.

Не разбирам защо е толкова трудно да се приеме, че и Преслава може да има успешни песни дето се задържат във времето.

Забравих да коментирам скандалната класация, която е постнал @Willy от някаква страничка, но като видях, че ''Утешителна награда'' е хита на 2007 или по-скоро най-запазилата се песен просто се изсмях. 2007 излиза може би един от най-големите хитове в чалгата а именно ''Водка с утеха''. За много проекти може да се спори дали са останали във времето (на Преслава), но ''Водката'' не е от тях.  И преди да се започнат с минусите и опити за доказване на противното.

На същия концерт се изпя ''Лъжа е'' (победител за 2006) и разликата е брутална в полза на Преслава. Ако това не е достатъчно, ето и от 2010.

На Галена след 2012 или 2013 копче не може да и се каже, преди това няма смисъл.

За 2008 може повече да се спори. ''Знам диагнозата'' е топ проект, но ''Новата ти'' я превъзхожда с гледания. Колкото и да няма фенове в този форум - Емануела с ''Да си плащал'' също не е за подценяване!

Не на последно място разбирам, че това са фен класации и най-вероятно липсата на обективност е нормална.

“Утешителна награда” наистина в просто една приятна балада, но чак хита на 2007 абсурд. Галена тогава още набираше скорост. Дори Райна през 2007 беше с по-големи хитове в лицето на “Цип на устата”, “От един инат”, “Глезената”. 

 

  • Like 5
Link to comment
Сподели в други сайтове

Това са женските лидери в Пайнер според мен.

2000-2003-Глория

2004-2006-Ивана

2007-2009-Преслава

2010-2012-Андреа

2013-Галена

2014-Джена

2015-Галена

2016-Анелия/Емануела

2017-Емануела

2018-2019-Преслава

2020-Галена

  • Like 2
  • Haha 1
  • Dislike 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

Според мен и “Добре ли си” и “Пиян” са горе-долу равностойни за цялата година, важното е че към днешна дата и двете пребориха “Тръгвай си”, която сигурно прави тройно по-малко гледаемост и от двете песни.

 

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, xroflx9 каза:

Това са женските лидери в Пайнер според мен.

2000-2003-Глория

2004-2006-Ивана

2007-2009-Преслава

2010-2012-Андреа

2013-Галена

2014-Джена

2015-Галена

2016-Анелия/Емануела

2017-Емануела

2018-2019-Преслава

2020-Галена

2011 си беше и на Галена, имаше куп хитове, плюс албума “Аз”

2012 беше на Анелия?

2014 не мисля, че е изцяло на Джена, защото е само с един мегахит, а такъв имаха и Галена, и Преса. 

2018 не беше много силна за Преслава, тогава лидери си бяха Емануела и Галена (към края на годината)

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, xroflx9 каза:

Това са женските лидери в Пайнер според мен.

2000-2003-Глория

2004-2006-Ивана

2007-2009-Преслава

2010-2012-Андреа

2013-Галена

2014-Джена

2015-Галена

2016-Анелия/Емануела

2017-Емануела

2018-2019-Преслава

2020-Галена

Не знам дали говорим за лидерство само на база хитове или и на фенска любов, приеми по концерти и т.н. Ако е само за първото горе-долу съм съгласен с теб, но ако вземем предвид и другите неща мисля, че>

Хмм.. 2010 мисля, че е типичната година в която нямаше лидер. Андреа имаше топ хитове, но чак за лидерство не може да говорим защото самата тя не беше взимана много насериозно. Между другото, смаза тогава тя защото ''Неблагодарен'' буквално си беше копие на ''Най-добрия'' на Мария. Откъм фенска маса и любов още Преса държеше позиции, но като хитовост тогава не изпъкна клетата. Иначе ако гледаме най-успешния концерт на Пайнер евър (25 години) годината беше за Камелия и Преслава. :D Най-добрите приеми имаха тогава, смазаха всичко живо.

2011 пък е последната година в която Преслава наистина изглеждаше лидерка. Започна супер ударно годината с двете песни, после уж случайно изтече ''Помощ'' и ''Като за финал'' (която имаше топ прием на турнето btw) и после от албума и се получи с ''От мен питието''. На Галена албума беше жесток и сигурно най-интересния продукт за десетилетието. Много жалко, че песните така се ''изядоха''. Тогава за първи път закриваше тя концерт и не се получи много добре. Андреа наистина имаше топ година тогава, но пак и липсваха някакви качества за лидерство.

Между другото 2010-2011-2012 бяха скандални години за Андреа. Всяка година имаше по един топ хит. Жалко, че вече няма и помен от този изпълнител и пуска някакви мудни проекти. Този испанския е комичен.

За другите години съм съгласен. Може би 2018 е и за Галена и за Преслава, супер равни са защото Галена в края на годината дръпна доста. Емануела също не беше за подценяване.

  • Like 2
2.jpg3.jpg8.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

Пандемията уби чалгата: Пайнера олекна с 3 млн. лв. през 2020г.

 

pandemiiata-ubi-chalgata-painera-olekna-

2020-та година бе пагубна за музикалната индустрия, но най-вече за чалга жанра, където по традиция се лееха реки от хилядарки. Певиците взимаха между 3 и 8 бона хонорари само за една вечер. Мерките срещу разпространението на коронавируса у нас се отразиха най-много на изпълнителите, които няма как да работят заради затворените дискотеки в цялата страна.

Според източници на Lupa.bg, шефът на музикалния гигант „Пайнер“ губи по 500 бона на месеца. Прости сметки показват, че за първата карантина - от март до май димитровгардският бос е олекнал с 1 500 000 лева.

В края на октомври дойде вторият локадун. Той донесе още загуби за димитровградската люпилня за певици. Ноември Пайнера е загубил около 500 хил. лева, а през декември цял 1 млн.лева. Традицията повелява през последния месец от годината певиците да повишават хонорарите си, а с участия се уреждат и чалга дивите от С група. Дори и ретро изпълнителките успяват да захлебят около празниците, а инж. Митко Димитров прибира над 50% от хонорарите им. Уви, тази година няма да успее да реализира такъв оборот. Заради covid-19 кризата чалга индустрията търпи огромни загуби. Прости изчисления показват, че само за 2020-та година Пайнера е олекнал с поне 3 млн. лева.

Самата прима на фолка, която скоро ще стане баба,  Глория призна, че фолкът вече не е това, което беше преди 10-на години. Певиците имаха по няколко участия на вечер, турнета, пълни стадиони, а сега едва 4-5 фолк диви се радват на по 3-4 участия в седмицата, останалите се задоволяват с толкова, но месечно. Свикнали да живеят нашироко, да печелят по поне 10 бона на седмица, сега певиците са налага да живеят от спестяванията си, от богати спонсори или онлайн концерти, но послдното не е алтернатива за сериозни доходи.

Емануела не спира да пише на стената си във фейсбук гневни постове, защото губи по 4000 лева от всяко нереализирано участие. На месец певицата има по около 12 участия и печели 48 000 лева, но заради затворените дискотеки не може да прибави крупната сума към банковата си сметка. Това е причината да е бясна. В бранша коментират, че чалга бизнесът ще бъде убит от пандемията, а дали, кога и как ще се съвземе, все още не е ясно.

  • Haha 1
  • Love 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

Интересна статия, само че си личи, че е правена с бакалски сметки, г/д хонорар умножено по дните в месеца и т.н. другите приходи или разходи изобщо не са взети под внимание, нито инфото идва от реален източник.

Последното изречение ме кефи, че щяла да убие чалгата. То ако беше така, какво да говорим за другите жанрове, където изпълнителите нямаха участия и преди ковид кризата.

  • Like 2
  • Love 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

Че "Пиян" стана хит - стана, никой не го отрича. Но много голяма част от гледанията й (поне първоначалните) са за подигравки с новия нос на Преслава, все пак там му беше премиерата. Самия аз сигурно съм навъртял едно 100 гледания, но не заради песента, която ми е типично чалга клише и май цялата съм я изслушал максимум веднъж, ами за да се смеем с познати на новия обонятелен огран на Преслава. "Добре ли си" нямаше тоя пи-ар. 

Тая песен е класи над "Пиян", такива неща ми се слушат от нея:

 

  • Like 3
  • Dislike 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 56 минути, Danger. каза:

2011 си беше и на Галена, имаше куп хитове, плюс албума “Аз”

2012 беше на Анелия?

2014 не мисля, че е изцяло на Джена, защото е само с един мегахит, а такъв имаха и Галена, и Преса. 

2018 не беше много силна за Преслава, тогава лидери си бяха Емануела и Галена (към края на годината)

Не си спомням за нито един хит на Анелия от 2012 освен може би за "Да ти викна ли такси".

През 2014 дори Мария имаше голям хит в лицето на "Чуй ме",така че е доста трудно да се каже кой е бил лидера затова избрах тази с най-гледаните песни. Иначе честно казано тогава истерията беше повече към Галин и Фики отколкото към някоя от жените.

Да,за 2018 може би наистина са Галена и Преслава.

преди 47 минути, -A. каза:

Не знам дали говорим за лидерство само на база хитове или и на фенска любов, приеми по концерти и т.н. Ако е само за първото горе-долу съм съгласен с теб, но ако вземем предвид и другите неща мисля, че>

Хмм.. 2010 мисля, че е типичната година в която нямаше лидер. Андреа имаше топ хитове, но чак за лидерство не може да говорим защото самата тя не беше взимана много насериозно. Между другото, смаза тогава тя защото ''Неблагодарен'' буквално си беше копие на ''Най-добрия'' на Мария. Откъм фенска маса и любов още Преса държеше позиции, но като хитовост тогава не изпъкна клетата. Иначе ако гледаме най-успешния концерт на Пайнер евър (25 години) годината беше за Камелия и Преслава. :D Най-добрите приеми имаха тогава, смазаха всичко живо.

2011 пък е последната година в която Преслава наистина изглеждаше лидерка. Започна супер ударно годината с двете песни, после уж случайно изтече ''Помощ'' и ''Като за финал'' (която имаше топ прием на турнето btw) и после от албума и се получи с ''От мен питието''. На Галена албума беше жесток и сигурно най-интересния продукт за десетилетието. Много жалко, че песните така се ''изядоха''. Тогава за първи път закриваше тя концерт и не се получи много добре. Андреа наистина имаше топ година тогава, но пак и липсваха някакви качества за лидерство.

Между другото 2010-2011-2012 бяха скандални години за Андреа. Всяка година имаше по един топ хит. Жалко, че вече няма и помен от този изпълнител и пуска някакви мудни проекти. Този испанския е комичен.

За другите години съм съгласен. Може би 2018 е и за Галена и за Преслава, супер равни са защото Галена в края на годината дръпна доста. Емануела също не беше за подценяване.

Ами да,липсата на талант при Андреа се оказа доста ключов момент в развитието на кариерата й. Наистина постигна много,но това й попречи да бъде възприемана като лидер. Въпреки това хитовете,интереса от медиите,новите течения,които създаде в жанра и рекордите й мисля че са достатъчни да бъде възприета като лидер. А и както виждаме е успяла да натрупа доста сериозна фенска маса,която все още я защитава в разни инстаграм анкети,при все че от половин десетилетие почти не пуска песни.

Да,за 2018 се съгласих че е на Галя и Преса. 

Между другото Алисия и Емануела в Ара също къртеха с топ хитачки.

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, Lelqtian каза:

Малко са му загубите на набедения за продуцент, дори да са 3 милиона. Още не е обявил фалит. 

Като е глупав!Хората, заради това че са затворени почти цяла година, са зажаднели за развлечения.Ако в Димитровград знаеха що е маркетинг и реклама, щяха да извлекат ползи от кризата, а не да генерират загуби!Селския манталитет обаче няма изкореняване от там!Една ФенТВ, която по принцип е с нулев рейтинг, печели пари от поздравителни концерти всяка вечер, въпреки че въртят до втръсване едни и същи тъпи песни.Това вдигна рейтинга на телевизията и рекламните им блокове вече не включват само реклами на албуми и т.н.Хората започнаха да гледат повече телевизия, защото не могат да излизат и това е единственото им развлечение - сега беше момента да се вложи повече, а не да се пести!
Ако в Пайнер не спазваха тъпата политика да не излъчват клипове на напуснали ги изпълнители, с такава огромна фонотека, щяха да са лидер сред музикалните канали.Те не узряха достатъчно, за да променят това - нека трупат загуби тогава!

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

Току що, nikitrz каза:

Като е глупав!Хората, заради това че са затворени почти цяла година, са зажаднели за развлечения.Ако в Димитровград знаеха що е маркетинг и реклама, щяха да извлекат ползи от кризата, а не да генерират загуби!Селския манталитет обаче няма изкореняване от там!Една ФенТВ, която по принцип е с нулев рейтинг, печели пари от поздравителни концерти всяка вечер, въпреки че въртят до втръсване едни и същи тъпи песни.Това вдигна рейтинга на телевизията и рекламните им блокове вече не включват само реклами на албуми и т.н.Хората започнаха да гледат повече телевизия, защото не могат да излизат и това е единственото им развлечение - сега беше момента да се вложи повече, а не да се пести!
Ако в Пайнер не спазваха тъпата политика да не излъчват клипове на напуснали ги изпълнители, с такава огромна фонотека, щяха да са лидер сред музикалните канали.Те не узряха достатъчно, за да променят това - нека трупат загуби тогава!

Сефте. Междудругото по Фен незнам как е, но много от старите клипове не се излъчват просто щото не са ХД. Там как пускат някви клипове или просто и те не ги? 

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

Току що, FikLena каза:

леле боже толкова много се зарибих🤩, искам дует между Ариа и Билияаниш !

 

Пусни си това, то същото то, само дето Горгончето е по-хубавка и пее по-хувабо от Бездарниш. 

  • Like 1
  • Love 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, HIStory каза:

Че "Пиян" стана хит - стана, никой не го отрича. Но много голяма част от гледанията й (поне първоначалните) са за подигравки с новия нос на Преслава, все пак там му беше премиерата. Самия аз сигурно съм навъртял едно 100 гледания, но не заради песента, която ми е типично чалга клише и май цялата съм я изслушал максимум веднъж, ами за да се смеем с познати на новия обонятелен огран на Преслава. "Добре ли си" нямаше тоя пи-ар. 

Тая песен е класи над "Пиян", такива неща ми се слушат от нея:

 

тази песен е крадена !

 

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, nikitrz каза:

Като е глупав!Хората, заради това че са затворени почти цяла година, са зажаднели за развлечения.Ако в Димитровград знаеха що е маркетинг и реклама, щяха да извлекат ползи от кризата, а не да генерират загуби!Селския манталитет обаче няма изкореняване от там!Една ФенТВ, която по принцип е с нулев рейтинг, печели пари от поздравителни концерти всяка вечер, въпреки че въртят до втръсване едни и същи тъпи песни.Това вдигна рейтинга на телевизията и рекламните им блокове вече не включват само реклами на албуми и т.н.Хората започнаха да гледат повече телевизия, защото не могат да излизат и това е единственото им развлечение - сега беше момента да се вложи повече, а не да се пести!
Ако в Пайнер не спазваха тъпата политика да не излъчват клипове на напуснали ги изпълнители, с такава огромна фонотека, щяха да са лидер сред музикалните канали.Те не узряха достатъчно, за да променят това - нека трупат загуби тогава!

Не е с нулев рейтинг Фен ТВ, а през последната година сигурно е и над Планета.

Също така, не въртят едни и същи клипове - това си поръчват хората. Иначе биха им пуснали всичко, което имат.

Въртят и стари клипове на Кати, Лия, Кондьо, Луна, Сани, Ина, Нина, Софка. Също гръцки, турски, сръбски. Също поп и рап. 

  • Love 1

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, FikLena каза:

тази песен е крадена !

 

То има ли песен на крадливия толбухински прилеп Кума Лиса, дето да не е? 

Но стига с измислени инфлуенцърки, дето се мислят за певици. Нека се поздравим всички с хит!

 

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

  • pechenko unfeatured and unpinned this Тема
Guest
Тази тема е затворена за нови коментари.
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...