Jump to content



Поп фолк скандали


Препоръчани коментари

преди 9 минути, Danger. каза:

Раздвоение на личността? Последно коя е? :sm199:

Татуировка за сега е само на 2 месеца, би било нелепо да се обяви за хит на годината преди да се докаже във времето, но все пак има някои неща, които не могат да и се отрекат. 

- Най добрите гледания на самостоятелна песен, независимо дали се гледа повече от роми или провинциалисти. Те са също част от това население и никой не е казал, че тийнове или излизащите по клубове са основния фактор, определящ хитовете. Така или иначе не може дс се докаже на 100 процента каква е публиката на тази песен. 

- Непрекъснато чуваме от поздравите на Фен тв, че песента се поръчва. Нещо, с което не могат да се похвалят много от уж големите чалга хитове. 

- Ивана спретна хорце на тази песен

- по голямата част от коментарите на тази песен са написани грамотно и от хора с бг имена. 

- Много хора във форума си признаха, че зарибява и че са я чували около тях. 

Ако Татуировка и за в бъдеще продължи да води сериозно другите хитове като гледания и след като отпуснат мерките я пускат и по клубовете, то тогава може да бъд3 призната за по голям и масов хит. Но като цяло публиката на двете песни е наистина различна. Но защото определен таргет не слуша едната или другата, това не я прави по малко хит и успешна. 

 

Иначе така и не си отговорил на поста ми за Наливай ми и Бели нощи. Поредните мега хитове, които св опита да омаловажиш в идеята си да изкараш, че хората щели да запомнят годината едва ли не със 100 живота в музикален аспвкт. И това са песни между другото, чийто основен таргет по мои наблюдения са 14-25. Какъвто е таргета и на 100 живота, но към днешна дата и двете са с по добри статистики.

В това отношение единсъвения хит, кийто се слуша от млади, дърти, българи и роми е Проблем. Наистина феноменален успех, за която всяка чалгаджийка мечтае. 

  • Love 3

image.png

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, Slavi каза:

Иначе така и не си отговорил на поста ми за Наливай ми и Бели нощи. Поредните мега хитове, които св опита да омаловажиш в идеята си да изкараш, че хората щели да запомнят годината едва ли не със 100 живота в музикален аспвкт. И това са песни между другото, чийто основен таргет по мои наблюдения са 14-25. Какъвто е таргета и на 100 живота, но към днешна дата и двете са с по добри статистики.

 

Не съм се опитал да ги омаловажа, тези песни наистина са хитове от конкурентния жанр, които си се откроиха. Не са гръмнали силно, но като гледам си задържаха интереса и гледанията. Но не са ми на ниво “Чужди усмивки” или “Направо ги убивам” примерно дето ги знаеше цялата държава, за да свързвам цялата година с тях. 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, Danger. каза:

 

Не съм се опитал да ги омаловажа, тези песни наистина са хитове от конкурентния жанр, които си се откроиха. Не са гръмнали силно, но като гледам си задържаха интереса и гледанията. Но не са ми на ниво “Чужди усмивки” или “Направо ги убивам” примерно дето ги знаеше цялата държава, за да свързвам цялата година с тях. 

 

Е то и никоя чалга от последните години не е като Проблем или Мотел по същата логика, но тук всяка година все пак отсяваме най големите хитове. 

Но наистина стеинг пауъра им е повече от впечатляващ. 

image.png

Link to comment
Сподели в други сайтове

 

преди 2 часа , NazzkO каза:

Хайдеее, има ли празнуващи хахах

преди 1 час , Slavi каза:

Татуировка за 2 месеца и 4 дни с 10,5 милиона:

Химна на @Danger.. Време е да си татуираш на бедрото - Татуировка - самостоятелен хит на 2020😂

преди 1 час, Senhor каза:

Татуировка има нещо мнооого зарибяващо в нея, не мога да повярвам, че го казвам. Guilty pleasure си е. И наистина ми навява асоциации с малки градчета в провинцията и местни пияници, разбиващи се около печката на дърва, пиещи евтина мента от пластмасова чашка. Все пак се всеки има място под слънцето.

Въобще не бих казал, че само цигани я слушат - ето в някои от клиповете от поздравите по Фен се чува какви хора поръчват Татуировка, Сватбата ти и Болница. Просто докосва определени прослойки. Отделно който я чуе, си я запява, защото, както каза, има нещо зарибяващо в нея - много приятели в София си я припяват. Даже ме заговарят с "пусни си камерата и се покажи". Майтап да става.

преди 1 час , devotioner каза:

Да си кажа и моите 2 стотинки по темата "Татуировка". Песента и 60 милиона гледания да направи, няма да е самостоятелен хит на 2020, моля ви се. Самостоятелен хит е "100 живота", след него е "Беден в сърцето". Отделно Меди има 3 солови песни, които са по-масови от "Татуировка". Има гледания, браво на Емилиано, има си и публика явно, но няма база за сравнение с горепосочените. Това все пак е само лично мнение, но мисля, че 80% от слушащите чалга, ще кажат същото.

Не бих нарекъл Татуировка самостоятелният хит на годината, но си е в Топ 5 на хитовете на годината, независимо дали солови или дуетни. 

преди 1 час, Slavi каза:

И все пак Татуировка е голям феномен. Аз не мога да си обясня как една песен уж слушана от малцинства прави повече гледания от най големите хитове на фолк изпълнители, които уж се слушат от масата и това са имена, утвърдени с фенове, инерция... Или циганите са 10 пъти повече ор българите, или просто чалга таргера наистина е сведен до определена възрастова група и хора, които излизат по клубове. 

Българите, които се кефят на Кондьо, Азис, Тони Стораро, Сашо Роман и други подобни, се кефят и на Емилиано. Никога не сме разграничавали изпълнителите по етнически признак. Като седнем на маса, винаги се слушат цигании или по-лековати и лежерни песни, каквато е Татуто. 

преди 57 минути, Danger. каза:

Аз като ти видя поредният пост за Емилиано. 

763B927C-1FB4-4E58-8866-749240C45972.jpeg

 

  • Love 2

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Обаче от коментарите си личи, че новото поколение не е предубедено към жанровете и чалгата като нас.

А Галин 100% умира от яд, че Саня го е изпреварила за Весо, точно му се вписва в концепцията "изглежда добре и пише музика".

 

 

  • Haha 3
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 40 минути, Blueberry каза:

Обаче от коментарите си личи, че новото поколение не е предубедено към жанровете и чалгата като нас.

А Галин 100% умира от яд, че Саня го е изпреварила за Весо, точно му се вписва в концепцията "изглежда добре и пише музика".

 

 

То пък Галин е един продуцент...

Много мразя как съсипва имена, които имат някакъв прогрес или ги бута в дуети с нулев потнециал за хит. Личи си, че всички е направено с цел пари, което няма лошо, все пак всеки продуцент и човек, който инвестира в нещо, търси възвращаемост, но при него е типично по български, което дразни.

Същата работа е и Даймънд. Бутнаха навсякъде Денис, защото има потенциал, само за пари и повече гледаемост, а това може да има обратен ефект, т.е. да отврати хората постоянното лансиране.

Не виждам някаква умна стратегия и логика, всичко лъха на простотия.

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

Сега се насилих да чуя аджеба какъв е този вселенски хит, който се дъвчи тук от седмици наред, прословутата "Татуировка". 

Нищо особено. Цигания (дано не звучи прекалено ксенофобско, не мразя циганите) - средно качество. Има някакъв зарибяващ елемент, но не е моето. И като става въпрос за циганийки - например "Да вдигнем шум" звучи доста по-взривяващо, но тук не си спомням да се е изкарвала такъв хит като Емилиановата. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 44 минути, Blueberry каза:

Обаче от коментарите си личи, че новото поколение не е предубедено към жанровете и чалгата като нас.

А Галин 100% умира от яд, че Лидл-а го е изпреварила за Весо, точно му се вписва в концепцията "изглежда добре и пише музика".

 

 

 

  • Haha 2
  • Love 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 18 минути, чушка. каза:

То пък Галин е един продуцент...

Много мразя как съсипва имена, които имат някакъв прогрес или ги бута в дуети с нулев потнециал за хит. Личи си, че всички е направено с цел пари, което няма лошо, все пак всеки продуцент и човек, който инвестира в нещо, търси възвращаемост, но при него е типично по български, което дразни.

Същата работа е и Даймънд. Бутнаха навсякъде Денис, защото има потенциал, само за пари и повече гледаемост, а това може да има обратен ефект, т.е. да отврати хората постоянното лансиране.

Не виждам някаква умна стратегия и логика, всичко лъха на простотия.

И все пак, ако не беше Галин, Десита щеше още да си прави кавъри в инстаграм, а Лидия щеше да се радва на 10 000 гледания на песните си макс.

Аз съм казвала многократно кои са основните неща, които ме дразнят в алфа:

1. Това, че се пестят пари от всичко, Преслава пасти да яде. Масово се залага на дуети, за да не се бръкват за два проекта. Освен това нямат една песен от "скъп" композитор. Идеята им да залагат на нови имена като Маджуна, Весо, Ники Гурманов е чудесна и те всъщност са им най-успешните, но немалко потенциални парчета им бяах съсипани от Деян Асенов.

2. Това, че продуцентството е на базата "за всекиго по нещо". Всички Алфи пускат песни през един и същи период от време, няма някой на когото да се залага повече, а е ясно, че не всички имат еднакъв потенциал и че една от тях е много по-добра от останалите.

 

В Даймънд май повече имаше концепция, но заспаха зимен сън. Те поне си знаят коя им е златната кокошка и не му пропиляват потенциала.

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, Blueberry каза:

И все пак, ако не беше Галин, Десита щеше още да си прави кавъри в инстаграм, а Лидия щеше да се радва на 10 000 гледания на песните си макс.

Аз съм казвала многократно кои са основните неща, които ме дразнят в алфа:

1. Това, че се пестят пари от всичко, Преслава пасти да яде. Нямат една песен от "скъп" композитор. Изобщо не коментирам парчетата от млади автори като Маджуна, Весо, Ники Гурманов, те всъщност са им най-успешните. Визирам основно Деян Асенов и  правенето на дуети, за да не се дават пари за два проекта.

2. Това, че продуцентството е на базата "за всекиго по нещо". Всички Алфи пускат песни през един и същи период от време, няма някой на когото да се залага повече, а е ясно, че не всички имат еднакъв потенциал. Ще го кажа директно: за мен Лидия беше спъната през 2020. 

 

В Даймънд май повече имаше концепция, но заспаха зимен сън. Скоро става 1 година, откакто Робов е при тях, а има точно 2 песни.

Да, абсолютно! Това е нещото, което ме побърква.

Как искаш да имаш успешни изпълнители, ако те нямат самостоятелни песни, а ги пускаш само по дуети за да спестиш някой лев, а без да се замисля, че дългосрочно би имал по-голям финансов оборот, ако се правят качествени неща.

Маджуна скоро ще изхвърчи сигурно. Абсолютен бездарен и като цяло него най-малко го харесват в Алфа.

Писна ми да виждам евтина продукция от тия. 

За мен Десита има голям потенциал, но трябва да се ВЛАГА, иначе няма да стане нещо кой знае какво. Лидия също е готина, не знам, но има нещо противно в нея, което не ме кефи.

Даймънд за мен имат по-голям потенциал, но яко са зациклили. Поне си личи, че влагат и се стараят повече.

Алекс Робов има доста потенциал, дано не се пропилее в това нищоправене.

  • Like 3
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 15 минути, ice_hot_sm каза:

Сега се насилих да чуя аджеба какъв е този вселенски хит, който се дъвчи тук от седмици наред, прословутата "Татуировка". 

Нищо особено. Цигания (дано не звучи прекалено ксебофобско, не мразя циганите) - средно качество. Има някакъв зарибяващ елемент, но не е моето. И като става въпрос за циганийки - например "Да вдигнем шум" звучи доста по-взривяващо, но тук не си спомням да се е изкарвала такъв хит като Емилиановата. 

Но ако се замислим именно песни като Татуировка, Хабини, Най добрата фирма, Сен тропе, Шушана са с потенциал за златни хитове, а не пипнатите проекти, по които ние припадаме и очакваме. Те са с давносъ няколко месеца ди година. Това е жалката истина. Освен това малко от големите фолк хитове по които тук се прехласваме излизат извън чалготеката и влизат в дома на обикновения българин. Те дори се дразнят на голямата показност. Просто живеем в държава, в която масово хората едва свързват двата края и се радват на простите неща. 

 

Иначе Татуировка направи за 2 месеца гледания, колкото Да вдигнем шум за 8.

  • Like 2

image.png

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, Slavi каза:

Но ако се замислим именно песни като Татуировка, Хабини, Най добрата фирма, Сен тропе, Шушана са с потенциал за златни хитове, а не пипнатите проекти, по които ние припадаме и очакваме.

Какъв потенциал за златен хит има ”Татуировка” и въобще как я нареди до другите песни, които се знаят и от всички българи и почти няма човек, който да не ги е чувал? Съвсем те хапят калинките вече. :1000(29):

  • Haha 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

В Youtube няма особена разлика, но в spotify Dessita разбива Лидия!

Разликата между ''Поредната цигара'' и ''Щрак'' е двойна в полза на първата.

''SOS'' отдавна е минала ''В ръцете на друг'' а излезе два месеца по-късно.

''Твоите игри'' също е по-стриймвана от ''Много луд''.

Скандалната ''Имаш да даваш'' е почти с двойно повече стрийминг от ''Да мога да обичам''а втората стигна до национален ефир!

Dessitax е новата звезда. Щеше да е скандално да пуснат дует с Денис Теофиков. Жалко, че се разделиха за пореден път.

  • Like 4
2.jpg3.jpg8.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 43 минути, Blueberry каза:

И все пак, ако не беше Галин, Десита щеше още да си прави кавъри в инстаграм, а Лидия щеше да се радва на 10 000 гледания на песните си макс.

Аз съм казвала многократно кои са основните неща, които ме дразнят в алфа:

1. Това, че се пестят пари от всичко, Преслава пасти да яде. Масово се залага на дуети, за да не се бръкват за два проекта. Освен това нямат една песен от "скъп" композитор. Идеята им да залагат на нови имена като Маджуна, Весо, Ники Гурманов е чудесна и те всъщност са им най-успешните, но немалко потенциални парчета им бяах съсипани от Деян Асенов.

2. Това, че продуцентството е на базата "за всекиго по нещо". Всички Алфи пускат песни през един и същи период от време, няма някой на когото да се залага повече, а е ясно, че не всички имат еднакъв потенциал и че една от тях е много по-добра от останалите.

 

В Даймънд май повече имаше концепция, но заспаха зимен сън. Те поне си знаят коя им е златната кокошка и не му пропиляват потенциала.

Не че защитавам Омега, но ... изобщо се радвай че пускат нещо, при условие че възвращаемостта в момента им е нулева. Което за мен (лично) си е бая минус - можеше спокойно да забравим за съществуването им, а разните Тройници да се превъплатят в крайната си еволюционна форма като касиерки в някой супермаркет. 

Спийкинг ъф Тройниците, не може да не се отрече че концепцията е гениална. Крайно време е да ги трансформира в гърлбанда, така или иначе по участия като имаше ходеха групово. 

  • Haha 3
Link to comment
Сподели в други сайтове

  • pechenko unfeatured and unpinned this Тема
Guest
Тази тема е затворена за нови коментари.
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...