Jump to content



Препоръчани коментари

Сашо, твоята аргументация не просто куца ама никаква я няма. Чупиш тъпометъра. Как може въобще да правиш паралел между Камелия и Никол/Бритни ? Кама дори не е сред популярните български артисти на Балканите, той тръгнал да я съпоставя със световни звезди.

И нейните вокални възможности са не просто скромни ами никакви. Обори ме ако можеш като ми дадеш линк на нейно лайв изпълнение на чужда песен.

За сравнението с Лечев не искам да коментирам повече, предполагам усети колко е нелепо.

А Криско създава успешни изпълнители и е продуцент, нормално да журира по форматите. Камелия на кой участник от Гласът помогна да направи кариера? Говори с факти, а не пиши просто злобни подмятания.

Очевидно твоя тъпомер отдавна е счупен, щом трима човека се опитваме да ти схванем "логиката" как Бритни и Никол могат да са жури в Американското издание, а Камелия - не. Дадоха ти се и примери, по които самия ти обяви защо те били там - като продажби и т.н.т... но явно това важи само за всички освен Камелия. Толкова ли ти е бръкнала в аналния отвор?

Link to comment
Сподели в други сайтове

Ванчо, според мен са прави.

 

Предаването не е било по балканска или световна телевизия, за да очакваме Камелия да е била интернационална звезда. В България тя е сред легендите на попфолка, така че за нашите граници тя е една своебразна Бритни Спиърс. Камелия има топ рекорди за продажби на няколко свои албума, правила е революционни ходове в кариерата си като издаване на макси сингъл на територията на държава с 7 млн. население, има най-големите хитове в няколко поредни години. Не блести с вокални качества, Бритни да не би да блести? Че тя Камелия пее по-добре от Бритни Спиърс, онази е някакъв тотален потрес на живо. В този ред на мисли - защо Спиърс да има правото да участва в американски музикален формат, а Камелия да няма място в български такъв?

 

Слабото й място е, че не разбира от музика, терминалогията й куцаше - това, да. Но тя беше там заради рейтинг, защото винаги е била интересна и скандална. Получи си хонорара, продуцентите си получиха рейтинга - значи всичко е точно.

Не помня да съм казвал, че Бритни е най-подходящият избор за жури в музикален формат. Намирам я за също толкова бездарна, колкото и Кама. ;)

В никакъв случай обаче не мога да приема Кама като "своеобразна бритни за нашата страна". Бритни беше идол за тийнейджърите, какъвто Камелия не е била. По Бритни имаше истерия и мания, каквато по Камелия не знам да е имало. Бритни не е успешна само в САЩ, тя е световна сензация и е един от най-продаваните изпълнители в света. Камелия не е популярна дори на Балканите, за разлика от други нейни колеги - Азис, Андреа, Галена, Преслава. Да си чул някой балкански артист да споменава за Камелия?

Паралелът между Бритни и Камелия ми е абсурден. :mf_surrender: За бога, Бритни дори е печелила Грами, а Кама една статуетка за Певица на годината няма даже. :3fdb8960598fa63e:

 

Чакам лайв изпълнение на Камелия, но не на нейна песен. Дайте клипче как пее някоя фолклорна песен или нещо естрадно, поп... :whistling:

Също чакам да ми се посочи участник от Гласът, на който Камелия е помогнала да просперира. Нали е вряла и кипяла в тея среди и има добър бизнес нюх? :whistling:

Криско поне откри артисти като Гери-Никол и Тита. Камс продакшън - нищо. За какво беше в този формат? Само за да реанимира кариерата си ли? За новата песен пак ли ще се моли на някой като Гъмзата да й влиза на фийт, за да й популяризира песента?

tumblr_pmldddChYM1tdxyhao8_400.png
Link to comment
Сподели в други сайтове

А, това вече не го очаквах. Сериозно?!

 

Камелия сравнена с Бритни? Бритни има стотици корици, стотици хиляди тийнджеъри бяха луднали по нея, имаше егати манията, лексикони, тетрадки, продадени МИЛИОНИ албуми в ЦЯЛ свят, десетки награди...

 

Камелия сравнена с Бритни, егати майтапа.

 

С нея може да се сравнят в момента само Гери Никол и Тита, по които са луднали тийнджърите, но на локално ниво, българско - смисъл хит сред младите в държава си. Ама не и световно, не с толкова награди, бюджет и звездност.

 

За гледанията да не говорим. Бритни има милиарди сумарно.

 

Стига фенщина, абсурдно е.

 

Относно гласовите данни - на едно ниво са. И двете мънкат.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Симона е бясна !

Абе бавно развиващи ли сте вие двамата или сте ботове?!??!?

 

Никой не е сравнил Бритни с Камелия. Симона/Ванчо се възмущава от гласовите данни на Камелия, а от тея на Бритни - не. Защо?!

Link to comment
Сподели в други сайтове

Добре, че е Фокса да защитава Кама като хората, че ако се разчита на такива като Сашо... :1000 (29):

 

Фокс, прощавай, но много ми стана смешно как дойде да се обясняваш за първото пиано на Кама. :1000 (29): :1000 (29):

 

Иначе музикалната база, за която говориш, че има Камелия, хич не си пролича в Гласът. :1000 (29):

tumblr_pmldddChYM1tdxyhao8_400.png
Link to comment
Сподели в други сайтове

В никакъв случай обаче не мога да приема Кама като "своеобразна бритни за нашата страна". Бритни беше идол за тийнейджърите, какъвто Камелия не е била. По Бритни имаше истерия и мания, каквато по Камелия не знам да е имало. Бритни не е успешна само в САЩ, тя е световна сензация и е един от най-продаваните изпълнители в света. Камелия не е популярна дори на Балканите, за разлика от други нейни колеги - Азис, Андреа, Галена, Преслава. Да си чул някой балкански артист да споменава за Камелия?

Паралелът между Бритни и Камелия ми е абсурден. :mf_surrender: За бога, Бритни дори е печелила Грами, а Кама една статуетка за Певица на годината няма даже. :3fdb8960598fa63e:

 

Хаха, ама чакай малко, бе момче, никой не ти е виновен, че през 1998-2000-2002 си бил твърде малък или не се следил нещата в музикалния бизнес.

 

Камелия не само, че беше идол за тийнейджърите в България, но беше идол и за 30-40-50-60 годишни хора. 200 000 копия на албум в 7-8-милионна държава как ти се вижда? Даваш ли си сметка, че на всеки 40 човека от населението един е притежавал нейн албум? Камелия е явление в българския попфолк и опустуши държавата от хитове цяла една петилетка.

 

Не била тийн идол? През 2000 година в проучване на вестник "24 часа" сред подрастващите в третия по големина град в България на въпрос "Кой е най-известния българин?" отговорите в анкетата са в следния ред:

 

1. Христо Стоичков

2. Петър Стоянов (тогавашния президент)

3. Камелия

 

Не разбирам също така аргумента, че Бритни била световна звезда, имала милиони продадени албуми. Че Бритни е от Америка, Америка диктува световните тенденции в много отношения, Бритни пее на английски. Камелия за рамките на малка държава като нашата е постигнала също толкова, ако не и повече.

 

Айде да сметнем колко продадени албуми има Бритни съотнесено към населението на света и да сметнем колко продадени албуми има Камелия съотнесено към населението на България, да видим кой-кого ще прати за зелен хайвер в тоя живот.

 

Изобщо няма значение кой бил известен на Балканите и кой не. Живеем в България, bTV се излъчва в България, предаването Гласът го гледат българи. Преслава, като е известна на Балканите, защо не я поканиха в сръбския или румънския Глас?

 

Бритни била печелила Грами? Ти знаеш ли какви световно безизвестни некадърници също са печелили Грами? И какво е спечелила - една награда само за "Най-добро денс парче". Камелия има 3 награди за "Хит на годината", "Кавър на десетилетието", сума ти други за "Клип на годината". Прав си, че сравненията са неуместни.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Добре, че е Фокса да защитава Кама като хората, че ако се разчита на такива като Сашо... :1000 (29):

 

Фокс, прощавай, но много ми стана смешно как дойде да се обясняваш за първото пиано на Кама. :1000 (29): :1000 (29):

 

Иначе музикалната база, за която говориш, че има Камелия, хич не си пролича в Гласът. :1000 (29):

От фенче на Преса, което вика приятелка на пижамено парти вечер и й дава компютъра си за да гласува в няква смешна класация, няма как да се обидя.

 

Не разбрах Симона ли си, Ванко ли си, Ваня ли си?

Link to comment
Сподели в други сайтове

Особено това с кавъра е страшна награда. Награда, че си кавърдисал сръбско/гръцко маане. Егати наградите, добре, че ги няма. Над половината категории бяха абсурдни.

Песен, певица, певец, клип, албум - ей това са ти категориите. Останалото е пълнеж и идиотия.

Награди за кавър, за проспериращ (в леглото на Митко Димитров) изпълнител, награди на спонсори на вафли, дъвки, арматура.... а сиктир. По едно време фирма за PVC/алумин джамове (стъклен какво беше там) даваше награди.

 

Няма такава идиотия като наградите.

 

Виж, тези за грамито са значителни. Щото тези тук се раздават предимно от спонсори или според това колко процент е давала определена певачка на Димитров (както и колко пъти отзад му е давала, предполагам), а не според заслуги.

 

Грамитата са за заслуги. И гага не е кой знае колко гласовита, Мадона и Бритни са си направо фалшиви, но са икони на музиката и шоубизнеса с реални милиони фенове.

 

На времето чалгата (и не само Камелия, която това пееше - сръбска чалга, което го пееха всички) си беше в кръчмите, и сега пак си е там. Дори дискотеките лека полека минаха на поп и рап.

 

Така, че не ми сравнявайте Камелия с Бритни. Абсрудно. Общото е, че са еднакво мънкащи и бездарни гласово.

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Хаха, ама чакай малко, бе момче, никой не ти е виновен, че през 1998-2000-2002 си бил твърде малък или не се следил нещата в музикалния бизнес.

 

Камелия не само, че беше идол за тийнейджърите в България, но беше идол и за 30-40-50-60 годишни хора. 200 000 копия на албум в 7-8-милионна държава как ти се вижда? Даваш ли си сметка, че на всеки 40 човека от населението един е притежавал нейн албум? Камелия е явление в българския попфолк и опустуши държавата от хитове цяла една петилетка.

 

Не била тийн идол? През 2000 година в проучване на вестник "24 часа" сред подрастващите в третия по големина град в България на въпрос "Кой е най-известния българин?" отговорите в анкетата са в следния ред:

 

1. Христо Стоичков

2. Петър Стоянов (тогавашния президент)

3. Камелия

 

Не разбирам също така аргумента, че Бритни била световна звезда, имала милиони продадени албуми. Че Бритни е от Америка, Америка диктува световните тенденции в много отношения, Бритни пее на английски. Камелия за рамките на малка държава като нашата е постигнала също толкова, ако не и повече.

 

Айде да сметнем колко продадени албуми има Бритни съотнесено към населението на света и да сметнем колко продадени албуми има Камелия съотнесено към населението на България, да видим кой-кого ще прати за зелен хайвер в тоя живот.

 

Изобщо няма значение кой бил известен на Балканите и кой не. Живеем в България, bTV се излъчва в България, предаването Гласът го гледат българи. Преслава, като е известна на Балканите, защо не я поканиха в сръбския или румънския Глас?

 

Бритни била печелила Грами? Ти знаеш ли какви световно безизвестни некадърници също са печелили Грами? И какво е спечелила - една награда само за "Най-добро денс парче". Камелия има 3 награди за "Хит на годината", "Кавър на десетилетието", сума ти други за "Клип на годината". Прав си, че сравненията са неуместни.

Конди, уважавам, че си отделил от времето си за да напишеш този пост, който няма как да оставя ей така без отговор. :) Но не ми се занимава. Много се проточи и темата се извъртя.

В началото казах, че според Камелия няма място като ментор и че смятам една Деси Слава за по-подходяща. Тъй като е талантлива и е призната е от всички като добра ПЕВИЦА. Доказала се е, а и музиката и е призвание. Тя не просто работи като изпълнител, издържайки се с пеене, на нея душата й е музика. Тя това прави най-добре.

А Камелия не само не може да пее ами не е и компетентна в музикално отношение. Тоест чисто вокално не може да бъде полезна на участниците. Видя се и във формата, че често не подбираше точните песни за хората от нейния отбор. А в Гласът кандидат-певците нямат жури, а ментори, с които да развият и покажат вокалния си потенциал. С Камелия не виждам как това би могло да се случи. Като продуцент също нищо не направи за участниците, никой не лансира и на никой не подаде ръка. Не е ли така? ;)

 

Признавам, че съм нямал поглед над чалгата в пиковите години на Кама, но както знам, че Бритни е била идол и модел за подражание на много момичета, така би трябвало да знам и за Кама ако е била подобна сензация. ;) Не твърдя, че мнението ми е някаква крайна инстанция, но никога никой около мен не се е интересувал от Камелия, така както сега примерно вълнуват Гери, Тита, Криско, а преди време Преслава, Ивана и т.н. :)

tumblr_pmldddChYM1tdxyhao8_400.png
Link to comment
Сподели в други сайтове

В началото казах, че според Камелия няма място като ментор и че смятам една Деси Слава за по-подходяща. Тъй като е талантлива и е призната е от всички като добра ПЕВИЦА. Доказала се е, а и музиката и е призвание. Тя не просто работи като изпълнител, издържайки се с пеене, на нея душата й е музика. Тя това прави най-добре.

А Камелия не само не може да пее ами не е и компетентна в музикално отношение. Тоест чисто вокално не може да бъде полезна на участниците. Видя се и във формата, че често не подбираше точните песни за хората от нейния отбор. А в Гласът кандидат-певците нямат жури, а ментори, с които да развият и покажат вокалния си потенциал. С Камелия не виждам как това би могло да се случи. Като продуцент също нищо не направи за участниците, никой не лансира и на никой не подаде ръка. Не е ли така? ;)

 

Аз с това съм съгласен. Това ти беше първоначалната теза. После обаче започна да правиш сравнения с Бритни Спиърс. И дойде въпросът защо тази бездарница, която на всичкото отгоре в последните години изглежда много по-зле от по-възрастната Камелия, да има място в подобен формат, а Кама - не? При положение, че Кама си има супер задоволителни успехи за нашите стандарти. Те продуцентите не са я поканили, защото много разбира от музика, а защото е интересна персона, будеща интерес в хората.

 

По въпроса за продуцентството - аз не знам някой да се е реализирал подобаващо от този формат с изключение на една Роксана, на която Ивана подаде ръка. Но това беше супер отдавна и е по-скоро изключение. Всички други десетки участници заминаха в небитието. И Деси Слава, и Преслава, и Камелия бяха там, за да си вземат парите и да си направят реклама. Като приключи шоуто - кой откъде е...

 

Признавам, че съм нямал поглед над чалгата в пиковите години на Кама, но както знам, че Бритни е била идол и модел за подражание на много момичета, така би трябвало да знам и за Кама ако е била подобна сензация. ;) Не твърдя, че мнението ми е някаква крайна инстанция, но никога никой около мен не се е интересувал от Камелия, така както сега примерно вълнуват Гери, Тита, Криско, а преди време Преслава, Ивана и т.н. :)

 

Само, че ти очевидно си чел информация от творческата биография на Бритни и затова си наясно с тези факти. А инфо за световните звезди в нета има бол. Информацията за нашите фолк певици особено за период отпреди почти 20 години е липсваща и почти недостъпна в Интернет пространството. Затова сме тия, които помним като слонове... Затова са и скановете на Фокси. Няма да тръгна да те лъжа за някакви глупости, свързани с фолк певици - по Камелия имаше национална истерия, такива хитове, такова чудо не се беше случвало. Бяха я обявили за тотален секс символ.

 

Самият факт, че тийнейджърите на Варна я посочват като третият най-известен българин в държавата през 2000 година мисля, че говори достатъчно.

 

Забележи и приемът на златните й хитове на турнетата през 2004 и 2005. Това са 3-4-5-6 години, след като тия песни са дебютирали, а хората реват сякаш са актуалните ТОП хитове. Направи си сметка какво чудо е било, когато въпросните песни са били нови и актуални. Истерия!

 

Ами корицата на "Плейбой"? Най-продаваният брой в историята на списанието, за което се наложи да пуснат и втори извънреден тираж.

 

Коя е последната певица на "Пайнер", по която имаше сензационна тийн истерия? Мисля, че това е Андреа, а периодът е 2008-9 до 2011. На кой се е стараеше да прилича Андреа по онова време...

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

"Гласът на България" е музикално риалити, в което екип от специалисти в маркетинга и вокални педагози издирват никому неизвестни българи, за да покажат скритите таланти на държавата. Самият процес на търсене, селекция и пресявка до телевизионната фаза е изцяло грижа на екипа зад кадър и продуцента, който в случая е БТВ. В телевизионната фаза се включва и жури от ментори, които принципно са успели и доказани имена на музикалната сцена и тяхната единствена функция е да селектират свой отбор, който да придаде състезателен характер на риалитито.

 

Менторите дори не взимат решение за победителя, а това прави публиката. Менторите са там за да дават съвети и то не основните. Менторите са лицето на риалитито и тяхната функция е да привличат зрители, с което да се формира тв рейтинг, който пък телевизията да продаде на рекламодателите, с което да си избие разходите. Общо взето менторите са известни и популярни лица, които носят парите в телевизията, срещу договорен хонорар.

 

Менторите не са там да пеят. Не са там да се изявяват те самите и не са в шоуто, за да бъдат оценявани. Те не са звездите, не са есенцията, не са шоуто. Те са част от екип, който търси гласове, лица с потенциал и талант, които да превърнат в звезди. Финалистите в шоуто подписват договори с телевизията и стават техни служители, от които евентуално да се правят пари. Менторите пък си взиват хонорара за съдействието и айде кой от къде е. Грижа за участниците менторите нямат, защото телевизията си движи нещата като продуцент.

 

Това е идеята и смисъла на "Гласът..." според създателите му, от които БТВ закупи правата в последните 2 години, защото бе осъдена да плати 1 милион долара за интелектуална кражба. И причината за осъдителната присъда е крадената и пригодена халтура на Слави Трифонов, която правеше точно обратното - използваше някакви младежи, чрез които да пробута менторите на сцена и така да продаде вече наложени имена, а не да търси гласове.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Аз с това съм съгласен. Това ти беше първоначалната теза. После обаче започна да правиш сравнения с Бритни Спиърс. И дойде въпросът защо тази бездарница, която на всичкото отгоре в последните години изглежда много по-зле от по-възрастната Камелия, да има място в подобен формат, а Кама - не? При положение, че Кама си има супер задоволителни успехи за нашите стандарти. Те продуцентите не са я поканили, защото много разбира от музика, а защото е интересна персона, будеща интерес в хората.

 

По въпроса за продуцентството - аз не знам някой да се е реализирал подобаващо от този формат с изключение на една Роксана, на която Ивана подаде ръка. Но това беше супер отдавна и е по-скоро изключение. Всички други десетки участници заминаха в небитието. И Деси Слава, и Преслава, и Камелия бяха там, за да си вземат парите и да си направят реклама. Като приключи шоуто - кой откъде е...

Само, че ти очевидно си чел информация от творческата биография на Бритни и затова си наясно с тези факти. А инфо за световните звезди в нета има бол. Информацията за нашите фолк певици особено за период отпреди почти 20 години е липсваща и почти недостъпна в Интернет пространството. Затова сме тия, които помним като слонове... Затова са и скановете на Фокси. Няма да тръгна да те лъжа за някакви глупости, свързани с фолк певици - по Камелия имаше национална истерия, такива хитове, такова чудо не се беше случвало. Бяха я обявили за тотален секс символ.

 

Самият факт, че тийнейджърите на Варна я посочват като третият най-известен българин в държавата през 2000 година мисля, че говори достатъчно.

 

Забележи и приемът на златните й хитове на турнетата през 2004 и 2005. Това са 3-4-5-6 години, след като тия песни са дебютирали, а хората реват сякаш са актуалните ТОП хитове. Направи си сметка какво чудо е било, когато въпросните песни са били нови и актуални. Истерия!

 

Ами корицата на "Плейбой"? Най-продаваният брой в историята на списанието, за което се наложи да пуснат и втори извънреден тираж.

 

Коя е последната певица на "Пайнер", по която имаше сензационна тийн истерия? Мисля, че това е Андреа, а периодът е 2008-9 до 2011. На кой се е стараеше да прилича Андреа по онова време...

 

Сравненията с Бритни и Никол Шерцингер ги направи Сашо, а аз му отговорих, че те са абсурдни поради ред причини, които съм изброил. Недей извърта нещата. Върни се назад и прочети кой първи споменава Бритни. ;)

 

Не съм чел творческата й биография, но знам както за нейните успехи, така и за тези на Селин, Марая, Мадона, Майкъл, защото хора около мен са се вълнували от тях. Медиите също постоянно са ги отразявали, припомняйки за тях и успехите им, като са им връчвали различни награди и т.н.

Нямам спомени телевизиите в България да са сипели суперлативи по адрес на Камелия. Нито да са й връчвани награди за принос и т.н. В реално време пък никой от обкръжението ми не се е вълнувал от Камелия.

 

Не твърдя, че лъжеш , но приеми, че трудно ще набиеш нещо в главата на някой, което той сам не е усетил. Тук, във форума, може би Фокса с неговите пропаганди е успял да повлияе на нечие мнение, но навън ако си мислиш, че някой приема Камелия сериозно, си се объркал. Моето наблюдение е, че се знаят няколко нейни песни, които тя натрапваше и успя да наложи в годините и дотам. Въобразяваш си, че Камелия е приемана като уважаван артист, голяма певица и т.н ли?

Средностатистическият българин, който е гледал Гласът, едва ли е очаквал от Камелия точна преценка и обосновано мнение. По-скоро е очаквал сеири и някоя изцепка не на място.

Камелия не е взимана сериозно или като някакъв фактор в музиката, така както Поли Генова(с успеха й на Евровизия) Графа ( от години е актуално име в поп средите, продуцент) Иван Лечев(доказан музикант, член на ФСБ) .

Но пък всички чуват, че Кама не може да пее. Ей заради това тя не е най-добрият представител на поп-фолка в подобно предаване.

Ивана, Глория, Преслава, Деси Слава ми се струват доста по-удачен избор.

А колкото до рейтинга на шоуто - не мисля, че е бил висок основно заради Камелия, а по-скоро заради това, че продуцента на формата се смени и самото шоу придоби малко по-западен вид, изтласквайки чалгата встрани. А и да не забравяме кои бяха водещите. :)

tumblr_pmldddChYM1tdxyhao8_400.png
Link to comment
Сподели в други сайтове

Че Андреа копираше яко от Камелия си го знаем, тя копираше (и продължава) от всичко що мърда. Не помня един клип или една визия да не и е била крадена, цели клипове е правила 1:1, най-чистия пример е "Хайде,опа" , който точно 1:1, ама буквано 1:1 кадър по кадър с трейлъра на "Отчаяни Съпруги-сезон 7" от 2010 г. мисля.

 

За нея си знаем, че е копирвачка и кралица на фотошопа. И лайв записите. И изобщо всичко фалшиво или крадено.

 

Ама сравнението Бритни-Камелия хич не е адекватно. Бритни зле дори за годините се не по причина, че е застаряваща и грозна, напротив - дори е младолика, просто наркотиците и е.. майката. Тя по едно време се беше и пропила, Парис Хилтън по същия начин. Тамощния шоубизнес до това води, те масово на 30 приличат на бабички. Бялото не знам да подмладява.

 

А Камелия няма на кой да подава ръка и да го прави известен, защото трябва да е с поп-фолк, а не вярвам някой изобщо да иска вече да го пее тоя поп-фолк, пък и на самата Камелия и е ясно, че няма и кой да го слуша, дори и да има кой. От последните години освен една Джулия друго запомнящо се няма, Цветина беше другата алтернатива, ама си изпусна инерцията. Ванеса е прекалено 1:1 с Алисия, обезличава се , а и скоро не е пускала нищо. Една Джулия целия жанр няма да оправи.

 

Точно по причината, че младите се интересуват от Тита, Гери-Никол, дори ако щеш от Сузанита, има и някакви нови рапъри, дето не мога да им хвана бройката вече - боро първи, втори ли не знам какъв, vessou и т.н. които си ги харесват младите. И аз да съм на мясотото на Камелия няма да инвестирам в ново име.

НЯМА кой да слуша това име просто, освен ако не направи дует с някой известен от рапа/попа, и то трябва да не е поп-фолк.

Т.е. няма да го продуцира Камелия.

 

Така, че е нормално.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Аз не видях критики, след общата песен на менторите в тазгодишното шоу. Даже напротив, тишината в Рамания бе толкова оглушителна, на фона на позитивните коментари в блога на "Гласът на България", че ми стана чак неудобно да "нахраня" както аз си знам местните продавачи на хейт по Кама. Отдавна клишетата за пеенето на Камелия, са на режим: "Неприлични"! Още от времето на трио "Камелия" покрай ВИП Брадър, когато с Камелия Тодорова и Камелия Воче предизвикаха фурор.

 

Аз друго да ви кажа тук, че се повдигна въпроса за това кой в чалгата е подал ръка на млад изпълнител. Само маркирам, че Кама и Цветко взеха през 2005-та за музикант Пацо от Монтана. Около него създадоха брас бенд "Виво" Монтана. Купиха им инструменти, дадоха им шанс и ги облякоха ги от главата до петите. Финансираха всичко около тях в продължение на почти 10 години и накрая пичовете даже спечелиха национално тв риалити на БТВ.

 

За мой кеф Кама никъде не се похвали, изтъкна и навря под носа на хората, за да си придава важност. Просто се радваше на успеха на бенда, който сега обикаля цяла Европа и какви ли не делегации на министерство на културата ги представят като нова вълна в българската етно култура по фестивали на стария континент. Аз си мисля, че това е много по-трудният начин да помогнеш на млад талант от това Ивана да заведе Роксана в Пайнер.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Не съм чел творческата й биография, но знам както за нейните успехи, така и за тези на Селин, Марая, Мадона, Майкъл, защото хора около мен са се вълнували от тях. Медиите също постоянно са ги отразявали, припомняйки за тях и успехите им, като са им връчвали различни награди и т.н.

Нямам спомени телевизиите в България да са сипели суперлативи по адрес на Камелия. Нито да са й връчвани награди за принос и т.н. В реално време пък никой от обкръжението ми не се е вълнувал от Камелия.

 

Не твърдя, че лъжеш , но приеми, че трудно ще набиеш нещо в главата на някой, което той сам не е усетил.

 

червеното:

 

Значи щом телевизиите в България, не са припомняли успехите на чалга звездата Камелия, те не са се случили? Така ли да разбирам? Телевизиите говорили за успехите на Майкъл Джексън и Мадона, но не и за тези на Камелия - ами... не е ли ясно, че националните телевизии мразят чалгата и ползват нейните изпълнители само, за да си докарват рейтинг в някакви риалитита? Това, че не се говори към днешна дата, не означава не се е случило.

 

синьото:

 

Е, как да си го усетил? Ти повреме на нейните успех си пълнил памперсите с отпадъци и си играел с колички. Как да усетиш нещо, за което по това време нямаш очи, уши и не си му станал пряк свидетел?

 

Пораснал си, харесали са ти песните на Бритни Спиърс, видял си, че по медиите възхваляват актуалните/миналите й успехи и айййййдеее "АЗ СЪМ УСЕТИЛ, ЧЕ БРИТНИ Е БИЛА ИКОНА".

 

 

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Абсурдно е да се отрича, че Камелия е била тийн сензация. Тя и Кати тресяха държавата и всички съученици бяха луди по тях и ги преследваха, а аз ня се интересувах, защото не слушах чалга, но знаех. Последната тийн сензация, па макар и залязла бързо, бе Гелгана, след което чалгата започна да губи детската аудитория и плавно се срина. Само Кама задържа актуалност и до днес.

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Абсурдно е да се отрича, че Камелия е била тийн сензация. Тя и Кати тресяха държавата и всички съученици бяха луди по тях и ги преследваха, а аз ня се интересувах, защото не слушах чалга, но знаех.

 

Аз не съм го чувал това по медиите към днешна дата. Съжалявам, не се брои. :3fdb8960598fa63e:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Аз не съм го чувал това по медиите към днешна дата. Съжалявам, не се брои. :3fdb8960598fa63e:

Аз съм халюцинирал и съм виждал руси какички. Извинете!

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

За Гергана и хипер-бездарната Кати съм съгласен, че бяха фурор. Навремето Кати му даде предостатъчно пъти и отпред, и отзад на Касъмов за тази чест. Разбира се, поработи доста. Включително и с устата. Дори и като певица.

 

Гергана колкото мощно тръгна, толкова и безлично изстина. Страшни песни имаше, голям фурор беше , особено с ония вафли рекламите, сините очи... абе тъпа работа, ама тя си е виновна. Анелия се беше постарала тогава да се запознае с целия творчески екип и да продължи, имаше хъса. Гергана си знаеше Токича, той всичко уреждаше, всичко и правеше - застани там, после тук, тук това изпей - толкова. Като в Холивуд, тя самата не е допринесла нито с музика, нито с клип, с текст - човека всичко и правеше, тя само лицето и гласа на проекта. Е, разбира се, взимаше си процентите от това,отделно Димитров я скубеше за ефира, няма как. И в един момент си замина, с него - и кариерата на Гергана. Която пък като я гледам какъв мерак има може да си остане и заминала.

 

Но Камелия тийн идол... мне. Гергана да, тая идиотка Кати - за жалост, да, ама не и Камелия. Че е била популярна в ония години - беше, те всички с цици навън бяха. Котираше се, беше новост, беше модерно. Азис как стана известен?

Сега като излезе травестит става ли успешен, десетки се пробваха след него и няма успеха му. Сега джендъри и цици под път и над път. Тогава си беше интересно, провокативно.

 

Ама чак да е била тийн сензация - не. По-скоро загорелите чичаци се бараха за ... като и видят клиповете или снимките, че излъчва мега секс е ясно.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Камелия нямаше време да е само тийн-идол. Тя трябваше да бъде всичко накуп още с появяването си, за да се пълни касата на Пайнер. За точно 1 година и точно 1 албум Камелия мина от дебютантка, през сензация до звезда #2 на Пайнер, след Глория. След още 1 година Глория бе вече задмината от Камелия по продажби, по бройка участия и бе застигната в началото на 2000-та и по хонорар.

 

Това, което Кондома ви пише по-горе за проучването във Варна е направено и от най-голямата социологическа агенция "Галъп" в национален мащаб, като в началото на 2000-та тя освен чалга сензация вече е и мадама #3 в началото държавата след легендата на българското кино Аня Пенчева и най-новата му звезда Елена Петрова. И това не е пасквил на някой натегач като Маргарита Лозанова или обсебен лаик, като PR отдела на Пайнер, а според тези, които познават изборите с грешка от 0,05% - "Галъп".

 

Мога да ви извадя и корици и статии и каквото се сетите по въпроса, но няма как Кама да експлоадира за 2 години от пълна анонимка до най-рентабилната звезда на чалгата и в това да няма капка талант. Не може да изкара същата чалга от кръчмите и да започнат да я мерят със звездите на българското кино. Не може по нея да се лее денонощно огън и жупел, а Пайнер да се чудят как да укротят брутално растящото и влияние с някакви вечеринки, на които с Маргарита да си раздават наградки, а после да се дуят в медиите с Кама, щото няма друго с какво и това да е случайно.

 

Що не започнаха телевизионният си прощъпулник с някоя друга, а с нея? - щото най-много става за гледане. Не може са награждават някаква си захлюпена Деса, с най-голямата си награда, а са пълнят кошницата на Кама с десетки други статуетки, за да не е я ядосат и да избяга. Не може да закрива Кава концерта за първите им награди без да е "Певица", а Деса да мишкува и това да е случайно. Не може бре хора, не стават тия работи случайно и без качества. В чалгата има десетки арни мадами, но тази им е най-арната. 20 години го доказва. Колкото и да се мъчеха да я укротят и смачкат, турнетата дойдоха и всичко си дойде на мястото.

 

п.п. И турнета нямаше са има, ако Камелия бе отказала първото...

Link to comment
Сподели в други сайтове

Аз не съм го чувал това по медиите към днешна дата. Съжалявам, не се брои. :3fdb8960598fa63e:

:1000 (29):

Конди, аз съвсем изключих, че съм в темата на Камелия и разговарям с шепата нейни симпатизанти. Леко ви съчувствам, защото доста често ви се налага да водите подобни дискусии и да изпадате в обяснителен режим. Не ви е лесно. Особено на Фокса, който от години пише едно и също и води пропаганда за Камелия. Но да оставам това. :1000 (29):

 

Кажи сега, след като нарече Кама "своеобразна Бритни за нашата страна", следвайки твоята логика, стигам до извода, че наградите на Планета трябва да са едни своеобразни МТВ награди. Нали? :3fdb8960598fa63e:

Е, колко своеобразни МТВ награди за нашата страна има Камелия? И какви позиции има в нашите своеобразни МТВ класации? (тоест в тези на Планета) :3fdb8960598fa63e:

Струва ми се, че безумната ти теория за паралел между Бритни и Камелия - издиша, защото като се направи справка колко статуетки и челни позиции в класациите имат Преслава, Галена, Ивана и т.н, то Кама остава доста назад и следователно никаква "своеобразна Бритни" не е. :1000 (29):

 

Преслава има повече #1 хитове от Марая Кери в класацията на Пайнер. Каква "своеобразна Марая". И колко награди има само... :3fdb8960598fa63e:

tumblr_pmldddChYM1tdxyhao8_400.png
Link to comment
Сподели в други сайтове

В световен мащаб продажбите бяха най-значимият показател за успеха на една звезда. И по този показател Кама беше номер 1. Сега няма критерии.

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

:1000 (29):

Конди, аз съвсем изключих, че съм в темата на Камелия и разговарям с шепата нейни симпатизанти. Леко ви съчувствам, защото доста често ви се налага да водите подобни дискусии и да изпадате в обяснителен режим. Не ви е лесно. Особено на Фокса, който от години пише едно и също и води пропаганда за Камелия. Но да оставам това. :1000 (29):

 

Кажи сега, след като нарече Кама "своеобразна Бритни за нашата страна", следвайки твоята логика, стигам до извода, че наградите на Планета трябва да са едни своеобразни МТВ награди. Нали? :3fdb8960598fa63e:

Е, колко своеобразни МТВ награди за нашата страна има Камелия? И какви позиции има в нашите своеобразни МТВ класации? (тоест в тези на Планета) :3fdb8960598fa63e:

Струва ми се, че безумната ти теория за паралел между Бритни и Камелия - издиша, защото като се направи справка колко статуетки и челни позиции в класациите имат Преслава, Галена, Ивана и т.н, то Кама остава доста назад и следователно никаква "своеобразна Бритни" не е. :1000 (29):

 

Преслава има повече #1 хитове от Марая Кери в класацията на Пайнер. Каква "своеобразна Марая". И колко награди има само... :3fdb8960598fa63e:

 

Хаха, ама ти и наглееш чак?

 

По-скоро ти си за съчувствие, защото се намираш във форума за чалга, а нито си станал свидетел на най-силните, благодатни години за този стил музика, нито си наясно с фундаментални факти от историята му. Ние сме осведомени, а ти го караш на "какво били казали националните медии и чии успехи изтъквали". Не си информиран достатъчно.

 

Камелия, когато е серяла мегахит след мегахит, ТВ Планета още дори не е била замислена като проект. В класациите на НФ е мачкала достатъчно по онова време. След дебюта на фирмената телевизия също е почти постоянно на номер 1 до 2003 година, когато позициите й започват да отслабват.

 

Камелия има най-големите хитове на 1999, 2000, 2001 и 2002 година. През 1998 също е с един от може би трите най-големи хита на годината.

 

Дори и след пиковия си период продължава да има успехи - през 2005 с един от най-продаваните албуми на годината, през 2010 - с най-продавания албум.

 

Защо изобщо тръгваш да сравняваш Камелия с Преслава и Галена? Това са изпълнители от различни поколения, които са се изявявали в различни периоди в условията на крайно различни обстоятелства.

 

Твърденията в тази тема бяха, че Камелия е била лидер и е мачкала здраво държавата едно 5 години - почти толкова, колкото една друга лидерка - Ивана. Това ли тръгваш да оспорваш? Та ти си неинформиран и с очевидна неприязън към тази жена, дискусията оттук нататък е безпредметна.

Link to comment
Сподели в други сайтове

:1000 (29):

Конди, аз съвсем изключих, че съм в темата на Камелия и разговарям с шепата нейни симпатизанти. Леко ви съчувствам, защото доста често ви се налага да водите подобни дискусии и да изпадате в обяснителен режим. Не ви е лесно. Особено на Фокса, който от години пише едно и също и води пропаганда за Камелия. Но да оставам това. :1000 (29):

 

Кажи сега, след като нарече Кама "своеобразна Бритни за нашата страна", следвайки твоята логика, стигам до извода, че наградите на Планета трябва да са едни своеобразни МТВ награди. Нали? :3fdb8960598fa63e:

Е, колко своеобразни МТВ награди за нашата страна има Камелия? И какви позиции има в нашите своеобразни МТВ класации? (тоест в тези на Планета) :3fdb8960598fa63e:

Струва ми се, че безумната ти теория за паралел между Бритни и Камелия - издиша, защото като се направи справка колко статуетки и челни позиции в класациите имат Преслава, Галена, Ивана и т.н, то Кама остава доста назад и следователно никаква "своеобразна Бритни" не е. :1000 (29):

 

Преслава има повече #1 хитове от Марая Кери в класацията на Пайнер. Каква "своеобразна Марая". И колко награди има само... :3fdb8960598fa63e:

Бахти бота. По колко пъти трябва да ти се обяснява едно нещо. Видно е , че се правиш на капацитет , ама да си толкова дебил, просто нямаш право.

Предлагам всички да спрат да се обясняват на Ванчето/Симона... видно е, че това е бот.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Бахти бота. По колко пъти трябва да ти се обяснява едно нещо. Видно е , че се правиш на капацитет , ама да си толкова дебил, просто нямаш право.

Предлагам всички да спрат да се обясняват на Ванчето/Симона... видно е, че това е бот.

 

Ботовете могат ли да изпитват емоции като съчувствие? Той ни съчувствал.. :cry2:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Включи се в дискусията

Може да отговорите сега и по-късно да се регистрирате. Ако имате профил, впишете се сега за да публикувате с вашия акаунт.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Отговори на темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...