Jump to content



Препоръчани коментари

 

Деса тука колко яко я пее Бели нощи

Ей, отдавна не бях чувал да я пее толкова добре. Благодаря, че я постна. Рядко изпълнява "Бели нощи" така че да ми допадне, но тук е супер. Ето така обичам да пее своите песни - максимално придържайки се към оригиналното звучене на песента! :)

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Е, певица с 20 години стаж... Чак пък да благодари на някакъв Джордан! :mf_surrender: Той е добър певец, но не е някакво име, сам каза каква чест за него е да пее с Десата!

Според мен дори с този дует Деси Слава отвори пътя на името Джордан към по-сериозната аудитория. Не знам преди някой да го е признавал толкова, колкото го признават покрай Ангелите плачат. Винаги се е забелязвало, че има талант момчето, но малко или много винаги главно комерсите му са се забелязвали. Но да участва в една от най-големите балади за изминалите няколко години, и то в дует с легенда като Деси Слава, му донесе доста позитивни точки, включително и пред мен.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Според мен дори с този дует Деси Слава отвори пътя на името Джордан към по-сериозната аудитория. Не знам преди някой да го е признавал толкова, колкото го признават покрай Ангелите плачат. Винаги се е забелязвало, че има талант момчето, но малко или много винаги главно комерсите му са се забелязвали. Но да участва в една от най-големите балади за изминалите няколко години, и то в дует с легенда като Деси Слава, му донесе доста позитивни точки, включително и пред мен.

И аз така мисля. Джордан обра доста позитиви покрай баладата. Той има много талант, просто му трябваше нещо качествено да го покаже, както трябва. Деса няма нужда от никой за да трупа активи, тя си е достатъчно голямо име .

Link to comment
Сподели в други сайтове

И аз така мисля. Джордан обра доста позитиви покрай баладата. Той има много талант, просто му трябваше нещо качествено да го покаже, както трябва. Деса няма нужда от никой за да трупа активи, тя си е достатъчно голямо име .

То само в този форум се говори как някой трябвало да 'спасява' Деси Слава. :1000 (29): А тя реално дори и да си беше останала без хитове от връщането в Пайнер насам, пак щеше да си остане една от онези ТОП легенди от старата генерация. Просто в Пайнер ни го припомни това, а и ни доказа, че срокът й на годност още не е изтекъл и тя може да се бори наравно с по-младите имена.

Link to comment
Сподели в други сайтове

То само в този форум се говори как някой трябвало да 'спасява' Деси Слава. :1000 (29): А тя реално дори и да си беше останала без хитове от връщането в Пайнер насам, пак щеше да си остане една от онези ТОП легенди от старата генерация. Просто в Пайнер ни го припомни това, а и ни доказа, че срокът й на годност още не е изтекъл и тя може да се бори наравно с по-младите имена.

Десислава я знаят и хора, които не слушат фолк. Пък и за мен имената от старата генерация са си за предпочитане пред новите.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Десислава я знаят и хора, които не слушат фолк. Пък и за мен имената от старата генерация са си за предпочитане пред новите.

Старите имена най-малкото наистина за известни на цяла България, като конкретно Деси още в периода без Пайнер си подсигури да е известна не само с някой и друг златен хит и албум, а и с таланта си. И на бабите по селата им става приятно на душата като я чуят да пее фолклор. Това новите имена го нямат, за съжаление, защото жанра се затвори само на няколко места и рядко излиза от там. А, че вече няма и продажби- да не говорим.

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Старите имена най-малкото наистина за известни на цяла България, като конкретно Деси още в периода без Пайнер си подсигури да е известна не само с някой и друг златен хит и албум, а и с таланта си. И на бабите по селата им става приятно на душата като я чуят да пее фолклор. Това новите имена го нямат, за съжаление, защото жанра се затвори само на няколко места и рядко излиза от там. А, че вече няма и продажби- да не говорим.

А колко от новите имена могат да пеят фолклорно, като Десислава? Много пъти е разплаквала с изпълненията си.

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

А колко от новите имена могат да пеят фолклорно, като Десислава? Много пъти е разплаквала с изпълненията си.

Именно. С това хората ще я запомнят, независимо дали има нови успехи или не. Но конкретно в областта на фолклора мисля, че винаги би имала успехи- тя тепърва има да става на възрастта, в която да може да се изявява най-свободно в тази област, не че за този жанр има възраст.

Като говорим за разплакване- ето тази песен е една от любимите ми в това отношение. Колко дълбоко е предала чувството на остаряващия човек, без тя самата да е чак толкова възрастна...

 

 

Прекрасен албум беше Славатроника- един от най-добрите, направени от фолк звезда. Някой път като видя ДС на живо може да я питам дали има останали някакви CD бройки за раздаване на феновете. :1000 (29):

Link to comment
Сподели в други сайтове

Според мен дори с този дует Деси Слава отвори пътя на името Джордан към по-сериозната аудитория. Не знам преди някой да го е признавал толкова, колкото го признават покрай Ангелите плачат. Винаги се е забелязвало, че има талант момчето, но малко или много винаги главно комерсите му са се забелязвали. Но да участва в една от най-големите балади за изминалите няколко години, и то в дует с легенда като Деси Слава, му донесе доста позитивни точки, включително и пред мен.

Не е вярно това. Колкото и успяла да Деса, както и това , че е от примите на чалгата, не мисля че има някакъв принос към популяризирането на името Джордан или реномето му.

Първо, че е той е с над 10 г. кариера и вадил , та вадил хитове; особено в Ара много го лансираха. Бих казал, че Емануела му отвори много врати с дуетите им. Тя напарви 3 дуета с него, 2 от които големи хитове, а тя по това време беше топа на Ара.

Понякога се оливаш с превъзнасянето на Десислава.

Да не говорим, че дори като напусна Джордан пусна супер големия хит с Моника Валериева, който гонеше към 5 млн. в канала на Хит мюзик. преди да го изтрият и качат в Планета.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Да, Джордан е имал хитове, Саше! Безспорни и дискотечни. Баладичен хит му е "Недей, недей", която е на Кости. Но става дума за това, че той до награди не се е добирал, освен за дебютен албум на "Нов фолк" (номинирани бяха само той и Румина). А сега се състезава в престижна категория и печели навсякъде. Дали не е заради Деса?
Link to comment
Сподели в други сайтове

Аз съм по-съгласен със Сашо тук.

Дуетите му с Емануела тогава бяха доста вървежни. Хотелски стаи, Иска ли ти се и други чат-пат съм ги чувал по ретро партита в Пловдив, а и от много домашни купони.

АМа всъщност какво значение има, важното е, че песента се харесва и се слуша.

И с тези толкова важни гледания върви добре май :1000 (29):

Link to comment
Сподели в други сайтове

Не е вярно това. Колкото и успяла да Деса, както и това , че е от примите на чалгата, не мисля че има някакъв принос към популяризирането на името Джордан или реномето му.

Първо, че е той е с над 10 г. кариера и вадил , та вадил хитове; особено в Ара много го лансираха. Бих казал, че Емануела му отвори много врати с дуетите им. Тя напарви 3 дуета с него, 2 от които големи хитове, а тя по това време беше топа на Ара.

Понякога се оливаш с превъзнасянето на Десислава.

Да не говорим, че дори като напусна Джордан пусна супер големия хит с Моника Валериева, който гонеше към 5 млн. в канала на Хит мюзик. преди да го изтрият и качат в Планета.

Моят коментар е свързан с темата кой на кого трябва да благодари. Определено Джордан е този, който натрупва точки пред по-сериозната публика чрез подобна песен за душата в дует с име като Десислава. Иначе, че си има хитове и без нея е факт, и аз го казах. Но откакто е в Пайнер са му все дискотечни тупалки, а и преди това не знам баладите му да са ставали толкова успешни. Ангелите плачат е първата му песен, която достига и до друга аудитория.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Джордан е вървежен от край време по дискотеките, но до там. Още 2009 на промоцията на Десислава към Послушай сърцето си, двамата с Емануела споделиха надеждите някой ден да имат дует с Десислава. Деса сбъдна още една мечта, подобно на дуетите и с Галена и Галин. А и както казаха и преди мен - кога Джордан е печелил нещо подобно в кариерата си. Десант трета година подред прибира балада на годината. Няма конкуренция в баладите и приноса е основно неин, дори при фючърингите

image.png

Link to comment
Сподели в други сайтове

Страхотна песен, една от най-добрите в "Любовта е само чувство". :Vishenka_05:

и аз я харесвам въпреки че Любов и Хиляди неща останаха най слабо популярни от албума. Любов е трябвало да бъде в дует с Маги Санчес но впоследствие Маги е записала само вокали...

image.png

Link to comment
Сподели в други сайтове

Джордан е вървежен от край време по дискотеките, но до там. Още 2009 на промоцията на Десислава към Послушай сърцето си, двамата с Емануела споделиха надеждите някой ден да имат дует с Десислава. Деса сбъдна още една мечта, подобно на дуетите и с Галена и Галин. А и както казаха и преди мен - кога Джордан е печелил нещо подобно в кариерата си. Десант трета година подред прибира балада на годината. Няма конкуренция в баладите и приноса е основно неин, дори при фючърингите

Няма втора като нея!

Хубаво е , че в днешно време поне нейните балади се оценяват.

Link to comment
Сподели в други сайтове

и аз я харесвам въпреки че Любов и Хиляди неща останаха най слабо популярни от албума. Любов е трябвало да бъде в дует с Маги Санчес но впоследствие Маги е записала само вокали...

"На криле" е уникална и тя, "Връщам се"... Много харесвам умерени песни с един такъв леко гръцки оттенък в аранжимента и по-изчистено пеене, не типично кръчмарското. Много, много добър албум - доколкото съм наясно, и със стабилен тираж. Деса не знам тогава колко време ги е събирала тия песни, но изби рибата. Много я въртяха по ФЕН и Веселина с "Лъжа", "Просто забрави" и "Бъди добро момче", както и с останалите парчета от албума - от промоцията.

 

Пайнера още тогава се показа като нелоялен - патентоваха името й, пуснаха паралелно онзи смотан Бест, изтриха я отвсякъде. Не се прави така. И ако причината за тоя раздор е била "Няма те до мен" заради авторските права, и двете страни са подходили прибързано и емоционално. Но Пайнера няма как да го оправдая за неговото отмъщение после, доста грозно.

Link to comment
Сподели в други сайтове

"На криле" е уникална и тя, "Връщам се"... Много харесвам умерени песни с един такъв леко гръцки оттенък в аранжимента и по-изчистено пеене, не типично кръчмарското. Много, много добър албум - доколкото съм наясно, и със стабилен тираж. Деса не знам тогава колко време ги е събирала тия песни, но изби рибата. Много я въртяха по ФЕН и Веселина с "Лъжа", "Просто забрави" и "Бъди добро момче", както и с останалите парчета от албума - от промоцията.

 

Пайнера още тогава се показа като нелоялен - патентоваха името й, пуснаха паралелно онзи смотан Бест, изтриха я отвсякъде. Не се прави така. И ако причината за тоя раздор е била "Няма те до мен" заради авторските права, и двете страни са подходили прибързано и емоционално. Но Пайнера няма как да го оправдая за неговото отмъщение после, доста грозно.

 

Ех, че добре си го написал това за умерените песни. И аз много харесвам такива, та и заради това ми е вторият ѝ най-любим албум :1000 (30):

 

Да, доста я спъваше, но това са били все негови действия на липса на каквато ѝ да е сила и позиция върху нея на времето. А тя е била доста мотивирана явно, защото успя да използва все още набраната енергия от 2003 и предишните години и се завърна доста подобаващо.

 

Относно този албум си спомням нещо, което друг път не бях виждал. В един огромен супермаркет близо до нас имаше един щанд само с този албум. Единия ден исках да си го купя, но не си бях взел пари и отидох след два дни и всичко беше разпродадено, чакаха доставка :1000 (29):

Link to comment
Сподели в други сайтове

Ех, че добре си го написал това за умерените песни. И аз много харесвам такива, та и заради това ми е вторият ѝ най-любим албум :1000 (30):

 

Да, доста я спъваше, но това са били все негови действия на липса на каквато ѝ да е сила и позиция върху нея на времето. А тя е била доста мотивирана явно, защото успя да използва все още набраната енергия от 2003 и предишните години и се завърна доста подобаващо.

 

Относно този албум си спомням нещо, което друг път не бях виждал. В един огромен супермаркет близо до нас имаше един щанд само с този албум. Единия ден исках да си го купя, но не си бях взел пари и отидох след два дни и всичко беше разпродадено, чакаха доставка :1000 (29):

Година по-късно и тя като Глория пусна албум с по-провокативни песни, но със следващите си албуми - от 2006 и 2007 съответно, вдигнаха пак нивото.

"Гореща следа" съдържа две песни, които аз лично много харесвам и до днес - "Неприлична" и "Чудо". Отделно хитове си бяха "Не си ми спешен" и "Мило мое". Но много кючеци, много нещо. Иначе го имах на касетка. :1000 (29):

Мисля, че е време за нещо тип "Лудост е" или "Не е илюзия" - тези песни са вселена. :)

 

Има ли някъде повече информация за албума "Славатроника" - инструменти, музиканти, аранжименти, смесване и т.н. Трябваше да го издаде на носител, дори и да беше в по-ограничен бройки тираж.

Link to comment
Сподели в други сайтове

 

Деса тука колко яко я пее Бели нощи

Това ми звучи като лайв запис - прекалено чисто звучи, никакъв микрофонен шум няма. Срамота!

Link to comment
Сподели в други сайтове

Година по-късно и тя като Глория пусна албум с по-провокативни песни, но със следващите си албуми - от 2006 и 2007 съответно, вдигнаха пак нивото.

"Гореща следа" съдържа две песни, които аз лично много харесвам и до днес - "Неприлична" и "Чудо". Отделно хитове си бяха "Не си ми спешен" и "Мило мое". Но много кючеци, много нещо. Иначе го имах на касетка. :1000 (29):

Мисля, че е време за нещо тип "Лудост е" или "Не е илюзия" - тези песни са вселена. :)

 

Има ли някъде повече информация за албума "Славатроника" - инструменти, музиканти, аранжименти, смесване и т.н. Трябваше да го издаде на носител, дори и да беше в по-ограничен бройки тираж.

И аз го имам на диск. :1000 (29): МНого неадекватен ми беше този албум, но имам 2-3 песни, които все още слушам. После самата тя започна да си го критикува навсякъде. Харесва ми, че е искрена, ако и на моменти да е глуповато :1000 (29):

 

Точно заради тези песни и някои от другите Сладки сънища ми е най-добрият албум правен в музиката ни, освен Лили разбира се.

Такова чувство навсякъде, разнообразие. До ден днешен От утре и I'll pray са ми супер любими.

Тя тогава беше казала, че след Гореща следа ѝ се прави музика за слушане. Просто при нея нещата са сложни. Тя е жена риба, артистична, с много малко нюх за бизнес. :1000 (29):

Link to comment
Сподели в други сайтове

Мен пък Гореща следа много ме кефеше, макар и да е резил като за Деси Слава. :D Неведнъж съм казвал тук, че взех да я харесвам повече като изпълнител именно покрай него, защото се изумих по какъв начин се отличава тя от всички останали и в албум с кючеци слага и поп, денс, латино, ар енд би, че и на различни езици... Днес много изпълнители правят експерименти, но като за онова време си беше супер новаторско.

Иначе без съмнение- "Сладки сънища" е един от шедьоврите на по-новата българска музика. Много ми се иска Десислава да се осмели да направи отново такъв. Ако не цял албум- поне една изцяло метъл песен.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Това ми звучи като лайв запис - прекалено чисто звучи, никакъв микрофонен шум няма. Срамота!

Абсурд. Личи си, че е на живо. Деса ако не може да го изпее 1 към 1, то незнам кой. А и може да е всякаква, но мнталитета й не е такъв, че да прави лайв записи. Ни мисля.

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • Fast changed the title to Деси Слава

Включи се в дискусията

Може да отговорите сега и по-късно да се регистрирате. Ако имате профил, впишете се сега за да публикувате с вашия акаунт.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Отговори на темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...