Jump to content



Поп фолк скандали


Препоръчани коментари

  • Отговори 4,8k
  • Създадена
  • Последен отговор

Топ коментиращи в тази тема

Топ коментиращи в тази тема

Хората не обичат "Мотел", а циркове и скандали. Вече няма и капка съмнение в мен, че "циганизацията" и "крисковизацията", са свързани процеси, акуширани от ГЕРБ и спонсорирани от техните началници, от едни странни НПО, чийто мозъчен тръст е в американското посолство. Разбира се, това нямаше как да го знам до скоро, до "Гласът на България". Винаги съм го мислел за блъф и измишльотина, но планът "Ран-Ът" действа и 28 години след старта си в България, а той е резултат от една реч на Алън Фостър Дълес от 1945 година. Аз не се припознах в "Мотел" и не искам да го правя. Който се върже на това е кретен.

 

Влез в сайта, на турнето, което Криско и Гери Никол ще правят с македонците и виж опцията за езици. Тяхната мама американска, пробутаха македонският език. Не се и съмнявам, че ще забележиш как точно сега, когато напънът да се създаде македонска нация, се пръкват общи българо-вардарски "културни" прояви, с които това да се поднесе на децата и за които не се и съмняваме кой ги спонсорира. Какво толкова, че на сайта има опция за български и македонски? Нищо работа, но така се започва, с идолите създадени за децата от такива като Алън Фостър Дълес. Така се създават изкуствени нации и се акушират паразитни етноси, чийто представител е Азис.

 

Аз само не разбирам защо спориш с мен с очевидни, но несвързани с темата истини като подкрепа на твоето твърдение?

 

В общи линии на спор Камелия срещу Деси Слава да ти кажа "Деси Слава е по-добрата, защото човек не може да докосне с език лакътя си" :mf_surrender:

 

"Мотел" според мен си е огромен хит, "Базука" си е огромен хит, а вече ама съвсем отделен въпрос е харесват ли ни Азис и Криско, промиват ли се мозъци с тяхната музика, а "македонската" тема дори не разбрах как я намеси...

 

Цветане, Цветане, за много неща си прав, но конспиративните теории ти идват в повече. Планът "Ран-Ът" е нищо пред оскотялото от комунизма мислене на този народ, гордите отломки от които продължават да хвърлят хиляди левове и евро от прозорците, след като 48766 пъти им се каза, че никой сержант не би искал 5000 евро по телефона. :mf_surrender: Техните деца - вашето поколение, от грижа за оцеляване по време на прехода превъртяха в друга посока, а младото поколение пък се радва на всички красоти на консуматорско балканско общество - коли, пари, Какао и ако може някоя далаверка.

qp3wk4.jpg

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

А ти като си толкова открекнат, кажи какво е Ран-ът. Защото всичко се случва по този план. Случайност? Сигурно и Задочните репортажи и простотиите на Българският хелзинкски комитет или книги като "Господари на моргата" са пропаганда. :mf_surrender:

Наивността и невежеството са приятно залъгване, но до време. Не знам това, което Фокси казва, дали има връзка с македонските работи и дали в конкретния случай е намесена политиката, но той колкото и да си пробутва Камелия, не е вчерашен, и длъжността, която изпълнява, го прави запознат именно и с много конспиративни теории, които все повече се потвърждават с времето. Както не са случайни връзките на Анелия с турското посолство и държава или на Галена и Цура с ДПС. Какво толкова ще кажат някои... Нищо. Просто не всичко е чисто като кристална сълза. Преди всичко играят интересите. Ако си мислиш, че чалгата е непокварена и самостойно изолирана от политиката, се сети кой я произведе у нас - мутрите, а след това се сети кой произведе мутрите - ДС.

 

Ранът е икономическо-финансов документ, в който се обяснява какво трябва да се направи по време на прехода между двете системи. Как да се случи приватизацията, кои сектори трябва да се реформират и прочее.

 

Явно сте чели много статии от НЕновините. Там също има логични неща, ама са абсолютно невярни.

 

Чалгата отдавна има връзки с политиката. Но каква конспиративна теория може да съществува? Хелоу... израстнахме с Азис, Камъните падат и Радка Пиратка... вече не сме деца. Като гледам имаме 20 годишен хоризонт назад, за да оценим. Не виждам как тази чалга пропаганда е променила обществото. Нито развратът е по-голям, нито мутренщината е онази от 90те... Да, малцинственият проблем се разширява, но това не е в следствие на чалгата. Всъщност, фолкът не се създаде като музика на малцинствата. Слушаше се от всякакви възрасти и етноси. Българинът си я хареса и си я износи... това, че днес българинът я отрича, а циганинът я величае е следствие на роминизирането на текстовете, еднообразието на мелодии и текст, които изключиха таргетът 30+ и по този начин останаха само децата, студентите и циганите.

 

Просто има цикличност в музиката. Ето, естрадата вилнееше преди 95та, след това се появи фолкът... той удържа положението до днес. Сега е модерно поп звученето.

Чудите се защо последните 2 години е модерно да се слуша поп:

1. Евровизионните успехи показват какво харесва светът. Ние обичаме да се водим по чуждите пазари - така беше и със сръбската, и с гръцката музика.

2. Има бум на реалити формати. Чужденци идват у нас, заради второто място на Кристиан. От време ОНО не се пее фолк в тези предавания. Налагането на 2 формата с поп няма как да не измени вкусовете.

3. Не е елитно да слушаш фолк, още по-малко да харесваш някоя проста чалгаджийка. Разликата с преди е, че в миналото повечето бяха млади и кариеристки. Нямаха време за семейство и деца. В днешни дни видяхме коя за какво се е борила и как сменя гаджетата си. Ивана си хванала с 20 години по-млад от нея, Деса е бременна от момче с 20 години по-малък от нея... Цуря Янева ражда от Пеевски... Мара заряза голямата си любов на килограми и месец по-късно вече намери нов спонсор. Тотя, която 15 години размяташе бракът си като нещо константно се раздели с мъжа си. Рени също, освен това видяхме колко е тъпа. Луна доказа на цяла БГ, че е луда, нищо че е приятно луда.

Всичките парцали на чалгата се изявиха. Само, че сега няма хитове и турнета, които да замазват положението. ДА, няма кавъри, но няма и бг автори.

4. В поп музиката има топ дебюти постоянно, в чалгата няма от Фики и Галин (като те по-скоро са частен случай) насам.

5. Фолкът сряза комуникация с публиката. Няма интригата, която създаваха наградите и месеци преди, и след - се обсъждаха. Форумите поддържаха напрежението сред феновете. Новините от кухнята правеха фолка интересен.

 

И може да се изброяват много причини още. В крайна сметка, някой ден ще стигнем до румънския пазар. При тях манелето е 30%.

 

А Македония има нов премиер, който изглежда не се вълнува от преправянето на историята, а от добрите отношения със съседите. В тази връзка, ББ и Зоран Заев си стиснаха ръцете. Може би, турнето на Иван и Андрей е подхвърлена идея от политиците. А може би сами са се решили. Те още от Мюзик Айдъл започнаха стъпки по общ музикален пазар с макетата.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Явно сте чели много статии от НЕновините. Там също има логични неща, ама са абсолютно невярни.

 

Пише се невЕрни. Щом следва сричка с "и" след това, я-то преминава в "е".

 

В днешни дни видяхме коя за какво се е борила и как сменя гаджетата си.

 

Това е един страхотен израз. :3fdb8960598fa63e: Ще го запомня за случаите, когато искам да мина за интелектуалец.

 

 

---------------

 

Много сте се разинтелигенчили снощи и днес. Теории, анализи, конспирации - да го хванат карастанчовите човек. :1000 (33):

Link to comment
Сподели в други сайтове

Пише се невЕрни. Щом следва сричка с "и" след това, я-то преминава в "е".

Това е един страхотен израз. :3fdb8960598fa63e: Ще го запомня за случаите, когато искам да мина за интелектуалец.

---------------

 

Много сте се разинтелигенчили снощи и днес. Теории, анализи, конспирации - да го хванат карастанчовите човек. :1000 (33):

 

 

ХАхах.. такова е положението сутрин.

Относно неверни е така. Първоначално бях написал нещо от сорта, че имат "невярно съдържание" и така съм го оставил.

 

А за другото :1000 (10): Вероятно съм имал предвид в наши дни. :dontknow:

 

Хубаво е, че нямаш нищо за казване по темата. Трябва да има и редактори в този форум. :dontknow:

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Хубаво е, че нямаш нищо за казване по темата. Трябва да има и редактори в този форум. :dontknow:

 

:1000 (29): :1000 (29): :1000 (29):

 

Туш!!

Link to comment
Сподели в други сайтове

:1000 (29): :1000 (29): :1000 (29):

 

Туш!!

 

И махни тоя аватар ... много дразни. За Гуци Андри говоря... :1000 (10):

 

Концертът на МТВ е 5454545 пъти по-висока класа, от който и да е друг български.

 

Интересно ми е как са се справили българските изпълнители?

Link to comment
Сподели в други сайтове

И махни тоя аватар ... много дразни. За Гуци Андри говоря... :1000 (10):

 

Концертът на МТВ е 5454545 пъти по-висока класа, от който и да е друг български.

 

Интересно ми е как са се справили българските изпълнители?

Дара и Павел и Венци се представиха добре, имаше избухване на тях. Просто те бяха през деня, когато печеше зверско слънце и нямаше как да има емоцията от вечерта, приверно Биби Рекса, която беше звездата на вечерта.

Кристиян Костов много вяло, супер анти същество - не става.

Поли Генова и тя беше тъпа.

Link to comment
Сподели в други сайтове

10 години от тези епични, култови моменти! :Vishenka_05:

 

 

Виждал съм Хуби на Акваленда в Пловдив. Има три ката шкембе и пъпът й изглежда така все едно е раждала през него. Виснал, широк и черен. Бяхме гладни с един приятел, а ни се отяде, като я видяхме.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Гледанията на Галена май паднаха :(

Очакваше се, в предвид че МамаУраган са забрави за нула време. Защо прави такъв вид песни, като вижда че не вървят? Хората искат чалга, не някакви извращения. Всеки да си знае мястото.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Guest
Тази тема е затворена за нови коментари.
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...