Jump to content



Online: Деси Слава - Гледай да не бъркаш


Препоръчани коментари

Десислава е тръгнала по пътя на Анелия - за да е актуална пренебрегва стария си стил и ако продължава така малко по-малко ще загуби аудиторията над 25 години.

И още нещо, смятайте до какво положение се стигна в поп-фолка - изпълнителите да се водят от поп-а и RnB стила за да са слушаеми.

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • Отговори 76
  • Създадена
  • Последен отговор

Топ коментиращи в тази тема

Топ коментиращи в тази тема

Нещо не ме грабна след като "И на всички като тебе " ми е много любима,тази някак слаба ми се вижда.Ще я чуя още няколко пъти и ще изразя мнение.Клипът като цяло е много свеж и Деса е много красива,но нека вземе да отслабне,че това нейното е отвратително да се мести всичко с нея.То стени ли са,скали ли са,пердета ли са,какво ли не

 

viber-image2.jpg

Link to comment
Сподели в други сайтове

Радва песента, ще се слуша, но на мен ми се слушат други неща от Деса. Не че не я разбирам защо пуска такива песнички де. :)

Иначе припевът ми е малко като от друга песен, освен мелодията и постановката й на пеене е различна там. Куплетите са доста по-свежи и яки. Там частта с червилото най ме кефи. Според мен са се опитали да направят някаква по-поп ориентирана песничка, но са решили в припева да заложат на сигурното и са го чалгизирали. :D

+1

 

Припева ми е гнусен и не отива на парчето. И някои фрази на мястото на ДесиСлава, бих ги сменил. Нямаше да е по малко успешна ако ни ги беше спестила...

Но звученето е ТОП. Направо откъм саунд засега по добро парче не е излязло, но очакваме и Галенче да разбива.

Очаквах нещо от рода на Отново се родих, така че съм приятно изненадан. Дано свикна с припева. Може ли така да се изсере на песента. Клипа за Скерлев много добре. И кадви, и цветове, и Десислава далеч не изглежда слаба. Естетско е издължаването

 

Десислава е тръгнала по пътя на Анелия - за да е актуална пренебрегва стария си стил и ако продължава така малко по-малко ще загуби аудиторията над 25 години.

И още нещо, смятайте до какво положение се стигна в поп-фолка - изпълнителите да се водят от поп-а и RnB стила за да са слушаеми.

ДесиСлава си върви по свой път и залага на самостоятелна продукция, а не се лепи през месец в на колежките проектите... Различен саунд, нема цигански вокали, нито един от проектите и в Пайнер не е бил фт. За последната година има 2 балади тотални хитове. Нито една от колежките и не е пускала 2 балади за година коренно различни една от друга и двете мега успешните от 2010.

 

ДесиСлава е една от малкото, които си позволяват такъв баланс и всеки добър продуцент лятото би заложил на това звучене. Твърде добре си върти кариерата последните 2 години . Успехите са очевидни, печалбите и милионите в тубата също.

След като имаш подобен упрек към ДесиСлава, интересно ми е коя ще е тая аджаба, която да е извадила по добри и стойностни авторски парчета от И това ще преживе и В друг живот... А и преди месец имаше страхотно участие и в баладата на Коце. Само Деса от чалгата е адекватна и към тайфата от клубовете и към хората, които харесват по сериозни и музикантски неща.

 

ДесиСлава като правеше РнБ и хип хоп парчета с Играта 2004, Гери Никол е била в кошарката, а Криско е ял шамари в квартала си. Чалгата винаги се е възползвала от актуалното и предпочитаното от хората и затова толкова години се слуша. И през електронното минаха, и през рок, и през дубстеб, и през кво ли не.

image.png

Link to comment
Сподели в други сайтове

Много ме дразнят песни, за които трябва да си напрягам слуха, че да разбера какво се пее... :mf_surrender:

Или когато Есил Дюран изкара по-добро парче от Десислава.

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Десислава е тръгнала по пътя на Анелия - за да е актуална пренебрегва стария си стил и ако продължава така малко по-малко ще загуби аудиторията над 25 години.

И още нещо, смятайте до какво положение се стигна в поп-фолка - изпълнителите да се водят от поп-а и RnB стила за да са слушаеми.

 

Абсолютно. Изобщо не ме грабна и не бих си я пуснал втори път!

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Много наблъскан текста, иначе си личи че я кефи тази нова вълна в попфолка с рапиранки и т.н., за да може да си импровизира нейните истории.

 

давам 4,50 на проекта. Очаквах по-силно за лятото...

Link to comment
Сподели в други сайтове

Хубав аранжимент, особено където Деса не пее.

Заимствано от популярна песен.

Дразнещ текст, на места вяло изпяване - песента много напомня предходната й.

Можеше и по-зле. Като за нея е търпимо.

 

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Меко казано съм ужасен от песента.

Десислава е доказан изпълнител с добър глас и не виждам защо трябва да се прави на Теди Александрова с това рапиране защото тя го вкара на мода в чалгата и да пада толкова ниско.

Преди години тук всички критикувахме (вкл. и себе си) Татяна за текстовете защото не отиваха на изпълнителка на нейните години с дете на 18. На Десислава която е изпяла ''Две сърца'' отива ли и да пее за задник и на ''ше'' ? За Криско ли се взе ? Сега колко копия на ''И на всички като теб'' ще видим докато случи на масов хит отново ? Преди няколко дни Кали (горе-долу на нейната възраст) пусна песен в която не се прави на Теди Александрова и на новите ''кралици'' за да се забележи - надявам се и Десислава да почне така.

 

За клипа - много изпълнителки в световен мащаб доказаха, че могат да са top и с няколко килограма отгоре. Предпочитам да видя една пълна Десислава отколкото разтегната. Погледнете на 1:27 - грозно и тъпо е. Да не говорим, че е на високи токчета и със сигурност не е било чак толкова зле положението. Крайния резултат обаче е зле.

 

Надявам се повече такива проекти да няма.

2.jpg3.jpg8.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

Кефи ме, особенно куплетите са много яки. В припева ми е малко,като Майната ти. Абе добре е.

 

Кое му е добре, като е направила пълна реплика, на "Майната ти...."? Видя и тя нещо от нея да се завърти и точно като Ивана веднага му ебава.....

 

Ще го кажа тук, за да не каже после някой, че не съм аз: - Тези, които няма да ходят на концерт във Варна изкараха по-добри песни...

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Хитов припев. Дотам. Като взеха всички да се правят на рапърки, за по-готини ли се имат или им скочиха участията и залите им се напълниха?

Текстът е безумен - на места не се разбира и се търкалят някакви думи, колкото да има рима. "Момчето-нослето"... Страхотно за 40-годишна жена с 20-годишен стаж и уникална иначе дискография и глас. Да, трябва да се правят комерси от време на време, но това нито е комерс, нито има нещо шлагерно, нито има някакво канто или ясно изразена мелодия. След предната песен в такъв стил, която й се получи, трябваше да направи нещо по-различно. "Отново се родих" е класи над това. Някои визии са потресаващи. Иначе припевът е хитов наистина, само да не бе тоя текст.

Деси, Деси... очаквам следващия проект.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Всички я изядохме ,но успеха и за часове е поредното доказателство, че сред простите овце се котира простата музика. Години наред все смислени песни и фалира. Не е ли крайно време най добрия глас на БГ да спечели и пари от жанра, в чието развитие дейно участва от 20 години. Факт ли е, че за 7 часа иима 84 774 гледния и 5500 лайка... Факт е. За това нека не и се месим какво да прави. Очевидно ще надмине и И на всички като теб, която имаше 120 000 гледания и 7500 лайка за 24ка... Деса затвърждава позиция плътно зад Галена и Пресли е официално изместена и трети подред сезон смачкана от кака си

image.png

Link to comment
Сподели в други сайтове

Тези пък приказки как Десислава се държала непристойно за възрастта си вече се изтъркаха тотално... Пра-баба ви Мадона на 56 години си подскачаше с тийн визия насред младежите и се натискаше с мъже и жени в клип, пък Бг чалга феновете тръгнали да упрекват Десислава, че на 38 се опитва да докара актуалния в момента стил на Гери-Никол (и то много успешно).

Защо мислите, че е единствената от старата генерация, която към 2017 има не само тотални хитове, ами и стабилна фенска маса и интереса на хора от всякакви възрасти? Ами защото винаги е била и винаги ще бъде Деси Слава- изпълнителка, която не влиза в рамки. Единия сезон пуска комерс хит за студентите и пуберчетата, фенчета на Гери, в другия- експериментална балада за всякакви поколения, която става първата в България с 10 милиона и като гледам никоя в скоро бъдеще няма да я задмине. Надявам се и на някой напълно поп хит от нея в близкото бъдеще, за да задоволи и тази своя аудитория, която знае, че тя не е просто 'една от многото чалгарки'.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Тези пък приказки как Десислава се държала непристойно за възрастта си вече се изтъркаха тотално... Пра-баба ви Мадона на 56 години си подскачаше с тийн визия насред младежите и се натискаше с мъже и жени в клип, пък Бг чалга феновете тръгнали да упрекват Десислава, че на 38 се опитва да докара актуалния в момента стил на Гери-Никол (и то много успешно).

Защо мислите, че е единствената от старата генерация, която към 2017 има не само тотални хитове, ами и стабилна фенска маса и интереса на хора от всякакви възрасти? Ами защото винаги е била и винаги ще бъде Деси Слава- изпълнителка, която не влиза в рамки. Единия сезон пуска комерс хит за студентите и пуберчетата, фенчета на Гери, в другия- експериментална балада за всякакви поколения, която става първата в България с 10 милиона и като гледам никоя в скоро бъдеще няма да я задмине. Надявам се и на някой напълно поп хит от нея в близкото бъдеще, за да задоволи и тази своя аудитория, която знае, че тя не е просто 'една от многото чалгарки'.

Постът ти бъка от клишета с елементи на разсъждение. Направо си готов да напишеш есе на тема "Иконата Десислава". Слави е сто пъти по-обективен. Мадона е един медиен продукт и винаги е била - плюс това мащабите са несравними, а и жената си е във форма и дори да е вече като скумрия, не се срамува и едва ли се налага толкова да я разтягат и свиват по клипове.

В Десислава няма тежест като поведение. Хората й се кефят, защото е малка и сладка и пее, обаче приеми, че това пък не се харесва на много хора и я считат за лигава. Не може в стремежа си да я защитиш да опонираш на всяко по-критично мнение. Нека си начеше крастата да бъде комерсиална и да навакса онези пропуснати години, в които трябваше да се конкурира. И тя душа носи, човешко е. Нека. Че по едно време бая се беше пуснала по течението, като се самопродуцираше. Но всички знаем, че подобни песни като тази не й гарантират нищо в бъдеще. Сега беше моментът да зашемети всички с някое разбиващо парче. Тя трябва да е от тези, които да задават новите течения, не да се подчинява на водещите такива, особено на псевдорапърските. Това ще накара рапърите още повече да се помислят за връх, вместо да козируват пред поп-фолка.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Постът ти бъка от клишета с елементи на разсъждение. Направо си готов да напишеш есе на тема "Иконата Десислава". Слави е сто пъти по-обективен. Мадона е един медиен продукт и винаги е била - плюс това мащабите са несравними, а и жената си е във форма и дори да е вече като скумрия, не се срамува и едва ли се налага толкова да я разтягат и свиват по клипове.

В Десислава няма тежест като поведение. Хората й се кефят, защото е малка и сладка и пее, обаче приеми, че това пък не се харесва на много хора и я считат за лигава. Не може в стремежа си да я защитиш да опонираш на всяко по-критично мнение. Нека си начеше крастата да бъде комерсиална и да навакса онези пропуснати години, в които трябваше да се конкурира. И тя душа носи, човешко е. Нека. Че по едно време бая се беше пуснала по течението, като се самопродуцираше. Но всички знаем, че подобни песни като тази не й гарантират нищо в бъдеще. Сега беше моментът да зашемети всички с някое разбиващо парче. Тя трябва да е от тези, които да задават новите течения, не да се подчинява на водещите такива, особено на псевдорапърските. Това ще накара рапърите още повече да се помислят за връх, вместо да козируват пред поп-фолка.

Нелепо ми е дори да си помисля, че някой би възприемал любимата си певица като икона, така че Десислава изобщо не е в тази категория за мен. Говоря за нея като човек, който още от детските си години следи кариерата й и дори сам се изненадва, че тя е единствената звезда от 90-те, която нацелва формулата на успеха над 20 години по-късно. А към днешна дата това е формулата на успеха в Бг- поп-чалга песни, довеждащи до купища участия в дискотеки. Но за разлика от повечето й конкурентки в бранша (всъщност за разлика от всички конкурентки в бранша) тя не се притеснява да пуска и по две балади на година, които също да вземат да станат хитове. Какво говори това за нея? Че е разнообразен изпълнител и това се забелязва- точно което бях казал и в предишния пост. И не виждам защо трябва да се ограничава в нещо само защото някой ще я изкара инфантилна, долнопробна или не знам си какво. Тя е себе си, каквато винаги е била- както навремето, когато балансираше песни като "Сто парички, бате" със "Заклевам те", така и днес, когато балансира "Гледай да не бъркаш" с "И това ще преживея". В нея има много повече от Мадона, отколкото всички предполагате, откъм гледна точка на това да знае как да се разчупи, за да е интересна. Единствена Камелия й е конкуренция в това отношение. А и Мадона също я правят различна по клиповете, нека да не се лъжем, че в тях се приемала такава каквато е. Но не отричам, че ми се иска и на Деси да не й пука за това, че е понапълняла, и да не поръчва на режисьорите да я стесняват, което конкретно при Скерлев винаги се получава злополучно.

А иначе, както каза Слави в предишен пост, Десислава има поп-рап парчета още от златните времена на поп-фолка, в половината години от които не беше в Пайнер, но пак разбиваше, макар и не от стадиони. Тя точно тогава си изгради това признание на повечето хора като на универсална певица, за която няма рамки.

Аз самият съм я критикувал за доста неща във времето, но днес няма как да направя това. Парчето ми харесва, клипът е идеален за сезона- достатъчно. Никой не ви кара да го слушате и да се възмущавате, защото ако на проектът му е писано да е успешен и харесван, ще е такъв независимо дали певицата се прави на Гери-Никол или се е завила с одеало на някое канапе.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Супер саунд и парчето никак не е лошо, обаче хич не и отива на Деса, абсолютна гротеска. Малко като червения картон на Мара се получава, иначе това ще е по-хитово.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Харесва ми, припевът подтиква към риплей, но все пак Деси Слава може много повече от това. Да видим как ще се развие самият проект, но определено го има хитовия заряд, да видим колко ще издържи. Текстът не е за голямо име като нейното, то е ясно, но какво да правиш... Радвам се, че балансира комерса със стойностното, което означава, че следващият й проект есента ще е убийствена класика в жанра. Избрала е правилната поточна линия в кариерата си, затова я обичам!
Link to comment
Сподели в други сайтове

Стига сте и чели морал на Десислава. Защо пеела на жаргон и рапирала? Ми стила на песента го позволава. Много ясно, че няма да го изпее с удължени фрази. Аз я адмирирам, че пуска различни неща и не залага на дуети. Наистина постигна много, комерсиална, не комерсиална - песните и са успешни и повечвто дори и качествени.

Link to comment
Сподели в други сайтове

10часа и 30 мин - 150 000 гледания и 6000 лайка :doctor:

 

Абе Деса ако не рапира добре нз коя. Тя го прави малко между РиАна и рага изпълнителка. Изобщо звученето и посланията и не доближават нисшата на Теди и Галин които пет за партита и хейтъри. Деса пак сменя 4 -5 постановки на пеене и проекта лъха позитивизъм , а не пошлотия. Деса не слага клатещи дупета, анаболи и силиконки по клиповете си, а обикновени , естествени млади хора. Дори с това се отличава от изметта сред колегите си които натрапват нереален стандарт на живот. Смятам че когато правеше стойностни неща предимно я съжалявах те че си пропилявала таланта а не била актуална. Сега като е актуална и се вписва искате да е твърде стойностна. Само наистина и се дразня че лепва тези постни фолк припеви. Като прави модерна песен да я довърши в същата стилистика. Айде при Майната ти как да е добре смеса сти ловете. Ама тука защо и беше да маза и да търси съри ефект. Този припев дразни като цигански вокали

image.png

Link to comment
Сподели в други сайтове

Стига сте и чели морал на Десислава. Защо пеела на жаргон и рапирала? Ми стила на песента го позволава. Много ясно, че няма да го изпее с удължени фрази. Аз я адмирирам, че пуска различни неща и не залага на дуети. Наистина постигна много, комерсиална, не комерсиална - песните и са успешни и повечвто дори и качествени.

 

 

Не мога да се сетя тая шапка или подобна в кой клип съм я гледал, пак на Деса.

 

Песента на Даниел Ганев ли е? На негова ми прилича... което показва колко е уникална като звучене.

 

Иначе, мелодията между куплетите е яка.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Не мога да се сетя тая шапка или подобна в кой клип съм я гледал, пак на Деса.

 

Песента на Даниел Ганев ли е? На негова ми прилича... което показва колко е уникална като звучене.

 

Иначе, мелодията между куплетите е яка.

Ганев яко е копирал отзвуците на Don't let me down..

Честно казано очаквах по-различна песен от Деска,а не копие на предишната.Получава се наистина някаква смесица между попфолк и рап.Припевът можеше да е мноого по-добре,но ще стане хит.Чакам следващата :girl_witch:

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Включи се в дискусията

Може да отговорите сега и по-късно да се регистрирате. Ако имате профил, впишете се сега за да публикувате с вашия акаунт.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Отговори на темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...