Jump to content



На коя клиповете, ПРЕДИ 2004 са по-добри?


На коя клиповете, преди 2004 г. са по-добите?  

123 потребители гласуваха

Нямате права да гласувате или да виждате резултатите от тази анкета. Ако искате да дадете своя глас, абонирайте се за клуба или темата. Моля, впишете се в сайта или се регистрирайте, за да гласувате в анкетата.

Препоръчани коментари

Включил съм само клиповете им, преди 2004(без нея) , тъй като спора беше, че Камелия след 2004 е почнала с добрите клипове, спрямо Глория.

 

П.п Не съм включил всички техни клипове преди 2004, а само най-добрите.

 

Вие сте :)

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • Отговори 68
  • Създадена
  • Последен отговор

Топ коментиращи в тази тема

Топ коментиращи в тази тема

Камелия, определено. При Глория тук-там има сполучливи попадения, но при Камелия, особено изброените клипове, са топ.

 

"Ти си" - страхотно заснемане, може би за първи път във попфолка имаме такава детайлност и емоция, да не говорим картината на какво високо ниво. Отделно от това първия черно-бял клип във попфолка.

"Къде си ти" - макар и поради други причини - емблематичен! Къщата, ботушите, дивана, ако щете - една от най-запомнящите се картини от кариерата на Камелия.

"Приказен сън" - доста иновативен за времето си, на фона на продукцията на Пайнер от същия период (т.е. певицата на фона на син чаршаф - "Вик", "До тук", "Кукла на конци" и т.н.). Както казах по-рано днес, изглежда и до ден-днешен много адекватно. И Камелия скандализира с цвят на косата. :1000 (29):

"Така ми липсваш" - тук вече си личи, че появата на Планета оказва своето влияние. Много добро заснемане, даже днес специално си го пуснах, за да си го припомня. Пак много интересна комбинация - фехтовка с Камелия, излизаща от пушека - емблематично!

"Искаш да се върна" - какво да кажем тук - брутален клип, един от най-добрите за времето си. Чадърите, меланхолията, празната улица, мрачното време - невероятен синхрон с песента. Настръхвам всеки път, когато гледам клипа и слушам песента!

"Залеза и зората" - тук си личи опит да се направи нещо по-интересно. Макар че сега ми е малко смешно да гледам Камелия на градинска люлка и в басейн, който трябва да е океан, за времето си това е било скандално яко. За пореден път клип, отговарящ на песента. Смятам, че не е от най-силните ѝ клипове и не заслужава "Клип на годината", особено на фона на "Искаш да се върна", но сигурно е направил фурор на времето, особено и заради някои нови... атрибути върху Камелия. :1000 (29):

 

Тук искам да спомена и "Няма шега" - не особено впечатляващ клип, но доста забавен и добър за времето си. И до ден днешен ми е кеф да го гледам.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Хмм...

 

Доста объркващо. Клиповете на Глория до 2002 бледнеят пред тези на Камелия като идеи и въздействие, обаче тези от "Крепост" са по-добрите. Въпреки това гласувах за Камелия, тъй като й симпатизирам повече и в съзнанието ми нейните клипове са оставили по-дълбока следа.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Главния критерий, поради който си давам гласа за Камелия е идеята и мисълта, които са вложени дори и в евтини клипове, каТо Прикъзен сън и Ти си.

Това при Глория не го виждам, при нея клиповете или са имиджови- Глория на диван, Глория в басейн, Глория на легло. От другата страна пък сюжетните и клипове са представени по мега елементарен начин, пример Крепост- джипове, бой, дискотеки и накрая той умира. Може би Илюзия за времето си беше наистина оригинален, както и Лабиринт. Останалото е - една хубава Глория и до там.

 

Забравил съм Очакване на Глория.

Link to comment
Сподели в други сайтове

На Тотя се смееш, пък...

 

По темата - Глория. На Камелия клиповете не са ме впечатлявали тогава.

Объркал съм, виж че в анкетата съм го написал правилно :whistling:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Лично мнение - до към 2004-2005 в поп-фолка няма по-добър клип от "Крепост".

 

Добрите клипове на Камелия са от 2004 нататък. :)

qp3wk4.jpg

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Крепост- джипове, бой, дискотеки и накрая той умира.

 

Дори не си разбрал какво всъщност се случва накрая, Саше. :)

 

И двете имат хубави клипове преди 2004, но само с една 2003 Глория помита всичко на Камелия дотогава. "Феникс" Е революционен клип, колкото и някои тук да го принизяват, щото видиш ли ръцете на Люси се появявали там по някое време... След този клип всички започнаха да искат от Люси такива клипове, той го е казвал неведнъж. "Крепост" пък стана и Клип на десетилетието. Просто е култов за времето си и страшно въздействащ.

 

Да не говорим за един уникален по своя си начин клип като "Червена светлина", както и страхотния "Любовен дъжд", който дори не е написан в анкетата.

"Дива нощ" - Глория в кожен костюм, руса и на мотор... Култово!!!

"Жените са цветя" с двата си клипа - също супер ефектни и готини.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Не знам, никой от тия клипове не ме е впечатлил кой знае колко, но някак Камелия ми е по-запомняща се като образ в тях.

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Глория, колкото и да им се иска на някои хора да я изкарат нищо. Забележете логиката на някои потребители, когато едната е във басейн, на дивани, това е клише, когато другата е, това е култово.

 

няма по добри клипове от тези на Глория, това не го казвам аз. Казвали са го Деси Слава, Люси и дори Пепа Секса когато оплю Глора. Хората от бранша я признават, но тук повечето нямат елементарно уважение и респект.

 

И пак ти казвам, анкетата няма да промени фактите. Направи анкета, коя пее по добре. Същите тия умници до един, пак ще гласуват за Кама, но това пак няма да промени истината.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Курвенската визия в БГ винаги се е толерирала. Затова почти всички са кукли без певчески възможности. Едно е красива жена да се мята по диваните, друго е "руса пичка" по бикини да протяга бедра на кожен диван.

И двете имат силни видеа, но заради 100% жена, Ангел с дяволска душа, Илюзия и поредицата след Феникс - Глория определено.

От там наттък Камелия вадеше клиповете на жанра и то без да има Лафки, вафли и лотарии зад гърба си.

Link to comment
Сподели в други сайтове

На Тотя се смееш, пък...

 

По темата - Глория. На Камелия клиповете не са ме впечатлявали тогава.

И По-добре се пише с тире, ала в заглавието на темата такова липсва.

Клиповете на Глория през 2003 за мен още са неземни и еталон, нищо, че са минали 13 години и тази година ще станат 14. Просто една "Крепост" слага всичко в малкия си джоб!

Link to comment
Сподели в други сайтове

Интересно какво мислят привържениците на клиповете на Камелия за великия клип на "Редно или нередно", толкова чекнене и дивани дори Глория не е имала в клиповете си. :1000 (29):
Link to comment
Сподели в други сайтове

Интересно какво мислят привържениците на клиповете на Камелия за великия клип на "Редно или нередно", толкова чекнене и дивани дори Глория не е имала в клиповете си. :1000 (29):

Страхотен е откъм монтаж и ефекти, все пак Николай Нанков!

Link to comment
Сподели в други сайтове

Първо, да започнем от там, че Глория има награда за клип още 1996 за "Ангел с дяволска душа" - това е първият клип на Скерлев изобщо. 1997 работеше пък със Стилиян Иванов и за онова време правеха супер неща като заснемане и т.н., каквито само тя тогава имаше. Вижте например конкуренцията й тогава - Румяна, Дачева, че още го караха на тв версии на поляната. Преди Камелия и Деса да се появат има 5 видеокасети. Работила е и с Вики и Чоколет - едва ли на някого им говорят нещо тези имена, но за тогава тя първа почна да гледа професионално на нещата в това отношение. 1998 кой имаше клип като "Стопроцентова жена"? Да не говорим вече 2001.

Клиповете й от 2003 са добри - особено "Очакване" и "Феникс", които наложиха нови стандарти и бяха първите добри бюти клипове. В същата година имаше още един добър клип от тоя калибър - "Няма те до мен" на Деса, който също като "Очакване" е сниман в Турция. Но като цяло не мисля, че трябва да свързваме Глория само с клиповете от 2003 и че са нещо извънземно - и преди, и след тях има попадения.

За Камелия споменах, че ми допадат "Някой ден", "Оставяш петна", "Как да те забравя" - него пък не знам защо никой не го отрази... Има и други. Като цяло Камелия е новатор, въпреки че си е позволявала и тя някоя заемка от Карлеуша. Мисля, че е по-добрата на тема клипове след 2004.

 

Не мога да нарека това лош клип. Дори и един "Ако те няма" е хубав. Мащабност и добър клип невинаги е едно и също.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Интересно какво мислят привържениците на клиповете на Камелия за великия клип на "Редно или нередно", толкова чекнене и дивани дори Глория не е имала в клиповете си. :1000 (29):

Тя поне си остана само с него.

На мене ми е по-интересно, какво мислят привържениците на Глория за "На мъжете,които обичах" , дали и се наръбил гъза от това чекнене на саксиите?

Link to comment
Сподели в други сайтове

"Стопроцентова жена" е толкова посредствен клип. Снимали Глория, докато се разхожда из сгради в Америка. Уха, невероятно!

 

"Крепост" и "Феникс" са велики клипове, които промениха целия жанр изобщо. Но комплексно, Камелия пак печели за мен.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Включи се в дискусията

Може да отговорите сега и по-късно да се регистрирате. Ако имате профил, впишете се сега за да публикувате с вашия акаунт.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Отговори на темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...