Jump to content



Кои изпълнители в фолка имат спешна нужда от вокален педагог?


Препоръчани коментари

Потърси в гуглето за "pitch correction".

 

Ужас! Само чух няколко примера,преди и след!! То вече и кон ще пропее... :mf_surrender: Така си обяснявам например и различния глас на Кама в първите й песни и после, когато почва да пее на живо... :mf_surrender:

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • Отговори 40
  • Създадена
  • Последен отговор

Топ коментиращи в тази тема

Топ коментиращи в тази тема

Ужас! Само чух няколко примера,преди и след!! То вече и кон ще пропее... :mf_surrender: Така си обяснявам например и различния глас на Кама в първите й песни и после, когато почва да пее на живо... :mf_surrender:

Тоновете така могат да се изправят, че да изглеждаш виртуоз... но не съвсем, де. Има неспасяеми случаи като Кати, на която и компютрите не са помогнали да прикрие граченето, особено в песни като "Света ще обърна" и "Върни се, мамо" е мъка да я слушаш. "Каменно сърце" на Лияна и тя, някои песни на Камелия. Вече в ерата на Андреа техниката май има повече възможности, та чак звучи приятно, но и тя е от породата муякащи певици.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Тоновете така могат да се изправят, че да изглеждаш виртуоз... но не съвсем, де. Има неспасяеми случаи като Кати, на която и компютрите не са помогнали да прикрие граченето, особено в песни като "Света ще обърна" и "Върни се, мамо" е мъка да я слушаш. "Каменно сърце" на Лияна и тя, някои песни на Камелия. Вече в ерата на Андреа техниката май има повече възможности, та чак звучи приятно, но и тя е от породата муякащи певици.

 

ЕЙ на Кати много ми е мерак да намеря живо изпълнение!! :1000 (29): Знам, че е имала едно такова на едни Нов Фолк-награди, но на излъчването бяха монтирали плейбек. :1000 (10): По нейно време нямаше телефони с запис и никой няма нейн лайв..За това си имаме Камелия де...тя не е по-различна..но все пак ако някой намери нещо на Кати да даваа!

Link to comment
Сподели в други сайтове

За да имаш нужда от вокален педагог-означава да имаш някаква дарба, която да развиеш.

Андреа например пее вярно, но няма глас, тембър, "глас на котка".

Камелия има пък има може би най-дразнещия и неприятен за ухото тембър на живо, тя и на уроци ходи, ама като си накадърен нищо не помага. Научила е едно кръчмарско-сръбско вибрато и това си грека...

Анелия пееше добре в началото на кариерата, после много развали. Гергана пък в първия си албум звучи коренно различно от следващите и си мисля, че в нея е имало някога, някакъв потенциал, който не е развит и пее доста фалшиво на живо.

 

 

Пачо, казах "сръбско вибрато" при Кама, защото тя е пяла по монтански кръчми и е имитирала сръбски певачки от там идва. Иначе нейното съм съгласен, по противно вибрато-НЯМА. Тя пее абсолютно равно, за нея няма височини, тонове и т.н и винаги накрая, любимото ми гарга-вибрато..

Много ми беше смешен Фокса, като опорваше Кама за бездарието с това, че ходела на уроци в НБУ и там й казали, че не била толкова зле.хауахахахах Еми нормално, като си платиш и на Кати ще кажат, че е Уитни Хюстън... :mf_surrender:

ПО участия е още по-зле, още помня една позната как беше изпаднала в нервна криза след участие на Кама, цитирам "Тая пя на живо през цялото време, говори, вика, грачи, беше нещо страшно".. Това си е цял ужас да чуеш Кама на живо 1 час..

За двата й фена обаче, оправданието било, че ПЕЕЛА НА ЖИВО, нямало значение, че не може и че е много зле, била пеела на живо..

Иначе Анелия наистина е някакъв феномен. Като й гледаш записа от Шоуто на Слави 2003 и Нов Фолк, все едно пее като по ученик! Идеален глас, мощен,плътен, орнаментика, дишане, всичко на 6. След 2005, не знам какво й стана, все едно е различен човек, та до ден днешен е така. Много зле звучи на живо. Моето обяснение е, че след 2004 много почна да се прави на поп и джаз певачка, вкара ненужни импровизации, на които свикна и сама развали доброто си пеене.

Но, Деси Слава, Глория, Преслава и Емилия, моите уважение, но са учебник по пеене! На живо, на запис, те звучат еднакво...Нямат аналог, не в чалгата, ами може би са в ТОП 10 в БЪлгария..

 

 

Ужас! Само чух няколко примера,преди и след!! То вече и кон ще пропее... :mf_surrender: Така си обяснявам например и различния глас на Кама в първите й песни и после, когато почва да пее на живо... :mf_surrender:

 

 

ЕЙ на Кати много ми е мерак да намеря живо изпълнение!! :1000 (29): Знам, че е имала едно такова на едни Нов Фолк-награди, но на излъчването бяха монтирали плейбек. :1000 (10): По нейно време нямаше телефони с запис и никой няма нейн лайв..За това си имаме Камелия де...тя не е по-различна..но все пак ако някой намери нещо на Кати да даваа!

 

Човек, ти наистина си обсебен! Просто не е нормално това. :1000 (10):

image.jpg 116.jpg image.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

ЕЙ на Кати много ми е мерак да намеря живо изпълнение!! :1000 (29): Знам, че е имала едно такова на едни Нов Фолк-награди, но на излъчването бяха монтирали плейбек. :1000 (10): По нейно време нямаше телефони с запис и никой няма нейн лайв..За това си имаме Камелия де...тя не е по-различна..но все пак ако някой намери нещо на Кати да даваа!

Не ти ли омръзна във всеки пост да плюеш тази Камелия? Обсебена си нещо от тая жена! Според мен си някоя бивша на Цветин не можеш да преживееш, че е с Кама, а ти си останала стара мома! Само така си обяснявам тази злоба!

Link to comment
Сподели в други сайтове

Ок, както и да е, и аз не съм фен на трибуквеното, но темата не е за него. Темата е затова, че всяка от тия пачи има нужда от вокален педагог. Проблема е, че не им се дават пари.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Кои нямат нужда е въпросЪт...

"Понякога ми се привиждат много странни хора! Наричат ги "нормални"...

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Не ти ли омръзна във всеки пост да плюеш тази Камелия? Обсебена си нещо от тая жена! Според мен си някоя бивша на Цветин не можеш да преживееш, че е с Кама, а ти си останала стара мома! Само така си обяснявам тази злоба!

 

 

Да , май ше се окаже бивша на Цветин . Иначе тая женска злоба , няма от кво да е .

 

А Преслава никак не я интересуват статуетките :3fdb8960598fa63e:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Всички без Десислава, може би...и Софка :mf_surrender:

Точно Десислава от турнето на Фен има нужда, защото от много импровизации е нетърпима за слушане на живо и тотално бяга от правилната постановка на пеене. То гласа може да си съсипеш не само от немарливост, а и от лиготии. Господ да ти даде талант и да не знаеш как да го развиваш е голяма простотия.

Всички без Глория и Нелина имат нужда, особено талантливите сред тях, защото при неталантливите коментирахме, че няма оправия.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Преслава, Ивана, Деси Слава, Галена и още куп треторазрядни като Татяна например, но едва ли им е нужен на тях педагог тъй като на тях гласовите им възможности липсват принципно.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Преслава, Ивана, Деси Слава, Галена и още куп треторазрядни като Татяна например, но едва ли им е нужен на тях педагог тъй като на тях гласовите им възможности липсват принципно.

 

Преслава, Ивана и Деси Слава, ти сериозно ли? :D

Link to comment
Сподели в други сайтове

Преслава, Ивана и Деси Слава, ти сериозно ли? :D

Завист. :3fdb8960598fa63e: :mf_surrender:

 

Галена, тъй като има глас, ама на живо се раздава повече танцувайки, а не пеейки. Трябва да си овладее гласа.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Включи се в дискусията

Може да отговорите сега и по-късно да се регистрирате. Ако имате профил, впишете се сега за да публикувате с вашия акаунт.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Отговори на темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...