Jump to content



Годишни музикални награди на Планета ТВ за 2015


Препоръчани коментари

Преслава и живо пеене? Я пак?! :mf_surrender:

 

Разбира се, че са нереално нагласени, особено албум на годината и посланик на бг музиката в чужбина.

 

Разбира се, и в двете победата е за КОЙGALENA:

1) Бъкан е песни от и с чужденци, дори и от Австралия! Отделно участията, пък и след Андреа, коя е най-популярната в чужбина?

2) Само една от песните в албума е продадена примерно в една Русия над 100 пъти от албума на Глория.

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • Отговори 2,8k
  • Създадена
  • Последен отговор

Топ коментиращи в тази тема

Само една песен, Глория продава цял албум, не една песен, а 10-12.

Искаш да кажеш, че Кой е по-продаван от Пясъчни кули, защото една песен била купувана в Русия. :1000 (29):

Link to comment
Сподели в други сайтове

Само една песен, Глория продава цял албум, не една песен, а 10-12.

Искаш да кажеш, че Кой е по-продаван от Пясъчни кули, защото една песен била купувана в Русия.

:1000 (29):

едната има ре тираж, а другата не. И тази с ре тиража не е Глория ;)

Ама вземете поискайте разпечатките от Пайнер

 

Някой ще ми даде ли опис на песните на Мария/Галена/Глория албуми? Не ги намирам?

95c97ef1cdfd.jpg

Link to comment
Сподели в други сайтове

Разбира се, че на Галена албума е най-добър!! Това не подлежи на коментар.

 

Моля ви никой да не споменава думата ПРОДАВАМ! :lol: Ясно е, че никой не купува, освен единици колекционери. Това е повече от смешно да бъде коментирано,а и продаван, не значи добър, дори да беше така. Като си купуваш нов албум, няма как да знаеш дали е добър. Това условия на Пайнер е малоумно..но все трябва да им уж критерии..

Link to comment
Сподели в други сайтове

Плашещо е как човек си вярва като Мария... и плещи глупости с искрена усмивка и вълнение... единственият шанс тя да има най-продаван албум е сама да си го е изкупила...

Link to comment
Сподели в други сайтове

Никой ли? Кой никой, бе? Това, че ти не купуваш нито билети, нито албуми, не значи, че някои не продават такива! :mf_surrender:

това е абсолютно същото клише като това, че "Галена не може да пее", "Пайнер затъва", "Кариерата на Камелия" и разни подобни дето някой хора се опитват да втълпяват. Глория продава точно толкова колкото Галена, Преслава, Емилия, Анелия и малко повече от Татяна, Яница и т.н., което е напълно нормално продажбите да са съразмерни на популярността и броят фенове. Просто феновете на Глория сте олд скул, обичате да си показвате колекциите :)

Link to comment
Сподели в други сайтове

Възрастовата граница е от голямо значение в случая, Глория е предпочитана от по големите които я уважат и ще си купят албума, докато при Мария и Галена примерно малките едва ли биха дали пари при положение, че може да си дръпнат албума от интернет.
Link to comment
Сподели в други сайтове

това е абсолютно същото клише като това, че "Галена не може да пее", "Пайнер затъва", "Кариерата на Камелия" и разни подобни дето някой хора се опитват да втълпяват. Глория продава точно толкова колкото Галена, Преслава, Емилия, Анелия и малко повече от Татяна, Яница и т.н., което е напълно нормално продажбите да са съразмерни на популярността и броят фенове. Просто феновете на Глория сте олд скул, обичате да си показвате колекциите :)

:mf_surrender: Феновете на Глория, които напълниха НДК преди няма и 6 месеца, със сигурност ако не всички, то по-голямата част са си го купили. При останалите изобщо за каква фенска маса можем да говорим като пълнят с покани разни хотелски зали .. смешно е :mf_surrender:

image.png.e4d79a7858ccaaecb16208cc241a64fe.png

    Пиян изпрати ми цветя, на всички разкажи че съм твоята история.

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

:mf_surrender: Феновете на Глория, които напълниха НДК преди няма и 6 месеца, със сигурност ако не всички, то по-голямата част са си го купили. При останалите изобщо за каква фенска маса можем да говорим като пълнят с покани разни хотелски зали .. смешно е :mf_surrender:

всички които съм изброил могат да го направят, защото са сред най-вървежните в момента. Особено Галена и Преслава. И двете пеят поне по два пъти в седмицата в София, щом ги канят значи има интерес, плюс непълнолетните фенчета, безпроблемно ще напълнят Зала 1. НО те не са научени така, нямат я практиката, не са се изявявали дори по читалища и малки сцени, нямат го това усещане, те са пуснати още от началото по кръчмите и клубовете. Те там се чувстват силни, не усещат нуждата да направят нещо подобно, а и ги мързи

Link to comment
Сподели в други сайтове

И аз мисля, че Галена и Преслава (поотделно) биха могли да напълнят ЗАЛА 1. Не е кой знае какво... 3000 човека са нищо, без проблем ще стане работата, наистина просто не им се занимава и нямат нужда от това. Аз се надявам едната да го направи обаче, за да спрат феновете на Глория да си мислят, че щом е напълнила залата, то нейните албуми са най-продавани, а тя е величие недостижимо. :dontknow:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Хахаха малееее, ама то било много лесно да направиш самостоятелен концерт и да напълниш залата... Никакъв проблем нямало да бъде, като нищо щели да съберат 3000 човека публика... :mf_surrender: Чудя се дали като говорите наистина си вярвате или просто искате да дразните?
Link to comment
Сподели в други сайтове

И аз мисля, че Галена и Преслава (поотделно) биха могли да напълнят ЗАЛА 1. Не е кой знае какво... 3000 човека са нищо, без проблем ще стане работата, наистина просто не им се занимава и нямат нужда от това. Аз се надявам едната да го направи обаче, за да спрат феновете на Глория да си мислят, че щом е напълнила залата, то нейните албуми са най-продавани, а тя е величие недостижимо. :dontknow:

Добре, ако е така както казваш, Анелия не е толкова по - малка звезда от тях, а не успя да докара и по 500 човека на концертите си без покани. Освен това, Глория я пълни за 4 път. Не ме разбирай погрешно, наистина Преслава може и да има шанс да я напълни, но самият факт, че Графа не успя, Мария Илиева не успя да напълни универсиада... не знам.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Въпросът е не само да напълниш залата, а да има и какво стойностно да изпееш, и то да го направиш на живо! Какви песни ще пеят Преслава и Галена? Та те нямат песни с послания, освен някои добри любовни такива. Къде са им песните за майката, за бащата, за децата, за Родината, за надеждата и вярата, че утре ще е по-добре...?! Един от главният проблем на поп-фолк изпълнителите, с изключение на Глория, е именно репертоарът!

Link to comment
Сподели в други сайтове

Че Преслава е по-голяма звезда и от Графа и от Мария Илиева взети заедно. Сега всички ще ми скочат да обясняват как не било така, ама ви съветвам първо да се позамислите. Аз дори за Галена наистина не съм толкова убеден, че ще напълни зала 1, но Преслава я пълни в момента в който обяви, че ще прави такъв концерт, сигурен съм в това.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Въпросът е не само да напълниш залата, а да има и какво стойностно да изпееш, и то да го направиш на живо! Какви песни ще пеят Преслава и Галена? Та те нямат песни с послания, освен някои добри любовни такива. Къде са им песните за майката, за бащата, за децата, за Родината, за надеждата и вярата, че утре ще е по-добре...?! Един от главният проблем на поп-фолк изпълнителите, с изключение на Глория, е именно репертоарът!

 

Айде сега.. Лейди Гага за майките, бащите и стринките пя в "Арена Армеец". :3fdb8960598fa63e:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Че Преслава е по-голяма звезда и от Графа и от Мария Илиева взети заедно. Сега всички ще ми скочат да обясняват как не било така, ама ви съветвам първо да се позамислите. Аз дори за Галена наистина не съм толкова убеден, че ще напълни зала 1, но Преслава я пълни в момента в който обяви, че ще прави такъв концерт, сигурен съм в това.

Сега ще я напълни, покрай реалитито и миналото такова и аз смятам, че ще докара ако не 3 000, то 2000+ човека. Въпроса е наистина как ще пее два часа на живо. Освен това за Преслава, Пайнер ще изнасят два месеца реклама. И самият факт, че ще й е първи концерт ще има интерес. Но дотам, това е от поп - фолка, Азис, Глория и Преслава. При все, че Преслава може да напълни НДК и това й е максимума. Азис и Глория 2004 напълниха стадиони, дали някоя от сегашните актуални могат да направят това ?

Link to comment
Сподели в други сайтове

Че Преслава е по-голяма звезда и от Графа и от Мария Илиева взети заедно. Сега всички ще ми скочат да обясняват как не било така, ама ви съветвам първо да се позамислите. Аз дори за Галена наистина не съм толкова убеден, че ще напълни зала 1, но Преслава я пълни в момента в който обяви, че ще прави такъв концерт, сигурен съм в това.

 

Преслава, ако един ден успее да измисли поне 1/10 от песните, които е измислил Графа, да дойде да ми се обади. :mf_surrender: Да си звезда означава И да си артист, т.е. поне малко да вложиш от себе си, било то в текст, музика, клип, каквото и да е. Графа отделно е и супер успешен продуцент. Харесвам Преслава и уважавам таланта й, но нейните успехи се дължат на глас, харизма, песни и някакъв невероятен късмет. Към днешна дата - гласът не го чуваме, песните вече не струват, останали са харизмата и късметът. Нито клипове, нито концерти, нито послания, нищо. За толкова години на върха и такова влияние в музикалния бизнес можеше чудеса да направи...

Link to comment
Сподели в други сайтове

С Капки, без Капки - Преслава без проблем би напълнила НДК. Тя е най-голямата звезда в България, заедно с Азис. Има фенове от всички възрастови групи, а е само само тийнейджъри, катко повечето. Колкото и да се опитва тук да се снижават неините успехи, е безуспешно. Има вълшебен глас, има супер здрава дискография. Няма човек в България, който да не знае поне една нейна песен. На никого не му пука кой е певица на годината - това е истината. Преслава е певицата на народа, другите колежки могат само да мечтаят да са като нея :)

Цитат

asylumКаймакът на чалгаобществото слуша именно Джена. Дори и ние все още не сме дорасли, но уверено вървим към Истината! 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Пак се впуснахте в мечти, а на кирливата церемонийка имаше хора, колкото за една сватба. Гледахме най-постната и невзрачна церемонийка, на която не се яви уж голямата победителка. Колко още доказателства ви трябват, за са видите потъването?

Link to comment
Сподели в други сайтове

Съгласен съм. Концертите на Пайнер са пълен провал, а за награждаването да не говорим. Ако нямаха този канал в Ютуб въобще не ги виждам.

Цитат

asylumКаймакът на чалгаобществото слуша именно Джена. Дори и ние все още не сме дорасли, но уверено вървим към Истината! 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Може да ви е много мъчно на вас преслините, но с нея начело Пайнер вече са в банкетни залички, за най-важните си масовки. И преди да се наредите да ни обяснявате как и преди години тя е носела публиката по стадионите, не е лошо да си припомните какво липсва, в сравнение с онези години, за да се стигне до това пропадане. Щото Преса си е тук. Значи публиката избяга понеже ги няма едни други изпълнители, а Пресли не накара хората да идват пак като преди. Това е причината да няма турнета и големи концерти, ако не сте разбрали вие преслинцетата.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Много съм объркан вече. Първоначално взимах страната на Преслава, но в крайна сметка всяка е права донякъде и прекалява донякъде...

 

ДесиСлава не я разбирам защо го приема толкова при сърце (разбирам я де - от зодията). Изживява чуждата драма като лична. И все пак години наред нея кой я е подкрепял и когато е заслужавала награди или отличия, които в последствие не е взимала, кой я е съжалявал... Никой. И все пак уважавам това, че изказва позиция, а не се държи удобно и подмолно, за да се абонира за повече статуетки догодина. И все пак мисля, че се е изказала много готино. Това, че смята , че Галена заслужава наградата, не означава, че не уважава Преслава. ДесиСлава е позитивен човек. Тя не би се изказала и дори не би си помислила нещо крайно за Преслава. По скоро е от хората, които ще похвалят и оценят труда на някой, но без да омаловажават никой конкретно. Хитър ход да покаже недоволството си от статуквото раздаване на наградите. Наистина недоумявам защо В твоите очи не взе нищо друго освен дует... Няма какво да се лъжем - най-стойностна като текст, музика и цялостен проект, топ 3 на най-гледаните песни за 2015 в тубата, като Дай ми свобода трябваше да вземе дискотечен, тъй като не е подходяща за песен на годината, а Азис и Фики направиха гледанията си заради имената си и заради съседна Турция, в която набират популярност. Песента им имаше малък живот. В твоите очи продължава да е в класациите на Сигнал и Ютуб една година след излизането си почти... По коментарите за тази песен през годината - в тубата, сигнал, форуми, песента се определяше като песен на годината. Също така имаше успех в дискотеките, който е особен за такова тромаво и умерено парче. Продължават да я дънят по 2 пъти... Най-споделяната песен в канала на Планета до момента, в който не ограничиха статистиките. А коментарите за трака ме върнаха в годинтие, когато в бранша имаше качество и уважение от/към изпълнителите...

 

Феновете на Галена не сте обективни. Не сте съгласни за албум и певица, ама сте съгласни за видеоклип и песен... Ако феновете определяха победителите, то трябва да сте крайно недоволни от тези изпросени награди... Няма да коментирам качеството на 4 луни, но със сигурност не беше сред 5те фаворита на публиката. Клипа може да е най-добрия, ама ако феновете си харесат друг повече, то редно е да се отрази... Дори клипа и с Ищар бе по-одобрен от масата и по-подходящ за номинация... Една жена, Не го прави, последния на Малина, В твоите очи и Музиката в мен са клипове, които бяха сочени като фаворити. Но Планета с това решение награждават и Килата, с което правят опит за прилапване на продукта 100 кила и опит да утвърдят дуета им като хит и нещо стойностно... Проект с толкова критика и дислайкове не заслужава дори номинация. Ами песен... При такива хитове тази година да спечели парче, което е с неуредени авторски права, твърде комерсиално и дискотечно и с минимални постижения пред конкуренция като В твоите очи, На тебе не отказвам, Стара каравана, Видимо изневерил, Една жена, Спри да ми досаждаш и да не започвам и с оцковите... Ако имаше някаква друга награда подходяща за нея, мислите ли, че щеше да вземе Песен. Мария и тя е същата работа с албума...

Какво излиза - недоволстваме, че не Галена, ами втората по хитовост е взела Певица, а сме на мнение, че Анелия, Янева и Мария заслужават до някаква степен тяхните. Само, че и в трите категории има поне по 2 по-големи фаворита от спечелилите. Да им се подиграват сега в пресата дето реват за желязо и трите... Може би ако Галена бе взела клип с Една жена и песен с В твоите очи, нямаше да има драма. Освен ако не е претенцията конкетно за певица, но и Галя и Янева са били толкова освирквани по концерти, че да се чуди човек с какъв акъл ламтят. Да, Галена заслужава Певица, но това повод ли е да играе тази мръсна игра. Дали Преслава има общо с решенията на фирмата?

 

Последно мога да кажа, че този фарс беше ясен още когато обявиха новата концепция на наградите. Тогава ви бе смешно като ви говорех, че малката празна зала с ограничен фенски достъп е подходяща за манипулации и цирк... Но при всичките тези нелепости, освирквания нямаше, което показва че съм бил прав. Другото, което забелязвам, че феновете не са толерантни и започнаха да си позволяват прекалено много като писане по страниците. Не може келеши на 14 да обиждат жени, които малко или много са успели - няма значение Преслава ли е, Галена ли е, Деси Слава ли е.

 

Жал ми е за Преслава, защото може би с брадъра е изкарала поне 100 000 повече от конкуренцията си. Защо не недоволствахте когато Преслава само с Когато съмне стана певица на годината на НФ пред Софи Маринова с хитовете Бурята, Точно ти, Остани. През годините винаги критерия за тази награда е бил грешно разбран и неизяснен. Почти винаги любимката на публиката е взимала тази награда или тази, която по се доближава до представата за добра певица. 2002 - Камелия взима повечето награди, но певица е за Деса. През 2003 - Ивана и Глория получиха наградата от различни медии - Ивана от Планета, а Гло от НФ, но феновете бяха в истерия по ДесиСлава и дори и да нямаше най-големите хитове, феновете и правеха всичко номер 1 по класации и награди. 2000 година, когато Деси има най-силната година във фолка и в Песен на годината са номинирани 3 нейни хита, Таня или Гло стават певици. Българите искаме певицата да е певица. Ние не сме Америка, Планета не е Мтв, а Галена не е Кейша или Мадона. Нашите почнаха да забравят в кой жанр се изявяват.

 

В Гърция награди се дават на пеещите и обичаните от публиката. В Сърбия не знам има ли награди, но не вярвам Карлеуша да е издигната на нивото на Драгана, Цеца, Неда и Лепа Брена... Оригинална, но хейтвана. Така сме на Балканите. Не нападам Галена, а излагам действителността такава каквато е. И Джена можеше преспокойно и за 2015 и за 2013 да вземе статуетка заради мегахитовете си и индивидуалността си. Всички са били ощетявани. Дори и Преса. Виждаме , че хиляди хора я избраха за идол на Сигнал - много повече гласове от тези за наградите. Може би е една от малкото награди, които се припокриват с реалния фенски вот. Не говоря за тези, които следят жанра под лупа, а за обикновения прост фен. Той си гласува за Пресли и това е, ако ще само с една песен да е през годината. Можем ли да виним Преслава за това, че феновете и я потдържат. Планета допринася за това, но една статуетка няма как да и направи годината по-силна. Виждаме, че и миналата взе статуетка, но по хитова не стана. Може би учатието в брадъра и мазния спектакъл, в който участваше и върна позицииите. Защо нямате това за нищо. Кариерите не са само актуални хитове...

 

Галена можеше по достойно и уважително да покаже мнение - да присъства, но да заяви претенциите си публично на място. Утре ще почнат с пародийните клипове как 6-7 чалгаджийки се избиха за една купчина желязо, за което всички певици знаят, че нито фенове, нито заслуги са важни за получаването му, но всяка се сърди като не и излезнат сметките.

 

Мария - за нейната награда не ме е яд толкова, защото през годините тя е била ощетявана и като награди и като номинации. а вече 18 години е актуална. Има поне 5 тотални хита през годините. Претенциите на Мария и Галена са смешни, когато уж наградата е за най-продавания. Този на Глория бе продаван поне 2 пъти колкото на двете богаташки. Браво на ГЛория, че страни от всичко сборно и общо. По този начин не се лишава от канала и ротацията на Планета, но и проявява характер, класа и за разлика от колежките си - не работи за да вземе награда. Примерно една Галена, която се опитва да ни обясни всяка година във Фолкмаратон и автограф как не са и важни статуетките, после става за резил, когато едната година се изказва супер неподготвено, алчно и амбициозно (на миналите награди имаше едни мутри и едно гадно изхилване на последната награда), а другата не присъства, създава напрежение в средите но не заявява нищо конкретно, а дава поводи за догатки и интриги. В този смисъл Галена ми е по-черна и долна.

Не харесвам нито Галка, нито Преса. Първата я уважавам, а към втората имам сантимент заради годините, в които съм и бил фен и правел фен сайт. Дори и аз се дразня как всеки път по време на награди не са прителки, а след наградите са най-добри такива... Дразня се защото утре Галена ще реши, че и Деси не и е приятелка, защото са конкурентки някъде... Надявам се да греша.

image.png

Link to comment
Сподели в други сайтове

Включи се в дискусията

Може да отговорите сега и по-късно да се регистрирате. Ако имате профил, впишете се сега за да публикувате с вашия акаунт.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Отговори на темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...