Jump to content



Емблематичните дуети в поп-фолка.


Препоръчани коментари

Здравейте, форумци!

Пускам тази тема за да си поговорим за дуетите в поп-фолка. Имаше едно време, в което чаках с нетърпение по радиото или телевизията да пуснат песни като "По пътя на любовта" на Валя и Жоро Любимеца, "Скъпи, купи ми нещо" на Глория и Илия Загоров, "Искаш да се върна" на Камелия и Сакис Кукос, "Мога, но не искам" на Валя и DJ Jerry, "Един за друг" на Мария и DJ Дамян, "Завинаги" на Анелия и Миро, "Първи в сърцето" на Преслава и Борис Дали и още много емблематични за жанра песни, за които се надявам да стане на въпрос. Общо взето все хубави песни, които и днес навяват мили спомени за детството, училищните години, абитуриентския бал и редица други събития. Беше време, в което колаборацията на един изпълнител с друг беше изненада, имаше сензация, ако мога така да се изразя.

Съдейки по дуетите в последно време, мога да кажа, че дуетната песен се явява като спасителен пояс и сега на преден план и по-важното е с кого ще запишеш песен, а не самата песен.

Тъй като повечето от потребителите сме на различна възраст, ще ми е интересно всеки да сподели кои дуетни песни определя като емблематични за попфолка, потръпвал ли е при "Бурята" на Софи Маринова и Устата, частта на Деси Слава или на Ивана пее в "Жадни за любов" и така. :1000 (29): Пък, ако темата ви се стори интересна, може да говорим и за провалите при колаборациите.

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • Отговори 44
  • Създадена
  • Последен отговор

Топ коментиращи в тази тема

Топ коментиращи в тази тема

Глория и Илия Загоров - По навик

Слави Трифонов и Софи Маринова - Единствени

Мария и Емилия - Ще те накажем

Десислава и Азис - Казваш, че ме обичаш

Камелия и Сакис - Искаш да се върна

Устата и Софи Маринова - Бурята в сърцето ми

Кали и Сашо Роман - Дали съм жив

 

На прима виста за тези са сетих. Няма човек, който слуша поп-фолк и да не знае за тези песни.

Като цяло в чалгата има много сполучливи дуети.

Аз като фен на Мария ми е любим Искаш да ме имаш ремикс с DJ Джери, нямах търпение да го пуснат по телевизията. Нещо уникално беше.

Link to comment
Сподели в други сайтове

"Единствени" на Слави и Софи е най-добрата дуетна песен според мен. Много силна. Имаше още десетина емблематични. Не бъркайте колаборациите на провинциални диджеи с дуети. :mf_surrender:
Link to comment
Сподели в други сайтове

Ама темата май не е за изброяване, а за дискусия.

Наречете ме старомодна, но смятам, че една дуетна песен трябва да има концепция. За съжаление, в днешно време рядко се наблюдават подобни колаборации, като се сещам за "Кажи ми като мъж на мъж", "Не си ти" и "Кой". Оттам нататък - някоя кокошка се сеща, че кариерата й ще тръгне нагоре, ако запише песен с друга кокошка, дава й песен, по която досега е работила сама и се получава някаква страшна глупост. Примери, защото явно в този форум много се толерира изброяването на песни :) - "Няма да съм друга", "Пий едно от мене", "Хайде, откажи ме" и прочие...

Предпочитам две певици да се правят на "врагове" в една песен и да си пеят една срещу друга (пример от световната музика -

), двама мъже да пият по мъка по жените, които са ги излъгали и прочие песни, които си изискват да са изпълнени от два гласа, пред днешните "фийчъринги", които са лишени от всякакъв смисъл.

Нямам нищо против изпяването на вокали от един изпълнител за друг, но не съм съгласна, че това трябва да се представя дори като фийчъринг. Една от малкото песни, които си заслужават "feat." в заглавието е "Само за минута", където Камелия си пее собствени куплети с различен текст и връзващи се идеално на концепцията на песента. За други песни си е ясно, че се прави само с цел парчето да се забележи повече (както беше в "Твоите думи", но за съжаление на Гергана, песента се забеляза по други причини).

Link to comment
Сподели в други сайтове

Има много дуети в жанра, които са емблематични.

На времето, към 2003, когато не слушах разбира се, бях чувал за песни като

"За теб, любов" - Анелия и Гергана

"Лед и огън" - Анелия и Нелина

"Обичай ме така", "Искаш да ме имаш" - Мария и Джери

"Мога, но не искам" - Валя и Джери, а после и тоталния им хит "Мило мое"

"Не се променяй" - Валя и Жоро Любимеца, също бе някакъв бум.

"Искаш да се върна" - Камелия и Сакис

"Безумна любов" - Емилия и Нидал, след това и "Любов и нежност" ни беше много любима на мен и на една приятелка

"Жадни за любов" - Деси Слава и Ивана , покрай приятели и познати на майка ми знаех за тази песен и аз също я харесвах.

Дуетите на Деси Слава и Руслан Мъйнов също тотални хитове.

Таня Боева и Руслан - "Черно на бяло" - беше ми много на сърце и на мен.

И още доста...

 

Вече 2004 като прослушах редовно, ми допадна "Тежка диагноза" и "Молиш ме" на Преслава и Рашид най-вече.

Когато излезе "Не си сама" на Вероника и Магда всички бяхме полудяли по тази песен, тя беше любима и на майка ми и доста нейни приятелки, така, че едва ли не, не течеше от чешмата. Беше нещо страшно.

"И това е любов" - Райна и Константин през 2005, специално за мен тоталния мега хит за тази година, тази песен остава емблематична и за тях, както и "Ти си ми всичко"

Дуетите на Софи Маринова и Устата, най-вече "Бурята в сърцето ми", целия ми клас като излезе бяхме луди по нея, звучеше от телефони, от коли, радиа, заведения..... а после пък "Точно ти", която също беше много любима на майка ми и ми е оставила много хубави спомени от едно семейно пътуване през лято 2007.

Малина и Азис - "Не знаеш" - първия и най-добрия им дует за мен, "Черните очи" - остават.

Глория и Азис - "Не сме безгрешни", "Прави любов...." - много силни песни и с послание.

Дуетите на Деси Слава и Азис разбира се и най-вече "Жадувам" за мен е нещо уникално и вечно, през онази Коледа на 2004 и тя беше една от песните, които редовно слушахме, а после бум направи и "Казваш, че ме обичаш".

Преслава и Джери - "Не ми говори за любов" - много любима моя и на нашите песен. Постоянно излизахме с една компания и тази песен най-редовно звучеше в колата. На времето много искахме клип, но с излизането на "Финални думи" бързо ми мина този мерак. :1000 (29):

Анелия и Миро - "Завинаги" - поредния емблематичен дует за Анелия, няма какво да го коментирам, всички знаем за какъв хит става дума.

Гергана и Жоро Рапа - "Може би, точно ти" - в тинейджърските години много и се кефехме, определено и до днес е така.

"Намерих те" на Галена и Борис Дали също беше доста дълго очаквана от мен, като разбрах, че имат дует, беше ми интересно какво ще предложат и ми хареса.

"Първи в сърцето" - Преслава и Борис Дали - уникална песен.

Мая и Живко - "Парти тайм", както и дуетите на Мая и Магапаса. Веднага се сещам за "Пак си жива", "Научи ме", "Ще остана".

 

Вече от по-новите, периода 2008-2010 мога да посоча "За теб и мен" - Джена и Илиян, "Да те прежаля" - Джена и Андреас, "Бързо ли говоря, БЕЙБЕ" - Преслава и Борис Дали, "Не ми пречи" - Преслава и Константин и най-вече любимите ми "Пия за тебе" - Преслава и Елена, "Влез" - Цветелина Янева и Йонут Черчел. Това е което се сещам за момента.

image.jpg.62e5dcb4645c5400d838b8c6f96e9856.jpg

 

Пожелай му "Да гори в любов"! :wub_anim:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Има много дуети в жанра, които са емблематични.

На времето, към 2003, когато не слушах разбира се, бях чувал за песни като

"За теб, любов" - Анелия и Гергана

"Лед и огън" - Анелия и Нелина

"Обичай ме така", "Искаш да ме имаш" - Мария и Джери

"Мога, но не искам" - Валя и Джери, а после и тоталния им хит "Мило мое"

"Не се променяй" - Валя и Жоро Любимеца, също бе някакъв бум.

"Искаш да се върна" - Камелия и Сакис

"Безумна любов" - Емилия и Нидал, след това и "Любов и нежност" ни беше много любима на мен и на една приятелка

"Жадни за любов" - Деси Слава и Ивана , покрай приятели и познати на майка ми знаех за тази песен и аз също я харесвах.

Дуетите на Деси Слава и Руслан Мъйнов също тотални хитове.

Таня Боева и Руслан - "Черно на бяло" - беше ми много на сърце и на мен.

И още доста...

 

Вече 2004 като прослушах редовно, ми допадна "Тежка диагноза" и "Молиш ме" на Преслава и Рашид най-вече.

Когато излезе "Не си сама" на Вероника и Магда всички бяхме полудяли по тази песен, тя беше любима и на майка ми и доста нейни приятелки, така, че едва ли не, не течеше от чешмата. Беше нещо страшно.

"И това е любов" - Райна и Константин през 2005, специално за мен тоталния мега хит за тази година, тази песен остава емблематична и за тях, както и "Ти си ми всичко"

Дуетите на Софи Маринова и Устата, най-вече "Бурята в сърцето ми", целия ми клас като излезе бяхме луди по нея, звучеше от телефони, от коли, радиа, заведения..... а после пък "Точно ти", която също беше много любима на майка ми и ми е оставила много хубави спомени от едно семейно пътуване през лято 2007.

Малина и Азис - "Не знаеш" - първия и най-добрия им дует за мен, "Черните очи" - остават.

Глория и Азис - "Не сме безгрешни", "Прави любов...." - много силни песни и с послание.

Дуетите на Деси Слава и Азис разбира се и най-вече "Жадувам" за мен е нещо уникално и вечно, през онази Коледа на 2004 и тя беше една от песните, които редовно слушахме, а после бум направи и "Казваш, че ме обичаш".

Преслава и Джери - "Не ми говори за любов" - много любима моя и на нашите песен. Постоянно излизахме с една компания и тази песен най-редовно звучеше в колата. На времето много искахме клип, но с излизането на "Финални думи" бързо ми мина този мерак. :1000 (29):

Анелия и Миро - "Завинаги" - поредния емблематичен дует за Анелия, няма какво да го коментирам, всички знаем за какъв хит става дума.

Гергана и Жоро Рапа - "Може би, точно ти" - в тинейджърските години много и се кефехме, определено и до днес е така.

"Намерих те" на Галена и Борис Дали също беше доста дълго очаквана от мен, като разбрах, че имат дует, беше ми интересно какво ще предложат и ми хареса.

"Първи в сърцето" - Преслава и Борис Дали - уникална песен.

Мая и Живко - "Парти тайм", както и дуетите на Мая и Магапаса. Веднага се сещам за "Пак си жива", "Научи ме", "Ще остана".

 

Вече от по-новите, периода 2008-2010 мога да посоча "За теб и мен" - Джена и Илиян, "Да те прежаля" - Джена и Андреас, "Бързо ли говоря, БЕЙБЕ" - Преслава и Борис Дали, "Не ми пречи" - Преслава и Константин и най-вече любимите ми "Пия за тебе" - Преслава и Елена, "Влез" - Цветелина Янева и Йонут Черчел. Това е което се сещам за момента.

Хахах с 3 думи - всички са емблематични. :1000 (29):

Link to comment
Сподели в други сайтове

Хахах с 3 думи - всички са емблематични. :1000 (29):

Това не са всички, сигурно има още много дуети. Кати и Сабиани - "Кажи обичам те", Елена и Живко - "Тук и сега".

А пък и да, преди песните се налагаха много по-лесно от сега и бяха по-хитови.

image.jpg.62e5dcb4645c5400d838b8c6f96e9856.jpg

 

Пожелай му "Да гори в любов"! :wub_anim:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Winner много обича да размишлява коя песен колко точно му е любима. :1000 (29):

 

Най-емблематични са "Единствени" на Слави Трифонов и Софи Маринова, "Бурята в сърцето ми" на Софи Маринова и Устата, "Не сме безгрешни" на Глория и Азис, "Мила моя, мили мой" на Деси Слава и Руслан Мъйнов, "Завинаги" на Анелия и Миро, "Дали съм жив" на Сашо Роман и Кали. За тези се сещам в момента.

 

Райна и Константин като дует бяха хит, но нито един от дуетите им не е на нивото на горните.

 

В последните години се получиха най-вече "Пробвай се" на Андреа и Азис, "Кажи ми като мъж" на Тони Стораро и Фики и "Кой" на Галена и Фики.

 

Иначе съм абсолютно съгласен с Боровинката. Дуетна песен предполага диалог между двамата изпълнители, по-точно между лирическите говорители в текста, които си казват един на друг нещо. "Кажи ми като мъж" и "Кой" са такива. На тях хората в дискотеките могат да си пеят един на друг и т.н.. :1000 (29):

Link to comment
Сподели в други сайтове

"По навик" - Глория и Илия Загоров

"Не сме безгрешни" - Глория и Азис

"Друг живот","Отиваш си" - Деси и Тони Стораро

"Единствени" - Софи Маринова и Слави Трифонов

"Дали съм жив" - Кали и Сашо Роман

"Мила моя, мили мой" - Деси Слава и Руслан

"Жадни за любов" - Деси Слава и Ивана

"Лудост е" - Емилия и Валдес

"Жадувам", "Казваш, че ме обичаш" - Деси Слава и Азис

"Не знаеш" - Малина и Азис

"Мъжете също плачат" - Азис и Томи Чинчири

"По пътя на любовта", "Не се променяй" - Валя и Жоро Любимеца

"Why" - Слави Трифонов и Elena Paparizou

"Разделени" - Райна и Магапаса

"Пак си жива" - Мая и Магапаса

"Искаш да се върна" - Камелия и Сакис Кукос

 

За тези уникални песни се сещам на момента.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Валя и Жоро Любимеца - По пътя на любовта

Камелия и Сакис Кукос - Искаш да се върна

Анелия и Гергана - За теб любов

Мая и Магапаса - Пак си жива

Джена и Андреас - Да те прежаля

Анелия и Нелина - Лед и огън

Лия и Кондьо - Обич за двама

Преслава и Борис Дали - Първи в сърцето

Деси и Тони Стораро - Отиваш си/Друг живот/Заклевам се

Деси Слава и Руслан - Само една

Емилия и Нидал Кайсар - Любов и нежност

Глория и Илия Загоров - По навик

Тони Дачева и Найден Милков - Грях ли е/Любовта е лудост

Мира и Милко Калайджиев - Хей, малката :1000 (29):

Райна и Константин - Ти си ми всичко

Райна и Магапаса - Разделени

Слави Трифонов и Софи Маринова - Единствени

Азис и Малина - Не знаеш

Софи Маринова и Устата - Буря

Вероника и Магда - Не си сама

 

От по новите май ще са "Кой", "Не си ти" и "Кажи ми като мъж".

Link to comment
Сподели в други сайтове

"Не сме безгрешни" - Глория и Азис

"Искаш да се върна" - Камелия и Сакис Кукос

"Безумна любов" - Емилия и Нидал Кайсар

"Не се променяй" - Валя и Жоро Любимеца

"Казваш, че ме обичаш" - Деси Слава и Азис

"Не знаеш" - Азис и Малина

"Мила моя, мили мой" - Деси Слава и Руслан

"По навик" - Глория и Илия Загоров

"Пак си жива" - Мая и Магапаса

"Дали съм жив" - Кали и Сашо Роман

"Загубих те" - Лия и Кондьо

"Жадни за любов" - Ивана и Деси Слава

"Скъпи, купи ми нещо" - Глория и Илия Загоров

"Жените са цветя" - Глория и Тони Дачева

"Единствени" - Слави и Софи Маринова

"Пия за тебе" - Елена и Преслава

"И това ли е любов" - Райна и Константин

"Лед и Огън" - Анелия и Нелина

"Друг живот" - Деси и Тони Стораро

"По пътя на любовта" - Валя и Жоро Любимеца

 

 

 

По - солиден топ 20 на поп фолк дуетите не може да се изреди!

Link to comment
Сподели в други сайтове

Аз смятам, че ДесиСлава и Азис няма нито един емблематичен дует. При тях всичко беше чекнежи и ПР за сметка на качеството. Голям праз, че имат албум, който днес само лизачите им помнят. А "Жадувам" си остана един прехвален балон, който към днешна дата е абсолютно забравен.
Link to comment
Сподели в други сайтове

Аз смятам, че ДесиСлава и Азис няма нито един емблематичен дует. При тях всичко беше чекнежи и ПР за сметка на качеството. Голям праз, че имат албум, който днес само лизачите им помнят. А "Жадувам" си остана един прехвален балон, който към днешна дата е абсолютно забравен.

 

В "Мангава, тут мангава" е истината!

Link to comment
Сподели в други сайтове

Софи Маринова и Слави Трифонов - Единствени

Глория и Азис - Не сме безгрешн

Кали и Сашо Роман - Дали съм жив

Емилия и Валдес - Лудост е

Мая и Магапаса - Пак си жива

Слави Трифонов и Elena Paparizou - Why

Мира и Милко Калайджиев - Хей, малката

Азис и Малина - Не знаеш

Емилия и Нидал Кайсар - Безумна любов

Елена и Преслава - Пия за тебе

Кали и Орхан Мурад - Отрова

Валя и Жоро Любимеца - Не се променяй

Таня Боева и Руслан Мъйнов - Черно на Бяло

Деси Слава и Руслан - Мила моя, мили мой

Link to comment
Сподели в други сайтове

"Обич за двама", "Жените са цветя", "Пак си жива", "Замълчи", "Хей, малката", "Лед и огън", "Искаш да се върна", "И за теб ли е така", "Ти си ми всичко", "Не си сама", "Дали съм жив", "Грях ли е", "Отиваш си", "Мила моя, мили мой", "Само една", "Не сме безгрешни".

Link to comment
Сподели в други сайтове

Включи се в дискусията

Може да отговорите сега и по-късно да се регистрирате. Ако имате профил, впишете се сега за да публикувате с вашия акаунт.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Отговори на темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...