Jump to content



Оригинално присъствие на сюнетната сцена


Оригинално присъствие на сюнетната сцена  

90 потребители гласуваха

Нямате права да гласувате или да виждате резултатите от тази анкета. Ако искате да дадете своя глас, абонирайте се за клуба или темата. Моля, впишете се в сайта или се регистрирайте, за да гласувате в анкетата.

Препоръчани коментари

Аз отчасти съм съгласен с всяко едно мнение. Най-важното според мен е, че тези певици са хора и преди всичко трябва да имат някакви принципи. Няма значение дали са еднакви. Защото да претендираш колко класна дама си, каква модна икона си, какъв западен стил налагаш и наливаш пари на вятъра в клипове и песни без никаква стойност, а от друга страна се кълчиш по масите на цигани, за да ти бутат банкноти по дупките - това не го приемам. Отивай, пей, забавлявай ги, дори бакшиши приемай, защото все пак това е обичай при тях да дават пари по този начин. Но всичко с мярка! В крайна сметка преди всичко претендират, че са семейни и достойни жени.

 

П.П. Радвам се, че провокирах интересна и различна дискусия, в която не присъстват имената Десислава, Камелия и още 1-2! :mf_surrender:

Точно това се опитвах и аз да кажа, но явно не се изразявах толкова ясно.

Колкото до послеписа - никога не е късно да се опорочи и тази тема, за съжаление.

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • Отговори 157
  • Създадена
  • Последен отговор

Топ коментиращи в тази тема

Искам само да кажа едно нещо по върпоса за "поробителя". Несъмнено Османската империя играе огромна роля за забаването на развитието на държавата ни през Средновековието , но... дотам. България си стъпва на краката дори по времето на Османското присъствие. Нещо повече, чисто исторически Възраждането е един от най-силните периоди на България. Разбира се, че в началото на едно "потурчване" правилата ще са по-строги, ще има по-големи мерки и т.н., но след това нещата се нормализират. Османската империя не ни е смятала за някаква там поробена държава, а за част от една голяма държава. Ние за тях не сме били българи, а част от населението на Османската империя. Колкото данъци е плащал един обикновен турчин, толкова е плащал и един обикновен българин. Естествено имало е трудности, но нищо екстремно. Масовите потурчвания са ставали в началото на робството- в Шуменско и Кърджалийско. Но по-голямата част от потурчванията са били напълно доброволни. Насилието от страна на турците е било главно заради въстания. Нещо повече, България излиза от робството в такъв културен и просветен бум, че се нарежда сред най-силните икономики в Европа.

Ако има държава, която да ни е спряла развитието- то това е Русия.

Ако има народ, който да ни е предал, прецакал, окрал култура, просвета и земя, то това са сърбите и гърците.

Разбира се, че клипчетата са гнусни, разбира се, че са мазни, ужасни и певици като Галена и Татяна са пълни боклуци, но Пачо изключително неверни неща пишеш, заслепен от някаква твоя си лична омраза към Турция и турците. Нещо повече, отношенията на някои българи и турци СЕГА е по-лошо от тогава, когато сме били под турско робство.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Искам само да кажа едно нещо по върпоса за "поробителя". Несъмнено Османската империя играе огромна роля за забаването на развитието на държавата ни през Средновековието , но... дотам. България си стъпва на краката дори по времето на Османското присъствие. Нещо повече, чисто исторически Възраждането е един от най-силните периоди на България. Разбира се, че в началото на едно "потурчване" правилата ще са по-строги, ще има по-големи мерки и т.н., но след това нещата се нормализират. Османската империя не ни е смятала за някаква там поробена държава, а за част от една голяма държава. Ние за тях не сме били българи, а част от населението на Османската империя. Колкото данъци е плащал един обикновен турчин, толкова е плащал и един обикновен българин. Естествено имало е трудности, но нищо екстремно. Масовите потурчвания са ставали в началото на робството- в Шуменско и Кърджалийско. Но по-голямата част от потурчванията са били напълно доброволни. Насилието от страна на турците е било главно заради въстания. Нещо повече, България излиза от робството в такъв културен и просветен бум, че се нарежда сред най-силните икономики в Европа.

Ако има държава, която да ни е спряла развитието- то това е Русия.

Ако има народ, който да ни е предал, прецакал, окрал култура, просвета и земя, то това са сърбите и гърците.

Разбира се, че клипчетата са гнусни, разбира се, че са мазни, ужасни и певици като Галена и Татяна са пълни боклуци, но Пачо изключително неверни неща пишеш, заслепен от някаква твоя си лична омраза към Турция и турците. Нещо повече, отношенията на някои българи и турци СЕГА е по-лошо от тогава, когато сме били под турско робство.

 

Не мога да коментирам с абсолютна сигурност, защото историята не ми е силна част, мога само да цитирам. За данъците учихме, че българите са били много по-санкционирани, имало е всякви ебавки с данъци за обора, за животните, ако някой турчин дойде в дома ти, задължително да го нахраниш и плащаш данък, защото той ял от храна, приготвена от не-мюсюлманин, водело се, че си "изтърквал зъбите". :1000 (29): Което е направено с цел да се стимулира приемането на исляма.

 

Но за другите неща си прав. Има позитиви, задето сме били в Османската империя, чел съм мнения на историци, че благодарение на това сме се запазили като компактно население - били сме заедно, макар и в границита на друга държава. Благодарение на политиката за съсредоточаване на икономиката в селското стопанство не сме и гладували по времена, когато в Европа са мрели от глад. И са ни оставяли и на български да си говорим, и християнство да изповядваме, да си развиваме там културата.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Не мога да коментирам с абсолютна сигурност, защото историята не ми е силна част, мога само да цитирам. За данъците учихме, че българите са били много по-санкционирани, имало е всякви ебавки с данъци за обора, за животните, ако някой турчин дойде в дома ти, задължително да го нахраниш и плащаш данък, защото той ял от храна, приготвена от не-мюсюлманин, водело се, че си "изтърквал зъбите". :1000 (29): Което е направено с цел да се стимулира приемането на исляма.

 

Но за другите неща си прав. Има позитиви, задето сме били в Османската империя, чел съм мнения на историци, че благодарение на това сме се запазили като компактно население - били сме заедно, макар и в границита на друга държава. Благодарение на политиката за съсредоточаване на икономиката в селското стопанство не сме и гладували по времена, когато в Европа са мрели от глад. И са ни оставяли и на български да си говорим, и християнство да изповядваме, да си развиваме там културата.

Имало е българи чорбаджии, които са ги правили същите неща, които си ги написал. Както казах, в началото на робството е имало по-тежки данъци, по-големи санкции. В последствие обаче имаме фабрики, имаме си наша си църква, в която се проповядва на нашия си език, имали сме църква в Истанбул! Имали сме представителства там, българи на супер високи позиции, близки до султана.

 

България също е била империя (ако не знаете значението на думата, може да прочетете). Също сме "поробвали" народи за по 100, 200 години. Напълно нормално нещо е било за времето тогава. Всичко е било войни, разрастване на държави и т.н. Ми за бога, Англия е притежавала половината свят. Държавата, в която винаги е ден, защото е разпростряна по цялото земно кълбо. Колонизиране, превземане, поробване... така е било през Античността и Средновековието.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Доживях да прочета, че Русия ни е спирала развитието, а Турция по време на робството ни е позволила да се възродим културно!!! :1000 (10):

 

И като оставим настрана тази малоумна версия за нас българите, бихте ли ми казали какво българско видяхте в тези ислямски празненства сюнетите?

Link to comment
Сподели в други сайтове

Значи за теб в тези 5 века не е било възможно развитието на страната? Само Русия ни е спирала кранчето? Приемате ги като някаква даденост едва ли не, станало там масово завземане на територии и после всичко си вървяло по реда?

Ти ги пишеш нещата, така сякаш са нормални, сякаш не са рушени църкви, не е имало еничарски корпус и пр.

Да, в Османската империя са започнали реформи, но изключително късно, всеки е чувал за Танзимата, който е чак от 1839.

Цели провинции на наша територия не са имали право на свободно вероизповедание, на собственост на земя. Абе общо взето, ако си гяурин - си никой. Нещата хич не са цветущи, както ти ги представяш, аз това пък бих ти споделил.

И все пак всеки е написал и изговорил много различни неща, така че не бих навлизал по-навътре. Само се чудя как пък една Хърватия е по-добре от нас във всички отношения - направи си извода. Колкото те са ни взели - никой друг не е. И за сърби си прав, и за гърци! Спор няма, и все пак ние се освобождаваме последни от всички балкански държави, Албания не я броя. Това също говори много.

 

На нас ни липсват две неща - национализъм и самочувствие. Липсват хора, които да ни втълпяват колко сме велики и недостижими, както правят в Гърция и Сърбия.

И Николас - адекватните и здраво мислещи в България са много малко - със сигурност си наясно с това, вижте само колко пъти си избираме едни и същи управници. Нас вече не един път ни манипулират, щом партия като ДПС си направи път тук, без никаква причина и без никакви индикации за липса на такава партия - нещата са повече от прозрачни. А на всичкото отгоре на последните избори тя и най-голямата в България - БСП си бяха чисто и просто с равни резултати. Излишни са всякакви други недоказани и ненаписани теории.

 

Аз просто се учудих, че потребители тук се хванаха за най-видното и най-малкото - Галена в скъпа рокля си позволява мазни чичковци и лелки да й бъркат в деколтето, а отзад се крие толкова много...

Link to comment
Сподели в други сайтове

Доживях да прочета, че Русия ни е спирала развитието, а Турция по време на робството ни е позволила да се възродим културно!!! :1000 (10):

 

И като оставим настрана тази малоумна версия за нас българите, бихте ли ми казали какво българско видяхте в тези ислямски празненства сюнетите?

Един човек, изкарал почти цялата си младост през социализма като теб и възпитаван в неговите "ценности" няма как да го проумее това. Но да, така е - нито Османската империя е чак толкова черна (има страшни зверства като Баташкото клане, но като цяло не е било така 500 години), нито Русия е толкова свята и прекрасна, колкото се преподава в училище...

 

Значи за теб в тези 5 века не е било възможно развитието на страната? Само Русия ни е спирала кранчето? Приемате ги като някаква даденост едва ли не, станало там масово завземане на територии и после всичко си вървяло по реда?

Ти ги пишеш нещата, така сякаш са нормални, сякаш не са рушени църкви, не е имало еничарски корпус и пр.

Да, в Османската империя са започнали реформи, но изключително късно, всеки е чувал за Танзимата, който е чак от 1839.

Цели провинции на наша територия не са имали право на свободно вероизповедание, на собственост на земя. Абе общо взето, ако си гяурин - си никой. Нещата хич не са цветущи, както ти ги представяш, аз това пък бих ти споделил.

И все пак всеки е написал и изговорил много различни неща, така че не бих навлизал по-навътре. Само се чудя как пък една Хърватия е по-добре от нас във всички отношения - направи си извода. Колкото те са ни взели - никой друг не е. И за сърби си прав, и за гърци! Спор няма, и все пак ние се освобождаваме последни от всички балкански държави, Албания не я броя. Това също говори много.

 

На нас ни липсват две неща - национализъм и самочувствие. Липсват хора, които да ни втълпяват колко сме велики и недостижими, както правят в Гърция и Сърбия.

И Николас - адекватните и здраво мислещи в България са много малко - със сигурност си наясно с това, вижте само колко пъти си избираме едни и същи управници. Нас вече не един път ни манипулират, щом партия като ДПС си направи път тук, без никаква причина и без никакви индикации за липса на такава партия - нещата са повече от прозрачни. А на всичкото отгоре на последните избори тя и най-голямата в България - БСП си бяха чисто и просто с равни резултати. Излишни са всякакви други недоказани и ненаписани теории.

 

Аз просто се учудих, че потребители тук се хванаха за най-видното и най-малкото - Галена в скъпа рокля си позволява мазни чичковци и лелки да й бъркат в деколтето, а отзад се крие толкова много...

ДПС си е БСП под прикритие, тя даже е създадена точно от тях в зората на демокрацията, за да не гласуват българските мюсюлмани за СДС... и понеже БСП вече е слабо, а и се разцепи и съответно доскоро твърдия им електорат се колебае, а ДПС хем са с най-стабилен електорат, хем са най-стабилни в купуването на гласове... та затова се получава тази близост в процентите им.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Един човек, изкарал почти цялата си младост през социализма като теб и възпитаван в неговите "ценности" няма как да го проумее това. Но да, така е - нито Османската империя е чак толкова черна (има страшни зверства като Баташкото клане, но като цяло не е било така 500 години), нито Русия е толкова свята и прекрасна, колкото се преподава в училище...

 

Когато турците ни завземат с огън и меч в 1396 година, българите са били 2 500 000 души, а англичаните, ирландците и шотландците пак толкова - 2 500 000. Когато се освобождаваме от робството, ние сме пак 2 500 000, а ония педали на острова вече са 35 000 000. Това ни е съдбата от съжителството с тази пропаднала грозна и проклета ислямска държава, която ни имаше за животни и е продавала милиони наши сънародници като роби. Май вповечко ви идват шибаната толерантност в най-новите нещастни учебници. Никога повече не пиши такива идиоти, че няма БАН, който да ме спре да ти разгоня неграмотната тиква тук. Ясен ли бях?

Link to comment
Сподели в други сайтове

ДПС си е БСП под прикритие, тя даже е създадена точно от тях в зората на демокрацията, за да не гласуват българските мюсюлмани за СДС... и понеже БСП вече е слабо, а и се разцепи и съответно доскоро твърдия им електорат се колебае, а ДПС хем са с най-стабилен електорат, хем са най-стабилни в купуването на гласове... та затова се получава тази близост в процентите им.

 

Това на всеки е ясно, въпросът трябва да е защо едните минаха пред другите, защо "БСП е слабо" - 20 години се поддържа изкуствено неразбирателство между българи и помаци - вторите вече не ги брой за българи - някои от тях трудно говорят дори български език, т.е. събрани заедно + турци изселници, български турци, турски цигани и всичките тези видове хора, изповядващи исляма са вече електорат на ДПС, който не може да се мери с 1 милион български пенсионери. ДПС прокарват идеи, които не са в полза нито на помашките общности, нито на ромите, нито на обикновения православен българин. Това се опитвам да ви кажа, а вие вървите срещу мен. Държавата ни се циганизира и турцизира - от там и културата - това, което виждате в клиповете на класацията.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Когато турците ни завземат с огън и меч в 1396 година, българите са били 2 500 000 души, а англичаните, ирландците и шотландците пак толкова - 2 500 000. Когато се освобождаваме от робството, ние сме пак 2 500 000, а ония педали на острова вече са 35 000 000. Това ни е съдбата от съжителството с тази пропаднала грозна и проклета ислямска държава, която ни имаше за животни и е продавала милиони наши сънародници като роби. Май вповечко ви идват шибаната толерантност в най-новите нещастни учебници. Никога повече не пиши такива идиоти, че няма БАН, който да ме спре да ти разгоня неграмотната тиква тук. Ясен ли бях?

 

А - чисто и просто. Те обичат статистиките, но пак ще кажат, че са те лъгали комунистичеките историци. :mf_surrender:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Аз отчасти съм съгласен с всяко едно мнение. Най-важното според мен е, че тези певици са хора и преди всичко трябва да имат някакви принципи. Няма значение дали са еднакви. Защото да претендираш колко класна дама си, каква модна икона си, какъв западен стил налагаш и наливаш пари на вятъра в клипове и песни без никаква стойност, а от друга страна се кълчиш по масите на цигани, за да ти бутат банкноти по дупките - това не го приемам. Отивай, пей, забавлявай ги, дори бакшиши приемай, защото все пак това е обичай при тях да дават пари по този начин. Но всичко с мярка! В крайна сметка преди всичко претендират, че са семейни и достойни жени.

 

П.П. Радвам се, че провокирах интересна и различна дискусия, в която не присъстват имената Десислава, Камелия и още 1-2! :mf_surrender:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Когато турците ни завземат с огън и меч в 1396 година, българите са били 2 500 000 души, а англичаните, ирландците и шотландците пак толкова - 2 500 000. Когато се освобождаваме от робството, ние сме пак 2 500 000, а ония педали на острова вече са 35 000 000. Това ни е съдбата от съжителството с тази пропаднала грозна и проклета ислямска държава, която ни имаше за животни и е продавала милиони наши сънародници като роби. Май вповечко ви идват шибаната толерантност в най-новите нещастни учебници. Никога повече не пиши такива идиоти, че няма БАН, който да ме спре да ти разгоня неграмотната тиква тук. Ясен ли бях?

Не казвам в никакъв случай, че Османското владичество ни се е отразило добре, а че не е било 500 години толкова зловещо, колкото е било в началото и покрай въстанията! Също така казвам, че и Русия не е толкова прекрасна, колкото си мислите повечето родени преди 89-та.

 

Това на всеки е ясно, въпросът трябва да е защо едните минаха пред другите, защо "БСП е слабо" - 20 години се поддържа изкуствено неразбирателство между българи и помаци - вторите вече не ги брой за българи - някои от тях трудно говорят дори български език, т.е. събрани заедно + турци изселници, български турци, турски цигани и всичките тези видове хора, изповядващи исляма са вече електорат на ДПС, който не може да се мери с 1 милион български пенсионери. ДПС прокарват идеи, които не са в полза нито на помашките общности, нито на ромите, нито на обикновения православен българин. Това се опитвам да ви кажа, а вие вървите срещу мен. Държавата ни се циганизира и турцизира - от там и културата - това, което виждате в клиповете на класацията.

Не, ти казваш, че исляма е злото. А това съвсем не е така. Но ДПС е толкова лошо, колкото радикалния ислям, дори и по-лошо, защото за ислямистите се говори в цял свят, докато срещу ДПС дори в нашите медии не се говори... Защо ли, да не би гаджето на една тукашна любимка да владее 80 процента от медиите?

Link to comment
Сподели в други сайтове

Не, ти казваш, че исляма е злото. А това съвсем не е така. Но ДПС е толкова лошо, колкото радикалния ислям, дори и по-лошо, защото за ислямистите се говори в цял свят, докато срещу ДПС дори в нашите медии не се говори... Защо ли, да не би гаджето на една тукашна любимка да владее 80 процента от медиите?

Бъркаш се, казвам и досега в постовете го казвах, че прокарването на ислямистки идеи, на такъв тип мислене, на такъв тип манипулация както в политиката и управлението, така и в културата ни е злото. Но като се замисля - да, добре си го формулирала, за нас българите (и не само) ислямът е наистина зло. Ето какво се случи преди една седмица в съседна Румъния:

 

Информационните системи на много държавни и религиозни институции в Румъния бяха подложени на хакерски атаки от ислямисти, каза прессекретаря на Службата за информация на страната Сорин Сава.

 

Регистрирано е увеличаване на броя на кибератаките срещу информационните системи на държавата от страна на ислямисти. Мощни хакерски атаки удариха сайта на Министерството на образованието, на много висши учебни заведения, както и официалния сайт на румънската патриаршия, добави той.

 

Атаките не са засегнали инфраструктурата, осъществяваща защитата на националните интереси на страната, предаде ТАСС, цитирана от БГНЕС. За противодействие на подобни атаки властите възнамеряват да въведат по-усъвършенствани системи за защита на държавните органи, уточни прессекретарят.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Не можеш да останеш безразличен след като прочетеш Български хроники, том 2 на Стефан Цанев. В частност - края на книгата или случилото се в Батак. Ако описанието не ви стига, в интернет се срещат също и записките на Уилям Гладстон "Bulgarian Horror And The Questions Of The East". А в учебника по история нямам спомен дори да се е споменавало случилото се. А завърших скоро. Но пък доживях да видя в друг мой учебник (по география) как авторите най-добросъвестно си използват термина "присъствие", а не робство.

 

А по темата: съмнявам се, че чалгарките са чак пък толкова закъсали да позволяват на мазни лелички и чичковци да им пъхат двулевки по цепките. :mf_surrender:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Именно - държавата се циганизира и турцизира. А това не трябва да става. И през комунизма си имаше достатъчно много цигани и турци. Но знаеха мястото си - знаеха да говорят български както трябва, учиха в българските училища нашия език и нашата история. Възпитаваха се да работят и да уважават държавата, в която живеят. Сега щракат с пръсти, пилеят мръсни пари и плащат на български курви да ги забавляват. Защото точно това е тяхното мнение за нашите певици. И тъжното е, че не са много далеч от истината.
Link to comment
Сподели в други сайтове

Това за Батак е абсолютна зверщина и това не може да се отрече. Но нека не забравяме, че Османската империя е била в абсолютен упадък 18-ти и 19-ти век и на този етап е била способна на такъв анти-човешки акт, за да си задържи териториите. То пък по стечение на обстоятелствата става точно обратното и пролятата кръв е това, което слага България на дневен ред.

Link to comment
Сподели в други сайтове

България вече 25 години не може да се съживи от "приятелската" Русия, а само 15 години след падането на Османското робство вече е една от водещите икономики на Европа и Германията на Балканите. В България още има пътища построени по времето на Стефан Стамболов, които си седят.

 

Никой не отрича какво са направили турците, никой не казва, че не са ни спряли развитието. Ако не бяхме паднали под Османско робство, щяхме да имаме замъци тука, да просперираме и просперираме (малко трудно де, защото сигурно Русия щеше да ни направи тяхна губерния- прекалено важно геополитическо местоположение имаме). Но не се е случило. Това са историческите пътища , и да Пачо, те са нормални. Дай сега да се правим на жертви за нещо, което е станало преди 200 години. Дай сега да мразим цял един народ, заради нещо, което е станало преди 200 години.

 

Фокси, Османското робство спира навлизането на България в Ренесанса. Цяла Европа има векове наред да бъде в тази епоха, която е епогей на културното, просветното и медицинското развитие. Османската империя е една държава от Средновековието, която си остава такава до края. Затова и рухва. Няма как населението да расте при положение, че до 1890 година по малките градове и села къщите все още са нямали стъкла по прозорците.

Специално твоето мнение обаче не ме изненадва изобщо. Ти си един комунист, за който Русия и Сърбия са пъпа на Вселената. Няма как да е по друг начин.

Ще помоля думите ми да не се изопачават. Учил съм история много дълго време, чел съм супер много книги на тая тема и в нито един момент не съм написал, че това, което ни се е случило като сме попаднали под Османско робство, е било добро.

 

И само още едно нещо... продажба на роби ако е имало, е било супер рядко в Османската империя. Имало е крепостничество. Такова нещо го е имало и когато сме били свободни, между другото. Такова нещо е имало и в прекрасната Русия също.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Нека не смесваме днешното презрение към Путинова Русия и нейното зомбирано от водка и пропаганда население с Руската империя от 1878г.

 

Да, и тогава човешкия живот не е значил много повече, но културата на този народ е била на много високо ниво. Музика, литература, театър, балет ... до 1917г. е имало аристокрация.

 

После ... после има само колхози, ГУЛАГ, хрушчовки, Голодомори, разстрели без съд и присъда и войни с абсолютно всички съседи (пък те не са малко предвид територията).

 

П.П. Не знам дали си давате сметка, но след снощното безумие в Мариопул нещата не отиват на добре. А Горките хора - същите блокове, същите улици като българските, осеяни с трупове.

qp3wk4.jpg

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Ето участие в Турция, но организирано явно от по-различни хора, които не искат да слушат "Атака микс" и "Сен Тропе" в 10 варианта.

 

 

В Турция са съвсем различни от тукашните участия. Няма я тая простотия, даже гюбекът се хвърля различно. :D Тук е някаква мангалщина.

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

П.П. Не знам дали си давате сметка, но след снощното безумие в Мариопул нещата не отиват на добре. А Горките хора - същите блокове, същите улици като българските, осеяни с трупове.

Да, на същите панелки приличат. Не мога и се надявам да не ми се налага да си представям какво им е на хората там. Аз още съм си с детското мислене, но не мога да повярвам, че през 2015 година се случват такива неща!

Link to comment
Сподели в други сайтове

Включи се в дискусията

Може да отговорите сега и по-късно да се регистрирате. Ако имате профил, впишете се сега за да публикувате с вашия акаунт.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Отговори на темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...