Jump to content



400 млн. гледания за Планета в youtube


Препоръчани коментари

Може би някои от вас вече са забелязали, че каналът на Планета удари 400 млн. гледания, а абонатите съвсем скоро ще достигнат 300 000.

Интересна е статистиката на канала. Според автоматични системи като socialblade, каналът на планета е на 4084 място в света по брой абонати и на 645 място по брой гледания. Средно дневно добавя 500 абоната и има около 1,5 млн. гледания. Така за последния месец са направени близо 47млн. гледания. Друго интересно, което изчисляват автоматичните системи са приходите на Пайнер от техния канал. Най-консервативните оценки са за 110хил. евро годишно, докато най-оптимистичните стигат до 1,7млн. евро годишно. Сами разбирате защо този източник на приходи изведнъж стана толкова важен за Пайнер.

И още малко статистика.. Ако темпото продължава, каналът ще удари 1 млрд. гледания през месец април 2016, а по същото време ще има и над 500 хил. абоната.

Реално погледнато, каналът на Планета е един от най-бързо растящите в youtube. За сравнение, световен гигант като Еми Мюзик, чийто канал е с над 7 млрд. гледания имат средно по 3,5 млн. гледания дневно.

image.jpgimage.jpgimage.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

  • Отговори 51
  • Създадена
  • Последен отговор

Топ коментиращи в тази тема

Топ коментиращи в тази тема

Ами просто в България музика най-много се слуша от "YouTube" според мен. Другият вариант е да си я свалиш и така да си я слушаш от компютъра и/или телефона. Но за да решиш дали да си я свалиш, или не, първо трябва да я чуеш, което пак прави поне 1 гледане. А някои и от телефоните си слушат от "YouTube".

 

Песните и преди правеха много гледания, но вместо няколко клипчета с по няколко стотин хиляди на клипче, сега има едно с няколко милиона. Нормално. Освен това каналът допринася за една разпознаваемост на продукта, оформя го. Заглавията - това с главните букви - обложките, всяка песен се свързва с картинката, това всичкото е много полезно.

 

А между другото има и доста чужденци, които слушат нашата попфолк музика. Не говоря за масовост в определени държави, но оттук някой, оттам някой.. и се насъбират. Вижте коментарите под клиповете просто, винаги има и на чужденци.

 

Знам, че се тиражира това за платените гледания, но за тях може да се съмняваме само при най-гледаните клипове. А по-голямата част от тия 400 милиона са от другите клипове, каналът има над 3000 видеота, от които 30 са с над 3 000 000 гледания. Просто продукцията на "Пайнер" е огромна и много хора се интересуват от нея. :) Браво, желая много успехи занапред!

Link to comment
Сподели в други сайтове

Според мен съвсем скоро ръстът на абонати ще спре или поне ще се забави. Просто не виждам как може 500 000 от 7,5 милиона да имат акаунт в ютюб, че и да са се абонирали за ПланетаОфициал :3fdb8960598fa63e: Вярно, че сигурно и чужденци са абонирани, но едва ли чак толкова.

 

Иначе браво на Пайнер, пожелавам им още успехи и да си оправят грешните заглавия, летящите лога и качените по 4 пъти клипове.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Аз още преди година смятах евентуалната им печалба... и тогава мистър Фокс се правеше на отворен. Ето ви друг източник.

Не е като приходите от касетки и дискове, но са едни чисти пари.
Link to comment
Сподели в други сайтове

Предимството им е, че имат страшно много видео продукция. И издават много често нова такава. Добре е, че обърнаха внимание и на старите клипове. Не че ще трупат милиони гледания, но все пак може да се печели и от тях.
Link to comment
Сподели в други сайтове

Голям процент от тях са фалшиви за съжаление.

 

Това нещо го твърдиш само ти, но уви - една лъжа, повторена сто пъти, не става истина!

 

Иначе мога да си представя за какво щеше да става въпрос, ако каналът се поддържаше още от 2011-2012, а не да си губят времето с някакви PlanetaPlay и тем подобни глупости. Чалгата умряла, ама друг ден.

Link to comment
Сподели в други сайтове

И какво от това, като на турнето едвам събраха без пари хора колкото събираха с входче и като последните години зала 1 им е широка.

 

Ми няма активна концертна дейност в България, не инвестират в тая посока, тъпо е, смотано е. Но това, че хората не ходят толкова по концерти, не значи, че не слушат музика.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Ето защо Пайнер нямат нужда от знайни и незнайни спонсори като попа - то ютуб ги спонсорира предостатъчно всяка година. :roll1: :roll1: :roll1: :roll1:

 

Само, дето Пайнера без спонсор не може да направи един едничък концерт!

Link to comment
Сподели в други сайтове

Много се радвам за чалгата и че канала има такъв успех, но да си призная много ме е яд че го започнаха чак 2012-2013... Ако беше преди това, всичко щеше да е много по различно.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Само, дето Пайнера без спонсор не може да направи един едничък концерт!

 

Да и отива да коленичи на Делян Пеевски с тези чутовни приходи от тубата. Вятър и мъгла е това. А щом бозата на Константин и Ася Дойчева се гледа повече в канала на Касъмовите, айде да не ми се хващате като удавници за сламка, на някакво долетяло по незнайни пътища инфо с прогнози за приходи на 5-те баби пред моя вход.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Да и отива да коленичи на Делян Пеевски с тези чутовни приходи от тубата. Вятър и мъгла е това. А щом бозата на Константин и Ася Дойчева се гледа повече в канала на Касъмовите, айде да не ми се хващате като удавници за сламка, на някакво долетяло по незнайни пътища инфо с прогнози за приходи на 5-те баби пред моя вход.

Клипа се гледа повече там, защото вече е на начална страница.Миналата седмица беше така и с клипа от канала на Планета.

 

Колкото да статията ..напълно нормално.Всички големи компании се насочиха към ютуб заради малката инвестиция с евентуално голяма възвръщаемост.

Неслучайно се насочиха и рекламодателите към портала, просто платформата е успешна.

Link to comment
Сподели в други сайтове

В интерес на истината в чалгата има голям прогрес от 2013та година насам. Не мисля, че каналът е причината. По-скоро той допълва цялата картинка. Просто се направиха доста масови хитове, което не се беше случвало в предните години. Иначе не знам какви приходи им носи на Пайнер и не ме и вълнува, но тия цифри по-горе определено звучат доста респектиращо.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Ами то цял свят брои гледанията в youtube, всеки изпълнител по света благодари, радва се и това им е едно от най-сигурните доказателства, че даден проект има успех. Мина времето на класациите, сега чрез тази платформа всеки си сверява часовника къде се намира. И в България стана така, не само поп фолка, а и останалите жанрове. И съм убеден, че ще нараства. Просто Google направиха голям бум като си обединиха всичко наведнъж. Сравнението с концерти не е уместно, защото имам куп приятели, които не уважават поп фолк изпълнителите и ги хранят, никога не биха отишли да ги гледат, но иначе риплейват като луди песните им на купони, че и вкъщи.

Link to comment
Сподели в други сайтове

И какво от това, като на турнето едвам събраха без пари хора колкото събираха с входче и като последните години зала 1 им е широка.

 

На последния концерт специално ЗАЛА 1 беше тясна. Но това беше еденичен случай от години, наистина. Ще видим сега на наградите, което по-принцип си е по-слабият концерт.

Интересна статистика иначе. Къде отиват всичките тези пари дето прибира Пайнера от певици, от ютюб канали, от телевизии... Едно нещо сам не е финансирал, вечно има спонсори. Два концерта годишно само му идват като разход.

20645797-497352780618945-2069381879-n.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

Според мен не е редно Галена да се бръкне 10 000 за клип (примерно!), а накрая печалбата от ютуб да я прибере Пайнера, без да й финансира следващия такъв... ама тъпите кокошки едва ли някога ще го повдигнат този въпрос. :mf_surrender:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Според мен не е редно Галена да се бръкне 10 000 за клип (примерно!), а накрая печалбата от ютуб да я прибере Пайнера, без да й финансира следващия такъв... ама тъпите кокошки едва ли някога ще го повдигнат този въпрос. :mf_surrender:

Затова всеки трябва да е с индивидуален канал. Поне за официалните си клипове. ТВ версиите и масовките може да се качват в самия канал на Планета. Но знаем открай време склонността им да монополизират всичко.

Link to comment
Сподели в други сайтове

"Хау ду ю лайки" скоро сама ще удари 400 млн. :mf_surrender:

 

Поредния абсурд по нашенски ... VEVO канала на Графа има посещения колкото събор на село в Трънско, за сметка на тоя сбирщайн на Планета.

qp3wk4.jpg

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Галена има 61 видеоклипа и точно 48 428 865 м. гледания в канала на PlanetaOfficial


galena3.jpg


Галена - 100 пъти - 12,441
Галена - Вземи си дъх - 10,783
Галена и Дамян - Сама - 4,588
Галена - Криво ще ми е (Tv Version) - 748.746
Галена и Фики - Боже, прости (New Year Version) - 95,700
Галена - Знам диагнозата (Tv) - 7.924 - 880 182
Галена ft Dj Живко микс - Хавана Тропикана (Tv) - 53.027
Галена ft Faydee - Habibib - 93.725
Галена - Пак ли (Tv) - 7.578
Галена - Спри ме (Tv) - 5.775
Галена и Фики - Боже, прости - 5.317.345
Галена ft. Faydee - Habibi- 2.895.627
Галена - Планета Лято Микс 2014 - 119.352
Галена и Фики – Кой (tv) - 48.676
Галена и Борис Дали - Всяка нощ - 22.501
Галена - Утешителна награда - 61,205
Галена и Малина ft Fatih Yurek - Mой - 67.658
Галена ft DJ Живко Микс - Хавана Тропикана - 6.234.762 - 15 807 413
Галена - Дяволът ме кара - 102.392
Галена - Точно никога - 3.597.725
Галена - Пак ли / Знам диагнозата (Tv) - 52.457
Галена и Фики (Tv) - 136.857
Галена - Завиждайте - 1.807.996
Галена - Не ставам втора - 462.908
Галена - Дай ми - 44.043
Галена FT Фики - Кой, tv - 69.426
Галена ft Фики - Кой - 8.526.908
Галена - Дай ми - 5.274.634
Галена - Истински щастлива - 1.631.816 *** 37 514 575
Галена - Ранена птица,- 34.266
Андреа и Галена - Блясък на кристали - 252.341
Преслава и Галена - Хайде откажи ме - 728.443
Малина и Галена - Много сладко - 351.735
Галена и Криско - Създай игра - 93.871
Галена и Гъмзата - Неудобни въпроси, - 701.685
Галена - Знам диагнозата - 101.436
Галена - Запали - 134.706
Галена - За Последно - 214.054
Галена - За пари - 528.891
Галена - Тоя става - 224.622
Галена - Тихо ми пази - 587.758
Галена - Спри ме - 124.067
Галена - След раздялата - 38.872
Галена - След 12 - 137.978
Галена - Ще се проваля - 225.449
Галена - С кое право - 548.600
Галена - Пак ли - 1.199.399
Галена - Нещастница - 63.437
Галена - Не пред хората - 375.148
Галена - На две големи - 428.325
Галена - Мразя да те обичам - 400.561
Галена - Искам да останем будни - 38.419
Галена - Да ти го дам ли - 316.678
Галена, Преслава и Борис Дали - Бутилка - 1.274.860
PRESLAVA GALENA I BORIS DALI BUTILKA_11 GODISHNI MUZIKALNI NAGRADI - 35.272
GALENA PAK LI_11 GODISHNI MUZIKALNI NAGRADI -16.657
GALENA DYAVOLAT ME KARA_11 GODISHNI MUZIKALNI NAGRADI - 3.835
GALENA FT 100 KILA DYAVOLAT ME KARA AZ SAM 6_11 GODISHNI MUZIKALNI NAGRADI - 18.974
Галена - Знам как - 294.951
Галена - Много ми отиваш - 13.499
Галена - Спри ме - 1.405.502
Link to comment
Сподели в други сайтове

Включи се в дискусията

Може да отговорите сега и по-късно да се регистрирате. Ако имате профил, впишете се сега за да публикувате с вашия акаунт.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Отговори на темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...