Jump to content



Месоядство + лакомия


Препоръчани коментари

Телешко - за пържола.

Пилешко - за скара.

Пуешко - за филе.

 

Аз съм много странен месояд ... не понасям дреболии, шкембе чорба, пиле на грил, всякаквите му там сърца, дробове и т.н.

 

Обичам месото да е плоско. :1000 (29):

Абсолютно. :1000 (30):

 

Обожавам луканка също.

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • Отговори 53
  • Създадена
  • Последен отговор

Топ коментиращи в тази тема

Топ коментиращи в тази тема

Падам си повече по кайма и ястия с кайма. Иначе ако е месо - ям предимно пилешки гърди, печени на фурна, но си ги правя аз, защото обичам месото препечено, понякога и изгоряло. Харесва ми като стане сухо. В нас обаче никой не ми ги яде така мръвките, че били като за куче направени :scratch: телешкото ми идва жилаво, пък на свинското сланината не ми харесва. Изхвърлям половината пържола като пона да я чопля и отделям мазно.

От колбасите ям луканка и шпек "Бургас", пуешко филе обичам, суджук... Като цяло си купувам една марка колбаси, защото почти всичко от асортимента им харесвам.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Ям единствено филе - охладено...Пилешки гърди, свинско най-вече (чисто месо, без тия белите ...медузи...тях ги давам на котката, ако има :) ). Карантии не обичам - най-много некви дробчета по селски...:) Салами, кренвирши, наденици, дебърцини, пастети и всякакви качамаци, с неизяснен произход и най-вече съдържание не ям - етикетите се четат винаги...В това отношение съм непреклонен. От луканките ям определена марка. Кайма си купувам от места, където я мелят веднага. Общо взето гледам да ям месо, което не е обработвано (оцветители, е-та, хидрогенизирано не знам си какво и т.н.)

Link to comment
Сподели в други сайтове

Любимото ми е агнешкото, обожавам го. Мога само такова да ям без да ми писне никога. След него телешко (особено телешко варено много обичам) и след това пилешко/пуешко/заешко. Иначе обичам и колбаси, но не салами, наденици и такива гадости, а филета, пастърма, луканка и т.н. Риба почти не ям от малка, тъй като имах неприятен случай, след който се стигна до спешното и от тогава хапвам само цаца лятото. От време на време си позволявам филе от акула, риба хек или бяла риба защото нямат кости. Много обичам и филе от пушена сьомга.
image.jpg 116.jpg image.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

Аз умирам за риба, не мога да си представя да не ям риба... След това е пилешкото. Обожавам да си правя печено пиле на фурна с картофи и зеленчуци. От рибите - скумрия, паламуд, попчета, цаца, шпроти, ватус, лаврак, ципура, пастърва и сьомга. Всички ги ям на скара или във фурната без пастървата, нея мога да я ям само на язовир "Копринка" на р-нт "Златна котва" :D Много ми е вкусна. Сьомгата си я правя на фурна и рядко на скара или в тиган без мазнина. Всичко го готвя с кокосово масло (:
Link to comment
Сподели в други сайтове

Риби ... пастърва, пангасиус, сьомга на суши и цаца. Другите миришещи на тиня и водорасли хрилоноски да не ги виждам. :1000 (1):

qp3wk4.jpg

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Риби ... пастърва, пангасиус, сьомга на суши и цаца. Другите миришещи на тиня и водорасли хрилоноски да не ги виждам. :1000 (1):

Чудя се дали да не ти разваля впечатленията за пангасиуса, както ми ги развалиха на мен преди години... :lol:

Аз ям основно пилешко и по-крехко свинско, понякога и риба (скумрия най-вече и сьомга като развържа кесията :D ). Телешко - ужасно рядко, агнешко - никога... а по-"екзотични" дори и не съм опитвала.

От колбасите - само един вид салам, но нямам идея как се казва.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Аз обожавам телешко, направо получавам душевен оргазъм, докато ям телешка пържола.

 

Надявам се знаеш как се яде телешка пържола: съвсем леко печена, сочна и кървава. Иначе става на подметка. В България имахме навика да я препичаме доста, не знам промени ли се стандарта.

Рибата и морските дарове също.

 

Свинското и пилешкото трябва пък да са добре опечени.

"Понякога ми се привиждат много странни хора! Наричат ги "нормални"...

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Надявам се знаеш как се яде телешка пържола: съвсем леко печена, сочна и кървава.

 

Това ми звучи като разказ от някой страшен филм. Представих си полу сурова пържола, полята със сос от кръв. :D

Link to comment
Сподели в други сайтове

Това ми звучи като разказ от някой страшен филм. Представих си полу сурова пържола, полята със сос от кръв. :D

 

Сериозно говоря. Ако не се сервира в чиния, плуваща в собствен сос, идват да ти се оплакват. На един колега 2 пъти му връщаха стек, че бил препечен, пък си беше напълно суров за моя вкус. Нашия се вбеси, изкара един нов от фризера, лепна го на плочата за секунди цър пър и му го изкара.

"Понякога ми се привиждат много странни хора! Наричат ги "нормални"...

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Сериозно говоря. Ако не се сервира в чиния, плуваща в собствен сос, идват да ти се оплакват. На един колега 2 пъти му връщаха стек, че бил препечен, пък си беше напълно суров за моя вкус. Нашия се вбеси, изкара един нов от фризера, лепна го на плочата за секунди цър пър и му го изкара.

 

:roll1: Остана ли доволен клиента накрая?

Link to comment
Сподели в други сайтове

:roll1: Остана ли доволен клиента накрая?

 

Ами хапна си го както му е реда, даже чинията ни я донесе шефката :D

От тогава знам как се прави.

"Понякога ми се привиждат много странни хора! Наричат ги "нормални"...

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Карантии не обичам - най-много некви дробчета по селски...:)

не си опитал задушени пилешки дробчета с лук, гъби, вино и лимон затова така викаш :whistling:

1.jpg.eda91276c67ca3e3f1ee0d7b9af93698.jpg
3>PBG>>>The Pirates Of Bulgaria<<<PBG<3
R.I.P.

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Аз умирам за риба, не мога да си представя да не ям риба... След това е пилешкото. Обожавам да си правя печено пиле на фурна с картофи и зеленчуци. От рибите - скумрия, паламуд, попчета, цаца, шпроти, ватус, лаврак, ципура, пастърва и сьомга. Всички ги ям на скара или във фурната без пастървата, нея мога да я ям само на язовир "Копринка" на р-нт "Златна котва" :D Много ми е вкусна. Сьомгата си я правя на фурна и рядко на скара или в тиган без мазнина. Всичко го готвя с кокосово масло (:

 

Ако ми дойдеш, такава риба тон с карамелизиран лук в соев сос ще ти спретна, че ще си оближеш пръстенцата ;)

"Понякога ми се привиждат много странни хора! Наричат ги "нормални"...

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Пилешко и свинско, но крехките меса, тлъстините ги мразя. Също така най-вече от врат, от бут е много сухо. Пуешкото също е ок. Иначе най-вече хапвам риба и морски дарове, умирам за това. Агнешко рядко. Телешко не обичам. Други меса и дивечи абсурд. Напоследък избягвам тотално колбасите, откакто разбрах колко са вредни и как се приготвят. И не знам защо, но не мога да ям домашни меса, като ми донесат - купувам си винаги обработени, въпреки че са пълни с антибиотици и стабилизатори. Много обичам кожата от пилешкото хах, а тя пък е най-вредното. То и в Хепи имаше май някакво такова "Пилешки кожички" в менюто, ама не съм пробвал.

 

Месото най-вече го пека или задушавам. Скара обичам и на фурна запечено. Пържено не го употребявам.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Риби ... пастърва, пангасиус, сьомга на суши и цаца. Другите миришещи на тиня и водорасли хрилоноски да не ги виждам. :1000 (1):

Алекс... тоя пангасиус не ти трябва...

 

Ако ми дойдеш, такава риба тон с карамелизиран лук в соев сос ще ти спретна, че ще си оближеш пръстенцата ;)

Ооооооооооооооооооооооооооооооооооооооо стига че ме хваща яд, че не мога да стигна до Барселона :D :D :D Тая година дестинацията ми е Дубай, иначе знаеш че M'encanta Barcelona ;ddd

 

Потекоха ми лигите вече...

Link to comment
Сподели в други сайтове

Обичам пишелко и телешко. Риба мразя от малък, но ми се налага да ям. Иначе свинско, кренвирши, салами и т.н гнусотии отдавна не ям и не ми харесват изобщо.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Пангасиусът стига до нашия пазар, цената му е относително ниска и затова хората го купуват. Установено е обаче, че честата консумация на тази риба може да доведе до заболявания на кръвта, черния дроб и до поражения по органите. Затова не се чудете защо продажбата на пангасиус е забранена в САЩ, Канада и редица европейски страни.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Алекс... тоя пангасиус не ти трябва...

 

Искам ли или не искам да знам? :1000 (29):

qp3wk4.jpg

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Искам ли или не искам да знам? :1000 (29):

Знам че така или иначе ще прочетеш цък

Всеки уважаващ себе си рибен ресторант избягва тази риба от менюто си, мисля че това е доста показателно за качеството и като цяло хранителната стойност на този вид риба. Виж, сулката е друго нещо и ако можеш да си намериш ти я препоръчвам. Аз по принцип речна риба, осве пастърва на язових Копринка не ям, но от други хора съм чувала, че е страхотна риба.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Ям само пилешко и свинско, другите меса са ужасни 1000%20(24).gif

 

Колкото до рибата ям само пангасиус, другата не ми е вкусна :confused:

Прочети в поста над твоя за пангасиуса какво съм пуснала.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Включи се в дискусията

Може да отговорите сега и по-късно да се регистрирате. Ако имате профил, впишете се сега за да публикувате с вашия акаунт.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Отговори на темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...