Jump to content



Аспартам - химичната отрова в храната ни


Препоръчани коментари

да си купуват абсолютно всичко необходимо и то качествено

 

За оная планова икономика, в която бананите са били супер лукс за Коледа, а портокалите манна небесна ли говорим? Или за онази планова икономика, в която чакаш 20 години за жилище и 10 години за нов автомобил?? Комунизмът е тотално сбъркана система, по-сбъркана дори от капитализма, защото сега поне ако си умен и работлив имаш някакъв шанс..докато тогава единственият ти шанс е да си член на партията с много връзки...

image.jpgimage.jpgimage.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

  • Отговори 86
  • Създадена
  • Последен отговор

Топ коментиращи в тази тема

Топ коментиращи в тази тема

Ние сме пазарът, затова ние (по принцип) определяме цените. Когато търсенето на даден продукт намалее, при равни други условия цената му също пада. Но в България поначало твърде много е сбъркано.

 

В момента българите пазаруват все по-малко, но цените намаляват ли?

 

Късно е и не ми се пише, а и без това темата я обърнахме на история и икономика.

 

Ще пия една студена вода от чешмата (навярно наблъскана с флуор, за да ми се съсипят костите и зъбите) и ще лягам.

Link to comment
Сподели в други сайтове

В духа на темата, новина от днес: "Агенцията по безопасност на храните направила за година само 61 проби за ГМО" : http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=985082

Ами, така е..., човек трябва да си отваря очите на 4, защото явно компетентният държавен орган в случая не го прави, и по-лошото, което е - не съм сигурна, че това е обикновена проява на немарливост... :confused:

Има "храни" като разни чипсове и прочие, които дори няма нужда да им се четат етикетите, то по начало е ясно, че са си боклуци, изобщо не купувам. Месо ям рядко и в чист вид - никакви кремвирши, колбаси, салами и т.н., но и така пак е съвсем трудно да разбереш какво ти продават. Консумирам доста и различни видове мелчни продукти, но и те са опасна зона и пак трудно можеш да си сигурен дали това, което купуваш, става за ядене, всъщност по-скоро не, особено що се отнася за сиренето и кашкавала, наскоро ми се отдаде възможността да хапна малко домашно произведени и то е се едно ядеш нещо съвсем различно, ама нищо общо с това от магазина! :mf_surrender: Доскоро хапвах доста често шоколад и разни други сладки работи, защото много обичам сладко, но от известно време и него зарязах, и вместо това си хапвам по малко мед, който си го купувам от познати и знам, че е качествен. За яйца, плодове и зеленчуци нямам грижи - бабино производство от градината са и стабилно наблягам на тях (най-вече на полодовете и зеленчуците, яйца не обичам чак толкова). Газирано не пия от много, много години и изобщо не се сещам за него, нито ми липсва.

Link to comment
Сподели в други сайтове

В духа на темата, новина от днес: "Агенцията по безопасност на храните направила за година само 61 проби за ГМО" : http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=985082

Ами, така е..., човек трябва да си отваря очите на 4, защото явно компетентният държавен орган в случая не го прави, и по-лошото, което е - не съм сигурна, че това е обикновена проява на немарливост... :confused:

Има "храни" като разни чипсове и прочие, които дори няма нужда да им се четат етикетите, то по начало е ясно, че са си боклуци, изобщо не купувам. Месо ям рядко и в чист вид - никакви кремвирши, колбаси, салами и т.н., но и така пак е съвсем трудно да разбереш какво ти продават. Консумирам доста и различни видове мелчни продукти, но и те са опасна зона и пак трудно можеш да си сигурен дали това, което купуваш, става за ядене, всъщност по-скоро не, особено що се отнася за сиренето и кашкавала, наскоро ми се отдаде възможността да хапна малко домашно произведени и то е се едно ядеш нещо съвсем различно, ама нищо общо с това от магазина! :mf_surrender: Доскоро хапвах доста често шоколад и разни други сладки работи, защото много обичам сладко, но от известно време и него зарязах, и вместо това си хапвам по малко мед, който си го купувам от познати и знам, че е качествен. За яйца, плодове и зеленчуци нямам грижи - бабино производство от градината са и стабилно наблягам на тях (най-вече на полодовете и зеленчуците, яйца не обичам чак толкова). Газирано не пия от много, много години и изобщо не се сещам за него, нито ми липсва.

Браво на теб. И аз се стремя възможно най-малко да консумирам боклуците им. Предимно гледам аз да съм си направил храната или поне ако ще пазарувам да е внимателно това което купувам.

 

И освен всичко имам и друг много важен принцип при пазаруване - да е на български собственик продукта. Предпочитам да подкрепя българската икономика отколкото чуждата.

 

За съжаление разбрах, че Ален Мак е фалирал :( А на път е да фалира и Захарна фабрика Пловдив :( За съжаление и самите ние не си ценим това което имаме. Кога за последно някой си е купувал бонбони Таралежки, Амфора или Тримонциум???? Не помните нали. С тая агресивна рекламна кампания на Нестле, Сушард, Милка и т.н.... изместиха нашите стоки от полезрението на хората :(

Link to comment
Сподели в други сайтове

Браво на мен. Петък вечер си купувам едно пакетче орбит и какво да видя - аспартам. И ся кво прайм? :mf_surrender:

И аз сега погледнах - има, но сигурно е в нищожно малко количество.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Браво на мен. Петък вечер си купувам едно пакетче орбит и какво да видя - аспартам. И ся кво прайм? :mf_surrender:

 

В крайна сметка употреби дъвките,въпреки че знаеше за аспартам-а в тях и,че той ще ти навреди,нали? :)

Ето това е.. информираме се,научаваме за всички неща които масовото население не знае,но какво от това? :(

Link to comment
Сподели в други сайтове

В крайна сметка употреби дъвките,въпреки че знаеше за аспартам-а в тях и,че той ще ти навреди,нали? :)

Ето това е.. информираме се,научаваме за всички неща които масовото население не знае,но какво от това? :(

Всъщност не съм. Седят си от тогава в джоба на якето ми и се чудя какво да ги правя... 1000%20(21).gif

Link to comment
Сподели в други сайтове

Всъщност не съм. Седят си от тогава в джоба на якето ми и се чудя какво да ги правя... 1000%20(21).gif

 

Сигурен съм,че от петък насам си поел повече аспартам от други храни които си ял, отколкото всъщност има в дъвките.

За това ги изяш и повече не си купувай ;д Ама то да беше само в дъвките..

Link to comment
Сподели в други сайтове

Страшно много обичам сладкото. Не мога да се откажа от него..а и не искам. Стига ми, че се ограничавам от колбасите. По едно време бях започнал да чета кое е вредно и кое не, но просто се отказах, ако не си на село просто заеби ( с извинение). Понеже казахте, че всичко сладко има аспартам.. Има едни бисквити на Престиж-Musli. Освен, че са много вкусни, съдържанието е: пшенично брашно,захар, мюсли-18%(овес,ечемик,пшеница,ръж,царевица,стафиди,сусам,ленено семе),растително масло-без транс мазнини,шоколадови капки-12%(захар, какаова маса,какао масло, лецитин), яйца, набухватели(амонячна сода, сода бикарбонат), сол, ароматизант, лецитин.

 

Само за подчертаните не съм сигурен колко е 'полезно'

Link to comment
Сподели в други сайтове

Сигурен съм,че от петък насам си поел повече аспартам от други храни които си ял, отколкото всъщност има в дъвките.

За това ги изяш и повече не си купувай ;д Ама то да беше само в дъвките..

Прав/а си със сигурност :) Ама какво да направя като детските орбит са ми любими - такива балони с други не съм правил :D Ясно е, ще сменям марката.

 

 

Иначе онзи ден гледам пакетчето ми якобс 3 в 1 и ми направи добро впечатление не само че няма аспартам, ами и захарта пише, че е кафява. Вярно, че е малко съмнително, ама якобс 3 в 1 е по-вкусно от нескафе 3 в 1. Поне според мен де. А и останалите съставки проверих - имаше само 2 е-та, които интернетът каза, че не са вредни.

 

 

Страшно много обичам сладкото. Не мога да се откажа от него..а и не искам. Стига ми, че се ограничавам от колбасите. По едно време бях започнал да чета кое е вредно и кое не, но просто се отказах, ако не си на село просто заеби ( с извинение). Понеже казахте, че всичко сладко има аспартам.. Има едни бисквити на Престиж-Musli. Освен, че са много вкусни, съдържанието е: пшенично брашно,захар, мюсли-18%(овес,ечемик,пшеница,ръж,царевица,стафиди,сусам,ленено семе),растително масло-без транс мазнини,шоколадови капки-12%(захар, какаова маса,какао масло, лецитин), яйца, набухватели(амонячна сода, сода бикарбонат), сол, ароматизант, лецитин.

 

Само за подчертаните не съм сигурен колко е 'полезно'

 

Лецитинът навярно е соев. Соята както царевицата се внася от САЩ - т.е. ГМО. :)

 

 

Ароматизанта само не го знам.

Link to comment
Сподели в други сайтове

E524

 

Sodium (натриев)

 

hydroxide

 

Избягвайте употребата му – забранен в някои страни

 

 

Съдържа се в солетите. :mf_surrender:

 

1000%20(29).gif

 

 

 

 

 

Четяйки това , дъвча солети бе човек...

 

В крайна сметка ще ни е по-лесно да изброим в кои храни няма вредни съставки.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Ясно е че всички емулгатори и изкуствени и генно модифицирани лайна в храната ни са създадени от Илюминатите с една единствена цел - да разболяват и убиват хората и фармацевтичната им мафия да печели милиарди от лечение на болните.

 

Факт е че след появата на емулгаторите преди 40-50 години има бум на раковите заболявания. Факт е абсолютно вредното действие на повечето от тия емулгатори. Факт е че никой, никога не е изследвал всички комбинации на емулгаторите един с друг за да се види при съвкупност от 3,4,5 различни Е-та какви химични реакции биха протекли.

 

Има безброй много случаи в които едно Е (да кажем консервант) само по себе си не е вредно, но в комбинация с друго Е (примерно оцветител) стават изключително вредни и опасни. И на такива неща майка ми се натъква постоянно в продукти и стоки създадени ЗА ДЕЦА.

 

Ако все още някой не е достигнал до истината за тия неща значи е изключително глупав и е наистина малодушна консуматорска овца.

 

Странно как преди 23 години, по времето на лошия комунизъм е нямало нито емулгатори, нито гмо-та. А тия неща в хубавия "запад" са съществували.

 

При нас едно прясно мляко тогава беше със срок на годност 36 часа, една суха паста Балкан беше годна 5-6 дена, доматите бяха с крива форма и черничко на места, но като ги ядеш тече сок и имат вкус на домат, а не на риба.

 

Сега ако искаш чисти "био" продукти трябва да плащаш като поп, щото са кът и са дефицит, а и са "модерни". А на времето българските стоки бяха боклуци, с които пълним съветския съюз и нямахме търпение да ядем Сникерс, Баунти и да пием Нутрасуит и Степчета.... Бесен съм за тва как излъгаха хората за всичко. Бесен съм, че и в момента не се говори достатъчно за това и мнозинството от хората са в невидение и се тъпчат с боклуци.

 

Дори любимата лимонада на дядовците ни не е едновремешната им :( Дерби са се погрижили да е пълна с 176 Е-та, аспартами, захарини и други лайна...

Link to comment
Сподели в други сайтове

Ясно е че всички емулгатори и изкуствени и генно модифицирани лайна в храната ни са създадени от Илюминатите с една единствена цел - да разболяват и убиват хората и фармацевтичната им мафия да печели милиарди от лечение на болните.

 

Ами дали са Илюминатите или не, няма значение. Милиони фирми влагат в производството такива вещества, за да намалят производствената цена и да направят вкуса неустоим. Тяхната цел е печалба, а не здравето на хората. Едва ли солети "Хрус-Хрус" са създадени от илюминати, Жоро.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Ами дали са Илюминатите или не, няма значение. Милиони фирми влагат в производството такива вещества, за да намалят производствената цена и да направят вкуса неустоим. Тяхната цел е печалба, а не здравето на хората. Едва ли солети "Хрус-Хрус" са създадени от илюминати, Жоро.

 

Абе Василе я пак прочети кво съм написал :wacko: Ясно е че всички емулгатори и изкуствени и генно модифицирани лайна в храната ни са създадени от Илюминатите. Никъде не съм написал, че солети Хрус Хрус са създадени от тях или Дерби :wacko:

 

Когато тия емулгатори и генномодифицирани култури се предложат на производителите с нужните лобита и връзки в държавите за разрешаването им и ниските производствени цени е много ясно, че всеки търговец ще ги използва като не му пука за здравето на хората. Той е частник и гледа печалбата. Естествено е че един производител ще иска сухата му паста да е със срок на годност половин година, а не 5 дена. Е да ама аз не искам. Искам да пия боза със захар, която е годна 3 дена.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Абе Василе я пак прочети кво съм написал :wacko: Ясно е че всички емулгатори и изкуствени и генно модифицирани лайна в храната ни са създадени от Илюминатите. Никъде не съм написал, че солети Хрус Хрус са създадени от тях или Дерби :wacko:

 

Когато тия емулгатори и генномодифицирани култури се предложат на производителите с нужните лобита и връзки в държавите за разрешаването им и ниските производствени цени е много ясно, че всеки търговец ще ги използва като не му пука за здравето на хората. Той е частник и гледа печалбата. Естествено е че един производител ще иска сухата му паста да е със срок на годност половин година, а не 5 дена. Е да ама аз не искам. Искам да пия боза със захар, която е годна 3 дена.

 

Аз прочетох какво си написал. Мисълта ми е, че не е задължително всичко лошо, гадно и вредно на тоя свят да е създадено от илюминатите. Както се сещаш има и други хора, които искат да печелят и не е задължително да се кланят на дявола или тем подобни. И ти ако си химик можеш да създадеш някакво вещество и да го вложиш в храна, напитка и т.н.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Аз прочетох какво си написал. Мисълта ми е, че не е задължително всичко лошо, гадно и вредно на тоя свят да е създадено от илюминатите. Както се сещаш има и други хора, които искат да печелят и не е задължително да се кланят на дявола или тем подобни. И ти ако си химик можеш да създадеш някакво вещество и да го вложиш в храна, напитка и т.н.

 

Странно как учени които създават нещо креативно и хубаво биват самоубивани и убивани, а откритията им потулвани и засекретявани, а такива, които създават други неща биват толерирани, стимулирани, а на обществото представяни, като хуманни и загрижени.

 

Дааа, те се занимават с всичко друго, но не и с това :mf_surrender:

 

Винаги, винаги са били в сянка и техните пъклени планове и действия са били потулвани или вниманието се отклонява. Да не забравяме, че за тях работи огромна пропаганда, целяща да разсее истината. И не на последно място всички техни "продукти" са представяни като хуманни и нужни на хората или в тяхна полза. От "борбата" с тая тяхна глупост "глобалното затопляне", през "борбата" с "терористите", до "демокрацията" на хората по света. Но неееее, нямат нищо общо с генномодифицираните организми и емулгаторите. Нищо, че създателите им работят в техните корпорации :mf_surrender:

 

За ваше добро ще ви имплантират чип, ще ви следят навсякъде с камери, ще направят така, че да знаят къде сте, какво правите, ще пазарувате техните стоки, с техните виртуални пари и ще правите каквото те искат. Ако не искате - ще ви спрат чипа.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Не знам как се казват, но ще попитам ако наистина те интересува. Една бивша колежка само тях дъвче именно защото са без аспартам, а тя си е патила здравословно от тия лайна.

Как не знаете бе?Какви фенове на фолка сте?хахах

Без бъзик по Планета доста време рекламираха дъвките "KODENT" и в рекламата се акцентираше именно на факта, че не съдържат аспартам!

След като видях рекламата се поинтересувах и изчетох доста статии за вредите, които нанася аспартама и вече си купувам само от тези дъвки - има ги в Kaufland, но на други места не съм ги засичал.

По въпроса за глюкозо-фруктозния сироп - аз също четох, че той не е толкова вреден колкото аспартама, само че в статията, в която го пишеше, беше упоменато, че не е вреден когато се добива от царевица.Не беше написано обаче дали има разлика, когато този сироп се добива от обикновена царевица или от царевица ГМО - аз мисля, че със сигурност има!

Също да кажа на ентусиастите, които мислят, че ако се хранят само с плодове и зеленчуци от градината са защитени - я си помислете от къде взимате семена за всички тия неща, които са в градината ви и дали самите семена не са обработени с нещо?

За съжаление мисля, че само можем да ограничим приема на подобни вредни вещества, но едва ли ще успеем да спрем да ги приемаме посредством храната, тъй като това би означавало да спрем да се храним!

Link to comment
Сподели в други сайтове

аз дъвча ELMA купувам си ги от аптеката,напълно натурални,без захар,направени от лечебна мастикова смола. Разбира се,вкуса им свършва 10 пъти по-бързо от на Орбит,но ефекта е много по-добър,чувстваш дъхът си естествено свеж. Струват 1.20,лимоновите най-ми харесват

podpis.jpg

Як за тебе, аз съм виждала много по-хубави момчета от него. На работа момчетата ни-готвачи, които са на 27-28 години са много по-готини. Тук има и готини, но Ивалът не е от тях.
Link to comment
Сподели в други сайтове

Разбира се, че има аспартам и в дъвките Файв.

 

Това от пакетираните храни да избягвате само тези с аспартам, няма да ви помогне особено да сте здрави. Не мога да се сетя на прима виста за много неща, които да идват в опаковка и да не са вредни. И то тези за които се сещам са такива, които се добиват от природата със съвсем малко обработка - например млечните продукти.

 

Съвременната хранително-вкусова промишленост е много опорочена и трябва страшно много да се чете (не само информацията по етикетите, но и странична информация), за да сме сигурни, че правим нещо добро за себе си. Най-простичко нещата могат да се сведат до една простичка максима: "Не яж нищо, което прабаба ти не е яла!". Т.е. трябва да се избягват всякакви такива измишльотини като чипсове, коли, майонези, маргарини... :wacko:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Файв не се ли произвеждат и те от Орбит?

 

 

 

Абе не си е работа. Онзи ден изнамерих една бутилка Лифт. Едно време беше много хубаво безалкохолно и беше със захар - много си го харесвах а и беше 69ст. за 2 литра ябълката. Еми познайте след като Кока кола купи марката дали не смениха захарта със нещо друго :mf_surrender:

Между другото на българския си сайт, кока кола имат изявление за глюкозо-фруктозния сироп 1000%20(29).gif

Link to comment
Сподели в други сайтове

Днес си взех Хуба Буба, нямат аспартам. Ест има куп други неща, но реално по магазините не зареждат други марки........ На Тик Так пък е толкова ситен шрифтът, че почти нищо не можах да прочета. :1000 (29): Но май и там няма.
Link to comment
Сподели в други сайтове

Днес си взех Хуба Буба, нямат аспартам. Ест има куп други неща, но реално по магазините не зареждат други марки........ На Тик Так пък е толкова ситен шрифтът, че почти нищо не можах да прочета. :1000 (29): Но май и там няма.

 

Аз не мога да се откажа от проклетите дъвки файв..уж пише,че няма,ама кой знае :mf_surrender:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Включи се в дискусията

Може да отговорите сега и по-късно да се регистрирате. Ако имате профил, впишете се сега за да публикувате с вашия акаунт.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Отговори на темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...