Jump to content



Аспартам - химичната отрова в храната ни


Препоръчани коментари

Не им вярвам. На фармацивтичните и хранително-вкусовите лобита моралните спирачки отдавна ги няма, колко му е да пуснат дезинформация.

qp3wk4.jpg

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • Отговори 86
  • Създадена
  • Последен отговор

Топ коментиращи в тази тема

Топ коментиращи в тази тема

Аз също не вярвам много, но пък и не вярвам, че е чак такава отрова. Захарта е много по-страшна! Особено като се има предвид, че в храната се слага захар, извлечена от генно модифицирана царевица.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Аз също не вярвам много, но пък и не вярвам, че е чак такава отрова. Захарта е много по-страшна! Особено като се има предвид, че в храната се слага захар, извлечена от генно модифицирана царевица.

 

И все пак - аз чета всяка опаковка и ако пише, че съдържа аспартам, не купувам...:)

Link to comment
Сподели в други сайтове

Не им вярвам. На фармацивтичните и хранително-вкусовите лобита моралните спирачки отдавна ги няма, колко му е да пуснат дезинформация.

И аз не вярвам. От месеци единствената газирана напитка, която си купувам е Пепси поради простата причина, че единствено тя се подслажда със захар все още (доколкото съм наблюдавал етикетите). Знам, че и захарта не е цвете за мирисане, но я предпочитам пред аспартама или генномодифицирания фруктозо-глюкозния сироп във всички продукти на кока кола хеленик ботълинг. :gun_bandana:

Link to comment
Сподели в други сайтове

И аз не вярвам. От месеци единствената газирана напитка, която си купувам е Пепси поради простата причина, че единствено тя се подслажда със захар все още (доколкото съм наблюдавал етикетите). Знам, че и захарта не е цвете за мирисане, но я предпочитам пред аспартама или генномодифицирания фруктозо-глюкозния сироп във всички продукти на кока кола хеленик ботълинг. :gun_bandana:

 

 

Пепсито е най-бъкано с аспартам,брат ми пие такова нещо от няколко месеца и хич не ме слуша като му говоря :mf_surrender:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Пепсито е най-бъкано с аспартам,брат ми пие такова нещо от няколко месеца и хич не ме слуша като му говоря :mf_surrender:

Ако имаш предвид пепси лайт, да, има аспартам и ацесулфам като подсладители. Но оригиналното чисто пепси е със захар, или поне така пише на етикета. А пък и вкусът определено е различен, когато е със захар и когато е с глюкозо-фруктозен сироп. При аспартама мисля, че е най-зле. Поне при мен остава от него някакъв остатъчен вкус няколко часа в устата и затова съм го отказал.

 

Кока-кола и Пепси имат продукти изцяло със захар и изцяло с аспартам. Мисля, че в червения етикет на Кока-кола например няма аспартам.

Не претендирам за изчерпателност и достоверност, но имам чувството, че водата Банкя е единственият продукт на кока кола без изкуствени подсладители :mf_surrender: Иначе кока кола със захар отдавна не съм пил, възможно е да има, но не съм срещал.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Ако имаш предвид пепси лайт, да, има аспартам и ацесулфам като подсладители. Но оригиналното чисто пепси е със захар, или поне така пише на етикета. А пък и вкусът определено е различен, когато е със захар и когато е с глюкозо-фруктозен сироп. При аспартама мисля, че е най-зле. Поне при мен остава от него някакъв остатъчен вкус няколко часа в устата и затова съм го отказал.

Не претендирам за изчерпателност и достоверност, но имам чувството, че водата Банкя е единственият продукт на кока кола без изкуствени подсладители :mf_surrender: Иначе кока кола със захар отдавна не съм пил, възможно е да има, но не съм срещал.

coca-cola-2l-3107001005.jpg

Тази не е ли със захар?

Link to comment
Сподели в други сайтове

coca-cola-2l-3107001005.jpg

Тази не е ли със захар?

Не знам, не мога да кажа. До преди няколко години на етикета пишеше "захар и/или фруктозо-глюкозен сироп", но го смениха само на сиропа. :gun_bandana:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Не знам, не мога да кажа. До преди няколко години на етикета пишеше "захар и/или фруктозо-глюкозен сироп", но го смениха само на сиропа. :gun_bandana:

Фруктозо-глюкозния сироп си е захар, много по-опасна от Аспартама. Но за това няма да видиш да се пише по повечето сайтове и форуми, защото не е изгодно на никого.

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
Аз от почти година съм спрял всякакви изкуствени захари. Чувствам се много добре, а и да не казвам колко кила съм свалил.

Само на вода и хляб ли караш?

Link to comment
Сподели в други сайтове

Включи се в дискусията

Може да отговорите сега и по-късно да се регистрирате. Ако имате профил, впишете се сега за да публикувате с вашия акаунт.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Отговори на темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...