Jump to content



Поп фолк скандали (юни 2023)


Препоръчани коментари

преди 13 минути, Andrew Cunanan. каза:

1.01.2010 - 31.12.2019

Кали:
По-големи:
Като те почна - 2, 3 милиона, качена 2 години и половина след пика на песента;
Спрях ли тока - 2, 1 милиона, качена 2 години след пика на песента;
Недей, сърце - 2, 1 милиона, качена година и 3 месеца след пика на песента;
Копие - 6, 5 милиона;
Хайде, вдигни ѝ - 5, 6 милиона;
Мафия - 6, 3 милиона;
Имаш ден - 7, 7 милиона;
Каква съм луда - 11, 5 милиона;
 

По-малки:
Седем - 1 милион, качена година и половина след пика на песента;
Така ми говори 1 милион, качена 8 месеца след пика на песента;
Аз съм аз - изтрита, заради семплираните вокали;
Докато спра да дишам - 3 милиона, балада;
Драми всякакви - 3, 3 милиона;

СУМАРНО: 52, 4 милиона

-------------------------------------------------------------------------------------
ГЛОРИЯ за същия период:
 

До последната сълза - 1, 1 милиона, качена 2 години и половина след излизането на песента и година и половина след излизането на клипа;
Пясъчни кули - 3, 2 милиона, балада;
Ако счупят всяка нота - 3, 3 милиона (1, 6 + 1, 7), балада;
Изсвирете нещо ударно - 3, 8 милиона ( 1, 7 + 1, 1 + 1);
Обичай ме такава - 3, 8 милиона ( 3, 1 + 0, 7);
Не лъжи на колене - 2, 2 милиона (1, 6 + 0, 6), балада;
Любовта настоява - 2, 3 (2 + 0, 3), балада;

За справка ултра мегахита "Ненаситна" има 450 К, затова броях и песните на Кали с милион, преди реализиране на канала на кокошарника.

СУМАРНО: 19, 7 милиона
 

 

Нагледно показно как цифрите нeмат никакво значение. Кали си остава гола вода и след 50 милиона.

  • Like 3
  • Love 1

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, asylum каза:

Нагледно показно как цифрите нeмат никакво значение. Кали си остава гола вода и след 50 милиона.

Нямат, но той е прав. Кали имаше повече хитове тогава и направи повече от Глория. Ти също смяташ така, мога да гарантирам.

Нека все пак ги сравним по конкретно:

1. Глория имаше голям прием само на две песни "Пясъчни кули" и "Ненаситна". За другите не можем да говорим. "Нещо ударно" беше доста добър среден хит, който щеше да се приеме супер също, но тя не го изпя, избра да пее нотите, една от най - тъпите песни евър.

2. Кали имаше супер приеми на "Недей сърце" (по - добър от "Ненаситна"), "Като те почна" която се прие като мегахит, "Хайде вдигни й", "Спрях ли ти тока" и дори "Лошите взимат ни душите".

В това отношение можем да заключим, че е била по - успешна. 

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 13 часа , SG каза:

Обаче и Примата как се беше разгони/лила тогава. :D И то не за мъжко списание, а за обложка на албум. И до днес се опитвам да си представя как се е разхождала така, с цялата си класа, пред екипа!

  Свий скритото съдържание

Screenshot_20230605-203431_Facebook.jpg.f75aef9e668ffdfb1be95a0269007896.jpg

Искам @Willyда коментира, убеден съм, че не го е виждал това! :D

Гюрултия защо е снимала Полина за обложката си? Или това е от преди,  и баба и съсипала кариерата заради отказа да и киха за франчайзинг? 

  • Haha 2
  • Love 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, WindWalkerMonk каза:

Нямат, но той е прав. Кали имаше повече хитове тогава и направи повече от Глория. Ти също смяташ така, мога да гарантирам.

Нека все пак ги сравним по конкретно:

1. Глория имаше голям прием само на две песни "Пясъчни кули" и "Ненаситна". За другите не можем да говорим. "Нещо ударно" беше доста добър среден хит, който щеше да се приеме супер също, но тя не го изпя, избра да пее нотите, една от най - тъпите песни евър.

2. Кали имаше супер приеми на "Недей сърце" (по - добър от "Ненаситна"), "Като те почна" която се прие като мегахит, "Хайде вдигни й", "Спрях ли ти тока" и дори "Лошите взимат ни душите".

В това отношение можем да заключим, че е била по - успешна. 

беше. Всичките й песни обаче вече са забравени

  • Like 2

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 12 часа , SG каза:

Когато загрееш, че изпадането на Глория зад борда даже вече е пълнолетно...

Обаче колкото и бъзици да отнася за този период, повечето песнички си бяха много яки - ето и нещо приятно на борда.

Тук в клипа също така е много забавно как си мисли, че Азис й хвърля погледи и й праща целувки но нея, а не на момчето. :D

Да бе, Гюрга толкова търдуийлва, чак е смехотворно - все пак Василиса и младежа са в двата края на яхта, трактористката просто е по-средата. 

  • Haha 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, asylum каза:

беше. Всичките й песни обаче вече са забравени

Самата Кали не е била запомнена, ние за песните говорим. Ако чалгата изчезне и останат само имена които да се помнят като в народната музика можем да сме сигурно, че Кала няма да е от тях. 

Поздрав:

 

  • Like 1
  • Haha 1
  • Love 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 11 часа , Andrew Cunanan. каза:

за тоа клип деса беше наринала камара пари и пак резултатът е траджик.

Освен мънгизите да са отишли за кетъринг, това си е повод да се жалва колко се е охарчила. 

  • Like 3
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, WindWalkerMonk каза:

Самата Кали не е била запомнена, ние за песните говорим. Ако чалгата изчезне и останат само имена които да се помнят като в народната музика можем да сме сигурно, че Кала няма да е от тях. 

Поздрав:

 

От една страна, Кали отдавна никой не я помни. От друга, 442 си е златен фонд. 

 

  • Like 2
  • Love 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 часа , Andrew Cunanan. каза:

В Панаир на суетата каза, че бил доста скъп, но режисьорът не се е справил, както е очаквала и резултатът не е добър.

Е, очакванията на Десс не можем да ги взимаме съвсем предвид, тя в същото това време очакваше и че ще направи голям, различен концерт... :D На мен лично клипа на I Like винаги ми е изглеждал умишлено изкуствен, нещо тип Barbie Girl. Не е зле, макар че от този период Only One й е по-добрия, пък дори и да е взаимстван от Wicked Game.

Иначе във въпросния период, за който продължаваме да обсъждаме и Галините, то почти всички изпълнители се засилваха да взимат преднина пред Глория, та по този повод не е кой знае какво, че и Кали се е вписала. Примата просто си беше вече замръзнала като Ледена кралица, а все още топлите хора, дори и голям дял от феновете й, просто минаваха покрай нея като покрай безинтересна статуя в музей. То и днес е нещо такова, де, но поне направи и една по-успешна песен. :D

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, SG каза:

Е, очакванията на Десс не можем да ги взимаме съвсем предвид, тя в същото това време очакваше и че ще направи голям, различен концерт... :D На мен лично клипа на I Like винаги ми е изглеждал умишлено изкуствен, нещо тип Barbie Girl. Не е зле, макар че от този период Only One й е по-добрия, пък дори и да е взаимстван от Wicked Game.

Иначе във въпросния период, за който продължаваме да обсъждаме и Галините, то почти всички изпълнители се засилваха да взимат преднина пред Глория, та по този повод не е кой знае какво, че и Кали се е вписала. Примата просто си беше вече замръзнала като Ледена кралица, а все още топлите хора, дори и голям дял от феновете й, просто минаваха покрай нея като покрай безинтересна статуя в музей. То и днес е нещо такова, де, но поне направи и една по-успешна песен. :D

 

 

То пък един успех, да кавърдисаш хитов хит на Азия от преди 20 години. 

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 10 часа , meleto каза:

Точно щото е занимавка. Част от тях вече не са в Пайнер. Ще дадат едни пари и дотам. Защо да даваш пари за нещо, което не се знае дали ще има доходност, щото може да продадеш 100 бройки (с никаква печалба, като добавим и ДДС), като имат по 10 участия месечно и прибират 50000 лв. 

Хубаво е да събереш песните си в албум. Не ми се вярва за сборка от песните ти на едно място да даваш много пари, освен за фотосесия която и без това си правиш. Това е един вид и уважение към феновете ти. Щом няма албуми, компилации като в другите жанрове или както е в световен мащаб не отива ли нашия любим поп-фолк на изчезване? А беше най-вървежната музика до преди време. Това е много жалко. Албуми трябва да се правят и със сигурност има такива, които ще пускат албуми. Друг е въпроса, че някои като Галин и един албум нямат, а през 2013-2014 когато беше хитов той албуми все още се купуваха. Не е ли срамота за 13 годишна кариера ли, 12 ли, вече не помня, да нямаш нито един албум? Та на времето певиците изкарваха албуми още в първата година. Срам и резил за него, наистина. 
А щом сме на ден Секирата, ох... Полина, бе, Полина.... видях, че сте публикували любимия ми "Фатален петък", аз ще се отчета с "Ти си върхът" специално за моята половинка дето вчера ми каза когато чу "Балканско за разкош", че повече не иска да чува за тази песен на Преслава, а му е любимка покрай мен и слушаме старите песни. ❤️ Айде, нещо което днес възнамерявам да чуем. И аз да посветя песен на човекът до себе си, че много е на мода да се прави! :D 
Полина - "ТИ СИ ВЪРХЪТ"

 

  • Love 1
image.jpg.62e5dcb4645c5400d838b8c6f96e9856.jpg

 

Пожелай му "Да гори в любов"! :wub_anim:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Аз си мисля, че албумите имат шанс да се завърнат през това десетилетие.  Дори Криско, който зададе тренда за голям изпълнител без албум ще пуска, при това с 10 нови песни.

  • Like 4
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, Fast каза:

Аз си мисля, че албумите имат шанс да се завърнат през това десетилетие.  Дори Криско, който зададе тренда за голям изпълнител без албум ще пуска, при това с 10 нови песни.

Като гледам как му флопна лийд сингъла, едвали ще го реализира!

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, Fast каза:

Аз си мисля, че албумите имат шанс да се завърнат през това десетилетие.  Дори Криско, който зададе тренда за голям изпълнител без албум ще пуска, при това с 10 нови песни.

За което адмирации и много добре прави. Надявам се в жанра да помислят върху това. Очакваме и албуми от Джулия, Преслава , мисля че и Глория беше споменала нещо подобно. Твърдо съм ЗА албумите. Както направиха да се печели от гледания, участия по дискотеки и кръчми, като подчертавам пренебрегнаха концертната дейност, така могат да направят за да печелят и от албуми.
Стига с тия цифри и гледания.... само по това днес определяте дали песента е Хит. Да излезнат на един голям концерт всички с актуалните си песни, това е начин да се разбере! Преди пък това, което въртяха диджеите беше барометър. Ама диджея може да пусне "Душ или направо" на Ивана и вие сигурно ще кажете, че е хит.
Човек може просто да си пусне песента до половината и да я спре, може да не му хареса, а тези цифрички ви заблуждават , че това е хит. 
Определено интернет диктува новата мода за това, коя песен става и коя не! Не, не и пак не. Не мога да се съглася! Може да е фактор, но не напълно! По тая логика "Употребена" трябваше да е най-големия чалга хит на времето!!! 

  • Like 1
image.jpg.62e5dcb4645c5400d838b8c6f96e9856.jpg

 

Пожелай му "Да гори в любов"! :wub_anim:

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 44 минути, Lelqtian каза:

То пък един успех, да кавърдисаш хитов хит на Азия от преди 20 години. 

Аз говоря за актуалния успех - Яче, яче. :D

преди 15 минути, Fast каза:

Аз си мисля, че албумите имат шанс да се завърнат през това десетилетие.  Дори Криско, който зададе тренда за голям изпълнител без албум ще пуска, при това с 10 нови песни.

И на мен от доста време ми се струва така. Няма начин поп и рап звездите да издават постоянно без да има интерес. Просто чалгарите обичат да се оправдават.

Друго си е колекцията на носител и това все повече хора го разбират. А пък ако чалгарките толкова държат да трупат и често съмнителните онлайн цифри - никой не ги спира, то даже е част от процеса да се качват и там. Преслава на новите песни от последния албум има по няколко милиона на всяка, това ако й е монетизирано са десетки хиляди левове. Избила си е средствата, вложени в създаването на песните.

  • Thanks 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час, DevilWish каза:

За което адмирации и много добре прави. Надявам се в жанра да помислят върху това. Очакваме и албуми от Джулия, Преслава , мисля че и Глория беше споменала нещо подобно. Твърдо съм ЗА албумите. Както направиха да се печели от гледания, участия по дискотеки и кръчми, като подчертавам пренебрегнаха концертната дейност, така могат да направят за да печелят и от албуми.
Стига с тия цифри и гледания.... само по това днес определяте дали песента е Хит. Да излезнат на един голям концерт всички с актуалните си песни, това е начин да се разбере! Преди пък това, което въртяха диджеите беше барометър. Ама диджея може да пусне "Душ или направо" на Ивана и вие сигурно ще кажете, че е хит.
Човек може просто да си пусне песента до половината и да я спре, може да не му хареса, а тези цифрички ви заблуждават , че това е хит. 
Определено интернет диктува новата мода за това, коя песен става и коя не! Не, не и пак не. Не мога да се съглася! Може да е фактор, но не напълно! По тая логика "Употребена" трябваше да е най-големия чалга хит на времето!!! 

Честно казано въобще не ми олеква Галин и без албум. За мен е отживелица. Да, ако си истински фен - ще е супер за колекционерска стойност, но от бизнес гледна точка - не си струва.

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • Stela locked and unpinned this Тема
Guest
Тази тема е затворена за нови коментари.
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...