Jump to content

Поп фолк скандали (май 2023)


Препоръчани коментари

преди 1 час, Lelqtian каза:

Пак ли десетилетия ..... 

От последното ще останат 

 

Последната е най - голямата класика, то и църквата е намесена. Няма какво да се иска повече, песента е и по реален случай. 

  • Love 3
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 15 часа , Emanuela.Carey каза:

Смисъла на Алфа, Даймънд, Хит Микс, Мегастар който е заложен от създателите им не е да развиват самостоятелни звезди, а да са “музикални семейства” които носят приходи. Когато някой от изпълнителите им дръпне напред, те го бутат в комбина с някой изоставащ за да ги изравнят - въпреки че в повечето случаи просто дърпат първия надолу.

Абсолютно е така. И все пак в днешно време има по-голям смисъл да си там, отколкото в Кокошарника. Защото ти вземат процент от хонорара, но знаеш, че ще получиш някакви безплатни проекти в замяна - дори понякога да чакаш половин година като Лидия. А не като в Пайнер: "Дай си ми процента, пък откъде и кога ще събереш пари за нови песни и клипове не ме интересува."

  • Like 3
  • drunk 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 18 минути, Gerganafen каза:

Абсолютно е така. И все пак в днешно време има по-голям смисъл да си там, отколкото в Кокошарника. Защото ти вземат процент от хонорара, но знаеш, че ще получиш някакви безплатни проекти в замяна - дори понякога да чакаш половин година като Лидия. А не като в Пайнер: "Дай си ми процента, пък откъде и кога ще събереш пари за нови песни и клипове не ме интересува."

Това им е главния плюс на фирми като Алфа, Даймънд, Хит Микс, дори доста флопаджийската Мегастар. Възвърнаха истинското продуцентство, за чието изчезване около и дори преди 2010 тъкмо споменах в темата за Вероника. Затова и се възвърна нещо, което попа беше отмъкнал в предните години - създаването на нови силни имена. Около десетилетие във фолка нямаше почти никакви такива. Жалко само, че въпросните продуценти не държат особено на открояването на изпълнителя.

А големите паузи на Лидия според мен са защото Галин не знае какво да прави с нея. До към първата половина на 2021 тя изглеждаше като потенциалната нова голяма звезда на там каквото е останало от фолка, но после заради поредните тъпи дуети всичко зацикли и си остана главно силата й в клубовете. Според мен умишлено правят периодите между синглите й по-дълги, с надеждата че после като се завърне с поредния комерс ще предизвика интерес. Ама то само такива като Гальо могат да си мислят, че цял живот може да се крета само с комерси... Няма ли вече да направи поне една истинска балада на Лидия и Десита?:wacko:

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 22 минути, Gerganafen каза:

Абсолютно е така. И все пак в днешно време има по-голям смисъл да си там, отколкото в Кокошарника. Защото ти вземат процент от хонорара, но знаеш, че ще получиш някакви безплатни проекти в замяна - дори понякога да чакаш половин година като Лидия. А не като в Пайнер: "Дай си ми процента, пък откъде и кога ще събереш пари за нови песни и клипове не ме интересува."

Не знам, щом Диона отиде от Алфа в Пайнер значи може би не е точно така. Според мен Галин взима по-голям процент точно защото плаща клипове, за да си избие парите по някакъв начин. (чувал съм от приятел на Алфа изпълнител, че взимал 60%)

Сега лятото Лидия, Десита, Симона сигурно пак ще имат по 30 участия на месец и отгоре.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, Emanuela.Carey каза:

Не знам, щом Диона отиде от Алфа в Пайнер значи може би не е точно така. Според мен Галин взима по-голям процент точно защото плаща клипове, за да си избие парите по някакъв начин. (чувал съм от приятел на Алфа изпълнител, че взимал 60%)

Сега лятото Лидия, Десита, Симона сигурно пак ще имат по 30 участия на месец и отгоре.

Дори и да е така, поне знаеш, че като даваш голям процент, няма да мислиш как ще си позволиш нова продукция, а и самият продуцент ти урежда доста участия. Дилдона просто се скара с Галин, а иначе и аз се учудих, че се заби в Кокошарника вместо да си кара сама, хем си пише и сама песните. В "Пайнер" може и да взимат 30-40-50%, но пък изпълнителите са оставени буквално на автопилот и тоя процент го дават дефакто за нищо. Не сме вече във времената преди 20 години, когато "Планета" налагаше топ имената.

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Gerganafen каза:

Дори и да е така, поне знаеш, че като даваш голям процент, няма да мислиш как ще си позволиш нова продукция, а и самият продуцент ти урежда доста участия. Дилдона просто се скара с Галин, а иначе и аз се учудих, че се заби в Кокошарника вместо да си кара сама, хем си пише и сама песните. В "Пайнер" може и да взимат 30-40-50%, но пък изпълнителите са оставени буквално на автопилот и тоя процент го дават дефакто за нищо. Не сме вече във времената преди 20 години, когато "Планета" налагаше топ имената.

Така е, но то пък една продукция от Галин… самия факт че сума ти клипове в Алфа са снимани с мобилен телефон и евтин декор. Много от песните са правени от най-евтините композитори.

Според мен Диона дори прави по-качествени клипове сега и си позволява да работи с Ганев когато реши, а не когато Галин е в настроение.

Лидия и Десита имат по-високи хонорари от Диона, а пък тяхната продукция по-слаба и по на рядко. Как става тъй? Реално ако имат желание могат да вървят и без Алфа.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Според мен Диона отиде в Пайнер, защото е с остарели възприятия за фирмата. По някаква причина те и до днес заблуждават някои изпълнители, че са някакъв фактор и едва ли не е престижно да си в техния каталог. Представяте ли си колко много съзнания е облъчил бившия монопол, че и днес, когато вратите на кокошарника вече са широко отворени, всякакви нови и не толкова нови да се засилват натам, само колкото с флоповете си да подсилят крушението на PlanetaOfficial и на (несъществуващата?) фирма...

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 33 минути, Emanuela.Carey каза:

Не знам, щом Диона отиде от Алфа в Пайнер значи може би не е точно така.

и тотално изпадна зад борда, пукнат хит или дори популярна песен не е имала, откакто е подписала с тях.

  • Like 3
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 15 минути, Emanuela.Carey каза:

Така е, но то пък една продукция от Галин… самия факт че сума ти клипове в Алфа са снимани с мобилен телефон и евтин декор. Много от песните са правени от най-евтините композитори.

Според мен Диона дори прави по-качествени клипове сега и си позволява да работи с Ганев когато реши, а не когато Галин е в настроение.

Лидия и Десита имат по-високи хонорари от Диона, а пък тяхната продукция по-слаба и по на рядко. Как става тъй? Реално ако имат желание могат да вървят и без Алфа.

Не знам, ама от "Пайнер" са пропищявали десетки, а от "Алфа" - само Дилдона, даже от други лейбъли се пренасят там, като Доника. Асенов или не, евтини клипове или не, получават нещо срещу процента си. Да не забравяме, че Диона често сама си пише текстовете и музиката, т.е. повечето от половината разходи си ги спестява. Десита пише само понякога, а Лидия, Симона, Ивайла и т.н. пък изобщо. Също така Галин им е давал готови хитове, които е писал за себе си като "Поредната цигара" и "Пак".

Абе да се оправят, всеки да си преценява за себе си кое е най-добро за него. Но броят оплаквания срещу Пайнер и срещу Алфа за мен е показателен кои са по-добри продуценти към днешна дата.

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 18 минути, SG каза:

Според мен Диона отиде в Пайнер, защото е с остарели възприятия за фирмата. По някаква причина те и до днес заблуждават някои изпълнители, че са някакъв фактор и едва ли не е престижно да си в техния каталог. Представяте ли си колко много съзнания е облъчил бившия монопол, че и днес, когато вратите на кокошарника вече са широко отворени, всякакви нови и не толкова нови да се засилват натам, само колкото с флоповете си да подсилят крушението на PlanetaOfficial и на (несъществуващата?) фирма...

А според мен - щото е чудесно наясно с това как всички труженички от всевъзможни полове и биологични видове умиргат да се рекламират в Кокошарника. И така и Дион е там. 

  • Haha 3
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, Gerganafen каза:

Не знам, ама от "Пайнер" са пропищявали десетки, а от "Алфа" - само Дилдона, даже от други лейбъли се пренасят там, като Доника. Асенов или не, евтини клипове или не, получават нещо срещу процента си. Да не забравяме, че Диона често сама си пише текстовете и музиката, т.е. повечето от половината разходи си ги спестява. Десита пише само понякога, а Лидия, Симона, Ивайла и т.н. пък изобщо. Също така Галин им е давал готови хитове, които е писал за себе си като "Поредната цигара" и "Пак".

Абе да се оправят, всеки да си преценява за себе си кое е най-добро за него. Но броят оплаквания срещу Пайнер и срещу Алфа за мен е показателен кои са по-добри продуценти към днешна дата.

Днес печелиш интернеда с тоя виц. Иначе Дион е от графата дето на кривата пръчка всичко им пречи, и след няколко седмици ако изобщо чуем че се е изнесъл от кокошарника, ще сe оплаква надълго и нашироко на който не го мързи да слуша. 

 

  • Like 1
  • Haha 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, Lelqtian каза:

Днес печелиш интернеда с тоя виц. Иначе Дион е от графата дето на кривата пръчка всичко им пречи, и след няколко седмици ако изобщо чуем че се е изнесъл от кокошарника, ще сe оплаква надълго и нашироко на който не го мързи да слуша. 

 

Като за Тройници си бяха хитове, айде сега. :D Всъщност си дадох сметка, че Гъбин май на Лиди не е преотстъпвал потенциален хит, който е писал за себе си. Какво не му е дала толкова?:crying_anim02: Вярно, че не може да му даде това, което Адъм, Лапай и Маджуна могат, ама в секс шопа има приспособления за целта, ако толкова държи...

Верно ще е голям цирк, ако Дида се махне и от Пайнер и почне да ги хули.:D То като не ставаш, и при чуждестранен продуцент да се набуташ, все тая. Вместо да пише песни за други и да си прибира пачките, още се хаби да се самоизлага.

  • drunk 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 34 минути, Andrew Cunanan. каза:

и тотално изпадна зад борда, пукнат хит или дори популярна песен не е имала, откакто е подписала с тях.

Те и Алфа не са наредили хит до хит от както си е тръгнала, за да кажем че е изпуснала много

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

Не знам, но аз още се чудя как никой от многото ни бизнесмени с не твърде изявено съмнително богатство не вижда, че сега е момента за създаването на новата голяма музикална фирма на България. Както Димитров и още няколко компании го видяха през 90те. С едно голямо вложение в независима от конкретен таргет продуцентска фирма с изявена творческа свобода, не само чалгата ще се възроди, ами и българската музика като цяло.

  • Haha 3
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, SG каза:

Не знам, но аз още се чудя как никой от многото ни бизнесмени с не твърде изявено съмнително богатство не вижда, че сега е момента за създаването на новата голяма музикална фирма на България. Както Димитров и още няколко компании го видяха през 90те. С едно голямо вложение в независима от конкретен таргет продуцентска фирма с изявена творческа свобода, не само чалгата ще се възроди, ами и българската музика като цяло.

Голямо вложение в музика ще има точно нулева възвращаемост. По удобно е да ползват услугите на парче ;) 

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 15 минути, Lelqtian каза:

Голямо вложение в музика ще има точно нулева възвращаемост. По удобно е да ползват услугите на парче ;) 

Аз затова говоря за някой богаташ, който може да си позволи евентуален провал. Но без риска, както виждаме, няма градация.

  • Haha 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

Тия от Пайнер съвсем изтрещяха, поредното музикално недоразумение:

 
WWW.INSTAGRAM.COM

Welcome back to Instagram. Sign in to check out what your friends, family & interests have been capturing & sharing around the world.
  • Haha 1
  • drunk 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 32 минути, SG каза:

Не знам, но аз още се чудя как никой от многото ни бизнесмени с не твърде изявено съмнително богатство не вижда, че сега е момента за създаването на новата голяма музикална фирма на България. Както Димитров и още няколко компании го видяха през 90те. С едно голямо вложение в независима от конкретен таргет продуцентска фирма с изявена творческа свобода, не само чалгата ще се възроди, ами и българската музика като цяло.

Рискован бизнес е и е повече от гарантирано че ще трябва да понесе много загуби преди *евентуално* да започне да печели. 
В миналото поне е имало концертна култура в България и са се купували физически носители на песните - ако в днешно време Пайнера беше тръгнал да създава фирма нямаше да стане толкова лесно.

Също така в поп музиката проблема не е че няма фирми, а фирмите които съществуват спират растежа на другите като те самите не предлагат нищо ново и интересно. Някъде имаше една дълга статия за това как Графа и Саня допринасят за края на българския поп - ако я намеря ще я прикача.

А и в крайна сметка музиката не е точна наука, не е бизнес по учебник. За да върви една музикална компания трябват музиканти с усет които да правят хитове. Не е като преди - купуваш песен на сърбин и имаш готов хит.

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 4 часа , Andrew Cunanan. каза:

Кажи ми като мъж на мъж
Кой
347585036_150962191285469_18448732109131

PRIKACHI.NET

Image 347585036_150962191285469_1844873210913108491_n.jpeg hosted in Прикачи

anyway so... на кой друг хит от последните години са кръщавали закуска???

От последното десетилетие ще останат и "Мотел", и "Хабиби", тях ги отписахте много набързо!

Първата я знаят трите фена на Стораро и ти. Това ако ти е масовият хит???

Кой е позабравена отдавна. Не мога да си спомня точно как беше мелодията. А да речем, че съм я чувал многократно. Представи си за масовия зрител. И да добавим, че даваш примери с дуети. Страшно постижение.

преди 4 часа , DevilWish каза:

Вчера реших да погледам малко музикални телевизии и какво виждам в Хит мюзик постоянно въртят това нещо Vessou , Лео, Ая. Първо хванах машъп 2023 на Емилия, после пуснаха "Не се прави" - Сандра, Ая и Лео, после Звънни ми - Лео и Весо, продължиха с "Грешната избра" - пак Ая и Весо..... един път на Магда Машъпа, после две песни на Лорена - Купи ми цветя и 7 нощи, 7 дни, Алисия и Дилан-Нека те боли... и Гери-Никол с Моля те. Голямо еднообразие от изпълнители, тия лайнещите Весо и Лео(на) триъгълното лице постоянно ги пускат, а повечето хора даже не знаят кои са.
По DSTV или каквото е там пуснаха на Галена "Честит рожден ден"? По Планета си въртят стандартните неща, плюс Вая-Жоро и онова нещо Лапай (дето прилича на Емрах с някаква Бомба)

Изпуснал съм, че има Хит МюзикТВ? В рейтингите не присъства :D Потенциално има по 1000 зрители дневно.

преди 3 часа , SG каза:

На Фики най-големият връх в масовата популярност към момента са му "Бум" и "Is This Love" (и имитацията на Бионсе :D). И до днес се правят закачки с тях. Но според мен след Капките той има потенциала тепърва да създава и налага стойностни песни, с които да се откроява. Въпроса е на него какви са му приоритетите.

А шлагерите от въпросния период на естрадата дори не могат да се преброят. Наскоро бях оставил в Spotify да ми се въртят произволно избрани такива песни и установих колко много евъргрийни от всичките тези десетилетия са си вечни. Включително и някои песни от 90те и дори малко след 2000, между другото, когато и този жанр все още правеше хитове чат-пат.

ИмаШЕ потенциал. Като приключи форматът обикаляше студиата да говори за нов албум с поп и рок песни. Да сте чули нещо по въпроса от 1-2 години? Аз чух 3-4 кючека един след друг. 

Ако са 100 песни, разделени в 40 години... Идва по 2-3 хита на година. Същото е и в наши дни.

преди 1 час , Emanuela.Carey каза:

Не знам, щом Диона отиде от Алфа в Пайнер значи може би не е точно така. Според мен Галин взима по-голям процент точно защото плаща клипове, за да си избие парите по някакъв начин. (чувал съм от приятел на Алфа изпълнител, че взимал 60%)

Сега лятото Лидия, Десита, Симона сигурно пак ще имат по 30 участия на месец и отгоре.

По-голям? ПАйнера взимаше по 70-75% и не плащаше нищо :D  Демек за изпълнителя са се падали 25%-30%. 

преди 1 час, Emanuela.Carey каза:

Така е, но то пък една продукция от Галин… самия факт че сума ти клипове в Алфа са снимани с мобилен телефон и евтин декор. Много от песните са правени от най-евтините композитори.

Според мен Диона дори прави по-качествени клипове сега и си позволява да работи с Ганев когато реши, а не когато Галин е в настроение.

Лидия и Десита имат по-високи хонорари от Диона, а пък тяхната продукция по-слаба и по на рядко. Как става тъй? Реално ако имат желание могат да вървят и без Алфа.

Най-големите хитове на Диона бяха с Алфа. На кой му дреме за клиповете?

  • Haha 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, meleto каза:

Първата я знаят трите фена на Стораро и ти. Това ако ти е масовият хит???

Кой е позабравена отдавна. Не мога да си спомня точно как беше мелодията. А да речем, че съм я чувал многократно. Представи си за масовия зрител. И да добавим, че даваш примери с дуети. Страшно постижение.

 

Най-обичам като започнеш да се правиш на дървен философ на тема чалга! Нима не беше ти човекът, който твърдеше, че "Не вярвам" на Деса била детска песен?! Допитване до целокупния български народ ли направи, за да разбереш коя песен се помни или щом ти не помниш мелодията на "Кой" автоматично и останалите са я забравили?! Що за логика! Що за аргументи!

 

Още един вечен хит от миналото десетилетие.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, z_o_ каза:

Тия от Пайнер съвсем изтрещяха, поредното музикално недоразумение:

 
WWW.INSTAGRAM.COM

Welcome back to Instagram. Sign in to check out what your friends, family & interests have been capturing & sharing around the world.
 

Мда, а можеше да е Мария шЪмар, но явно Гюрга е предявила претенции над псевдонима. 

  • Like 1
  • Haha 3
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, meleto каза:

Най-големите хитове на Диона бяха с Алфа. На кой му дреме? 

Дион, Алфа, и хитове в едно изречение. :roll1:Бъхтиш се излишно, интернеда днес вече беше спечелен, но ти пишем бонус точки за следващ тираж. 

  • Haha 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

Ама разбира се че Кики няма шанс да бъде запомнен като голяма звезда. Първо че винаги е взиман за мезе и второ доста повече труд трябва,за да си излъскаш имиджа отколкото 2 месеца вечно напушената Хилда от Капките да ти казва колко си невероятен. Много се радвам че клана Стораро най-сетне потъва в небитието. Бяха един от многото тумори в чалгата и беше крайно време да се отървем от тях.

Единствения,който има шанс да бъде от легендите на жанра е Меди. Галин и Кики на 5тата година от кариерата си вече бяха изгърмели,а Меди пак е с най-големия хит на годината засега.

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

Guest
Тази тема е затворена за нови коментари.
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...