Jump to content

Поп фолк скандали (май 2023)


Препоръчани коментари

преди 19 минути, Andrew Cunanan. каза:

Дам, защото не са имали богати бащи със силни властови позиции, които да ги бутат напред с цената на всичко! ❤️ 

То Андреа като имаше все едно се получи в дългосрочен план...

Графа ще прави концерт на стадион Васил Левски. Влиянието на баща му отдавна е градирало в негова собствена силна кариера, по-дълголетна от на всички чалгарки.

  • drunk 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

Графа от рано е почнал, ама проби чак към края на 90-те с "Пачанга" , а по това време Глория вече правеше турне в USA....не на всеки му долита птичето на радостта, както го е изпяла. :D Пък и да не говорим, че Глория не проби с толкова дебилски песни, а с "Децата", "Щастието е магия", "За тебе, майко" и т.н. Факт е, че сега е по-напред от всички фолкаджийки и като образ, и като успехи и е страшно талантлив.

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, pacho каза:

Графа от рано е почнал, ама проби чак към края на 90-те с "Пачанга" , а по това време Глория вече правеше турне в USA....не на всеки му долита птичето на радостта, както го е изпяла. :D Пък и да не говорим, че Глория не проби с толкова дебилски песни, а с "Децата", "Щастието е магия", "За тебе, майко" и т.н. Факт е, че сега е по-напред от всички фолкаджийки и като образ, и като успехи и е страшно талантлив.

 

+ Tokov udar 

&

 

  • Like 2

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, pacho каза:

Графа от рано е почнал, ама проби чак към края на 90-те с "Пачанга" , а по това време Глория вече правеше турне в USA....не на всеки му долита птичето на радостта, както го е изпяла. :D Пък и да не говорим, че Глория не проби с толкова дебилски песни, а с "Децата", "Щастието е магия", "За тебе, майко" и т.н. Факт е, че сега е по-напред от всички фолкаджийки и като образ, и като успехи и е страшно талантлив.

 

Да уточня, че целта на първия ми пост по темата не беше да shade-вам пак Глория или някоя друга, а да посоча какви звезди с десетилетни кариери си имаме, а не признаваме достатъчно в заблудата си от 'блясъка' на чалгата. Но нищо, него живот и здраве ще го признаят десетки хиляди на стадиона, което ще е с около десетки хиляди повече от концертите на ТОП звездите миналото лято (това вече беше shade).

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 37 минути, SG каза:

То Андреа като имаше все едно се получи в дългосрочен план...

Графа ще прави концерт на стадион Васил Левски. Влиянието на баща му отдавна е градирало в негова собствена силна кариера, по-дълголетна от на всички чалгарки.

Андреа > който и да е този беден и никомунеизвестен човек на име Гафа. 

Радвам се, че прави благотворително изчистване на стадион "Васил Левски", само защо заблуждава хората така като го титулува като свой собствен концерт.

  • Haha 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

1.3 милиона гледания и има 100 коментара по-малко от песента на Емануела. Хората като видят какъв мегахит са пуснали Мирела и Алпай онемяват!

Реалните гледания сигурно са 300к

 

  • Like 5
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Andrew Cunanan. каза:

Дам, защото не са имали богати бащи със силни властови позиции, които да ги бутат напред с цената на всичко! ❤️ 

Чак пък силни властови позиции? Имал е група.

Помня, че имаше песен Мандарини. Даваха я в детските предавания по БНТ.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, Emanuela.Carey каза:

1.3 милиона гледания и има 100 коментара по-малко от песента на Емануела. Хората като видят какъв мегахит са пуснали Мирела и Алпай онемяват!

Реалните гледания сигурно са 300к

 

Долна лъжа и инсинуация! Не разпространявай лъжливи факти! Това е хита на годината, десетилетието и века, според @SG:girl_cry2:

  • Haha 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, Emanuela.Carey каза:

1.3 милиона гледания и има 100 коментара по-малко от песента на Емануела. Хората като видят какъв мегахит са пуснали Мирела и Алпай онемяват!

Реалните гледания сигурно са 300к

 

Те имат поне 200k+ само за последните 2-3 дена, откакто им я няма платената реклама/купените гледания. Както казах и в началото като дръпнаха с цифрите - децата могат да бъдат грабнати дори от пълни безизвестници, стига дадено нещо да достигне до тях по правилния начин.

  • Haha 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 21 минути, SG каза:

Те имат поне 200k+ само за последните 2-3 дена, откакто им я няма платената реклама/купените гледания. Както казах и в началото като дръпнаха с цифрите - децата могат да бъдат грабнати дори от пълни безизвестници, стига дадено нещо да достигне до тях по правилния начин.

Ти как разбра кога са спрели да купуват и че вече не тече реклама? Няма абсолютно никаква логика в гледанията им, не са ми излизали нито веднъж в тикток - за какви деца изобщо говорим? Те дори не фигурират в Топ 50 в Спотифай.

Да направим сравнение с клиповете на Евровизия тази година. Как Мирела и Алпай правят по-високи гледания от световно гледано събитие?

Няма смисъл да ги оправдаваш, абсолютно всеки е наясно че 90% от трафика на тази песен е платен.

  • Like 3
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Emanuela.Carey каза:

Ти как разбра кога са спрели да купуват и че вече не тече реклама? Няма абсолютно никаква логика в гледанията им, не са ми излизали нито веднъж в тикток - за какви деца изобщо говорим? Те дори не фигурират в Топ 50 в Спотифай.

Да направим сравнение с клиповете на Евровизия тази година. Как Мирела и Алпай правят по-високи гледания от световно гледано събитие?

Няма смисъл да ги оправдаваш, абсолютно всеки е наясно че 90% от трафика на тази песен е платен.

Щеше да е смешно, ако SG тролваше, но е сериозен, което е жалко.

Виж и песента на Галин вчера имаше 5к лайкс за час, а сега е забил на 11к за ден, обаче гледанията гонят 250к...с 300!!!!! коментари.

Хитовете в Алфа спряха преди 2 години с Симона, след това 99% е с купен трафик и шепица хора, които точат лиги по тези жалкари.

  • Like 4
 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, Emanuela.Carey каза:

Ти как разбра кога са спрели да купуват и че вече не тече реклама? Няма абсолютно никаква логика в гледанията им, не са ми излизали нито веднъж в тикток - за какви деца изобщо говорим? Те дори не фигурират в Топ 50 в Спотифай.

Да направим сравнение с клиповете на Евровизия тази година. Как Мирела и Алпай правят по-високи гледания от световно гледано събитие?

Няма смисъл да ги оправдаваш, абсолютно всеки е наясно че 90% от трафика на тази песен е платен.

Нали точно онзи ден беше посочен големият им рязък спад? Ето тогава секнаха напомпаните гледания. А в Спотифай бяха качени вчера или онзи ден, там дори Преслава още е на някакви слаби позиции. Btw забелязвам, че там песен като Нашата, която също беше наричана провал с фалшиви гледания почти 1 година след излизането си още е в класацията и има 1М+ колкото един стандартен чалга хит.

Гледам и че в Трендинг Преслава вече е изместена от Марсо, на когото цифрите са му по-зле от нейните, но явно показателите от България са по-добри. В такъв случай ако следваме пресмятанията на форумната агенция против новата генерация, трябва да заключим, че дори и тези покъртителни нейни цифри са фалшиви и реалните са й към 200k-300k. Някой да ме обори?

ПП: Аз не го мисля това последното, преди някой да ме е нападнал. Но бих се зарадвал да получа отговор.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 39 минути, SG каза:

Нали точно онзи ден беше посочен големият им рязък спад? Ето тогава секнаха напомпаните гледания. А в Спотифай бяха качени вчера или онзи ден, там дори Преслава още е на някакви слаби позиции. Btw забелязвам, че там песен като Нашата, която също беше наричана провал с фалшиви гледания почти 1 година след излизането си още е в класацията и има 1М+ колкото един стандартен чалга хит.

Гледам и че в Трендинг Преслава вече е изместена от Марсо, на когото цифрите са му по-зле от нейните, но явно показателите от България са по-добри. В такъв случай ако следваме пресмятанията на форумната агенция против новата генерация, трябва да заключим, че дори и тези покъртителни нейни цифри са фалшиви и реалните са й към 200k-300k. Някой да ме обори?

ПП: Аз не го мисля това последното, преди някой да ме е нападнал. Но бих се зарадвал да получа отговор.

Рязък спад не означава задължително че са останали само реални чисти гледания. Пак може да са купили по-малко или да са намалили честотата на рекламата, за да сложат новата песен на Галин вместо това.

Преслава е създала някакво име и в съседните ни държави, нейните песни по под разбиране ще правят по-високи гледания от средно статистическите чалга песни защото всеки иска да провери какво е пуснала тя.
При нея нямаше платена реклама, но имаше giveaway от инстаграм, който рязко ѝ вдигна коментарите. Но не можем да кажем колко гледания е докарала от там реално - ако съдим по лайковете на поста 15 хиляди не е никаква цифра. И все пак за нея тези гледания не са някакви феноменални за да кажем че е купувала. По-скоро ако вече беше на 2-3 милиона щеше да е под въпрос.

Ютуб трендинг работи по алгоритъм, но не е съвсем автоматизиран процес. Винаги е имало дискусия (особено в държави с по-голяма ютуб култура) че там позициите не винаги имат логика в съотвествие с гледания. Тоест не е “повече гледания = по-висока позиция”.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 19 минути, Emanuela.Carey каза:

Рязък спад не означава задължително че са останали само реални чисти гледания. Пак може да са купили по-малко или да са намалили честотата на рекламата, за да сложат новата песен на Галин вместо това.

Преслава е създала някакво име и в съседните ни държави, нейните песни по под разбиране ще правят по-високи гледания от средно статистическите чалга песни защото всеки иска да провери какво е пуснала тя.
При нея нямаше платена реклама, но имаше giveaway от инстаграм, който рязко ѝ вдигна коментарите. Но не можем да кажем колко гледания е докарала от там реално - ако съдим по лайковете на поста 15 хиляди не е никаква цифра. И все пак за нея тези гледания не са някакви феноменални за да кажем че е купувала. По-скоро ако вече беше на 2-3 милиона щеше да е под въпрос.

Ютуб трендинг работи по алгоритъм, но не е съвсем автоматизиран процес. Винаги е имало дискусия (особено в държави с по-голяма ютуб култура) че там позициите не винаги имат логика в съотвествие с гледания. Тоест не е “повече гледания = по-висока позиция”.

Аз самият също съм го казвал това за липсата на логика в Тренда понякога. Но на Преслава случаят е такъв, какъвто щеше да бъде дълго разискван ако се развиваше с нови имена. Тя хубаво си има утвърдено име, което й носи и гледания от чужбина, но нима това означава, че положението с нея в България е по-зле от песен с 341k за 6 дена? То като гледам и Молец ще я минат всеки момент, а и те не вървят по-добре от Марсо.

Нейният случай ако е ясен, на Алфите е още по-ясен. Галин им урежда платена реклама и затова първите дни доста хора цъкат без дори да ги знаят кои са тези. В случаи като с новия негов клип дори се цъка заради обложката с полугол мъж. После същите тези хора не повтарят гледането, нито пък си правят труда да дават лайк, но някои като Мирела и Алпай с яка песен запалват поне децата и затова имат прилични цифри дори след като мине периода на рекламата.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, DevilWish каза:

Наша Ива Минети пак се изказва!
 

4 ч.  · 
Как може да изглеждаш така? 🤦🏻‍♂️🤦🏻‍♂️🤦🏻‍♂️
Може да бъде изображение с 1 човек и руса коса
 

Само показва как си седи вкъщи и скучае без работа, "великият продуцент". Един зает човек не би се занимавал с такива глупости. Буквално се представя като безработна, злобна лелка от народа.

  • Like 3
  • Love 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

Обаче песента, въпреки всичките ми провокирани от Рамания защити, трябва да призная, че омръзва буквално за 10 дена. Като почти всичко в този жанр вече. Очаквам в близките дни гледанията им естествено да си спаднат до 20k-30k и във форума да започне пак тупането в гърдите тип "Ахаа, SG, видя ли!"...

Някога излизането на песни беше събитие, а успехите им с години оставяха ефект...

  • Haha 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, SG каза:

Обаче песента, въпреки всичките ми провокирани от Рамания защити, трябва да призная, че омръзва буквално за 10 дена. Като почти всичко в този жанр вече. Очаквам в близките дни гледанията им естествено да си спаднат до 20k-30k и във форума да започне пак тупането в гърдите тип "Ахаа, SG, видя ли!"...

Някога излизането на песни беше събитие, а успехите им с години оставяха ефект...

Не, нищо няма да ти кажем, защото не се вълнуваме от никому неизвестна Тройница и Лапай. 

  • Haha 3
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 17 минути, Lelqtian каза:

Не, нищо няма да ти кажем, защото не се вълнуваме от никому неизвестна Тройница и Лапай. 

Ще съм благодарен ако поне някои като теб не ми натриват носа, трябва да се поддържаме единни като за новия Десов хит/просташки кючек.

  • drunk 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 45 минути, SG каза:

Обаче песента, въпреки всичките ми провокирани от Рамания защити, трябва да призная, че омръзва буквално за 10 дена. Като почти всичко в този жанр вече. Очаквам в близките дни гледанията им естествено да си спаднат до 20k-30k и във форума да започне пак тупането в гърдите тип "Ахаа, SG, видя ли!"...

Някога излизането на песни беше събитие, а успехите им с години оставяха ефект...

Просто е правена по калъпа на В ръцете на друг,Душата ми крещи и там останалите по-любовни песни на Алфа. Можеше да има някакъв staying power ако изпълнителите не бяха толкова безлични.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 27 минути, xroflx9 каза:

Просто е правена по калъпа на В ръцете на друг,Душата ми крещи и там останалите по-любовни песни на Алфа. Можеше да има някакъв staying power ако изпълнителите не бяха толкова безлични.

Де да бяха тя и куп други като "Душата ми крещи"... Като цяло калъпът е моделиран на база този натрапчив копнеж да имат онази ретро, но и не баш ретро ударност за дискотеките. За мен положението е най-отчайващо в компанията на Меди, където всички песни са буквално едни и същи (освен "Не си ме давай", тя затова и се открои). Не знам, за мен почти нищо вече няма staying power. Няма го вече желанието за създаване на песните, всичко се прави машинално на конвейр като за дискотека.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Guest
Тази тема е затворена за нови коментари.
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...