Jump to content

Поп фолк скандали (май 2023)


Препоръчани коментари

преди 1 час, xroflx9 каза:

Баш са си на едно ниво с Лидия Молец. На мен са ми изключително анти,но предизвикват фурор в  15-20 годишните античалгари. Дори и аз не знам защо..текстовете им са изключително криндж,а гласовете им ужасни,но е факт.

Факт е,че песента им живее втори живот след Капките като гледам Спотифай,но същото се случи и с Меди. Даже доколкото виждам представянето на “Да си тук” е най-гледаното за този сезон.

Хората просто обичат да се хвалят че слушат скучна музика, за да изглеждат по начетени.

  • Like 5
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 3 часа , Andrew Cunanan. каза:

Националния ефир от поне 10 години не е това, което беше. И като интерес, и като гледаемост, и като качество, и като търсене. Преди 7 години завърших средното си образование и имах съученици с добри финансови възможности, които нямаха телевизори в домовете си. Просто бяха прогресивни и не желаеха да получават информация чрез този източник. С годините и благодарение на очеизвадни изцепки на журналисти в БТВ и НОВА лъсна колко корумпирани са тези медии и как манипулират общественото мнение, показвайки само един определен, удобен за техните собственици, ъгъл на случки/ситуации/събития. И ако това бе видно само за по-младото поколение, след настъпването на корона вируса у нас и войната между Русия и Украйна, хората на и над средна възраст, симпатизанти на Русия заради СССР и режима на Т. Живков, тотално отхвърлиха медийте като главен източник за информиране. Ако все още някои от тях ги следят, то е за да иронизират твърденията им, а не защото ги припознават като информационно верою. Навярно част от рейтинговите скали, внушаващи огромни цифри и масовост на ТВ, са фалшифицирани. Тенденцията интернет да е основен източник на информация е все по-голяма, прогресивна и задълбочаваща се.

Естествено, че главните медии ще отхвърлят чалгата, с навлизането ни в ЕС, те демонстрираха тенденцията на тотално отритване на фолка и зазимуването му в скрина, защото ги е срам от него. За тяхна жалост на нас като балкански народ именно тези ритми са ни в кръвта и колкото и да го отричаме чалгата се е сраснала с нас и е пуснала дълбоки корени в населението. Щом като дори и се създаде по образ и подобие на най-комичното й проявление лайвстайл, какво изобщо да си говорим, попът никога, ама никога не е стигал такива върхове, винаги в най-добрия случай е бил пълнеж.

В цял свят критериите за измерване популярността на дадена музика са натрупаните от нея приходи за лейбълите и числа в стрийминг платформите + продажби за обикновения потребител, само за SG от България успехът се измерва в това БТВ да ти завърти наградите в праймтайма?! Знаем, че попът не акумилират такива приходи като чалгарките - нито такъв интерес по музикалните платформи, където ясно може да се отчете СОБСТВЕНИЯ избор на потребителя, заразлика от БГ Радио, където чалгата е банната, въртят се 5 имена по 100 пъти, защо Саня така е казала или някой си е платил. Попаджиите нямат и толкова участия и последователи в социалните мрежи. Преслава дори и в годините, в които не на 100% е заслужавала "Певица на годината", като 2015 напр., пак е имала масов и сезонни хитове, популярност и фенска обич, една Михаела Филева как става "Певица на годината" на БНР след като няма пукнат ни сезонен, ни масов хит, ни почитатели, ни нищо? А Рут Колева? А още ред други? Имиджово чалгата е по-зле от попа в момента, и именно този аспект те подвежда, но масовите възприятия и нагласи към нея винаги са били лоши, дори и в периода, в който търбушеше стадионите и държавата, така че... Не е чудно, че не са се променили и до днес.

Никой в България или по света не се е задържал в топа толкова години като Преслава, нормално е и с напредването на годините да й е по-трудно да нацели тотален хит, но далеч не е за отписване. Нима Селин Дилдон или Марая Кери търбушат света като през 90-те? Или Кейти Пери в началото на 10-те? Абсурдно ти е твърдението за мачкането след години на едно ниво с най-пиковите моменти на изпълнителя, това е невалидно. Посочи ми примери от световен мащаб.

Относно Преслава и Галена - ами да са натрапвали и други изпълнители. Ето Филева я натрапват, Полина Дженова също, ала аз освен отрицателен ефект при тях - друг не виждам. Нито са звезди, нито имат музикални кариери, хитове, участия, фенове, въобще никой не се вълнува в цялост от тях. В попът много повече се ползва манипулация и пропаганда, но просто няма същия ефект като в чалгата, защото жанрът не е масов, той е доста ограничен и бутиков откъм слушаемост. По-добре да имаш успехи сред част от обществото, отколкото изобщо да нямаш успехи като 95% от попаджиите, там само Криско и Гери бяха нещо. 

За спада и при телевизиите съм съгласен, но не можем да отречем, че и до днес имат голям ефект над обширна част от населението. Хората от средната възраст и нагоре лека-полека си навлизат и в сферата на нета, но масово все още си е практика сред тях да се прибереш вечер и да си пуснеш Тв. А че медиите са анти чалга още от времената с по-добри песни е ясно. Това не променя факта, че попаджиите получават много от нещата, които чалга звездите имаха някога, а днес не могат и да си мечтаят, включително и изтъкване в гледан ефир.

Но на попаджиите и самите концепции за градене на кариера са им с потенциал да са по-устойчиви в дългосрочен план. И какво като Преслава е била 100 години уж в ТОПа? Спечелила е тонове пари - чудесно за нея в личен план. Но от този период след десетилетия ще й се помнят най-вече смашовете от първите години. Останалото след тях е един постоянен низ от възходи и спадове, в които се е конкурирала в далеч по-стеснен кръг и в някои от най-ключовите моменти е печелила, защото е имала гърба на монопола. Въпреки всичкото налагане обаче виждаме, че от години тя те може да прави хитове като ранните си - нито тя, нито другите кандидатки за трона. Чудя се има ли смисъл изобщо да посочвам примери за изпълнители, които след 20-30 и дори повече години са правили масови хитове, пък макар и около тях невинаги да са били в този прословут ТОП, който на имената на такива като Преслава и Галена нищо не им дава освен да се водят в него. Виждаме, че накрая и 1000 човека не искат да отидат на техни концерти с вход.

Не знам защо си останал с впечатлението, че подкрепям телевизията повече от стрийминга. Отдавна ми се иска и у нас да се направи една класация, която да отразява различните аспекти, включително слушанията по платформите.

преди 2 часа , Andrew Cunanan. каза:

It's what she deserves, бутайки този музикален инвалид. Никой не ѝ е виновен, че проста!

Някои хора са супер заслепени от любов... Джулия за жалост ще остане един от най-големите примери в чалгата. Може би единствена Димана освен нея си е секвала така рязко засилката, ама при нея поне беше заради нещо, от което наистина имаше смисъл - детето.

преди 1 час, xroflx9 каза:

Баш са си на едно ниво с Лидия Молец. На мен са ми изключително анти,но предизвикват фурор в  15-20 годишните античалгари. Дори и аз не знам защо..текстовете им са изключително криндж,а гласовете им ужасни,но е факт.

Факт е,че песента им живее втори живот след Капките като гледам Спотифай,но същото се случи и с Меди. Даже доколкото виждам представянето на “Да си тук” е най-гледаното за този сезон.

Само дето Лидия от край време не е само на нивото 'фурор при малките', на което по-скоро да е била преди да се пробва в чалгата, когато въпросните таргети им се кефиха на тях с Весо, знаеха си я и покрай Типично и тем подобни места. С чалгата тя навлезе в дълбоките води и макар и в началото действително да беше предимно насочена към малките, наблюдавам, че с времето се развива в нещо много повече. Като й отидеш на участие наистина е някаква лудница, а там освен тийнейджъри има и колкото си поискаш хора 20+. Абе напълно си се наложи като звезда в чалга средите, проблемът е, че и нейната засилка взе да секва преди да е градирала в огромна звезда, главно защото продуцентът й не знае как да гради трайни кариери.

  • Haha 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 15 минути, SG каза:

 

Само дето Лидия от край време не е само на нивото 'фурор при малките', на което по-скоро да е била преди да се пробва в чалгата, когато въпросните таргети им се кефиха на тях с Весо, знаеха си я и покрай Типично и тем подобни места. С чалгата тя навлезе в дълбоките води и макар и в началото действително да беше предимно насочена към малките, наблюдавам, че с времето се развива в нещо много повече. Като й отидеш на участие наистина е някаква лудница, а там освен тийнейджъри има и колкото си поискаш хора 20+. Абе напълно си се наложи като звезда в чалга средите, проблемът е, че и нейната засилка взе да секва преди да е градирала в огромна звезда, главно защото продуцентът й не знае как да гради трайни кариери.

Лидия си е типична attention whore. Тя като каква ли не се пробва-като актриса в продукциите на Светът на Ванката,попаджийка и накрая се спря в чалгата където наистина постигна нещо,но само защото поради някаква причина Галин й даваше най-силните проекти и дуети с топ имена. Реално погледнато в Алфа единствено Адам е по-зле в самостоятелната си кариера от нея. Просто няма излъчването и потенциала на голяма звезда каквито има Симона,но уви и нейния потенциал е почти съсипан.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 35 минути, SG каза:

За спада и при телевизиите съм съгласен, но не можем да отречем, че и до днес имат голям ефект над обширна част от населението. Хората от средната възраст и нагоре лека-полека си навлизат и в сферата на нета, но масово все още си е практика сред тях да се прибереш вечер и да си пуснеш Тв. А че медиите са анти чалга още от времената с по-добри песни е ясно. Това не променя факта, че попаджиите получават много от нещата, които чалга звездите имаха някога, а днес не могат и да си мечтаят, включително и изтъкване в гледан ефир.

Но на попаджиите и самите концепции за градене на кариера са им с потенциал да са по-устойчиви в дългосрочен план. И какво като Преслава е била 100 години уж в ТОПа? Спечелила е тонове пари - чудесно за нея в личен план. Но от този период след десетилетия ще й се помнят най-вече смашовете от първите години. Останалото след тях е един постоянен низ от възходи и спадове, в които се е конкурирала в далеч по-стеснен кръг и в някои от най-ключовите моменти е печелила, защото е имала гърба на монопола. Въпреки всичкото налагане обаче виждаме, че от години тя те може да прави хитове като ранните си - нито тя, нито другите кандидатки за трона. Чудя се има ли смисъл изобщо да посочвам примери за изпълнители, които след 20-30 и дори повече години са правили масови хитове, пък макар и около тях невинаги да са били в този прословут ТОП, който на имената на такива като Преслава и Галена нищо не им дава освен да се водят в него. Виждаме, че накрая и 1000 човека не искат да отидат на техни концерти с вход.

Не знам защо си останал с впечатлението, че подкрепям телевизията повече от стрийминга. Отдавна ми се иска и у нас да се направи една класация, която да отразява различните аспекти, включително слушанията по платформите.

Някои хора са супер заслепени от любов... Джулия за жалост ще остане един от най-големите примери в чалгата. Може би единствена Димана освен нея си е секвала така рязко засилката, ама при нея поне беше заради нещо, от което наистина имаше смисъл - детето.

Само дето Лидия от край време не е само на нивото 'фурор при малките', на което по-скоро да е била преди да се пробва в чалгата, когато въпросните таргети им се кефиха на тях с Весо, знаеха си я и покрай Типично и тем подобни места. С чалгата тя навлезе в дълбоките води и макар и в началото действително да беше предимно насочена към малките, наблюдавам, че с времето се развива в нещо много повече. Като й отидеш на участие наистина е някаква лудница, а там освен тийнейджъри има и колкото си поискаш хора 20+. Абе напълно си се наложи като звезда в чалга средите, проблемът е, че и нейната засилка взе да секва преди да е градирала в огромна звезда, главно защото продуцентът й не знае как да гради трайни кариери.

Пак доставяш, Лидл Тройницата и ниво, различно от Марианската падина ... Нека си намери роля да озвучава някой мъпет или нещо от сорта, щом толкова имало хора държащи да я слушат. 

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 29 минути, xroflx9 каза:

Лидия си е типична attention whore. Тя като каква ли не се пробва-като актриса в продукциите на Светът на Ванката,попаджийка и накрая се спря в чалгата където наистина постигна нещо,но само защото поради някаква причина Галин й даваше най-силните проекти и дуети с топ имена. Реално погледнато в Алфа единствено Адам е по-зле в самостоятелната си кариера от нея. Просто няма излъчването и потенциала на голяма звезда каквито има Симона,но уви и нейния потенциал е почти съсипан.

Мен ако питаш баш на Симона се дадоха двете най-яки соло песни в Алфа изобщо. Същия ефект щяха да имат и в изпълнение на Лидия, но ако бяха издадени още в първите 1-2 години на чалга кариерата й, когато първоначалния бум около нея и Десита беше неопровержим.

Въпреки кофти ходовете на Гальо обаче Лидия си придоби пълноценна известност сред чалга средите и по участия й се пеят дори соло флоповете с мижави милиони - миналата година лично се уверих последно за Алфа дол, само за най-новата не знам. Все си мисля, че може би нейният баш масов хит тепърва предстои, но за тази цел са нужни някои промени.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, SG каза:

Мен ако питаш баш на Симона се дадоха двете най-яки соло песни в Алфа изобщо. Същия ефект щяха да имат и в изпълнение на Лидия, но ако бяха издадени още в първите 1-2 години на чалга кариерата й, когато първоначалния бум около нея и Десита беше неопровержим.

Въпреки кофти ходовете на Гальо обаче Лидия си придоби пълноценна известност сред чалга средите и по участия й се пеят дори соло флоповете с мижави милиони - миналата година лично се уверих последно за Алфа дол, само за най-новата не знам. Все си мисля, че може би нейният баш масов хит тепърва предстои, но за тази цел са нужни някои промени.

За Момиче от лед съм съгласен,че мелодията наистина е много яка,но Дежа вю си е типична песен от Асенов,а се оказа най-големия хит на Алфа.Въобще Симона имаше огромни шансове да бъде женския еквивалент на Меди с правилните песни и ходове,но Галин реши да я затрупа с ненужни дуети.Изключвам Трилогията където успеха наистина е заради песента с Лидия,останалите 2 са пълен траш.

Златните години на Алфа отдавна минаха. Не мисля че някога вече ще имат смаш хит. Алчността на Галин им изигра лоша шега. Явно си е мислел,че щом с първото поколение Алфи му се получи,ще успее с още едно и ще печели още повече пари от тях,но тц. Можеше да постигне същия успех ако просто беше разработил Лидия,Десита,Симона и Адам правилно.

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, xroflx9 каза:

За Момиче от лед съм съгласен,че мелодията наистина е много яка,но Дежа вю си е типична песен от Асенов,а се оказа най-големия хит на Алфа.Въобще Симона имаше огромни шансове да бъде женския еквивалент на Меди с правилните песни и ходове,но Галин реши да я затрупа с ненужни дуети.Изключвам Трилогията където успеха наистина е заради песента с Лидия,останалите 2 са пълен траш.

Златните години на Алфа отдавна минаха. Не мисля че някога вече ще имат смаш хит. Алчността на Галин им изигра лоша шега. Явно си е мислел,че щом с първото поколение Алфи му се получи,ще успее с още едно и ще печели още повече пари от тях,но тц. Можеше да постигне същия успех ако просто беше разработил Лидия,Десита,Симона и Адам правилно.

"Дежа вю" е доста по-приятна за слушане от всички соло Лидиеви, освен може би "Да можеш да обичаш", която пък беше брутално прецакана заради жалък неуспешен опит за скандал... и световна пандемия.

За Алфа ще се съглася, че стремглаво вървят надолу, но не е като за последно да са били актуални преди 10 години. Те все още си се приемат за новото, свежото и антипод на нафталинения Пайнер. А вече наложените изпълнители като Лидия и Десита биха могли да пробват да градят кариера и сами.

преди 39 минути, Lelqtian каза:

Пак доставяш, Лидл Тройницата и ниво, различно от Марианската падина ... Нека си намери роля да озвучава някой мъпет или нещо от сорта, щом толкова имало хора държащи да я слушат. 

Много добра идея. След покорения връх в чалгата и разбиването на Преслава и Галена е време да се насочи към световния шоубизнес и да си стане гъста с Дисни - първо покрай Мъпетите, после покрай нещо като Star Wars или Марвел.:heart:

  • Haha 3
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 23 минути, Andrew Cunanan. каза:

Едно време спорехме за Юлия Бикова и Радка Куршума, а сега за Лидия и Симона. :girl_cry2:

И двата варианта по-добри от Преслава и Галена!

Ако феновете на Дес и Камс не се бяхме укротили щяхте да видите вие какво значи спор...:1000(17):

Screenshot_20230513-175652_Facebook.jpg.c62c2d505ec5b66f64b24be1eb4745e3.jpg

  • Haha 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, DarkChild каза:

Симона е готова за необятната руска естрадна сцена в началото на 2000-те.

 

https://www.instagram.com/p/CsF9o1wt1pe/?igshid=MTIyMzRjYmRlZg==

В първия момент си помислих, че става въпрос за Алфова Симона и си я представих буквално като Алла Пугачова.

  • Haha 4
  • Confused 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

Уж песента на Преслава е провал, но е единствената песен в топ 50 Spotify Bulgaria от новите. И за последния ден има близо 3,8к което не е никак зле.

Емануела и ''Първа лига'' също беше в чарта, но последните дни доста падна. 

  • Like 1
2.jpg3.jpg8.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 45 минути, SG каза:

В първия момент си помислих, че става въпрос за Алфова Симона и си я представих буквално като Алла Пугачова.

Ама тя точно нея чанълва.

Страхотни кадри - Алла Борисовна мляска дъвка с отворена уста, Лили я хваща за тлъстата гуша, а Филипа - млада и палава джендърка - пърха около тях.

 

  • Haha 1
  • Love 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, -A. каза:

Уж песента на Преслава е провал, но е единствената песен в топ 50 Spotify Bulgaria от новите. И за последния ден има близо 3,8к което не е никак зле.

Емануела и ''Първа лига'' също беше в чарта, но последните дни доста падна. 

Е то уж и на Галена е флоп ама в ютуб задържа седмично средно по 50к и е топ 10 в Spotify.

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 18 минути, DarkChild каза:

Ама тя точно нея чанълва.

Страхотни кадри - Алла Борисовна мляска дъвка с отворена уста, Лили я хваща за тлъстата гуша, а Филипа - млада и палава джендърка - пърха около тях.

 

Пугачова е била по-заблудена и от Джулия като се е мотала с Киркоров.😆

  • Haha 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, SG каза:

Направих грешката след песен на Емил Димитров да си пусна новата на Галин...

Докога, Галине, докога?

Измежду двамата Галин май че е по-добрият швестер. ☠️

  • Like 1
  • Hug 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, Lelqtian каза:

Докога наистина? 

 

Но ДОКОГА ?

Вземаш ми youtube Докога, докогааааааааааа? Искам нормална музика, но сега, но сега. Трябва ми така, на мига, на мига!!!! Но докогааааааа ааааа ааааа ааааааааааа????

  • Like 1
image.jpg.62e5dcb4645c5400d838b8c6f96e9856.jpg

 

Пожелай му "Да гори в любов"! :wub_anim:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Guest
Тази тема е затворена за нови коментари.
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...